1.6D przyspieszanie i spalanie do V max

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

1.6D przyspieszanie i spalanie do V max

04 paź 2008 19:52

Dzisiaj mialem okazje przetestowac v max na autostradzie. Do 160km/h na prawde szybko sie zbiera. Pozniej coraz ciezej 180km/h bez wiekszego problemu, ale zeby 190 osiagnac musi byc bardzo dluga prosta. PRzydalby sie 6 bieg.

Bardzo dobrze trzyma sie drogi, chociaz szum powietrza jest dosc spory.

Spalanie przy 180km/h przy wcisnietym pedale do oporu od 12,9 - 13,9.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
potok
 

04 paź 2008 21:12

Sam robiłeś to zdjęcie :?: 8-)

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

04 paź 2008 22:21

potok napisał(a):Sam robiłeś to zdjęcie :?: 8-)


Nie pasazerka :D

AUTOR WĄTKU
xedo
 

04 paź 2008 22:44

a jaka moc 90KM czy 115KM?? bo i czy prędzej się jeszcze dało bo na obrotomierzu dopiero 4tys?? U nas w 1,4 180 już było na liczniku ale zapas też jeszcze był wiem ze to zależy od warunków ale trochę mnie dziwi żeby 115 tak szybko :? wydaje mi się ze spokojnie by mogło polecieć >200km/h

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

04 paź 2008 22:50

xedo napisał(a):a jaka moc 90KM czy 115KM?? bo i czy prędzej się jeszcze dało bo na obrotomierzu dopiero 4tys?? U nas w 1,4 180 już było na liczniku ale zapas też jeszcze był wiem ze to zależy od warunków ale trochę mnie dziwi żeby 115 tak szybko :? wydaje mi się ze spokojnie by mogło polecieć >200km/h


122KM mi powiedzieli, ze ma po wgraniu softu. (ale 115KM mial od nowosci)

Do 180 km/h w miare dobrze doszedl pozniej gaz mialem do oporu i bardzo powoli i z wiekszym trudem. Po zrobieniu zdjecia doszedl do 190 km/h i mial nieco ponad 4 tys. IMO brakuje 6 biegu zeby szybciej pojechac bo powyzej 4 tys ten silnik juz nie jedzie. Biorac pod uwage blad pomiaru IMO realna predkosc to jakies niecale 180 km/h.

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

05 paź 2008 11:33

<span>xedo</span> napisał(a):U nas w 1,4 180 już było na liczniku ale zapas też jeszcze był wiem


Nic bardziej mylnego. Powietrze pod pedałem nie świadczy o tym, że auto jeszcze pojedzie szybciej (no, przynajmniej nie przy mocach w granicach 100 KM). W Picanto przy 160 km/h mam od groma powietrza pod pedałem, ale co z tego, skoro jak głębiej bym go nie wcisnął, to i tak nie pojedzie szybciej.
Wojtek Piszczek

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

05 paź 2008 12:28

wpiszczek napisał(a):
<span>xedo</span> napisał(a):U nas w 1,4 180 już było na liczniku ale zapas też jeszcze był wiem


Nic bardziej mylnego. Powietrze pod pedałem nie świadczy o tym, że auto jeszcze pojedzie szybciej (no, przynajmniej nie przy mocach w granicach 100 KM). W Picanto przy 160 km/h mam od groma powietrza pod pedałem, ale co z tego, skoro jak głębiej bym go nie wcisnął, to i tak nie pojedzie szybciej.


Takie samo odczucie mialem. Czy pedal do oporu czy troszke mniej szybciej nei chcial jechac

AUTOR WĄTKU
Daru
 

05 paź 2008 14:13

Prędkośc maksymalna naszego bolidu to 188 km/h wg danych fabrycznych wiec pownien licznikowo cos do 195 dojść. Ja jechałem 180 dosyć łatwo doszedł do tej predkości wiec pewnie te 15 jeszcze by wyciągnoł.

AUTOR WĄTKU
qbix
 

05 paź 2008 14:59

<span>wujekcybul</span> napisał(a):Do 160km/h na prawde szybko sie zbiera. Pozniej coraz ciezej 180km/h bez wiekszego problemu, ale zeby 190 osiagnac musi byc bardzo dluga prosta. PRzydalby sie 6 bieg.

Jakbys mial 6ty bieg to predkosc pewnie by zdechla to 170km/h. Wiecej biegow nie znaczy szybciej przy tak slabych silnikach.

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

05 paź 2008 18:24

qbix napisał(a):
<span>wujekcybul</span> napisał(a):Do 160km/h na prawde szybko sie zbiera. Pozniej coraz ciezej 180km/h bez wiekszego problemu, ale zeby 190 osiagnac musi byc bardzo dluga prosta. PRzydalby sie 6 bieg.

Jakbys mial 6ty bieg to predkosc pewnie by zdechla to 170km/h. Wiecej biegow nie znaczy szybciej przy tak slabych silnikach.


Niby tak. A ile ma obrotow przy 160 km/h na 6 biegu 2.0D?

AUTOR WĄTKU
novee
 

05 paź 2008 20:03

2800 :) ale co to ma do Vmax?

VW i Toyoty (Golf, Corolla) sprzed paru lat ze skrzynią 5 biegową osiągały Vmax na 4 biegu, a 5 był za słaby.

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

06 paź 2008 07:25

Trochę niewyraźne:

Obrazek

AUTOR WĄTKU
cgaweda
 

06 paź 2008 08:43

Bez obrazy....
wszystkim gratuluję osiągania tak wysokich prędkości na torze wyscigowym lub autostradach bez ograniczeń prędkości , bo na naszych polskich drogach jest to przęstępstwo , należy tylko miec nadzieję że tak wysokim prędkościom towarzyszą bardzo wysokie umiejętności prowadzenia somochodu / kroniki policyjnych wypadków są pełne byłych mistrzów kierownicy /
Mam nadzieję że nasze forum będzie skarbnicą wiedzy na temat naszych samochodów , a także miejscem propagowania rozsądnego i bezpiecznego sposobu prowadzenia samochodu .

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

06 paź 2008 09:10

cgaweda napisał(a):Bez obrazy....
wszystkim gratuluję osiągania tak wysokich prędkości na torze wyscigowym lub autostradach bez ograniczeń prędkości , bo na naszych polskich drogach jest to przęstępstwo


Nie przestepstwo, tylko wykroczenie.

cgaweda napisał(a):należy tylko miec nadzieję że tak wysokim prędkościom towarzyszą bardzo wysokie umiejętności prowadzenia somochodu / kroniki policyjnych wypadków są pełne byłych mistrzów kierownicy /


Patrząc na umiejętności naszych stróżów prawa, nie jestem zdziwiony, że są pełne, jak to określiłeś, policyjnych wypadków. Nie wiem tylko co to ma do tematu tu poruszonego... :P

cgaweda napisał(a):Mam nadzieję że nasze forum będzie skarbnicą wiedzy na temat naszych samochodów , a także miejscem propagowania rozsądnego i bezpiecznego sposobu prowadzenia samochodu .


Zdjęcie zrobiono u naszych zachodnich sąsiadów więc o łamaniu prawa nie ma w tym konkretnym wypadku mowy.

pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

07 paź 2008 15:31

cgaweda napisał(a):Bez obrazy....
wszystkim gratuluję osiągania tak wysokich prędkości na torze wyscigowym lub autostradach bez ograniczeń prędkości , bo na naszych polskich drogach jest to przęstępstwo , należy tylko miec nadzieję że tak wysokim prędkościom towarzyszą bardzo wysokie umiejętności prowadzenia somochodu / kroniki policyjnych wypadków są pełne byłych mistrzów kierownicy /
Mam nadzieję że nasze forum będzie skarbnicą wiedzy na temat naszych samochodów , a także miejscem propagowania rozsądnego i bezpiecznego sposobu prowadzenia samochodu .



Nie przestepstwo a wykroczenie. Przeciez zaden z nas nei jezdzi tak na codziej. Ja tak jechalem pierwszy raz. Swietna widocznosc, dobre warunki, pusta droga.

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

07 paź 2008 15:31

zajcol napisał(a):Trochę niewyraźne:




Jaki silnik? 1.6d?

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

07 paź 2008 20:13

Crdi 115KM. Gdyby pustego miejsca na Autobahnie było wiecej, to pewnie by pojechal troszkę szybciej, bo do momentu zrobienia zdjecia caly czas sie jeszcze powoli rozpedzal. Chwilę potem trzeba było już zdjąć nogę z gazu.

AUTOR WĄTKU
maestro
 

08 paź 2008 07:10

to i ja się doczepię chociaż będzie to offtopic bo mam benzynke :)

4 osoby na pokładzie, pełny bagażnik i zbiornik paliwa, doszedł do 200..., a gdybym jechał sam... 205 ?
A co do bezpieczeństwa, jedynym zagrożeniem było to czy się coś nie urwie lub nie odlecą koła ;), pozatym auto zachowywało się bardzo stabilnie, aż chciało się pojechać szybciej :)
Obrazek

AUTOR WĄTKU
bociek
 

09 paź 2008 21:01

Sąsiedzi za zachodniej granicy mają wprowadzić ograniczenia na autostradach. Clarkson z Top Gear skomentował to tak
"... to po co nam teraz Niemcy...".
Reasumując nie ważne że ogarniasz prędkości. Nie ważne że masz kilkaset kucy pod maską. Zawsze może się trafić na drodze jakiś wariat. I to dotyczy wszystkich kierowników. Koledzy trzeba uważać na drodze.

AUTOR WĄTKU
Fred
 

09 paź 2008 21:47

Imponujące... a jakie spalanie chwilowe miałeś ? :).. bo o komforcie to nistety przy 6 tyś obrotów mówić nie można - mi przynajmniej już ten dzwięk przeszkadza ... no chyba, że było by to Ferrari przy 300 km/h :D

to i ja się doczepię chociaż będzie to offtopic bo mam benzynke :)

4 osoby na pokładzie, pełny bagażnik i zbiornik paliwa, doszedł do 200..., a gdybym jechał sam... 205 ?
A co do bezpieczeństwa, jedynym zagrożeniem było to czy się coś nie urwie lub nie odlecą koła ;), pozatym auto zachowywało się bardzo stabilnie, aż chciało się pojechać szybciej :)

Następna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 32 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl