Auto odpala po kilku probach

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Sienol
 

Auto odpala po kilku probach

05 maja 2016 18:53

Witam,

OD 2 dni mam problem z odpalaniem mojego auta - Kia Ceed 2009 1.6 benzyna. Auto odpala dopiero po kilku probach. Dodatkowo na nizszych biegach zwlaszcza podczas ruszania zaczelo szarpac - czuje jakby brakowalo mocy - czasami zdarza sie tak,ze podczas zatrzymania auto potrafi zgasnac.. Wczesniej bez problemu odpalalo za 1 razem - wiecie co moze byc przyczyna? Uklad paliwowy, uszkodzony czujnik walu?

AUTOR WĄTKU
Klaudiusz
 

Re: Auto odpala po kilku probach

06 maja 2016 06:13

Tak jakby jakaś usterka związana z pompą paliwa. Jest trochę dłubania, żeby to sprawdzić.

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3744
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Auto odpala po kilku probach

06 maja 2016 09:51

Zapewne filtr lub pompa do wymiany, u znajomej było to samo z syfu spaliła się pompa. Auto też z 2009.

Obrazek
Powered by MI4C
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
Sienol
 

Re: Auto odpala po kilku probach

06 maja 2016 10:39

A jaki jest koszt wymiany pompy/filtru?

AUTOR WĄTKU
Klaudiusz
 

Re: Auto odpala po kilku probach

12 maja 2016 07:26

To już musisz się udać do warsztatu, bo sądzę, że raczej nie ogarniesz tego sam. W najgorszym wypadku koszt pompy będzie wysoki, ale zależy to od tego czy weźmiesz nową czy używaną. Raczej polecam nowe, bo używka jak jest wyjęta i leży sucha na półce to potem ponownie eksploatowana szybciej się zatrze.

stone_face
Brygadzista
 
Posty: 104
Dołączył(a): 29 kwi 2016 22:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Auto odpala po kilku probach

12 maja 2016 08:45

Sienol napisał(a):Witam,

OD 2 dni mam problem z odpalaniem mojego auta - Kia Ceed 2009 1.6 benzyna. Auto odpala dopiero po kilku probach. Dodatkowo na nizszych biegach zwlaszcza podczas ruszania zaczelo szarpac - czuje jakby brakowalo mocy - czasami zdarza sie tak,ze podczas zatrzymania auto potrafi zgasnac.. Wczesniej bez problemu odpalalo za 1 razem - wiecie co moze byc przyczyna? Uklad paliwowy, uszkodzony czujnik walu?


Przyczyn takiego zachowania może być wiele. Zakładam, że nie grzebałeś pod maską i czegoś nie rozłączyłeś i nie nalałeś brudnego paliwa.
Na początek trzeba sprawdzić, czy są jakieś kody błędów zapisane w sterowniku.

AUTOR WĄTKU
WWL
 

Re: Auto odpala po kilku probach

12 maja 2016 10:34

Sienol napisał(a):OD 2 dni mam problem z odpalaniem mojego auta - Kia Ceed 2009 1.6 benzyna. Auto odpala dopiero po kilku probach. Dodatkowo na nizszych biegach zwlaszcza podczas ruszania zaczelo szarpac - czuje jakby brakowalo mocy - czasami zdarza sie tak,ze podczas zatrzymania auto potrafi zgasnac.. Wczesniej bez problemu odpalalo za 1 razem - wiecie co moze byc przyczyna? Uklad paliwowy, uszkodzony czujnik walu?


coś się wyjaśniło? Od wczoraj mam podobne objawy u siebie - benz 1.4 z 2008r. Wczoraj zaskoczył chyba za 5tym razem, dziś za drugim - a do tej pory łapał od pierwszego. Nie podejrzewam paliwa (bp), wykluczam akumulator (ładnie kręci). Zastanawiam się, czy może to problem ze świecami? Czy raczej obstawiacie pompę paliwa? Na komputerze wyjdą takie informacje, mimo braku kontrolki błędu na desce rozdzielczej?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6519
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Auto odpala po kilku probach

12 maja 2016 11:08

Czasami był problem z mimo. Oczywiście utrata mocy wskazuje bardziej na jakieś kłopoty z dostawą paliwa - sitko w zbiorniku, filtr, etc. Na podstawie tak łakonicznego opisu diagnoza to jak wróżenie z fusów iiam
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Auto odpala po kilku probach

12 maja 2016 14:01

Paliwowy
Czujnik wału, raczej spadków mocy nie powoduje
Na Mickiewicza sobie podejdź jak chcesz nieautoryzowany serwis KIA byle szef serwisu prowadzi
Chyba sie jeszcze nie przeprowadził z warsztatem Pan Przemek
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

asdfuc
Brygadzista
 
Posty: 80
Dołączył(a): 04 wrz 2015 19:55
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Auto odpala po kilku probach

28 cze 2016 22:05

Jakiś trop? mam to samo
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Auto odpala po kilku probach

29 cze 2016 12:16

A może chrzczone paliwo lejecie ?
Jak ktoś ma LPG i są problemy z odpalaniem to problem z reduktorem (parownikiem), który przepuszcza gaz do kolektora albo nieszczelne wtryski LPG (miałem tak w 2 swoich samochodach).

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Auto odpala po kilku probach

29 cze 2016 16:44

W jednym z poprzednich samochodów miałem podobnie. Jak już było powiedziane, czujnik położenia wału lub/i czujnik położenia wałka rozrządu .

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka
Obrazek

asdfuc
Brygadzista
 
Posty: 80
Dołączył(a): 04 wrz 2015 19:55
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Auto odpala po kilku probach

29 cze 2016 18:45

Pompa zmieniona, próbowałem odłączania lpg. Na zagranicznych forach jest masa postów o przeróżnych rocznikach kii/hultajów z podobnym problemem i/lub szarpaniem na zimnym. Ostatnio zagadałem kolejnego gościa z Ceedem 1,4Pb i oczywiście też mu szarpie, chociaż odpala normalnie... xD lpg nie miał. Spróbuję sprawdzić/zmienić czujnik położenia wału.
Obrazek

tom937
Brygadzista
 
Posty: 85
Dołączył(a): 01 maja 2016 07:48
Lokalizacja: Kwidzyn
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 2,0 ON 140KM
2007, OPT+

Re: Auto odpala po kilku probach

29 cze 2016 21:52

Mi kiedys w innym modelu kia nie laczyl kabel od czujnika polozenia walu korbowego to efekt byl taki ze wogole nie odpalil. Po poruszaniu kablem odpalal ale za kazdym razem gdy podczas jazdy nie laczyl palila mi sie kontrolka check engine.
KIA CEED 2.0 CRDI 2007 HATCHBACK-optimum +

asdfuc
Brygadzista
 
Posty: 80
Dołączył(a): 04 wrz 2015 19:55
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Auto odpala po kilku probach

29 cze 2016 21:54

Czujnik położenia wału korbowego miałem wymieniany, więc zostaje czujnik położenia wału rozrządu. Póki co sprawdziłem tylko kostkę, bo trudno po ciemku wykręcić śrubę bez gubienia jej w czeluściach silnika. W każdym razie przy sprawdzeniu luzów zaworowych za 2 dni, sprawdzę też szczelinę między czujnikiem a wałkiem rozrządu. Ponoć głębsze osadzenie go czasami pomaga (podpiłowując całą ,,nogę").

edit: no i już 2 razy odpalił od strzała... a zdjąłem tylko złączkę, poluzowałem śrubę i lekko wyciągnąłem czujnik :palka:
Obrazek

AUTOR WĄTKU
max
 

Re: Auto odpala po kilku probach

21 lip 2016 14:22

Witam. :imnewhere: Chciałbym wtrącić swoje dwa grosze. Nie wiem jak jest w benzynie ale w dieslu czesto problem z układem paliwowym powoduje zatłuczone sitko, które znajduje się w zbiorniku paliwa, wewnątrz odstojnika (pod tylną kanapą). Inny problemem nieodpalania za pierwszym razem (i na niego stawiam) jest kostka do której wpięta jest antena immobilizera. Znajduje się pod osłoną kierownicy. Po odłączeniu anteny należy delikatnie przygiąć styki. Powinno pomóc. Oczywiście najlepiej podpiąć pod komputer i wtedy wyjdzie jakie są błędy. Ale w moim przypadku zastanawiające było to, że przy nieudanej próbie odpalenia silnik inaczej kręcił tzn. tak jakoś lekko i szybko. Było tak bo w tym momencie immo odcinało pompę paliwową. Zwróćcie uwagę w jakich momentach macie problem duszeniem się silnika. Jak po podjazdach, ostrych zakrętach, rondach to proponuję zajrzeć do tej kostki.
Pozdrawiam

asdfuc
Brygadzista
 
Posty: 80
Dołączył(a): 04 wrz 2015 19:55
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Auto odpala po kilku probach

17 sie 2016 17:37

Wciąż mam to samo, ASO nie wykryło niczego poza niską kompresją na zimnym. Na gazie nie szarpie. Pompa była zmieniana, trzyma ciśnienie na listwie. Mostkowałem przekaźnik pompy. Oleju nie wziął nic a nic przez 1500km od zmiany. Im mniej paliwa, tym gorzej. Vac ze zbiornika był zatykany - bez zmian. Zbiornik sterylnie czysty. Rozrząd i luzy zaworowe ok. Zagadka :evil:
Obrazek

AUTOR WĄTKU
krystianpiwo
 

Re: Auto odpala po kilku probach

17 sie 2016 18:23

Jeżeli auto jest z LPG ???
Na 100% uszkodzony reduktor !
U mnie było tak samo Ceed 2008 rok.
Za regenerację zapłaciłem 350 złoty i gitara.

asdfuc
Brygadzista
 
Posty: 80
Dołączył(a): 04 wrz 2015 19:55
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Auto odpala po kilku probach

17 sie 2016 18:24

Gaz zakręcałem, nie ma nic do rzeczy. ASO to potwierdziło. W moich innych postach sporo napisałem o tym, co sam sprawdzałem.
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Auto odpala po kilku probach

18 sie 2016 12:07

W ASO mają cały sprzęt do szczegółowej diagnostyki.
W Twoim przypadku najlepsza byłaby jazda z odpalonym komputerem i na bieżąco obserwacja wszystkich parametrów silnika.
Niestety nie każdy to ogarnia .... Najlepiej jak błąd wyskoczy i powie "co go boli".

Miałem tak z gazem. Podczas jazdy w specyficznym zakresie obrotów dochodziło do szarpania silnika. Żadnych błędów.
Podczas jazdy z komputerem wyszło, że sterownik silnika z niewyjaśnionych przyczyn odcina wtryski paliwa ......
Poszedł sterownik LPG do wymiany.

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 32 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl