Usterki w cee'd'zie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Usterki w cee'd'zie

25 paź 2012 12:06

Po zatrzymaniu i wyłączeniu silnika, sprawdź czy odłączone zostało elektryczne wspomaganie układu kierowniczego. Wystarczy pokręcić kierownicą, jak lekko się kręci to wspomaganie nie zostało odłączone.
Ta usterka była opisywana na forum.

staniu3
 

Re: Usterki w cee'd'zie

25 paź 2012 12:36

po wyłączeniu stacyjki nie da się kręcić kierownicą

mziutek
 

Re: Usterki w cee'd'zie

25 paź 2012 13:12

staniu3 napisał(a):po wyłączeniu stacyjki nie da się kręcić kierownicą


Po wyłączeniu silnika ale pozostawieniu kluczyka w stacyjce (kontrolki zgaszone) DA SIĘ kręcić kierownicą,
chociaż wymaga to wielokrotnie większej siły niż przy aktywnym wspomaganiu.
Blokada kolumny kierownicy uruchamia się dopiero po wyciągnięciu kluczyka i zaskoczeniu zapadki.

mak58
 

Re: Usterki w cee'd'zie

25 paź 2012 13:19

Witam!
Co do stukania może wjechać na ścieżkę diagnostyczną jak to nie było robione, to może da coś się ustalić.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Usterki w cee'd'zie

25 paź 2012 15:07

maestro napisał(a):U mnie akumulator rozładowało działające przez 2 doby wspomaganie kierownicy. W tej chwili po wyłączeniu silnika wsłuchuję się w takie ciche pyk..... oznacza to że elektronika auta się wyłączyła i jeszcze dla kontroli lekki ruch kierownicy i mam pewność że wspomaganie nie działa. Raz na jakiś czas zdarza się że nie zrobi pyk i jednym palcem mogę kręcić kierownicą i pewnie kręciłbym aż do wyładowania akumulatora. Pomaga włączenie zapłonu i po sekundzie wyłączenie. W serwisie nawet nie chce mi się o tym mówić ... bo dopóki panowie w ASO nie zobaczą tego na własne oczy to nie uwierzą. ........


Opis tej usterki.

staniu3
 

Re: Usterki w cee'd'zie

25 paź 2012 16:29

Dzięki! Sprawdzę. Oby to było to. Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Usterki w cee'd'zie

25 paź 2012 23:23

Sprawdź, jak już ustalisz dokładnie co jest przyczyną usterki, to opisz to na forum.
Pozdrawiam

staniu3
 

Re: Usterki w cee'd'zie

26 paź 2012 20:38

Nie jest to wspomaganie kierownicy jak w opisie wyżej sprawdziłem. No nic będę walczył dalej. Pozdrawiam ciepło.

Avatar użytkownika
MIECZYSŁAW
Klubowicz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 23 lip 2011 14:15
Lokalizacja: Ełk Grupa warmia i mazaury
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL SW, 2,0 ON 140KM
2010, Optimum+

Re: Usterki w cee'd'zie

30 paź 2012 20:59

No niestety po raz drugi przy skręceniu kierownicą w lewo i spokojnym ruszeniu z miejsca na wahadle powtórzyła się usterka ESP i wyłączeniu się wspomagania kierownicy.Po przejechaniu kilku kilometrów obowiązkowe zatrzymanie się na poboczu i wyłączenie silnika w celu zresetowania błędu.W trakcie ponownego uruchomienia wszystko wróciło do normy i wspomaganie zaczęło działać jak by nic się nie stało.W nastęmpnym tygodniu postaram się odwiedzić ASO w celu ustalenia usterki jak coś się dowiem to poinformuje o tym.
Obrazek

Bartek2504
 

Re: Usterki w cee'd'zie

03 lis 2012 11:07

Hi,

Rok bez usterek - 50 tys km, czas na pierwsze przygody :) , szkoda że akurat po gwarancji.

przy 152 tys wyskoczyl mi wtrysk razem ze śrubą mocującą - a na niej był zerwany gwint. Przy 120 tys mialem robioną uszczelke pod deklem w ASO (nie Malibu), i okazało się, że jak składali wszystko to za mocno dokręcili wtryski i jedna śruba nie dała rady i wywaliło wtrysk (sam wtrysk nie uszkodził się).
Skończyło się na wizycie w Malibu - koszt 570 pln + tydzień auto nieczynne.

Teraz z kolei mam problem z nawiewem, klima manualna, przy wyborze opcji "na twarz" nie ma różnicy od "twarz, nogi, szyba", ma ktoś pomysł co to może być i jak sie do tego dobrać. autko juz po gwarancji, przebieg 155 tys.

trzecia sprawa jak przejeżdzam przez "garb" coś trzeszczy w przednim zawieszeniu, miałem wywalone gumy pod stablizatorem, wymieniłem je ale dalej to słychać, tuleje wachacza ok, drążki i łączniki też.




Dziekii..

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Usterki w cee'd'zie

03 lis 2012 14:27

Bartek2504 napisał(a): klima manualna, przy wyborze opcji "na twarz" nie ma różnicy od "twarz, nogi, szyba", ma ktoś pomysł co to może być

Temat poruszany na forum...silniczek regulacji nawiewu (czy jakoś tak)
Bartek2504 napisał(a):jak przejeżdzam przez "garb" coś trzeszczy w przednim zawieszeniu,

..i pewnie jak jest chłodno lub gdy silnik nie jest rozgrzany....u mnie tak "trzeszczały" gumy amortyzatorów.
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Lesiak
 

Re: Usterki w cee'd'zie

05 lis 2012 11:14

Lesiak napisał(a):
Niestety to nie lacznik. Wymieniony i dalej wali. W innym serwisie wyczyscili 'rozwieracze' hamulca postojowego tyl. Chcieli wymieniac, ale pokazali ze sa dobre i sprawne tylko mocno zabrudzone i je wyczyscili. Jednak po przejechaniu kilku km to dalej 'wisi' - nagle stukanie w zawieszeniu i az do postoju, pozniej normlalnie i w czasie jazdy znowu...



Wkurzyłem się. Zrobiłem rundkę z mechanikiem i przy rozgrzanych hamulacach zaczęło dalej stukać. Okazało się że to klocek się blokował. Naprawione i po 600 km juz nic nie słyszę.

Odpukać ;)

Sebo83
 

Re: Usterki w cee'd'zie

05 lis 2012 15:04

wu-es napisał(a):
wu-es napisał(a):Witam.
Czy ktoś z was spotkał się w cee'd'zie z problemem, który nazwałbym "łuszczycą" kierownicy?
Moje auto ma blisko 3 lata i przejechane 43tys km. Niedawno zwróciła moją uwagę szorstkość kierownicy. Po dokładniejszym przyjrzeniu się, okazało się, że koło kierownicy, po stronie zewnętrznej ("na godzinie 12") jest na długości 5-7cm pozbawione zewnętrznej, głądkiej warstwy. Najzwyczajniej, zupełnie się wytarła. Widziałem takie rzeczy ale w autach, które mają lat powiedzmy 10 lub więcej, ale nie w aucie niespełna 3-letnim!! :/
Zna ktoś ten temat z własnego doświadczenia? Co na takie rzeczy ASO?

PS: Tylko mi nie napiszcie, że trzeba było sobie łapy kremować żeby szorstkie nie były (tyle to mi żona może powiedzieć). B)


Mały sukces w odwiecznej walce klient - sprzedawca. Od soboty jeżdżę z nowym kołem kierownicy. Po wysłaniu zdjęć do KMP (przez Aspol TM), zgoda na wymianę bez zająknięcia. :ok



Panowie,
Czy Ktoś z Was próbował też wyciągnąć od KMP wymianę koła kierownicy?
Mój Ceed ma 100 tyś i równe 2 lata (na kierownicy mam 4 spore przetarcia, które mnie strasznie rażą po oczach:()

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Usterki w cee'd'zie

05 lis 2012 15:58

Wytarta kierownica, tak jakby auto miało przebieg co najmniej 200 - 300 tys.
Z tą usterką, spotkałem się już w ubiegłym roku. Auto miało przebieg ok 60-65 tys. km więc niewiele.
Próbowałem reklamować ale powiedziano mi że, KMP nie chce usuwać tej wady w ramach gwarancji. Oczywiście powtarzam tylko, to co usłyszałem w serwisie.
Skończyło się na tym, że kierownica wylądowała u tapicera i została obszyta skórą. Wygląda teraz naprawdę ładnie a do tego nie ślizga się w rękach.

leto
Przedszkolak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 04 maja 2012 08:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Usterki w cee'd'zie

05 lis 2012 18:27

Szukałem, nie znalazłem - parujące trzecie światło stopu w Cee'd SW ?
Przy wylocie płynu od spryskiwacza mam delikatne pęknięcie - w serwisie powiedziano mi, że jest to wina używania letniego płynu od spryskiwaczy w zimie - co w moim wypadku nie jest możliwie, bo pęknięcie pojawiło się na przełomie maja i czerwca a zaraz po tym zaczęło mi światło parować. No ale kłócić się nie mam co, bo się w żaden sposób się tego nie udowodni. Czy ktoś może walczył z tym ? Ew. wymieniał klosz i wie jakie to koszta mniej-więcej (na allegro znalazłem same uszkodzone w ten sam sposób co moja obecna) ?
| Kia Cee'd | SW | Optimum | 122KM | 2008r |
Obrazek
Obrazek

Sebo83
 

Re: Usterki w cee'd'zie

05 lis 2012 19:09

mark napisał(a):Wytarta kierownica, tak jakby auto miało przebieg co najmniej 200 - 300 tys.
Z tą usterką, spotkałem się już w ubiegłym roku. Auto miało przebieg ok 60-65 tys. km więc niewiele.
Próbowałem reklamować ale powiedziano mi że, KMP nie chce usuwać tej wady w ramach gwarancji. Oczywiście powtarzam tylko, to co usłyszałem w serwisie.
Skończyło się na tym, że kierownica wylądowała u tapicera i została obszyta skórą. Wygląda teraz naprawdę ładnie a do tego nie ślizga się w rękach.


Zgłosilem dziś sprawę w ASO. Powiedzieli mi, że puszczą temat do KMP, ale wg nich będzie odmowa. Dla przykładu podali mi, ze mieli kiedyś taką sytuację w SOUL'u i była też odmowa. W ostatnim czsie zgłosił się tez Klient z KIA OPTIMA - przebieg uwaga 16 tyś!!! Powiedzieli, że to zmęczenie materiału spowodowane jest zwykłą amortyzacją.
Dla mnie to paranoja - jeździłem samochodami z przebiegiem 200 i 300 tyś i kierownica wyglądała lepiej...
Za pare dni mam dostać odpowiedź z ASO to się odezwę.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Usterki w cee'd'zie

05 lis 2012 19:59

Sebo83 napisał(a):Zgłosilem dziś sprawę w ASO. Powiedzieli mi, że puszczą temat do KMP, ale wg nich będzie odmowa. Dla przykładu podali mi, ze mieli kiedyś taką sytuację w SOUL'u i była też odmowa. W ostatnim czsie zgłosił się tez Klient z KIA OPTIMA - przebieg uwaga 16 tyś!!! Powiedzieli, że to zmęczenie materiału spowodowane jest zwykłą amortyzacją.
Dla mnie to paranoja - jeździłem samochodami z przebiegiem 200 i 300 tyś i kierownica wyglądała lepiej...
Za pare dni mam dostać odpowiedź z ASO to się odezwę.


Z tego wynika, że KMP w dalszym ciągu nie chce uznać tej usterki jako wadę fabryczną. "Zmęczenie materiału, chropowate palce"...., całkowity cyrk z kabaretem, w tym KMP.
Właściwie to nic nowego, jak zaczynała się łuszczyca lakieru na solid red. To nawet wmawiali, że to od mycia na myjce bezdotykowej.
Ale poczekajmy na odpowiedź, może w końcu ktoś puknie się w głowę. Tak aby zrozumieć, że się ośmiesza plotąc w/w głupoty.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Usterki w cee'd'zie

05 lis 2012 22:29

leto napisał(a):Przy wylocie płynu od spryskiwacza mam delikatne pęknięcie - w serwisie powiedziano mi, że jest to wina używania letniego płynu od spryskiwaczy w zimie

HAHAHA! Nie bo j... :mrgreen: A jakoś dokładnie wytłumaczyli wpływ letniego płynu na plastik? Bo, że zamarznie to ok, ale żeby takie cuda?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

mziutek
 

Re: Usterki w cee'd'zie

05 lis 2012 23:16

W ubiegłym roku w moim "solid red" wykryto maleńką plamkę rdzy przy trzecim stopie.
Cała klapa poszła do malowania, przy okazji, bez pytania wymieniono z powodu niewielkiego pęknięcia całą lampę.
Wymieniono też podkładkę/uszczelkę pod lampą na grubszą i bardziej elastyczną - wszystko na gwarancji.

Sebo83
 

Re: Usterki w cee'd'zie

15 lis 2012 19:22

mark napisał(a):
Sebo83 napisał(a):Zgłosilem dziś sprawę w ASO. Powiedzieli mi, że puszczą temat do KMP, ale wg nich będzie odmowa. Dla przykładu podali mi, ze mieli kiedyś taką sytuację w SOUL'u i była też odmowa. W ostatnim czsie zgłosił się tez Klient z KIA OPTIMA - przebieg uwaga 16 tyś!!! Powiedzieli, że to zmęczenie materiału spowodowane jest zwykłą amortyzacją.
Dla mnie to paranoja - jeździłem samochodami z przebiegiem 200 i 300 tyś i kierownica wyglądała lepiej...
Za pare dni mam dostać odpowiedź z ASO to się odezwę.


Z tego wynika, że KMP w dalszym ciągu nie chce uznać tej usterki jako wadę fabryczną. "Zmęczenie materiału, chropowate palce"...., całkowity cyrk z kabaretem, w tym KMP.
Właściwie to nic nowego, jak zaczynała się łuszczyca lakieru na solid red. To nawet wmawiali, że to od mycia na myjce bezdotykowej.
Ale poczekajmy na odpowiedź, może w końcu ktoś puknie się w głowę. Tak aby zrozumieć, że się ośmiesza plotąc w/w głupoty.


Hej,
Dziś dostałem odpowiedź z serwisu ASO InterAuto w Krakowie. Niestety odpowiedź negatywna. W odpowiedzi uzyskałem, że jest to zwyczajne zmęczenie materiałów. Wydaje mi się jednak, że sprawa nie trafiła do KMP tylko odpowiedź wyszła z samego serwisu.
Zamierzam napisać do KMP maila. Wydaje mi się, że nawet przy moim przebiegu 100tyś kierownica nie powinna aż tak się złuszczyć.
Zobaczymy jaka będzie odpowiedź.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl