odpalanie, problemy z odpalaniem 1,6 CRDi, szarpie gaśnie

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

hapol
Kierownik
 
Posty: 433
Dołączył(a): 06 lip 2010 21:54
Lokalizacja: małopolska

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

12 gru 2013 18:52

Tak, musi się świecić. Inaczej nie odpalisz.

Ja mam bardzo sporadycznie sytuację, że mi nie łapie imobilajzera i muszę parę razy wyjąć i włożyć kluczyk do stacyjki. Podobno to kwestia masy ale jakoś czyszczenia w serwisie nic nie zmieniało. Na szczęście zdarza się to raz na parę miesięcy ;)
pro_ceed, Comfort+, CRDi 1,6 115KM, czarny metalik, 2009 (wersja modelowa 2010)

AUTOR WĄTKU
fumfel20
 

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

13 gru 2013 15:50

Bo mechanik mi wczoraj mówil ze powinna gasnąć tak jak inne kontrolki.

Lumia 925

AUTOR WĄTKU
krzysztof1969
 

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

13 gru 2013 19:37

Powinna gasnąć ale dopiero podczas uruchamiania silnika ale nie wcześniej, przed chwilą sprawdzałem.

AUTOR WĄTKU
fumfel20
 

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

15 gru 2013 22:19

Jutro jadę na komputer. Moze cos wykryje...

Lumia 925

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

22 gru 2013 09:39

I co? Jakieś postępy?
Mam taki nieśmiały pomysł. Twierdzisz, ze od przekaźnika wszystko jest ok. Czyli świece grzeją tylko za krótko. A co Ty na to, żeby ten czas wydłużyć? Masz dwa przekaźniki wiec jeden może zostać doświadczalny. ;)
potrzebne trochę chęci, lutownica i odpowiedni kondensator. Kwestia czy masz te minimalne umiejętności w lutowaniu? Do zrobienia są 4 luty przy tym przekaźniku.
A no i to by ewentualnie likwidowali skutek. Przyczyna jest póki co nie znana. Ale w razie jej usunięcia wkładasz drugi przekaźnik i jest fabryka.

Wysłane z NOKIA Lumia 800 za pomocą Tapatalk
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
Macieja666
 

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

03 sty 2014 13:35

Witam serdecznie.
Szukalem troche na forum ale nie znalazlem jasnej odpowidzi. Sprawa wyglada tak: pojechalem ostatnio na 6 przeglad (mam przejechane 78k) i powiedzieli, ze spalone sa 2 swiece zarowe. myslalem, ze zrobie taniej ale nikt nie chcial sie podjac. dzwonie dzis do aso i gosc mi mowi ze 10.1.2014 na 8. mowie, ze mam prace (wczesniej mi powiedzial ze wymiana to 150 pln + 2 swiece po 120 za sztuke) i ze na 16 godzine. Mowi, ze czesto sie ukrecaja swiece i ze wtedy zamawiaja specjalna firme i wyciagniecie jednej to dodatkowe 250 pln... Moze sie okazac, ze ukreca sie akurat dwie i bede musial dolozyc 500 ot tak. Moje pytanie. Czy maja prawo cos takiego robic ? samochod jest jeszcze na gwarancji tej 7 letniej (wszystkie przeglady i naprawy w aso). Czy moga mnie obarczac ewentualnymi kosztami zewnetrznej firmy czy nie maja takiego prawa i za te 150 pln maja wymienic a co sie stanie to ich problem?
Dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

03 sty 2014 17:14

brak słów :?

zmień ASO B)

no i napisz w którym to punkcie taki mędrzec pracuje...

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

03 sty 2014 19:37

Macieja666, domyślam się, że poinformowano Cię o kwocie 150 PLN za wymianę w przypadku braku problemów, natomiast jeśli pojawią się problemy z wykręcaniem to mogą dojść dodatkowe koszty. Tak?

Jeśli proponują wynajęcie firmy zewnętrznej za 250 pln od dziury/świecy, to jest to taniej niż ściąganie głowicy.
Jeśli nie zgadzasz się na ewentualne dodatkowe koszty, to...

Ale zacznijmy od początku. Sami znaleźli problem ze świecami, czy zgłaszałeś problem z odpalaniem auta?

Domniemam, że zgłaszałeś. Jeśli tak było, to już jakiś czas jeździsz z uszkodzonymi świecami, bo ciężko mi uwierzyć, że spaliły się tuż przed przeglądem.
Świeca, która nie grzeje, nie ulega tzw. samooczyszczaniu co może w efekcie powodować pokrycie jej nagarem do tego stopnia, że przy wykręcaniu żarnik/część grzejna zostanie w głowicy - ukręci się.

Popraw mnie jeśli gdzieś za daleko wybiegłem w swoich domysłach.

AUTOR WĄTKU
Macieja666
 

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

03 sty 2014 21:02

aso radom, ale dzwonilem tez do warszawy i powiedzieli mi to samo.
zglosilem problem z odpalaniem, bo jak bylo wilgotno to zapalal za ktoryms razem 2-5. Powiedzieli, ze 2 swiece zarowe sa spalone i trzeba je wymienic. Mysle, ze moze to byc 2 miesiace, ale moze to tez byc wiecej bo bylo cieplo i palil. gosc w radomiu powiedzial mi telefonicznie dzis, ze czesto sie ukrecaja bo taki ich urok. w warszawie telefonicznie dowiedzialem sie, ze od 3 lat nic sie nie ukrecilo bo maja dobrych mechanikow. podobno trzeba nad tym posiedziec a nie wykrecac na sile. mam tylko taki bol, ze w warszawie (w sumei to nadarzynie) chcieli mi sprzedac 4 letniego proceeda ktory mial byc nowy a byl bity i jakos im nie ufam. Co zrobic ? jechac i miec nadzieje, ze nie ukreca czy poszukac jakiegos fachowca ktory to zrobi dokladnie ?

AUTOR WĄTKU
Zuzu_PL
 

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

03 sty 2014 22:58

Ja może z innej beczki coś dodam, gdyby ktoś miał zamiar sam wymienić świece to tu toturial mały... jakby co to nie żadna reklama tak znalazłem i myślę że może się przydać.
http://auto-krak.pl/informacje/wykrecanie-zapieczonych-urwanych-swiec-zarowych/

Jeśli coś nie tak z postem to proszę o kopa, nowy jestem. ;-)

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

04 sty 2014 00:42

zadzwoń do Malibu - to jest ASO w Warszawie z najlepszymi opiniami. Ze swojej strony nie polecam AS MOTORS w Nadarzynie (bardziej z uwagi na obsługę w biurze). Za to rok temu w moim poprzednim ceedzie wszystkie świece bez gadania wymienili mi w ASO Krzewscy.

Nie rozumiem jak Autoryzowana Stacja Obsługi nie jest w stanie wykonać jednej z podstawowych czynności tylko zleca to firmie zewnętrznej :?? :?? :?? Dla mnie jest to żenujące i oznacza kompetencje (a raczej ich brak) danego warsztatu.
M.in dlatego w marcu robię ostatni pełny przegląd w ASO - później tylko lakier :?

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

04 sty 2014 06:52

roberto napisał(a):Nie rozumiem jak Autoryzowana Stacja Obsługi nie jest w stanie wykonać jednej z podstawowych czynności tylko zleca to firmie zewnętrznej


Już Ci tłumaczę: wyciąganie pozostałości ukręconej świecy żarowej z głowicy bez jej ściągania nie jest jedną z podstawowych czynności ASO. Jak to przyswoisz, to zrozumienie dlaczego zleca się to firmie zewnętrznej pójdzie już łatwo... ;)

Panowie, nie napinajcie się tak. Serwis tylko poinformował, że jest taka możliwość. Ukręcenie świecy zdarza się bardzo rzadko. A wyciągnięcie pozostałości przez kogoś, kto na tym się bardzo dobrze zna (firmę zewnętrzną) jest najrozsądniejszym i najtańszym rozwiązaniem. A Wy bijecie pianę o to, że serwis rzetelnie poinformował o możliwych komplikacjach i ewentualnych kosztach dodatkowych.

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Odp: odpalanie zimnego 1,6 crdi

04 sty 2014 08:21

Poinformował, zrobił robotę i nic się nie stało. W fordzie było podobnie.

I o co cały hałas?

Inaczej będzie przy naprawie gwarancyjnej.

Wymień od razu cały komplet.
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

04 sty 2014 13:42

szczur75 napisał(a):
roberto napisał(a):Nie rozumiem jak Autoryzowana Stacja Obsługi nie jest w stanie wykonać jednej z podstawowych czynności tylko zleca to firmie zewnętrznej


Już Ci tłumaczę: wyciąganie pozostałości ukręconej świecy żarowej z głowicy bez jej ściągania nie jest jedną z podstawowych czynności ASO. Jak to przyswoisz, to zrozumienie dlaczego zleca się to firmie zewnętrznej pójdzie już łatwo... ;)

Panowie, nie napinajcie się tak. Serwis tylko poinformował, że jest taka możliwość. Ukręcenie świecy zdarza się bardzo rzadko. A wyciągnięcie pozostałości przez kogoś, kto na tym się bardzo dobrze zna (firmę zewnętrzną) jest najrozsądniejszym i najtańszym rozwiązaniem. A Wy bijecie pianę o to, że serwis rzetelnie poinformował o możliwych komplikacjach i ewentualnych kosztach dodatkowych.


Kolego sympatyczny w dalszym ciągu nie rozumiem, dlaczego jadąc na przegląd gwarancyjny mam płacić dodatkowo za to, że Kia stosuje słabej jakości świece? Miałem już wiele samochodów serwisowanych w ASO i pierwszy raz z czymś takim się spotykam. Jak to jest, że w jednym ASO nie ma wogóle problemu a w drugim od razu chcą Cię naciąć na większą kasę? Dlaczego mam płacić za to, że w którymś zakładzie nie ma dobrego fachowca? W powyższym przypadku ASO po bezproblemowym odkręceniu świec może ukręcić np w imadle 2szt i powiedzieć że to nie ich wina i trzeba dopłacić :szok Jak mówię - nie jedno ASO różnych marek już przerobiłem i wiem czego można i powinno się oczekiwać B)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

04 sty 2014 14:58

roberto, albo czegoś nie rozumiesz, albo nie chcesz zrozumieć. Bana na gogle chyba nie masz. Możesz sobie tam poszukać czy tylko w KIA występuje problem ukręcających się świec żarowych. Dopiero po tym wyciągaj daleko idące wnioski. To że świeca się ukręca nie jest wynikiem złej jakości świecy. Podstawowym problemem jest nie wymienienie świecy na czas, czyli zaraz jak przestaje grzać. Jeśli wymienia się świece zaraz po uszkodzeniu, to nie zdążą się pokryć nagarem i nic je nie zablokuje. Jedynym winnym w takim przypadku jest użytkownik, więc to raczej nie dziwne, że on ma ponieść tego koszty.

roberto napisał(a):W powyższym przypadku ASO po bezproblemowym odkręceniu świec może ukręcić np w imadle 2szt i powiedzieć że to nie ich wina i trzeba dopłacić


Bzdura. Charakter uszkodzeń/ukręcenia jest zupełnie różny.

roberto napisał(a):Jak to jest, że w jednym ASO nie ma wogóle problemu a w drugim od razu chcą Cię naciąć na większą kasę?


Nie sądzę, aby Ci powiedzieli, że wymiana dwóch świec kosztuje 150+250+250 + koszt świec.
Zapewne dostałeś info o możliwych dodatkowych kosztach w wypadku wystąpienia trudności.
Zanim zaczniesz zarzucać serwisowi naciąganie, zastanów się. Bo Twoja niewiedza Cię nie tłumaczy.
Bo jakbyś się zachował w sytuacji gdy serwis poda Ci cenę 150 za wymianę + świece, a po godzinie dowiedział byś się, że świeca się ukręciła i musisz dopłacić?


roberto napisał(a):Jak to jest, że w jednym ASO nie ma wogóle problemu a w drugim od razu chcą Cię naciąć na większą kasę? Dlaczego mam płacić za to, że w którymś zakładzie nie ma dobrego fachowca?

To jest ewidentny błąd doradcy serwisowego. Może nie spotkał się jeszcze z ukręceniem świecy i z wynikającymi z tego konsekwencjami?

W znakomitej większości przypadków świece wykręcają się bez problemu. Czasem z małymi problemami, ale dającymi się ogarnąć bezkosztowo.
Ja do tej pory miałem tylko dwa przypadki ukręcenia świecy w 1.6U/U2.

AUTOR WĄTKU
argus
 

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

04 sty 2014 15:37

Co prawda mam I30 CRDI ale jak wiadomo to to samo. W moim wymieniałem sam świece, wykręcenie odbyło się bez problemu, chociaż używałem klucza dynamometrycznego, żeby nie przekroczyć momentu ukręcającego tj ok. 30-35 Nm. Świece wykręciły się bez jakiegokolwiek problemu. Nowe wkręciłem momentem ok. 15 Nm. Potrzebna jest głęboka nasadka 12mm. Dostęp taki sobie (trzeba zdjąć osłonę kolektora wydechowego 3 śruby, no i odkręcić listwę zasilającą (przykręca się ją na świece delikatnie gdyż szpilka świecy ma gwint M3 i osadzona jest w teflonie i trzeba uważać, żeby nie upuścić nakrętek. Ogólnie robota na góra 30 minut. Cena 150 robocizy za sztukę (i to z zastrzeżeniem, że jak bez komplikacji) to totalny rozbój!!! i 120 za świecę to też przsada. Za cenę wymiany 1 świecy można kupić klucz dynamometryczny na 3/8 cala , nasadkę i grzechotkę. Opisywałem dokładnie procedurę wymiany na forum I30.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

04 sty 2014 16:22

argus napisał(a):Cena 150 robocizy za sztukę (i to z zastrzeżeniem, że jak bez komplikacji) to totalny rozbój!!!

Masz rację. Gdzie są takie ceny?

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

04 sty 2014 18:19

szczur75 napisał(a): Podstawowym problemem jest nie wymienienie świecy na czas, czyli zaraz jak przestaje grzać. Jeśli wymienia się świece zaraz po uszkodzeniu, to nie zdążą się pokryć nagarem i nic je nie zablokuje. Jedynym winnym w takim przypadku jest użytkownik, więc to raczej nie dziwne, że on ma ponieść tego koszty.


to zdradź mi tajemnicę, jak z punktu zwykłego użytkownika - laika, mam wiedzieć że świeca padła np w miesiącu maju zaraz po przeglądzie kiedy to grzanie praktycznie się nie załącza a ja rocznie robię 50kkm :?? :?? I co przelecę 20kkm na zepsutej świecy, która się ukręci i mam za to płacić :?? :?? Kia się nie pofatygowała aby zrobić jakiekolwiek powiadomienie, więc chociażby z tego względu absolutnie nie powinienem i nie zamierzam za to płacić.

szczur75 napisał(a):roberto napisał(a):
W powyższym przypadku ASO po bezproblemowym odkręceniu świec może ukręcić np w imadle 2szt i powiedzieć że to nie ich wina i trzeba dopłacić


Bzdura. Charakter uszkodzeń/ukręcenia jest zupełnie różny.


Ty to wiesz, ja to wiem i jeszcze kilku użytkowników o tym wie, ale znakomitej większości ludzi możesz wmówić wszystko i się na to nabiorą :?

szczur75 napisał(a):Nie sądzę, aby Ci powiedzieli, że wymiana dwóch świec kosztuje 150+250+250 + koszt świec.
Zapewne dostałeś info o możliwych dodatkowych kosztach w wypadku wystąpienia trudności.


nie ja, tylko Macieja666 ;)

szczur75 napisał(a):Zanim zaczniesz zarzucać serwisowi naciąganie, zastanów się. Bo Twoja niewiedza Cię nie tłumaczy.


akurat ja wiedzę nt usterek w autach mam na tyle dużą aby nie dać się wyrolować przez jakikolwiek warsztat. We wszystkich moich wcześniejszych prywatnych autach wszystko oprócz blacharki i geometrii robiłem sam lub z kolegą który jeszcze lepiej się ogarnia w tym temacie B)
A co do naciągania przez ASO to mam wrażenie że naprawdę Wasze jest jakieś inne i nie masz świadomości pewnych zachować/praktyk w innych punktach. Przykładowy brak kompetencji i łgania (już nie kłamania) prosto w oczy przez kierownika serwisu ASO Kia opisywałem przy okazji ustawiania głupiej geometrii w Soulu :szok Poszukaj, poczytaj i potem skomentuj

szczur75 napisał(a):Bo jakbyś się zachował w sytuacji gdy serwis poda Ci cenę 150 za wymianę + świece, a po godzinie dowiedział byś się, że świeca się ukręciła i musisz dopłacić?

powiedziałbym, że to nie jest mój problem tylko warsztatu. Szanuję to, że ktoś od razu informuje że czegoś nie zrobi, bo nie gwarantuje że to zrobi. Jeżeli ASO nie jest w stanie to zrobić to niech od razu to powie to pojadę tam gdzie dadzą radę. Tak jak napisałem wcześniej - dla mnie jest to otworzenie sobie furtki do ew.dodatkowych kosztów. Dlaczego - skoro w silnikach CRDI jest to b.często spotykane ASO nie wyposaży się w narzędzia do takich czynności? Jak jest ustalona kwota za jakąś usługę to tego się trzymamy.

szczur75 napisał(a):To jest ewidentny błąd doradcy serwisowego. Może nie spotkał się jeszcze z ukręceniem świecy i z wynikającymi z tego konsekwencjami?


a może jednak uczciwość bo może jednak takie usterki nie występują albo jeżeli występują to sobie jednak radzą we własnym zakresie :?? :?? Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

04 sty 2014 20:43

roberto napisał(a):jak z punktu zwykłego użytkownika - laika, mam wiedzieć że świeca padła np w miesiącu maju zaraz po przeglądzie kiedy to grzanie praktycznie się nie załącza a ja rocznie robię 50kkm


Nawet lekki dymek z wydechu i nawet chwilowe zawahanie/nierówna praca silnika jest możliwym symptomem niegrzejącej świecy.

roberto napisał(a): co przelecę 20kkm na zepsutej świecy, która się ukręci i mam za to płacić



Możesz nie wymieniać, to nie zapłacisz. BTW, zainteresowany pisał, że poinformowano o możliwości dodatkowych kosztów. Dlatego dziwnie brzmi:
roberto napisał(a):Kia się nie pofatygowała aby zrobić jakiekolwiek powiadomienie, więc chociażby z tego względu absolutnie nie powinienem i nie zamierzam za to płacić.



roberto napisał(a):Dlaczego - skoro w silnikach CRDI jest to b.często spotykane ASO nie wyposaży się w narzędzia do takich czynności?



Nie jest to częste, ale możliwe.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

04 sty 2014 20:46

Macieja666 masz jeszcze gwarancję na auto? Czy już wyszła?

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 28 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl