Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kociol
 

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

28 paź 2009 07:36

Tez miałem ten problem. Wężyk który jest w zasadzie tylko przy turbinie, steruje praca mechanizmu zmiennej geometrii. Jak nie ma w nim podciśnienia to turbo pracuje tak jak na wysokich obrotach (tak jakby dostawało dużo spalin) i nie może wytworzyć dostatecznego ciśnienia. Od momentu kiedy taka sytuacja zaistniała sprawdzam tez wężyk średnio raz na tydzień. Co więcej upewniajcie się ze ten wężyk jest dosyć gruby i twardy. W Niemieckim serwisie założyli mi zamiennik, który po rozgrzaniu zachowywał się jak balo i tez było czuć spadek mocy. W serwisie w PL usłyszałem, ze lepiej by było jak by mi założyli wąż ogrodowy, a nie takie g.. Już wszystko ok, ale czuwać trzeba.

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
Franky
 

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

28 paź 2009 09:01

kociol napisał(a):Tez mialem ten problem. Wezyk ktory jest w zasadzie tylko przy turbinie, steruje praca mechanizmu zmiennej geometrii. Jak nie ma w nim podcisnienia to turbo pracuje tak jak na wysokich obrotach (tak jakby dostawalo duzo spalin) i nie moze wytworzyc dostatecznego cisnienia. Od momentu kiedy taka sytuacja zaistniala sprawdzam tez wezyk srednio raz na tydzien. Co wiecej upewniajcie sie ze ten wezyk jest dosyc gruby i twardy. W Niemieckim serwisie zalozyli mi zamiennik, ktory po rozgrzaniu zachowywal sie jak balo i tez bylo czuc spadek mocy. W serwisie w PL uslyszalem, ze lepiej by bylo jak by mi zalozyli waz ogrodowy, a nie takie g.. Juz wszystko ok, ale czuwac trzeba.

Pozdrawiam


mi założono zwykły wężyk silikonowy z metra cięty :D
a tak btw: ja odczuwałem zdecydowany spadek mocy no i oczywiście nie było słychać turbiny i jej specyficznego dźwięku

mam zamiar uzbroić ten wężyk, albo jeśli sie da to kupić juz uzbrojony. Wymiana jest w zasadzie trywialna, nie ma nawet zacisków.

AUTOR WĄTKU
kociol
 

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

29 paź 2009 07:00

Bo generalnie jak nie ma tego wężyka to turbo nie słychać. Chyba ze zaczynasz auto kręcić do powiedzmy 3,5k rpm to wtedy zaczynasz słyszeć, ze się wybudza ze snu. Na co dzień mam trochę do czynienia z silnikami do ciężarówek i niektóre z nich maja naprawdę porządnie zbrojone te wężyki, żeby nie powiedzieć ze w pełnym stalowym oplocie. Jak będę w firmie robili inwentaryzacje i pozbywali się różnych nieużywanych cześci to pewnie sobie taki wezmę ;) Wtedy to taka kuna będzie miała "twardy orzech" do zgryzienia :D

AUTOR WĄTKU
awprawo9
 

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

10 lut 2010 10:06

sevi napisał(a):Ja natomiast na I, II lub III biegu odczuwam dziwne chwilowe szarpnięcia. Czy to też może być oznaka, że turbinka pada :?: :!:


Czy to są szarpnięcia przy dodaniu i puszczeniu gazu w czasie jazdy?

AUTOR WĄTKU
duli15
 

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

23 mar 2010 07:35

czy może ktoś z was wstawić zdjęcie gdzie znajduje się ten wężyk ?? bardzo proszę

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

23 mar 2010 10:31

duli15 napisał(a):czy może ktoś z was wstawić zdjęcie gdzie znajduje się ten wężyk


Proszę :

widok od strony kierowcy :

Obrazek

widok od przodu zaraz jak się kończy osłona plastikowa silnika :

Obrazek

AUTOR WĄTKU
max payne
 

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

30 mar 2010 20:51

szady87 ten wężyk masz oryginalny czy dorabiany ? Wygląda na jakiś zbrojony. Ja mam silikonowy i on jest dość giętki i miętki. Zwłaszcza jak się silnik rozgrzeje. Po przeczytaniu tego tematu zacząłem zwracać uwagę na zachowanie się silnika zimnego i po rozgrzaniu. Jak jest zimny, to lepiej reaguje na gaz. Po rozgrzaniu robi się trochę bardziej mułowaty. Subiektywne odczucie, ale może to wina tego wężyka ? Jak się robi miękki to sterowanie podciśnieniowe skokiem łopatek turbiny, może nie być takie "ostre" ze wględu na zachowanie ścianek wężyka.

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

31 mar 2010 09:00

max payne napisał(a):szady87 ten wężyk masz oryginalny czy dorabiany


Dorabiany. Sylikonowy był za słaby. Montowałem zbrojony w środku siatką ale też nie zdawał egzaminu. Teraz mam założony w oplocie,
na razie wszystko w porządku.

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

31 mar 2010 16:29

Szady a co Ci się działo z tym wężykiem oryginalnym że nie zdawał egzaminu?

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

01 kwi 2010 08:59

teon napisał(a):Szady a co Ci się działo z tym wężykiem oryginalnym że nie zdawał egzaminu?


Zaczęło się od tego że coś go wszamało - zajechałem do ASO wymienili, potem był problem ze spadkiem mocy -
z suwał się z końcówki - teraz jest w porządku chociaż mam teraz taką fajną nowość na sklepie - niebieskie
sylikonowe zbrojone wężyki i to przeróżne średnice i myślę żeby wymienić po zimie :)

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

03 kwi 2010 19:08

U mnie 100.500 km i z turbiną wszystko OK. Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
Zemin
 

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

16 sie 2010 19:43

czy turbina w ceedzieku 1.6 crdi oraz w i30 to dwie te same pompki?

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

17 sie 2010 07:50

Zemin napisał(a):czy turbina w ceedzieku 1.6 crdi oraz w i30 to dwie te same pompki?


Skoro takie same silniki, sam sobie odpowiedz.

AUTOR WĄTKU
Zemin
 

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

17 sie 2010 08:21

Wolałem się upewnić.
Jak wygląda sytuacja jeśli turbo padnie , a nie będą chcieli wymienić na gwarancji? Nowe będzie kosztowało z montażem ponad 4000 zł....używkę z rozbitka można kupić za 800-1000 zł...jak w tym wypadku z gwarancją?

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

17 sie 2010 12:36

Ona sama nie ma prawa pasc. Kupisz z rozbitka za 1000 i zamontujesz. A gwarancja... ASO jest tak beznadziejne, ze nawet nie zobacza, ze jest inne turbo.

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

17 sie 2010 12:41

U mnie 113.500 km i z turbiną wszystko OK. Pozdrawiam :)

AUTOR WĄTKU
Zemin
 

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

17 sie 2010 19:44

wujekcybul napisał(a):Ona sama nie ma prawa pasc. Kupisz z rozbitka za 1000 i zamontujesz. A gwarancja... ASO jest tak beznadziejne, ze nawet nie zobacza, ze jest inne turbo.


jak to nie ma prawa paść, jeśli się ukruszyła lub nadtopiła łopatka to padnie turbo prędzej czy później , zobaczysz chmurę dymu za sobą i będziesz się cieszył 70 KM :)

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

18 sie 2010 08:43

Darek_Korbik napisał(a):U mnie 113.500 km i z turbiną wszystko OK. Pozdrawiam :)


A co to wnioslo do tematu!!!!!!!????

AUTOR WĄTKU
gala
 

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

08 lut 2011 12:27

Turbo Timer przedłuży żywotność turbin :smile: :
http://oto.to/schematy/turbotimer.html

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

08 lut 2011 13:10

Pozostawienie pracującego silnika podczas postoju
na obszarze zabudowanym art. 60 ust. 2 pkt 3 100zł
Jest Ceed SW 1.5 T-GDI 160KM 7DCT GT Line Deluxe White+Premium+AEB 2021
Był Cee'd SW L Business Line 1.6 GDI 135 2016
Cee'd SW C+ 1.6 CRDI 115 2008

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl