Prawie 150kkm i pada turbina

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Prawie 150kkm i pada turbina

19 cze 2013 11:47

przeglad w sierpniu,tak wlasnie nie widzialem z rana zeby mi cos spadlo ,ale skocze na spokojnie teraz jeszcze

edit : nie widze zadnych luznych wezykow itd...wszystko wyglada ze jest na miejscu
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Prawie 150kkm i pada turbina

19 cze 2013 12:42

Hmmm, na YT to ciężko, ale brzmi jakby gdzieś turbo brało lewy luft. Więc jak najszybciej trzeba sprawdzić cały wąż od filtra powietrza. Nawet obudowę filtra, przepływkę. Zaraz za przepływką wchodzi właśnie odma. Od kopułki się nie odpięła? Nie spadła guma z turbo? Jak nie to trzeba sprawić całą drogę do i z IC i samo IC.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Prawie 150kkm i pada turbina

19 cze 2013 12:47

nic nie widze,wiec zajade dzis na serwis niech lukna na szybko, licze ze to bedzie jakas pierdoła... ball
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Prawie 150kkm i pada turbina

19 cze 2013 12:56

Może jakieś pęknięcie jest, albo gdzieś się coś osunęło.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Prawie 150kkm i pada turbina

19 cze 2013 13:03

mi to nie brzmi na defekt turbiny,i tego sie narazie trzymam

Edit Cz cze 20, 2013 07:04

problem rozwiazany - zawór sterowania turbiną padnięty- walila na max obrotach i dlatego wydmuchało wężyk od spodu - dlatego bylo to syczenie

btw. podziekowania dla EURO KAS za szybką pomoc
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Prawie 150kkm i pada turbina

20 cze 2013 10:30

Gwarancja?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Prawie 150kkm i pada turbina

20 cze 2013 11:54

tak jest :good naprawde mnie zaskoczyli pozytywnie :mrgreen:
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

AUTOR WĄTKU
razor7
 

Re: Prawie 150kkm i pada turbina

16 paź 2013 15:35

miałem tydz temu przegląd po 100 tys 1.6 crdi i usłyszałem tak między wierszami że turbina zaczyna się pocić dla dalszej diagnostyki wskazany demontaż turbo i wysłanie do producenta na moje pytanie czy to w ramach gwarancji usłyszałem że jest mała szansa bo oni zawsze obarczają klienta za niumiejętną obsługę auta, tu sie od razu nie zgodziłem ponieważ ani razu nie zdarzyło mi się wyłączyć gorącej turbiny zawsze pilnuję tej magicznej "minuty" nawet po delikatnej jeździe. Tak się teraz zastanawiam jak to rozegrać żeby za to nie płacić, orientacyjny koszt demontażu i uszczelnienia turbo to około 1 tys zł, tylko jeżeli jest gwarancja do 150 tys to dlaczego mam za to płacić ??? czy lepiej przed całym zabiegiem podjechać do niezależnego specjalisty od turbo ? bo jak później po demontażu udowodnić producentowi że turbo było zawsze włąściwie eksploatowane ???

AUTOR WĄTKU
McBojan
 

Re: Prawie 150kkm i pada turbina

27 lis 2013 14:48

Od jakiegoś czasu słyszę mocniejszy niż zwykle gwizd, więc podjechałem do ASO, żeby sprawdzili turbinę. Powiedzieli, że są wyraźne luzy i że może paść lada chwila. Mam przejechane 120 kkm, rocznik 2008, 1.6 CDRi., więc skończył mi się 5-letni okres gwarancji i mówią mi, że nie może to być naprawa gwarancyjna. Czy faktycznie na turbinę jest tylko 5 latek?

Proponują mi nówkę (z montażem prawie 6 tysi) lub regenerację w zewnętrznym serwisie za nie wiadomo ile, bo muszą tam najpierw ocenić zakres uszkodzeń. Czy ktoś kupował może nówkę zamiennik (gdzie i za ile), jeśli tak, to jak się sprawuje? Może ktoś regenerował poza ASO i może polecić warsztat w Wawie?

AUTOR WĄTKU
razor7
 

Re: Prawie 150kkm i pada turbina

27 lis 2013 17:17

mi kończy sie 5 letnia gwarancja w styczniu 2014 więc już niecałe 2 miesiące, mam wrażnie że odwlekają i myślą że bedę jezdził aż całkowicie padnie :)
tylko zas5tanawiam sie nad jednym czy turbina nie jest podzespołem silnika ??? jeżeli tak to jest 7 lat a nie 5, proponuję napisać do nich oficjalne pismo i niech Ci oficjalnie odpowiedzą a jak nie to trzeba ich postraszyć mediami :)
a propos jest jakas firma w Katowicach która się specjalizuje w montażu regenerowanych turbin i podobno dają nawet 2 lata gwarancji pod warublkiem że zamontujesz u nich a koszt tylko 699 zł :)

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: Prawie 150kkm i pada turbina

27 lis 2013 20:36

mi ostatnio regenerowali w służbowym aucie w STS TURBO i raczej nie polecam, ale widziałem na alledrogo że jakiś warsztat przy oddaniu starej turbiny daje zregenerowaną za 1400pln, ale jak robią to nie wiem. generalnie z turbinami do Kijanek jest problem tego typu że Garret wogóle nie sprzedaje części zamiennych a zamienników jeszcze nie ma :?

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Prawie 150kkm i pada turbina

28 lis 2013 21:29

turbina podlega 7 letniej gwarancji, doczytajcie jeszcze w swoich książkach gwarancyjnych, ale z tego co pamiętam turbina podlega pod "zespół napędowy" a na niego jest 7 lat lub 150 kkmów. Inna sprawa że zawsze przy większych przebiegach i po tylu latach będą to zrzucać na zużycie eksploatacyjne

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: Prawie 150kkm i pada turbina

29 lis 2013 07:27

jak pada turbo to jest pytanie do właściciela - rozbieramy czy nie? o ile w przypadku całkowitego padnięcia decyzja wydaje się być oczywista o tyle w przypadku np."lekkiego świerszcza" trzeba się zastanowić, a to dlatego że ASO - jak wszyscy wiemy - tylko wymienia części a nic nie naprawia/regeneruje. W związku z tym turbo rozbierają tak, że później nie da rady tego złożyć bo zazwyczaj zniszczą wałek :evil: Kolor wałka jest głównym kryterium w ocenie czy jest to wina użytkownika czy jakaś wada, jednak ja jestem mocno sceptyczny co do takiej oceny - w Soulu padło turbo o które naprawdę bardzo dbam (nie pałuje na zimnym, studzę itd) i jak się okazało wałek był fioletowy a więc przegrzany :szok U mnie zniszczyli wałek przy rozbiórce i przez to była problematyczna naprawa (Garrett nie sprzedaje części do tych turbin) ale w końcu się udało i zamknęło się w kwocie 1400pln a nie 3700 netto jak chciał serwis

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1364
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Prawie 150kkm i pada turbina

29 lis 2013 19:31

less napisał(a):turbina podlega 7 letniej gwarancji, doczytajcie jeszcze w swoich książkach gwarancyjnych, ale z tego co pamiętam turbina podlega pod "zespół napędowy" a na niego jest 7 lat lub 150 kkmów. Inna sprawa że zawsze przy większych przebiegach i po tylu latach będą to zrzucać na zużycie eksploatacyjne


Less niestety mylisz się - w Książce Gwarancyjnej jest wyraźnie napisane jakie elementy objęte są gwarancją „+2” i akurat turbina do nich nie należy.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
razor7
 

Re: Prawie 150kkm i pada turbina

02 gru 2013 16:11

mi się kończy w połowie stycznia więc jeszcze rzutem na taśmę podjechałem dzisiaj na dokładniejszą inspekcję turbiny która podobno się rozszczelniła, jednak okazało się że jest sucha B)
ale panowie w serwisie stwierdzili że jest za głośna i wypiaskowana (co by to nie znaczyło ), złożyli pytanie do KMP co mają z nia robić, odniosłem wrażenie że chętnie mi ją wymienią po zgodzie z centrali tylko pytanie jaka będzie decyzja KMP ???

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: Prawie 150kkm i pada turbina

02 gru 2013 21:29

a który to serwis taki życzliwy? Malibu?

AUTOR WĄTKU
razor7
 

Re: Prawie 150kkm i pada turbina

03 gru 2013 16:52

tak Malibu :), tam kupiłem i serwisowałem auto od początku, zobaczymy co z tego wyniknie ;)

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: Prawie 150kkm i pada turbina

03 gru 2013 17:54

wymieniali mi na gwarancji łącznik stabilizatora z przodu i lampkę podświetlenia tablicy. Zrobili mi też zaprawkę od paskudnego odprysku na masce - gratis :ha :good
Póki co jestem bardzo zadowolony z obsługi. Zobaczymy jakę będzie na przeglądzie w marcu :? ale jestem dobrej myśli ;)

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Prawie 150kkm i pada turbina

04 gru 2013 21:52

gisio napisał(a):
less napisał(a):turbina podlega 7 letniej gwarancji, doczytajcie jeszcze w swoich książkach gwarancyjnych, ale z tego co pamiętam turbina podlega pod "zespół napędowy" a na niego jest 7 lat lub 150 kkmów. Inna sprawa że zawsze przy większych przebiegach i po tylu latach będą to zrzucać na zużycie eksploatacyjne


Less niestety mylisz się - w Książce Gwarancyjnej jest wyraźnie napisane jakie elementy objęte są gwarancją „+2” i akurat turbina do nich nie należy.

Ok, może rzeczywiście już nie pamiętam jak tam było napisane, a tamten ceedek już sprzedany. No i przepraszam że w błąd wprowadziłem

AUTOR WĄTKU
razor7
 

Re: Prawie 150kkm i pada turbina

22 sty 2014 19:45

zadzwonili do mnie że mają już dla mnie nową turbinę więc pełny szacun dla Kia że nie rzucali kłód pod nogi, myślałem że będą odwlekać w czasie ewentualnie wyślą do ekspertyzy a tu decyzja centrali żeby wymieniać na gwarancji bo za głośno pracuje :)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl