Woda w filtrze paliwa - 1,6 crdi

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
CZUCZU
 

Woda w filtrze paliwa - 1,6 crdi

25 lip 2010 16:35

Jako że przywitałem się to opiszę problem. Kupiłem ceedka z przebiegiem 32 tysięcy świeżo po przeglądzie. W aso nie zmieniono filtra paliwa z powodu jego braku. W piątek rano zalaliśmy 10 l paliwa On z pewnego źródła i niestety auto popracowało chwilę - 4 minuty, po czym przy ponownej próbie odpalenia pojawiała się kontrolka wody w filtrze paliwa. Auto nie chciało odpalić. Po spuszczeniu wody auto już nie odpaliło.
I teraz myślę czy jechać do aso na Kia assistance ~ 70 km czy też wystarczy do salonu hyundaia - 10 km. Na pewno do wyczyszczenia jest bak ale nie wiem czy coś jeszcze. I zna ktoś może koszt tej zabawy ?

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: Woda w filtrze paliwa - 1,6 crdi

25 lip 2010 16:55

Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
CZUCZU
 

Re: Woda w filtrze paliwa - 1,6 crdi

25 lip 2010 16:59

To czytałem, zanim napisałem temat przewaliłem szukajkę parę razy. Tyle że u mnie auto przejechało 150 km i jeździło cały czas i coś ewidentnie jest z dieslem. Wychodzi na to, że wyczyszczą i będzie się tylko nie wiem czy trzeba do Kii jechać. I nigdzie nie znalazłem kosztu naprawy. Poza tym u mnie auto nie odpala.

AUTOR WĄTKU
Franky
 

Re: Woda w filtrze paliwa - 1,6 crdi

25 lip 2010 17:57

Z tego co mi wiadomo Kia assistance jest free, koszt naprawy ? - usterka powinna być usunięta na gwarancji ... tym bardziej, że jest to wina ASO, a bardziej zaniedbanie !

AUTOR WĄTKU
CZUCZU
 

Re: Woda w filtrze paliwa - 1,6 crdi

26 lip 2010 18:55

Auto naprawione. 570 zł mniej w kieszenie. nowy filtr, czyszczona pompa , przewody wtryski itp itd. od razu przegląd blacharski itp. syf z dwóch lat był w baku więc to się po prostu skumulowało.

AUTOR WĄTKU
wizban
 

Re: Woda w filtrze paliwa - 1,6 crdi

28 wrz 2010 11:59

Witam. Poniewaz mam podobny problem chcialbym sie podlaczyc pod ten post. Ubiegly rok eksploatacji Ceed'a minal bez przygod natomiast w tym roku okolo kwietnia zaczely sie pojawiac problemy z woda w filtrze paliwa. Podczas jazdy zaczela sie zapalac kontrolka. Dodam ze zawsze tankowalem na Orlenie Verve. Podjechalem do serwisu gdzie spuscili kondensat z filtru paliwa. Niestety to nie pomoglo - nadal podczas jazdy pojawiala sie kontrolka. Podjechalem ponownie i stwierdzono ze czujnik jest uszkodzony. Zostal wiec wymieniony. Nic to jednak nie pomogo. Co wiecej - oprocz zapalania sie kontrolki podczas jazdy, zdarza sie ze podczas zapalania silnika kontrolka pali sie dluzej niz zazwyczaj. Normalnie powinna gasnac przed kontrolka swiec zarowych. Tymczasem teraz zdarzalo sie ze gasla parenascie sekund po uruchomieniu silnika. Zaczalem wiec tankowac paliwo na stacji Shell - V-Powera, ale nic nie pomoglo. Znow udalem sie do serwisu gdzie tym razem wymieniono filtr paliwa. Podczas wymiany spuszczony byl kondensat do naczynia zeby sprawdzic czy nie ma oznak wody. Nic jednak nie bylo widac. Niemniej jednak wymiana filtru znow nie pomogla bo znow dzieje sie to samo - albo podczas jazdy zapala sie kontrolka albo przy uruchomieniu silnika dluzej sie pali. Powoli zaczynam tracic cierpliwosc. Moze ktos poradzilby co dalej? Czyszczenie calego ukladu paliwowego? Dodam ze samochod byl kupowany w kwietniu 2009 a jest z 2008. Moze przez dluzszy czas stal o pustym baku i teraz dopiero caly syf sie pojawil?
Sory ze nie pisze uzywajac polskich znakow ale nie mam takiej mozliwoscii.
Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
CZUCZU
 

Re: Woda w filtrze paliwa - 1,6 crdi

28 wrz 2010 16:46

ja wyczyscilbym uklad i do kilku tankowan dodał preparat do usuwania wody z diesla

AUTOR WĄTKU
_Krych_
 

Re: Woda w filtrze paliwa - 1,6 crdi

30 sie 2011 20:00

Witam. Podczepie się pod wątek mimo ze już prawie rok minął i mam zapytaniem do WIZBANA czy udało Ci się coś zrobić z tą kontrolką/wodą. ja mam Ceeda 2007rok 1,6crdi 115KM kupiłem go w maju i mam taki sam problem jak Ty rok temu. Na trasie 900km to gdzieś 3razy mi się zapaliła kontrolka, chwilowo stracił moc na jakieś 20sekund po czym kontrolka zgasła i dalej jechał normalnie. od kupna czyli maja zrobiło mi się tak już ze 20razy wymiana filtra też nic nie dała.

Pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
CZUCZU
 

Re: Woda w filtrze paliwa - 1,6 crdi

30 sie 2011 20:05

Wymień czujnik a nie filtr

AUTOR WĄTKU
_Krych_
 

Re: Woda w filtrze paliwa - 1,6 crdi

30 sie 2011 20:21

filtr wymieniłem bo już przegląd tego wymagał. ale czy czyjnik może sprawiać to że samochód traci moc?

AUTOR WĄTKU
CZUCZU
 

Re: Woda w filtrze paliwa - 1,6 crdi

30 sie 2011 20:23

wskazanie czujnika obcina moc - sprawdzone łopatologicznie

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Woda w filtrze paliwa - 1,6 crdi

30 sie 2011 21:47

Samochód wchodzi w tryb awaryjny stąd spadek mocy. Przy wymianie filtra stwierdzono wodę? Jeśli nie to czujnik do wymiany. Nie wiem jak w KII, ale w autach koncernu PSA jest zaworek do spuszczania wody z filtra [i do sprawdzenia czy ona tam jest].
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
CZUCZU
 

Re: Woda w filtrze paliwa - 1,6 crdi

30 sie 2011 21:53

Zaworek jest ale dla malego koreańca - ostatniowode spouszczałem i nie mam juz sił o stacji paliw - była połowa filtra w 10 tys kilometrów

AUTOR WĄTKU
_Krych_
 

Re: Woda w filtrze paliwa - 1,6 crdi

01 wrz 2011 21:11

Kurcze a ja sam wymieniałem ten filtr i z tego co pamiętam to tam wody nie bylo tylko troche czarnego syfu. jeszcze troche pojeżdże i znowu go odkręce aby już dokładnie sprawdzić czy widać jakąs wodę czy nie.

AUTOR WĄTKU
CZUCZU
 

Re: Woda w filtrze paliwa - 1,6 crdi

05 lut 2012 10:26

A ja odkopie. We wrzesniu 2011 auto ponownie miało czyszczony bak w firmie multitruck rzeszów.
W piątek rano odpaliłem kijanke i po 300-400 metrach zaniemogło. Zlawetowaliśmy auto na rutynowa zmianę filtra, jednakże mechanicy sprawdzili też bak. A tam okazało się że partacze w ASO Multitruck Kia Rzeszów zostawili szmatę w baku... Owinęła się wokół smoka i pływaka i przymarzła w nocy... Zostawię to bez komentarza mam fakturę na usługę i wysłałem im ankiete w której zaznaczyłem że jestem niezadowolony z powodu śmietnika w aucie zaraz po usłudze bo byłem zły po sprzataniu szmat całych w oleju napędowym które znajdowały sie w aucie. Gdy czyścili bak szmatami wycierali ręce i dno baku i wyszło że nie wszystko posprzątali. Także diesla mam ok i jednak ten z Statoilu nie był taki zły.
Już im auta nie oddam nigdy.

AUTOR WĄTKU
Martins
 

Re: Woda w filtrze paliwa - 1,6 crdi

31 sie 2015 16:03

Na samym początku witam wszystkich (to mój pierwszy wpis). Odkopuję raz jeszcze temat dotyczący problemu jaki tutaj został poruszony. Być może odpowie nań wzywany już raz do tablicy wizban aczkolwiek chyba już nie jest aktywny na tym forum. Mój problem przedstawia się tak samo jak wyżej wspomnianego użytkownika. Czy ktoś przerabiał jeszcze temat wody w filtrze? dodam tylko, że filtr wymieniłem i nie stwierdziłem wody podczas spuszczania zawartości filtra. Do paliwa zaaplikowałem środek, który miał związać ewentualną wodę. Wskaźnik zapala się i stopniowo migając wygasza. Czyżby czekało mnie czyszczenie całego układu paliwowego?
Dodam tylko, że nie zauważyłem póki co żadnych niepokojących objawów jak spadek mocy czy inne.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Woda w filtrze paliwa - 1,6 crdi

31 sie 2015 16:11

Zwarcie na wiązce czujnika? Czujnik uszkodzony?

AUTOR WĄTKU
CZUCZU
 

Re: Woda w filtrze paliwa - 1,6 crdi

31 sie 2015 17:50

U mnie zmienili regulator cisnienia paliwa. Filtr i czujnik na filtrze. Zabolalo... ale dzieki bogu nie mam juz kijanki

pioters
Przedszkolak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 06 lip 2015 09:50
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: Woda w filtrze paliwa - 1,6 crdi

03 wrz 2015 13:36

Martins napisał(a):Na samym początku witam wszystkich (to mój pierwszy wpis). Odkopuję raz jeszcze temat dotyczący problemu jaki tutaj został poruszony. Być może odpowie nań wzywany już raz do tablicy wizban aczkolwiek chyba już nie jest aktywny na tym forum. Mój problem przedstawia się tak samo jak wyżej wspomnianego użytkownika. Czy ktoś przerabiał jeszcze temat wody w filtrze? dodam tylko, że filtr wymieniłem i nie stwierdziłem wody podczas spuszczania zawartości filtra. Do paliwa zaaplikowałem środek, który miał związać ewentualną wodę. Wskaźnik zapala się i stopniowo migając wygasza. Czyżby czekało mnie czyszczenie całego układu paliwowego?
Dodam tylko, że nie zauważyłem póki co żadnych niepokojących objawów jak spadek mocy czy inne.


wymień czujnik. Ewentualnie najpierw podepnij pod kompa i zeskanuj błędy. Miałem te same objawy (migotanie itp.) na dzień po wymianie filtra i zatankowaniu. Przed wymianą filtra nic nie migało. Okazało się, że przed wymianą czujnik był po prostu odpięty - tak poprzedni właściciel wraz z ASO uporał się z problemem.
Po wymianie czujnika problem nie wrócił.

AUTOR WĄTKU
adrianc90
 

Re: Woda w filtrze paliwa - 1,6 crdi

24 wrz 2015 20:03

@pioters

A nie kojarzysz, czy gdy czujnik był odpięty zapalała ci się w ogóle kontrolka po przekręceniu kluczyka, paliła się cały czas, czy może w ogóle?
U mnie problem z kontrolką jest trochę inny, bo większości z was paliła się cały czas, a u mnie nie zapala się w ogóle :szok
Przez ostatnie 2 tygodnie ze 2 razy zdarzyło mi się, że lampka mignęła przez chwilkę niedługo po odpaleniu auta. Później wszystko było ok a dzisiaj kaput - nie pali się w ogóle nawet przed startem.
No chyba w 6 letnim aucie nie przepaliła się dioda na zegarach...
Filtry wymieniałem jakoś kwiecień/maj i zrobiłem 7 tyś km. Gdzieś wyczytałem, że problemy powoduje też wadliwy regulator napięcia. Akurat ostatnio miałem test akumulatora i ładowania i wszystko było w porządku.
A i brak jakichkolwiek objawów typu brak mocy itp. Skłaniam się do wymiany czujnika, ale pytam, bo wolałbym mieć pewność.

EDIT

Dobra, chyba rozwiązałem problem. Na 99% winien jest sam czujnik.
Dzisiaj rano kontrolka znowu zaczęła się palić i działać poprawnie. Po odpięciu czujnika nie zapalała się w ogóle.

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 23 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl