Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
_Krych_
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

27 sty 2012 22:35

Jeleniak spokojnie samochód kupiłem w kwietniu 2011 i od razu go na kanał sobie dałem sciągnełem dolną pokrywę szczotka druciana farba Hameraid i wszystko wymalowałem bo faktycznie trochę rdza zaszła. Pzt patrząc na na przedni zderzak i maskę widać znaki Duńskich kamyczków i na tylnych prawych drzwiach powoli coś wychodzi (ale to stwierdzam że jest wina uszczelek) bo tak od środka się robi ale mam znajomego od blacharki i lakierowania i za 5dych mi zrobi. Pzt nie wiem czy to jest tam w standardzie ale podgrzewane siedzenia coś wspaniałego ledwo usiądę włączę i już po 30sek pupa się grzeje :ha nigdy czegoś takiego nie miałem we wcześniejszych samochodach ale w przyszłości przy kupnie kolejnego samochodu to będzie jeden z moich priorytetów oczywiście nie licząc mocy. drinkss

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

27 sty 2012 22:35

klamer75 napisał(a):moje auto bez power boxa na autostradzie przy 120 palilo 6,5 jak nic.

Tu sięeż nie zgodzę, choć średnie spalanie mam podobne do Ciebie (w podpisie średnia z prawie 60 kkmów). Na autostradzie przy licznikowej docelowej 140-150 km/h z przelotów ca 1000 kkmów (urlopy letnie i zimowe) średnio wychodzi mi 6 litrów. Przy bardzo oszczędnym operowaniu gazem i prędkościach docelowych 110 km/h z trasy ca 200 kmów po Polsce wyszło mi 4,6 l/100 kmów. W mieście 6,5 l/100 kmów jak nic a przy takich mrozach jak dziś nawet więcej. Max spalanie to coś prawie 9 l/100kmów z autostrady 1000 kmów z dużym boxem, prędkościami 160-180 km/h, 5 osobami na pokładzie i bagażnikiem załadowanym po dach. To już z przyczepą kempingową o DMC 1300 kg wyszło mi mniej bo niecałe 8 l/100 kmów

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

27 sty 2012 22:50

wiesz..u nas busy palily do 10l,ale norma byla 12 ,wiec tyle na koniec miesiaca wychodzilo :)kazdy jezdzi inaczej,ale skoro tobie wychodzi takie spalanie to cos jest nie tak...tylko czy wina auta czy kierowcy ?moze za duzo nawykow z benzyny ?i owszem -leje pod korek - ale ZAWSZE .A jak mierze spalanie to na tej samej stacji dla porownania,bo komp zawsze mi za malo pokazuje
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

AUTOR WĄTKU
klamer75
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

27 sty 2012 22:55

Ja pisze o średniej z przejechanych 105kkm w ciagu niecałych 3 lat. Piszę o 3 wyjazdach do Chorwacji gdzie średnio na autostradach robię 2300 km przy jednym wyjeżdzie. To auto pali średnio w cyklu mieszanym 6l na 100 i jak ktoś pisze że że mu pali 4 to twierdze że sciemnia.

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

27 sty 2012 22:56

_Krych_ napisał(a):Jeleniak spokojnie samochód kupiłem w kwietniu 2011 i od razu go na kanał sobie dałem sciągnełem dolną pokrywę szczotka druciana farba Hameraid i wszystko wymalowałem bo faktycznie trochę rdza zaszła. Pzt patrząc na na przedni zderzak i maskę widać znaki Duńskich kamyczków i na tylnych prawych drzwiach powoli coś wychodzi (ale to stwierdzam że jest wina uszczelek) bo tak od środka się robi ale mam znajomego od blacharki i lakierowania i za 5dych mi zrobi. Pzt nie wiem czy to jest tam w standardzie ale podgrzewane siedzenia coś wspaniałego ledwo usiądę włączę i już po 30sek pupa się grzeje :ha nigdy czegoś takiego nie miałem we wcześniejszych samochodach ale w przyszłości przy kupnie kolejnego samochodu to będzie jeden z moich priorytetów oczywiście nie licząc mocy. drinkss


ostrzegam przed DK bo troche tam bylem i wiem co sie dzialo z autami po tamtejszym klimacie;)a podgrzewanie - nie wiem jak w ceedzie-ale w innych tak dziala,grzeje odrazu na maxa,ale zaraz sie normuje i juz jest milusio
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

27 sty 2012 22:57

klamer75 napisał(a): To auto pali średnio w cyklu mieszanym 6l na 100 i jak ktoś pisze że że mu pali 4 to twierdze że sciemnia.

piszemy o przelotach trasa,czyli stala predkosc,bez korkow,bez szalenstw wiekszych, 4,5 l jest naprawde osiagalne u nas w 115hp
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

AUTOR WĄTKU
klamer75
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

27 sty 2012 23:02

Ja pisze o normalnej eksplatacji auta. Codzienie 100km do pracy. w Trasie 85% w miescie 15%. Zawsze koło 6 na 100.

AUTOR WĄTKU
_Krych_
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

27 sty 2012 23:07

no 4 to nie tylko 4,6 jak pisałem i trasę jaką robiłem to Wrocław - Kołobrzeg. tak sobie myślałem że bym zajechał tam do Ciebie do tej Bydgoszczy po drodze jakbym znowu jechał nad morze w te wakacje ale ja biorę ślub w sierpniu i pewnie w te lato nie będzie mnie tam tylko gdzieś dalej polecę na miesiąc miodowy :D Ale jak coś to zapraszam do Wro.
a Jeleniak tylko mi tam bez krakania na razie jest wszystko dobrze i oby tak zostało :fiu

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

28 sty 2012 22:51

G-cs napisał(a):na co dzień robi tym autem 6...8000 :good km.

Ile ? :szok
8 tysięcy kilometrów na co dzień?
Z jaką prędkością jeździ, że w dobę się wyrabia? :ok
Ostatnio edytowano 29 sty 2012 21:55 przez Marco, łącznie edytowano 1 raz
Jest Ceed SW 1.5 T-GDI 160KM 7DCT GT Line Deluxe White+Premium+AEB 2021
Był Cee'd SW L Business Line 1.6 GDI 135 2016
Cee'd SW C+ 1.6 CRDI 115 2008

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

01 lut 2012 22:01

less napisał(a):Moja kijanka też dostała nowy soft. Coś wspominali w serwisie że o nr 143. Na razie przebieg na tym sofcie to ok. 750 kmów więc dopiero go testuję. 1st wrażenia - nie czuję spadku mocy, zaś wyraźnie spadło spalanie. Na trasie 180 kmów którą robiłem wcześniej kilkadziesią razy spalanie wyniosło 4,6 litra. Do tej pory nigdy komputer nie pokazał mi spalania poniżej 5,0 litra, a przejechałem już prawie 90 kkmów.

Ciąg dalszy gdyż postawiłem ceedka na hamownię z tym nowym softem ... wyszło 125 KMów i 276 Nm :ha . Było zimno więc wynik trochę zawyżony ale nie więcej niż o 5 KMów. Aktualny przelot to nieco ponad 101 kkmów, tak że mam dobrze dotarty egzemplarz i to wcale nie zmulony nowym softem

AUTOR WĄTKU
karolfm
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

21 lip 2012 08:52

W Poniedziałek będę miał wgrywany nowy program dla autka. Wczoraj zgłosiłem że od 1500 do 2000 na 3 i 4 biegu przy pedale w podłodze wydobywał się okropny warkot/buczenie. Pan mówi żę to ma znacznie uciszyć silnik.

AUTOR WĄTKU
bartoszbartosz
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

23 lip 2012 22:56

Witam,

jeśli mam procka z maja 2010 - wiem, że nigdy nic nie było w nim aktualizowane, to jaki program tam oryginalnie siedzi - ten mułowaty czy ten lepszy?
Mogę tylko subiektywnie napisać, że od początku miałem wrażenie, że auto mogłoby mieć więcej wigoru jak na 115 koni i 250 niutków - nie chodzi o przyspieszenie do 100 tylko przebieg mocy, coprawda brak jakiekolwiek turbodziury, ale brak też wyraźnego pchnięcia po zbliżeniu się do 2000 obrotów i dlatego też zdecydowałem się na zakup redboxa, po którym auto chodzi w końcu jak marzenie. Dodam jeszcze, że oryginalne spalanie poniżej 5 litrów na 100 było praktycznie nie do osiągnięcia, kolega w starszej I30stce (bez żadnych aktualizacji) CRDI robi takie wyniki bez problemu.

Czy to ma jakieś znaczenie co siedzi w oryginalnym sofcie dla redboxa?

Avatar użytkownika
G-cs
Kierownik zmiany
 
Posty: 125
Dołączył(a): 03 cze 2010 20:48
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Marka i model samochodu: Focus 3 RS 2.3EB 350+

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

23 lip 2012 23:05

dla wyników końcowych i owszem :)

AUTOR WĄTKU
bartoszbartosz
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

06 wrz 2012 07:32

To jeszcze pytanko w sprawie redboxa - bo nie mam do niego instrukcji, jest 9 programów - na którym powinien działać jako greenbox?

Avatar użytkownika
G-cs
Kierownik zmiany
 
Posty: 125
Dołączył(a): 03 cze 2010 20:48
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Marka i model samochodu: Focus 3 RS 2.3EB 350+

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

06 wrz 2012 08:01

na pr. 1

Poprzednia strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl