Osiągi 1,4 DOHC

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
adam08
 

03 cze 2008 02:18

Nie chciałbym zabierać pracy szanownym Moderatorom ale chyba odbiegamy nieco od tematu tego wątku :idea:

http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php? ... +pali+ceed

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

03 cze 2008 08:27

wczoraj sprawdzałenm na chwilowym spalaniu i jak mi na 5 biegu przy predkości 90 KM/h wyświetla od 9,7 do 10,5 to jest coś nie tak chyba :)

AUTOR WĄTKU
darecky
 

03 cze 2008 08:44

Grzech napisał(a):wczoraj sprawdzałenm na chwilowym spalaniu i jak mi na 5 biegu przy predkości 90 KM/h wyświetla od 9,7 do 10,5 to jest coś nie tak chyba :)


Jeżeli jechałeś ze stałą prędkością i nie przyspieszałeś to na bank cos jest nie tak :?:

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

03 cze 2008 08:52

dokładnie dlatego jutro beda go sprawdzać uuuuu juz mama liste rzeczy jak odstwie rano t pewnie gdzieś wiecozrem odbiore albo i zastępczym bede jeździł :D

AUTOR WĄTKU
tede_w
 

03 cze 2008 11:53

Grzech napisał(a):wczoraj sprawdzałenm na chwilowym spalaniu i jak mi na 5 biegu przy predkości 90 KM/h wyświetla od 9,7 do 10,5 to jest coś nie tak chyba :)


Ja jak jadę 90km/h na 5-tce to spalanie mam 4,5-5 L/100km według komputera :)

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

03 cze 2008 12:06

to mam podwójną przebuitkę :D :P

No nic jutro sie okarze co poczną z moim autkiem nie tylko spalanie ale juz mała listę mam dla nich :)

AUTOR WĄTKU
darecky
 

03 cze 2008 13:03

Grzech napisał(a):to mam podwójną przebuitkę :D :P

No nic jutro sie okarze co poczną z moim autkiem nie tylko spalanie ale juz mała listę mam dla nich :)


Daj znac jak poszło i jak ustosunkowali sie do wskazań kompa

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

03 cze 2008 18:57

grzech stanowczo za duzo

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

03 cze 2008 19:55

Grzech napisał(a):wczoraj sprawdzałenm na chwilowym spalaniu i jak mi na 5 biegu przy predkości 90 KM/h wyświetla od 9,7 do 10,5 to jest coś nie tak chyba :)


Chwilowe potrafi mocno przekłamywać. Wyzeruj przeciętne i przejedź możliwie równo bez zmiany szybkości kilka kilometrów i wtedy zobacz co pokaże przeciętne.
Wojtek Piszczek

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

03 cze 2008 20:13

<span>wpiszczek</span> napisał(a):Chwilowe potrafi mocno przekłamywać. Wyzeruj przeciętne i przejedź możliwie równo bez zmiany szybkości kilka kilometrów i wtedy zobacz co pokaże przeciętne.



juz tak robiłem nie spada poniżej 10 l/100

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

03 cze 2008 20:19

<span>Grzech</span> napisał(a):juz tak robiłem nie spada poniżej 10 l/100


A tyle faktycznie pali, czy tyle pokazuje - zresztą tak, czy tak serwis - albo z układem pomiarowym, albo z silnikiem w ogóle. Tyle na pewno nie powinien brać.
Wojtek Piszczek

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

03 cze 2008 20:21

no zrobiłem ponad 100 KM i wskazówka paliwka opadła prawie do połowy to wychodzi jeszcze wieksze spalanie niz faktycznie pokazuje

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

03 cze 2008 20:34

Grzech napisał(a):no zrobiłem ponad 100 KM i wskazówka paliwka opadła prawie do połowy to wychodzi jeszcze wieksze spalanie niz faktycznie pokazuje


Wal do serwisu (wcześniej sprawdź, czy ktoś Ci z tyłu nie przyczepił betonowego bloczka ;-)
Wojtek Piszczek

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

03 cze 2008 20:44

<span>wpiszczek</span> napisał(a):no zrobiłem ponad 100 KM i wskazówka paliwka opadła prawie do połowy to wychodzi jeszcze wieksze spalanie niz faktycznie pokazuje


Wal do serwisu (wcześniej sprawdź, czy ktoś Ci z tyłu nie przyczepił betonowego bloczka

a moze paliwo ucieka :lol:
a tak serio to TYLKO serwis :wink:
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
adam08
 

04 cze 2008 01:01

Grzech napisał(a):no zrobiłem ponad 100 KM i wskazówka paliwka opadła prawie do połowy to wychodzi jeszcze wieksze spalanie niz faktycznie pokazuje


No to masz niesamowite osiągi jak na 1,4 :wink:

A tak poważnie to chyba pierwsza poważna usterka w ceedzarce, o której przeczytałem na forum. Po wizycie w ASO koniecznie napisz co i jak.

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

04 cze 2008 06:53

Juz byłem ale byłem umowiony na sprawdzanie fotela co mi powiedzieli ze jest d*** i jest ok (tylko czemu mi sie tak niewygodnie siedzi i kuje w plecy no nic ) i na mechaniczny sie umówiłem ale koleś juz powiedział ze to nowy samochód i sie układa ale sprawdzą czy nie ma błędów, poprostu masakra.

Dzwonie dziisaj na puławska tam ponoć jest centrala moze tam są normalni ludzie

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

06 cze 2008 08:32

No dobra uprawiając tak zwany ecodriving narzazie uzyskałem spalanie na wysokości 9,1 i/100km, nadal nie jest to zachwycające a pozatym przy takiej jeździe nie ma przyjemności no ale chyba będę się musiał z tym pogodzić

AUTOR WĄTKU
novee
 

06 cze 2008 08:55

<span>Grzech</span> napisał(a):Juz byłem ale byłem umowiony na sprawdzanie fotela co mi powiedzieli ze jest d*** i jest ok (tylko czemu mi sie tak niewygodnie siedzi i kuje w plecy no nic ) i na mechaniczny sie umówiłem ale koleś juz powiedział ze to nowy samochód i sie układa ale sprawdzą czy nie ma błędów, poprostu masakra.


Ja pie^&%& skąd ja takie kwiatki znam :lol: :twisted: Kłuje w plecy bo pan masz plecy krzywe i do lekarza trzeba iść, a nie światłym certyfikowanym mechanikowm w ASO d...e zawracać :lol: Auto jest zawsze OK, a jak coś kłuje, stuka, huczy, to tak widocznie ma być :twisted:
Normalnie fajne auta mamy koledzy, a do tego pakiet "Komedie Barei" w standardzie :lol: :twisted:

AUTOR WĄTKU
adam08
 

09 cze 2008 10:30

Grzech napisał(a):No dobra uprawiając tak zwany ecodriving narzazie uzyskałem spalanie na wysokości 9,1 i/100km, nadal nie jest to zachwycające a pozatym przy takiej jeździe nie ma przyjemności no ale chyba będę się musiał z tym pogodz


No co ty Grzech :!: w żadnym wypadku nie zostawiaj tego od tak sobie. Ja przy średniej jeździe (docieram więc raz szybciej raz wolniej) 80%po mieście z silnikiem 1,6 miałem 8,8 l/100. W tak nowoczesnym samochodzie spalanie 9l przy delikatnej jeździe z silnikiem 1,4 to kpina. Weź tych cwaniaków z Puławskiej pogon niech Ci dobrze sprawdzą i wyregulują.

AUTOR WĄTKU
darecky
 

09 cze 2008 11:17

adam08 napisał(a):
Grzech napisał(a):No dobra uprawiając tak zwany ecodriving narzazie uzyskałem spalanie na wysokości 9,1 i/100km, nadal nie jest to zachwycające a pozatym przy takiej jeździe nie ma przyjemności no ale chyba będę się musiał z tym pogodz


No co ty Grzech :!: w żadnym wypadku nie zostawiaj tego od tak sobie. Ja przy średniej jeździe (docieram więc raz szybciej raz wolniej) 80%po mieście z silnikiem 1,6 miałem 8,8 l/100. W tak nowoczesnym samochodzie spalanie 9l przy delikatnej jeździe z silnikiem 1,4 to kpina. Weź tych cwaniaków z Puławskiej pogon niech Ci dobrze sprawdzą i wyregulują.


Dokładnie tak!U mnie podczas jazy ecodrive spalanie średnie to 7.5litra.Jak ciągam po obrotach to 9.5.Oczywiście mowa tu o mieście 100%(łódź)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 9 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl