Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Jaki olej silnikowy stosujecie w swoich cee'dach?

LOTOS ECONOMIC 5W/30
76
16%
CASTROL Magnatec 5W/30; SLX 0W/30PF; EDGE
229
48%
MOBIL 1 ESP Formula 5W30 ; 5W/50
54
11%
ORLEN Platinum Maxenergy 5W/30
9
2%
VALVOLINE Synpower MST 5W/30
32
7%
AGIP synthetic PC 0W/40
1
0%
ARAL supertronic 0W/40
1
0%
ELF Solaris LSX 5W30; Excellium 5W/40
25
5%
MIDLAND Synova 5W/40
5
1%
MOTUL 8100 Eco-nergy 5W/30
48
10%
 
Liczba głosów : 480
AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

24 lis 2013 22:27

Przede mną też wymiana oleju, będe wymieniał już poza ASO, gwarancji 7 letniej zostało mi już niecałe 3 miesiące, także ostatni przegląd w ASO sobie daruje :D
Przeleciałem cały wątek i zastanawiam się nad 3 olejami Shel Helix Ultra Extra 5W30 oraz nad 2 odmianami Millers-a: EE 5W 30 i XF long life 5W 30. Obecnie miałem lany Lotos w ASO :)
Poradźcie, który wybrać bo się jakoś zdecydować nie potrafię B)

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

25 lis 2013 04:25

ja polecam millersa. używałem i używam xf-a więc tego mogę polecić - w moim ceedzie bardzo było czuć różnicę na + po pierwszej wymianie :good jak w żadnym innym aucie przedtem

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

25 lis 2013 11:56

Hmmm no to teraz jeszcze dylemat czy wziasc XF czy doplacic do EE ;-) skoro moge nie odczuc roznicy ;-)

lary504
Brygadzista
 
Posty: 120
Dołączył(a): 19 sie 2012 13:34
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

25 lis 2013 13:06

Doplata jest mała więc ja wziąłem EE

Wysłane z mojego Xperia Neo V przy użyciu Tapatalka
Ceed SW '12 1.6 CRDI L Sirius Silver

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

25 lis 2013 14:05

Zgadza się raptem parę złotych. Jeszcze się ktoś wypowie na temat Millersa? :D

AUTOR WĄTKU
red
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

25 lis 2013 14:19

Ja we wszystkich dotychczasowych autach stosowałem i go stosuję i jest naprawdę godny polecenia. Oczywiście docenić mogę tylko walory słuchowe, bo nie rozbierałem żadnego z silników, ale znacznie cichsza praca dwóch turbin we wrażliwym silniku 2.7 HDi była dla mnie ogromnym argumentem. Do tej pory miałem w planach Millersa do procka (po zimie na fabrycznym Shell Helixie), ale namieszał w mojej głowie ENEOS SUSTINA 5W30 (http://www.eneosoil.pl/produkty1/eneos-sustina) :twisted:

Avatar użytkownika
abes99
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 05 paź 2007 14:30
Lokalizacja: SRC
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Hyundai i30 / 1,6MPI (120KM) / LPG / Comfort / '12

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

25 lis 2013 16:48

Lepszy jest ten Millers od Liqui Moly Top Tec 4600 5W30 do silnika benzynowego? Bo niedługo czeka mnie zmiana, a planowałem właśnie LM?
Narka i pozdruffka, abes99
:: Hultaj i30 1.6MPI, '12, Comfort, LPG STAG 300 Premium
:: była Kia Cee'd 1.6MPI, '07, Optimum + ESP, A/C

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

25 lis 2013 17:03

ja musiałem wziąć pod uwagę to że mam dpf. jeżeli ee jest w wersji c3 i jest nowszy/ w nowszej technologii to gorszy chyba nie będzie :? jak zmienisz to napisz coś o odczuciach, jak będzie OK to może i ja go zaleję przy następnej wymianie...

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

25 lis 2013 19:19

Ważne jest aby dobrać właściwy olej. Konfiguratory olejowe są "proekologiczne" i czasem trzeba samemu coś pomyśleć.
Ostatnio edytowano 03 sty 2014 08:20 przez szczur75, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

25 lis 2013 22:44

red napisał(a): Do tej pory miałem w planach Millersa do procka (po zimie na fabrycznym Shell Helixie), ale namieszał w mojej głowie ENEOS SUSTINA 5W30 (http://www.eneosoil.pl/produkty1/eneos-sustina)


Patrząc na kwity tego Eneosa, nie odważył bym się go zalać do takie auta jak Twoje. Chyba, że priorytetem dla Ciebie jest zużycie paliwa. Ale nie sądzę, żebyś kupował GT aby oszczędzać.
Poza tym Twoje auto wymaga oleju A5/B5. I takiego należy szukać. Najlepiej spełniającego A5/B5 -10 (z 2010 roku). Troszkę się różni od wcześniejszych norm.
GF-5 (czyli rzeczony przez Ciebie Eneos) ma mało dodatków przeciwzużyciowych, pozostawia bardzo mało depozytów i obniża spalanie.

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

25 lis 2013 23:10

Ja nie mam DPF-a więc dlatego się zastanawiam na XF lub EE, no nic zostało mi jakieś 2-3 dni na podjęcie decyzji, ale chyba się skuszę jednak na EE :)

AUTOR WĄTKU
red
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

25 lis 2013 23:23

szczur75 napisał(a):Patrząc na kwity tego Eneosa, nie odważył bym się go zalać do takie auta jak Twoje. Chyba, że priorytetem dla Ciebie jest zużycie paliwa. Ale nie sądzę, żebyś kupował GT aby oszczędzać.
Poza tym Twoje auto wymaga oleju A5/B5. I takiego należy szukać. Najlepiej spełniającego A5/B5 -10 (z 2010 roku). Troszkę się różni od wcześniejszych norm.
GF-5 (czyli rzeczony przez Ciebie Eneos) ma mało dodatków przeciwzużyciowych, pozostawia bardzo mało depozytów i obniża spalanie.

Przyznaję, że Sustina to nowy olej, wcześniej myślałem o Eneos Premium Ultra. Oczywiście nie skupiam się na zużyciu paliwa, bo nie o to w GT chodzi, skupiłem się na parametrach typu temperatura zapłonu, lepkość kinetyczna przy 100C itd. i tutaj mi Eneos lepiej wypadał niż rzeczony Millers, tyle że zupełnie zignorowałem normy, o których teraz na szczęście mi przypomniałeś. Na dodatek Millers nie wszędzie podaje też dokładne wartości, jak właśnie temperatury itd. To przy okazji pytanie - dlaczego proponujesz A5/B5 i co powiesz o Millers Oils Motorsport CFS 5W30?

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

25 lis 2013 23:29

red napisał(a):dlaczego proponujesz A5/B5

Bo tak masz w instrukcji. A dokładnie A5.

red napisał(a):co powiesz o Millers Oils Motorsport CFS 5W30?

Nie spełnia wymagań Twojego auta (A5).

AUTOR WĄTKU
red
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

25 lis 2013 23:49

szczur75 napisał(a):Nie spełnia wymagań Twojego auta (A5).

Z tego co wiem to A5 to samo co A3, tyle, że z nastawieniem na oszczędność paliwa i wydłużenie czasów między wymianą oleju (obie rzeczy mnie nie interesują). Logiczne jest, że taki CFS nie ma na celu redukcji spalania, a widzę że przewyższa specyfikację A3 (i B4 co istotne dla bezpośredniego wtrysku), więc dlatego się nad nim zastanawiam.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

25 lis 2013 23:56

red napisał(a):Z tego co wiem to A5 to samo co A3, tyle, że z nastawieniem na oszczędność paliwa i wydłużenie czasów między wymianą oleju


A5 nie "oszczędza" paliwa bardziej niż A3. I ma niższy HTHS.

Pozostaje kwestia gwarancji :idea:

Chyba, że ta sprawa też Cię nie interesuje... ;)

AUTOR WĄTKU
red
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

26 lis 2013 00:00

szczur75 napisał(a):Chyba, że ta sprawa też Cię nie interesuje... ;)

Ta mnie akurat interesuje najbardziej :) A w ASO leją Castrola (sic) z beczki (...) No to niedobrze, bo A5 bardzo zawęża wybór ciekawych olejów. Ciekawe czy Helix, który nalali w fabryce to AF, bo ten chyba jako jedyny z nich ma A5 :)
Ostatnio edytowano 26 lis 2013 00:01 przez red, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

26 lis 2013 00:01

red napisał(a): Ciekawe czy Helix, który nalali w fabryce to AF, bo ten chyba jako jedyny z nich ma A5.


Skąd masz info, że zalano Helixem?

AUTOR WĄTKU
red
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

26 lis 2013 00:03

szczur75 napisał(a):Skąd masz info, że zalano Helixem?

Z instrukcji, którą przytoczyłeś :) (jedyny zalecany tam olej) i z salonu (celowo dopytywałem).

P.S. Jeszcze a propos A5 i instrukcji - przy silniku T-GDI jest dopisek: "W celu zapewnienia niskiego zużycia paliwa, zaleca się stosować olej o klasie lepkości SAE 5W-30 (ACEA A5 lub wyższy)." - więc chyba faktycznie chodzi o ograniczanie spalania?
Ostatnio edytowano 26 lis 2013 00:07 przez red, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

26 lis 2013 00:06

W instrukcji jest tylko napisane, że zalecają produkty Shell Helix. :idea:


Który to salon Ci tak powiedział?

AUTOR WĄTKU
red
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

26 lis 2013 00:10

To co w takim razie tam jest nalane?
Ostatnio edytowano 26 lis 2013 10:48 przez red, łącznie edytowano 1 raz

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 24 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl