Usterki w cee'd'zie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Wsciekly
 

Re: Usterki w cee'd'zie

12 wrz 2014 14:51

Mam problem, bardzo duży !
Miałem wcześniej parę aut ale z czymś takim spotykam się 1 raz wiec coś jest nie tak !

PS
Przy głupawe teksty typu "Jest taki jeden przełącznik - wystarczy z niego skorzystać. :lol: " zachowaj dla siebie no chyba ze za wszelka cene chcesz sobie podbijać ilość wypowiedzi wiec nic dziwnego !

szczur75
 

Re: Usterki w cee'd'zie

12 wrz 2014 15:14

Czytam Wasze problemy i odnoszę wrażenie, że znakomitej większości nie chce się zajrzeć do tej grubej (może zbyt grubej) książki i pisze tu w nadziei, że ktoś to zrobi/zrobił za niego.

To przecież normalne, że jeśli jest wilgotno na zewnątrz auta, to poprzez nawiewy wilgoć znajdzie się w środku. Jedyną opcją jest puszczenie powietrza przez osuszacz, a to należy włączyć owym magicznym przyciskiem. Czasem też pokrętłem...
Pewnie niektórzy z Was zauważyli tą magiczną zależność, że jeśli pokrętłem ustawimy nawiew na szybę to klima się automatycznie włącza. Pomyślcie dlaczego.


BTW: Zapyziały filtr kabinowy po pół roku to nic nadzwyczajnego. Jest na to proste antidotum.

fabrykant
 

Re: Usterki w cee'd'zie

12 wrz 2014 22:01

1. radio - zepsuło się pogłaśnianie, zwiesza się, klawisze nie działają
2. siedzenie kierowcy – uchwyt odginania oparcia zaciął sie, pokrętło od regulacji wyskoczyło
3. akumulator – często się rozładowuje do max
4. schowek w podłokietniku – mniejszego nie można otworzyć

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: Usterki w cee'd'zie

12 wrz 2014 22:03

Kurczę, to chyba pech. Ja mam 3 ceeda i nic z tych przypadłosci mi się nie przydarzyło.
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

fabrykant
 

Re: Usterki w cee'd'zie

13 wrz 2014 08:09

Przepraszam za uwagę, ale mam swojego prosiaka od zakupu w salonie czyli 6 lat. Majac 3 cee'dy mogłeś ominąć okres zuzywalnosci części. Dobrą stroną jest to, że silnik, skrzynia, sprzęgło, lakier są OK, ale! mam przebieg zaledwie 60 tys.

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Re: Usterki w cee'd'zie

13 wrz 2014 10:52

Mam auto (z 2009 z wrzesnia) od 5 miesiecy, zrobilem 4 tys km. i moge stwierdzic, ze:

- fotel a dokladniej material z jakiego jest zrobiony wyciera sie kolor - musialem kupic pokrowce
- problem chyba ze stacyjka, czasem auta nie mozna zamknac, trzeba wlozyc kluczyk przekrecic i wyjac i wtedy juz zamkne z pilota
- na pokrywie bagaznika zauwazylem 2 bable pod lakierem ( a podobno poprawili to w wersi FL)
- czasem, ale bardzo zadko auto zaraz po odpaleniu wchodzi przez moment na wysokie obroty (tak jakby ktos wdusil pedal gazu i puscil)

pozatym nie mam zastrzezen, zobaczymy zima:P

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1149
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Usterki w cee'd'zie

13 wrz 2014 18:30

Wsciekly napisał(a):Mam problem, bardzo duży !
Miałem wcześniej parę aut ale z czymś takim spotykam się 1 raz wiec coś jest nie tak !

PS
Przy głupawe teksty typu "Jest taki jeden przełącznik - wystarczy z niego skorzystać. :lol: " zachowaj dla siebie no chyba ze za wszelka cene chcesz sobie podbijać ilość wypowiedzi wiec nic dziwnego !

Dostałeś rzeczową odpowiedź ode mnie i od szczur75 i jeszcze marudzisz? :twisted:
Twój problem jest widocznie bardzo duży, może najwyższy czas udać się do serwisu? :lol:
Obrazek

Wsciekly
 

Re: Usterki w cee'd'zie

21 wrz 2014 09:52

marceed napisał(a):
Wsciekly napisał(a):Mam problem, bardzo duży !
Miałem wcześniej parę aut ale z czymś takim spotykam się 1 raz wiec coś jest nie tak !

PS
Przy głupawe teksty typu "Jest taki jeden przełącznik - wystarczy z niego skorzystać. :lol: " zachowaj dla siebie no chyba ze za wszelka cene chcesz sobie podbijać ilość wypowiedzi wiec nic dziwnego !

Dostałeś rzeczową odpowiedź ode mnie i od szczur75 i jeszcze marudzisz? :twisted:
Twój problem jest widocznie bardzo duży, może najwyższy czas udać się do serwisu? :lol:




Jak masz tak odpowiadać to najlepiej nie odpowiadaj w ogóle !!
W aucie ustawiony mam nawiew na szybę wiec klima włącza się automatycznie jak to szczur75 napisał ale nie zawsze jaje potrzebuje.

Wymiana filtra załatwiła sprawę, znalazłem na innym forum ze czasami zapycha się wężyk odprowadzający wodę z parownika można wejść pod auto i go samemu znaleźć. Jak się ma dostęp od strony kabiny pasażerskiej można przetkać go kompresorem. Należy pamiętać ze jak będzie się go przetykać od spodu to żeby tak nie robić, ponieważ śmieci wrócą do parownika.

dzidektm
 

Re: Usterki w cee'd'zie

02 lis 2014 07:46

Wypadające zatyczki relingow dachowych x
Czasem zdarza się ze wsteczny bieg dobrze nie
wchodzi x

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Usterki w cee'd'zie

04 lis 2014 10:11

dzidektm napisał(a):Czasem zdarza się ze wsteczny bieg dobrze nie
wchodzi

Skrzynia biegów, tak na marginesie, to nie do końca się udała producentowi. Plus za 6 bieg, poza tym koszmarna precyzja, jak wspomniano często problem z włączaniem jedynki lub wstecznego. Przy redukcji trafić trójkę chyba łatwiej w Lotto niż w Cee'd. Już bym chyba wolał automat.

mireda71
 

Re: Usterki w cee'd'zie

04 lis 2014 11:35

szymex napisał(a):
dzidektm napisał(a):Czasem zdarza się ze wsteczny bieg dobrze nie
wchodzi

Skrzynia biegów, tak na marginesie, to nie do końca się udała producentowi. Plus za 6 bieg, poza tym koszmarna precyzja, jak wspomniano często problem z włączaniem jedynki lub wstecznego. Przy redukcji trafić trójkę chyba łatwiej w Lotto niż w Cee'd. Już bym chyba wolał automat.

Niewiem jak po lifcie ale w moim poza wstecznym który z początku trochę źle wchodził na skrzynię nie narzekam. :D

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Usterki w cee'd'zie

04 lis 2014 12:05

Mam niestety odniesienie do skrzyni w moim poprzednim aucie - a ta była wzorcowa - precyzyjna, biegi włączało się leciutko bezgłośnie jednym palcem niemal (tu jest charakterystyczne łup łup).

pebro
 

Re: Usterki w cee'd'zie

27 lis 2014 11:58

rocznik 2010, 72kkm:
skrzynia - początkowo trudności z przełożeniem z 2 na 3, teraz chyba się ułożyła.
radio - wieszało się przeciętnie raz na pół roku (pomagało dopiero wyłączenie zapłonu). Przy którejś wizycie w ASO zmieniali oprogramowanie komputera i od tego czasu jest spokój.
szyba w drzwiach od kierowcy - jeśli jest zimno (poniżej zera) nie działa automatycznie spuszczanie i podnoszenie "do końca" - trzeba do końca trzymać przycisk. Podejrzewam, że coś się robi sztywne i ma za ciężko.
centralny - zasami jest problem z zamknięciem/otwarciem/alarmem - trzeba włączyć stacyjkę i wyłączyć.
klamki w drzwiach "sreberko" lekko odchodzi, nie ściera się tylko złuszcza na krawędziach.
W sumie drobiazgi, trochę denerwują, ale już się przyzwyczaiłem. Zużycia eksploatacyjnego (np. wymiana świec) nie liczę .

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1604
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Usterki w cee'd'zie

27 lis 2014 12:34

pebro napisał(a):centralny - zasami jest problem z zamknięciem/otwarciem/alarmem - trzeba włączyć stacyjkę i wyłączyć.



Z tym podjedź żeby Ci przesmarowali stacyjkę, rozwiązuje problem, ode mnie złocisza nie wzięli za to :-)
Będzie: Kia Sportage HEV GT Line 2024
Jest: Kia Optima 1.7 Gt Line 2018
Było: Kia Proceed 2020
Było: Kia Stinger 2019
Było: Kia Sportage 2017
Było: Kia Cee'd JD 2014
Było: Kia ProCee'd 2010
Było: Kia Sportage 2014

Maciej032
 

Re:

28 gru 2014 17:49

zucio1 napisał(a):1.trzeszczące plastiki X X
2. stuki w podszybiu X X
3. wieszające się radio
4. trzeszcząca kierownica X X
5. krótkie siedzisko fotela ZA DŁUGIE SIEDZISKO FOTELA:)
6. Opadający fotel kierowcy (regulacja wysokości)
7. "mozolnie" zamykająca się szyba w drzwiach kierowcy X
8.wypinająca się tapicerka fotela kierowcy X
9. wypięta wtyczka czujnika płynu chłodzącego X
10. woda w lampkach podświetlenia rejestracji X
11. odpadający lakier z maski X
12. przypalające się sprzęgłu pod dużym obciążeniem X
13. Wypadające zatyczki relingów dachowych
14. Wkurzające stuki w kolumnie kierownicy ( chociaz ostatnio u mnie ucichły-moze to przez to że zmieniłem kąt ustawienia koła kierowincy) X
15. Czasem zdarza sie ze wsteczny bieg dobrze nie wchodzi X

16.łosny w srodku 2008r benzynka

jasiem
 

Re: Usterki w cee'd'zie

16 lut 2015 13:32

A czy macie jakiś pomysł co może być przyczyną rozładowywania akumulatora w C2 1.6 CRDi? Samochód po 2 dniach postoju pod chmurką przy minusowej temperaturze nie chciał odpalić. Akumulator sprawny, ładuje się bez problemu (prostownikiem), pobór prądu przy wyłączonym silniku dochodzi do 1,5 A :szok Coś ten prąd żre tylko co? Jest jakaś "standardowa" usterka w tym modelu, która może to powodować? Samochód z bezkluczykowym dostępem, jeśli ma to znaczenie...

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Usterki w cee'd'zie

16 lut 2015 14:27

Ze standardowych to tylko jedno mi przychodzi do głowy - wspomaganie. Zobacz czy po wyłączeniu po dajmy na to 10s kierownica chodzi ciężko czy jednak lekko. Jak nie to stawiam, że albo masz coś dokładane i tutaj nic nie podpowiemy, albo skleił się jakiś przekaźnik. Najprościej to kolejno wyciągać bezpieczniki i szukać kiedy Ci ten ogromny jak na STANDBY pobór zniknie.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1362
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Usterki w cee'd'zie

16 lut 2015 19:16

jasiem napisał(a):... Samochód z bezkluczykowym dostępem, jeśli ma to znaczenie...


Jeśli auto było wyprodukowane przed 13 czerwca 2014 to jest na ten temat biuletyn (dotyczy tylko aut z SMK) . Jedź do serwisu i zgłoś usterkę.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

jasiem
 

Re: Usterki w cee'd'zie

17 lut 2015 08:37

Ruszok, Gisio dzięki za wskazówki, będę dzisiaj sprawdzał.
gisio napisał(a):Jeśli auto było wyprodukowane przed 13 czerwca 2014 to jest na ten temat biuletyn (dotyczy tylko aut z SMK) . Jedź do serwisu i zgłoś usterkę.

Produkcja z 2013, więc pewnie się kwalifikuje - a co było w tym biuletynie, jeśli można wiedzieć? Coś tam w kompie uaktualniali podobno w serwisie ale nie chcieli się przyznać co i tak samo nie chcieli wpisać do KG :(

jasiem
 

Re: Usterki w cee'd'zie

26 lut 2015 13:58

Samochód był w serwisie, pobór prądu w czasie pomiaru w serwisie 0,5-0,6 A (czyli mniejszy niż pisałem wcześniej ale i tak za duży), serwis (Solix Olsztyn) twierdzi że pobór do 1A mieści się w normie i nic tutaj nie będą robić w związku z tym :szok

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: peepe i 15 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl