Problem z wyczuciem sprzęgła.

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
Bodek
 

Problem z wyczuciem sprzęgła.

29 gru 2010 00:14

Witam

Posiadam ceedka z 2010 1,6 w kombi benzyna.Przejechałem już 2500 km ;) ale cały czas nie mogę wyczuć sprzęgła - tzn: czasami albo mi szarpnie przy zmianie biegu np z 2 na 3, czasami na wyższych.
Generalnie trzeba jakos bardzo delikatnie operować sprzęgłem jednocześnie dodając delikatnie gazu.
Oczywiscie nie jest to mój pierwszy samochód, jezdziłem przed tym wieloma innymi np: służbowymi - Toyotki, Renault, BMW i jak do tej pory w ogóle nigdy nie miałem takiego problemu.

I tutaj kieruje pytanie do forumowiczów.
Czy tez mieliście problem z wyczuciem sprzęgła?Ile wam to zajęło?

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6542
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Problem z wyczuciem sprzęgła.

29 gru 2010 10:42

Absolutnie nie miałem żadnego problemu, sprzęgło w obydwu moich Kijankach chodziło pod wzgledem obsługi jak w kilku poprzednich różnych autkach. Ale jest sporo opisywanych na tym forum problemów ze sprzęgłami w cee'd-ach, może daj komuś doświadczonemu za kółkiem żeby ocenił, czy też ma takie odczucia jak Ty - jeśli tak, zaprzęgnij ASO do roboty.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: Problem z wyczuciem sprzęgła.

29 gru 2010 13:51

Bodek napisał(a):Witam
Czy tez mieliście problem z wyczuciem sprzęgła?Ile wam to zajęło?
Pozdrawiam


Moje a także innych uwagi na temat sprzęgła :
http://forum.mojaceed.pl/viewtopic.php?f=36&t=2921&p=93254&hilit=sprz%C4%99g%C5%82o#p93254

AUTOR WĄTKU
outro
 

Re: Problem z wyczuciem sprzęgła.

29 gru 2010 18:42

Ja też długo się przyzwyczajałem do tego sprzęgła. Na początku było koszmarnie. Moje poprzednie samochody włączały sprzęgło tuż po lekkim odpuszczeniu
pedału sprzęgła. A tu sprzęgło łapie dopiero po odpuszczeniu sprzęgła w jego 2\3 zakresu ruchu pedału. Ja się uczyłem tak. Wrzucasz jedynkę, puszczasz
sprzęgło i patrzysz kiedy samochód zaczyna się toczyć ( bez gazu) musisz zapamiętać to miejsce. Jak już będziesz je pamiętał to gazu przy kolejnych zmianach biegu dodawaj właśnie wtedy gdy odpuścisz 2\3 sprzęgła. Taka jest moja recepta. Aha biegi redukuje tak , że robię redukcję z 5 na 4 przy 60km\h puszczam powoli sprzęgło bez gazu potem zwalniam na 4 do 20 -25km\h i wrzucam 2. Wszystkie redukcję przy wyższych prędkościach wymagają użycia z wyczuciem gazu. I tu też pedał musi być odpuszczony w 2\3 jego zakresu inaczej szarpnie. Przynajmniej u mnie tak to działa.
A i jeszcze coś. Gdy puszczam pedał sprzęgła to ten ruch dziele na etapy. Mianowicie w pierwszych 2\3 zakresu ruchu pedał puszczam dość szybko ale a tej 1\3 końca zakresu ruchu puszczam powoli i z wyczuciem dodając lub nie dodając gazu zależnie od okoliczności zaistniałej na drodze.
Mam nadzieje , że pomogłem. :smile:

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z wyczuciem sprzęgła.

13 sty 2011 13:27

outro napisał(a):A i jeszcze coś. Gdy puszczam pedał sprzęgła to ten ruch dziele na etapy. Mianowicie w pierwszych 2\3 zakresu ruchu pedał puszczam dość szybko ale a tej 1\3 końca zakresu ruchu puszczam powoli i z wyczuciem dodając lub nie dodając gazu zależnie od okoliczności zaistniałej na drodze.
Mam nadzieje , że pomogłem. :smile:

robie dokładnie tak samo :good inna sprawa że po 40tys km ceed'em nadal zdarza mi się szarpnąć..po prostu nie jest to najlepsze sprzęgło i tyle...ciekawe czy jak mi się spali i wsadzę zamiennik to czy będzie on działał inaczej
PRO CEED 1.6pb

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6875
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Problem z wyczuciem sprzęgła.

13 sty 2011 15:34

outro napisał(a):Ja też długo się przyzwyczajałem do tego sprzęgła. Na początku było koszmarnie. Moje poprzednie samochody włączały sprzęgło tuż po lekkim odpuszczeniu
pedału sprzęgła. A tu sprzęgło łapie dopiero po odpuszczeniu sprzęgła w jego 2\3 zakresu ruchu pedału. Ja się uczyłem tak. Wrzucasz jedynkę, puszczasz
sprzęgło i patrzysz kiedy samochód zaczyna się toczyć ( bez gazu) musisz zapamiętać to miejsce. Jak już będziesz je pamiętał to gazu przy kolejnych zmianach biegu dodawaj właśnie wtedy gdy odpuścisz 2\3 sprzęgła. Taka jest moja recepta. Aha biegi redukuje tak , że robię redukcję z 5 na 4 przy 60km\h puszczam powoli sprzęgło bez gazu potem zwalniam na 4 do 20 -25km\h i wrzucam 2. Wszystkie redukcję przy wyższych prędkościach wymagają użycia z wyczuciem gazu. I tu też pedał musi być odpuszczony w 2\3 jego zakresu inaczej szarpnie. Przynajmniej u mnie tak to działa.
A i jeszcze coś. Gdy puszczam pedał sprzęgła to ten ruch dziele na etapy. Mianowicie w pierwszych 2\3 zakresu ruchu pedał puszczam dość szybko ale a tej 1\3 końca zakresu ruchu puszczam powoli i z wyczuciem dodając lub nie dodając gazu zależnie od okoliczności zaistniałej na drodze.
Mam nadzieje , że pomogłem. :smile:


Zaraz zaraz.. jeżeli dobrze zrozumiałem to ja ma dokładnie odwrotny problem!!! Mi sprzęgło zaczyna "brać" jak tylko na centymetr uniosę stopę (i pedał) od podłogi i to dość gwałtownie, przez co auto często mi gaśnie albo szarpie... argue
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
outro
 

Re: Problem z wyczuciem sprzęgła.

13 sty 2011 18:35

Tak więc przypuszczam, że możliwe jest niemożliwe. Na początku pytałem w ASO czy można ustawić sprzęgło by brało niżej.
Skoro ty masz odwrotnie to oznacza to , że masz je inaczej ustawione. Po za tym widzę , że ty masz motorek 1,4 90KM
a my tu o 1,6 Pb DOHC nawijamy. Mam pomysł , może się zamienimy bo z tego co mniemam ty lubisz jak ci bierze od góry
a ja jak od dołu. :ha

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6875
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Problem z wyczuciem sprzęgła.

13 sty 2011 19:28

outro napisał(a): może się zamienimy bo z tego co mniemam ty lubisz jak ci bierze od góry
a ja jak od dołu. :ha


Dokładnie o tym samym pomyślałem jak zobaczyłem że Ty masz 1,6!! :lol:

Ale poważnie wolisz zapierać się o sprzęgło? Bo ja tak muszę, a delikatnie odpuszczę i już jadę.. diabloo
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
outro
 

Re: Problem z wyczuciem sprzęgła.

13 sty 2011 21:43

Z przezwyczajenia zawsze dociskam sprzęgło do podłogi. Ale wiem , że zmiana biegu jest wtedy szybsza. Łatwiej jest też zlokalizować moment
w którym sprzęgło zaczyna łapać. Teraz już nie mam z tym problemu bo przywykłem. Ale ile to razy mi auto zgasło .... komfort przy zmianie biegów
( szarpanie ) to tylko ja wiem. Dlatego odpisałem od razu na post Bodka. Ciekawi mnie jeszcze to ustawienie sprzęgła u Ciebie.
Kiedyś jak będę w ASO to się o to zapytam. Piszesz , że się zapierasz o pedał. Czy to znaczy , że ciężko się go wciska czy może , że musisz go cisnąć do podłogi.
Bo wiesz jeśli ciężko się go wciska to są dwa powody. Albo coś nie tak ze sprzęgłem albo słabo siły w nodze. Oczywiście to żart. Mówię o tym drugim. :ha
To jak z tą podmianką? :lol:

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6875
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Problem z wyczuciem sprzęgła.

13 sty 2011 22:28

Nie nie, pedał chodzi lekko, ale żeby bieg wszedł bez zgrzytu albo żeby auto stało a nie "brzęczało" musi byc pedał w samej podłodze co do milimetra. W żadnym aucie tak nie było a jeżdżę często różnymi... Po raz kolejny przywołam speca w tej dziedzinie - jerry czy to sprzęgło ma do jasnej cholery jakaś regulację??
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl