na jakiej stacji najlepiej tankowac??

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
bercik7522
 

na jakiej stacji najlepiej tankowac??

13 gru 2007 17:05

Chodzi mi o posiadaczy diesla,bo nie dlugo bede mial swojego pierwszego diesla i niechcialbym nalac jakiegos syfu.Prosze o doradzenie na jakiej stacji najlepsza jest ropka bo napewno na kazdej stacji sa roznice w paliwie a szczegolnie chodzi o zime bo nie chce zeby moj nowy silniczek sie zaksztusil jakims gownem z Gory dzieki za info:)

AUTOR WĄTKU
Boski
 

13 gru 2007 17:14

kolego ja leje tylko na statoil w Rzeszowie Raz ze supra diesel najtańsza w rzeszowie z markowych stacji a dwa super jakośc. Przejechałem 31tyś km żadnych problemów

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

13 gru 2007 17:17

Statoil. Poczatkowo tez był orlen verwa. Teraz wyłącznie supradiesel.

AUTOR WĄTKU
bercik7522
 

13 gru 2007 17:52

kolego ja leje tylko na statoil w Rzeszowie


no przeciez nie bede jezdzil do Rzeszowa tankowac he he,w moim rejonie jest shell i BP i nie wiem ktora ma lepsze paliwo

AUTOR WĄTKU
Berger
 

13 gru 2007 18:09

"Od zawsze" tankuję na orlenie. Jeśli nie jestem w trasie, tankuję zawsze na jednej stacji na Marymonckiej (także wszystkimi wcześniejszymi autami). Nawet to ostatnio docenili i zaproponowali stały rabat 5gr. Fakt że jeszcze tego nie sfinalizowałem, nawet nie wiem czy ich propozycja jeszcze aktualna... :( Muszę donieść dokumenty firmowe.

A przy okazji ciułam punkciki.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

13 gru 2007 18:24

najlepiej na 1
sprawdz tez czy czasem nie jest to tylko patronacka stacja bo wtedy też moga kombinować
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6543
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

13 gru 2007 19:59

Ja zawsze wybieram BP lub inną markowa stację - najmniejsze ryzyko że nalany będzie wyrób benzynopodobny. No chyba że mam sprawdzoną stację prywatną, znam pompiarza i potrafi mi puścić oko kiedy lepiej mam u nich nie pobierać wachy. A co do róznic między paliwami jeśli nie były "chrzczone" - różnic w normalnym samochodzie raczej nie dostrzeżesz, głosy że na supremie idzie a na ultimate muł to raczej podświadome sugestie - róznice (a co z tym idzie powstawanie uprzedzeń) często jest spowodowane czynnikami niezależnymi od paliwa (wpływ ma np. wilgotność powietrza, wysokość npm. - bo z tym związana jest zawartość tlenu, itp.)
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

13 gru 2007 20:05

Na najlepszej :lol: czyli Lotos, Orlen, BP byle nie na stacji bez nazwy w Zapizdowie Wielkim bo tam tak naprawde nie wiadomo co płynie w rurach :lol: .

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

14 gru 2007 13:17

znajomi dieslowcy z nowymi autami tylko uszlachetnionego diesla leja nieważne jaka stacja i nazwa paliwka
w Lotosie kart rabatowe się kończa -puki co kubeczki a potem nagrody
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Prominek
 

14 gru 2007 14:58

Jeżeli chodzi o Poznań i okolice to i tak wszystkie stacje biorą paliwo z Rejowca pod Poznaniem ...
Ja preferuję Shella, bo dieselek najtańszy i stacje w miarę młode (jescze czyste zbiorniki) :D
Starać się w okresie zimowym dolewać uszlachetniaczy do zbiornika, najlepsze Shellowskie - sprawdziłem w zeszłym ataku zimy na Pedziu 206 i odpalił a inne "zmarły" heheehehe

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

14 gru 2007 15:24

w Poznaniu na wylocie np. na Auchanie tankuje
tankowałem rózne auta i rózne typy paliwa On PB LPG

i nie maiłem ANI RAZU odczucia że jest gorsze:D

a potrafiłem zatankować w Polsce na Shell LPg i ledwo się kulac do domu
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
LECHO
 

16 gru 2007 21:36

Fiestę z uwagi na kartę mogę tankować tylko na Orlenie, staram się tankować na znanych mi stacjach które są nowe czyli mają nowe zbiorniki bez syfu.

Ceeda tankuję na tych samych stacjach bo nie miałem tam problemów.
Verve do Fiesty zalałem może z 2 razy (przez pomyłkę) różnicy żadnej nie widziałem :( a co Ceeda także z 2 razy i pewnie będę tankował dalej co jakiś czas.

Ostatnio zatankowałem zwykły ON na stacji na której kiedyś częściej tankowałem przed przeprowadzką i miałem wrażenie, że auto idzie lepiej :-)
A różnica pewnie była taka, że może były "lepsze" warunki pogodowe :) :) :) alo była bardzie justa droga i fajniej się jechało :) :) :)

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

14 sty 2008 13:22

Primo: na 80% z tych stacji i tak ropę przywozi cysterna z orlenu

Secundo: Wyrób ropy typu supra, vervy, vpałery, ultimate itp wygląda następująco: Przyjeżdża ropa cysterną, najpierw leją do zbiornika ze "zwykla" ropa, a potem to samo paliwo do zbiornika z wersją super-duper. Potem pracownik stacji podchodzi do takiego super zbiornika i dolewa z butelki magiczny szuwaks. Trzask prask i mamy nagle super hiper paliwo. Jak dla to zawartość tej buteleczki z szuwaksem nie jest warta wydawania dodatkowych 20gr na litrze.

Wyjątkiem od reguły jest podobno v-power racing 99 który jedzie do nas z Niemiec.

AUTOR WĄTKU
Zeli
 

14 sty 2008 17:33

na benzynowej stacji :]

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

14 sty 2008 18:21

nie wiem skąd wiesz o dolewaniu z buteleczki 1 słysze
v-powery wiem ze jeżdziły kiedyś z nieniec -znajomy ze stacji dokumenty widywał dostaw

ja widziałem jak działają takie magiczne butelki i DZIAŁAJĄ
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

14 sty 2008 20:13

sensor napisał(a):nie wiem skąd wiesz o dolewaniu z buteleczki 1 słysze


Paliwo przyjezdza na stację jedną cysterną, a potem się magicznie rozmnaża na dwa rodzaje.

AUTOR WĄTKU
kawanagila
 

a ja slyszalem tak:

14 sty 2008 21:34

a ja wam powiem tak - z paliwem jest dokladnie tak samo jak z piwem w knajpie - kazdy ma swoje ulubione, a jak robia anonimowe testy to 8 na dziesieciu nie potrafi odroznic ktore tyskie a ktore zywiec.. a faktycznie jedynym w polsce importowanym paliwem jest shell vpower racing 99+. reszta to zwykle paliwo plus skondensowany srodek chem dodawany na stacji. tak jest i juz

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

14 sty 2008 23:58

true ;-)

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

30 sty 2008 18:43

Zazwyczaj tankuję na Auchan, bo raz, że mam po drodze, a dwa, że 98 wychodzi tam po tyle, co w patronackich 95. Jakość OK, choć jakieś trzy lata temu zanim zaczęli wyrywkowo sprawdzać stacje pod kątem paliwa, to po kilku tankowaniach jakoś dziwnie było. A już najgorsze paliwo w życiu, jakie zatankowałem to stacja BP gdzieś w okolicach Okonka-Jastrowia - w Podgajach. Zresztą kilku znajomych też się przejechało na ich paliwie.

W.
Wojtek Piszczek

AUTOR WĄTKU
szyna
 

Jaka stacja

12 lut 2008 10:53

Odsyłam do stronki
http://testy.autocentrum.pl/go/327__zlo ... tacji.html
myślę, że statystyka robi swoje:)

Następna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl