Kia Ceed 1.6 - która wersja sprzęgła (różne wielkości)

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Marc
 

Kia Ceed 1.6 - która wersja sprzęgła (różne wielkości)

27 maja 2015 10:39

Witam,

Potrzebuję wymienić sprzęgło w moim Ceed'zie ale znalazłem dwie wersje i nie wiem która jest OK.
Zaznaczam, że szukałem na forum i czytałem już temat http://forum.mojaceed.pl/viewtopic.php?f=36&t=5479&p=110770 - ale tam była inna wersja pojazdu.

Interesuje mnie samochód:
Kia Ceed 1.6 benzyna, rocznik 2009 (po liftingu, 126 KM)

Szukając sprzęgła znalazłem m.in.:
Valeo 826995 (średnica 215 mm)
LuK 622322900 (średnica 220 mm)


Mam więc dwa pytania:
1. Która wersja była montowana w tym Ceed'zie
2. Czy zamontowanie innej wersji sprzęgła (większej/mniejszej) jest błędem - i czym grozi

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Kia Ceed 1.6 - która wersja sprzęgła (różne wielkości)

27 maja 2015 15:41

Bez urazy, ale nie lepiej i łatwiej zająć Ci się rzeczami na których się znasz?

AUTOR WĄTKU
Marc
 

Re: Kia Ceed 1.6 - która wersja sprzęgła (różne wielkości)

27 maja 2015 17:36

szczur75 napisał(a):Bez urazy, ale nie lepiej i łatwiej zająć Ci się rzeczami na których się znasz?

Ech... mam nadzieję, że to nie czysta złośliwość tylko po prostu się nie zrozumieliśmy.
A urazy nie żywię ;-)


Dobra, to wyjaśnię to dokładniej:
'Potrzebuję wymienić' - oznacza, że to które mam już powoli odmawia posłuszeństwa i dlatego potrzebuję je wymienić.
Przecież nie napisałem, że sam je będę zmieniał. To akurat na pewno zlecę mechanikowi.
Chciałbym natomiast samemu kupić sprzęgło bo w moim przypadku wyjdzie to znacznie korzystniej cenowo.
Niestety szukając sprzęgła do mojego modelu znalazłem dwa, które w parametrach mają różne średnice.
A że nigdy nie miałem do czynienia z wymianą sprzęgła i nie chcę kupić złego to postanowiłem spytać kolegów na forum Ceed'a.

Jeśli ktoś może mi coś podpowiedzieć - będę wdzięczny.


PS.
Mógłbym oczywiście zdać się na opinię mechanika ale życie już mnie nauczyło, że mechanicy są różni, jeden jest świetnym fachowcem a drugi odwrotnie.
Ja natomiast kończę właśnie serwisować auto w ASO i nie mam jeszcze sprawdzonego mechanika więc nie chcę ryzykować zdając się tylko na to co on mi powie.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Kia Ceed 1.6 - która wersja sprzęgła (różne wielkości)

27 maja 2015 18:28

Tak. Nie zrozumieliśmy. A dokładnie Ty nie zrozumiałeś sedna mojej ironi.

Marc napisał(a):Przecież nie napisałem, że sam je będę zmieniał.

To akurat jasne. Szczególnie w kontekście tego co piszesz.


Marc napisał(a):Chciałbym natomiast samemu kupić sprzęgło bo w moim przypadku wyjdzie to znacznie korzystniej cenowo.


A byłeś w jakimś sklepie? Czy sam chcesz być "dobieraczem" w samoobsługowym?
W każdym porządnym sklepie jest ktoś, kto Ci dobierze odpowiednią część. Jeśli tego nie potrafi, niech zajmie się tarciem chrzanu.
Do tego jeśli dobierzesz niewłaściwe a mechanik zacznie montować, to zostaniesz z częścią, bo będzie uznana za używaną.
Jeśli dobierze Ci ktoś tutaj i zrobi to niewłaściwie, to do niego będziesz miał pretensje?


Czy naprawdę tak ciężko zadzwonić, wysłać maila czy po prostu ruszyć d*** i zdać się na fachowców, którzy biorą odpowiedzialność za swoją pracę?



BTW: Jesteś informatykiem?

AUTOR WĄTKU
Marc
 

Re: Kia Ceed 1.6 - która wersja sprzęgła (różne wielkości)

27 maja 2015 19:43

szczur75 napisał(a):Tak. Nie zrozumieliśmy. A dokładnie Ty nie zrozumiałeś sedna mojej ironi.

Najwyraźniej nie.

Marc napisał(a):A byłeś w jakimś sklepie? Czy sam chcesz być "dobieraczem" w samoobsługowym?
W każdym porządnym sklepie jest ktoś, kto Ci dobierze odpowiednią część. Jeśli tego nie potrafi, niech zajmie się tarciem chrzanu.

Tak - sam chcę być 'dobieraczem'.
Wiem, że to zagrożone wysoką karą, ale co tam - zaryzykuję.
Taki już jestem, że nie w każdym temacie biegnę od razu po fachowca.
Może czasem się natnę - ale to już moje ryzyko. I moje prawo.
Poza tym - to że pytam na forum - nie oznacza, że nie pytam też w innym miejscu.

Do tego jeśli dobierzesz niewłaściwe a mechanik zacznie montować, to zostaniesz z częścią, bo będzie uznana za używaną.

No to raczej jest oczywiste. Ameryki nie odkryłeś.

Jeśli dobierze Ci ktoś tutaj i zrobi to niewłaściwie, to do niego będziesz miał pretensje?

A proszę kogoś by dobrał część i zdecydował za mnie ?
Sam chcę dobrać część, bazując na informacjach z różnych źródeł - m.in. dlatego zadałem tu pytania.
Moje prawo - ale i moje ryzyko.


Czy naprawdę tak ciężko zadzwonić, wysłać maila czy po prostu ruszyć d*** i zdać się na fachowców, którzy biorą odpowiedzialność za swoją pracę?

A czy tak ciężko powstrzymać się od odpowiadania jak nie ma się nic ciekawego do napisania ?
Spytałem na forum, ponieważ wydaje mi się, że informacje o tym co jest oryginalnie montowane w danym modelu auta łatwiej jest uzyskać na forum użytkowników danej marki niż w sklepie gdzie mają części do setek/tysięcy różnych modeli i części dobierają głównie na podstawie katalogów a nie swojej wiedzy (szczególnie jeśli chodzi o nowsze modele rzadziej serwisowane poza ASO).
Opierając się na informacjach (które miałem nadzieję tu uzyskać) jak i na informacjach z innych źródeł (a w końcowym etapie - u mechanika), zamierzam zdecydować się na samodzielny zakup konkretnej części.
Przy poprzednim samochodzie zdawało to egzamin i lekka pomyłka zdarzyła się tylko raz (i to nie do końca z mojej winy).


Sorry, ale chyba musisz być z 'branży' (sprzedawca/mechanik) skoro tak Cię boli próba załatwienia przez klienta czegoś na własną rękę z pominięciem prowizji.



BTW: Jesteś informatykiem?

Nie. I szczerze przyznaję, że znów nie zrozumiałem Twojej ironii.


Aby nie tracić czasu na czczą gadaninę - proponuję zakończyć naszą 'wymianę' poglądów.
Jeśli ktoś będzie w stanie udzielić mi informacje o które pytałem, będę wdzięczny.
Ale 'mędrcom' dziękuję.


Jak tak dalej pójdzie to dialogi na forum będą wyglądały jakoś tak:

A1: Która tarcza do xxx jest wg Was lepsza ?
B1: Nie cwaniakuj, idź do sklepu.

A2: Sprzęgło jakiej firmy polecacie do yyy ?
B2: Pytaj mechanika. Idź do sklepu.

itd..

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl