świerszczyk w skrzyni biegów;/

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Kirov
 

Re: świerszczyk w skrzyni biegów;/

31 mar 2015 20:21

butter18 napisał(a):WD40 to nie jest smar. Raczej jego przeciwieństwo, wypłukuje.

Smar grawitacyjny, na chłopski rozum to smar w płynie który spłynie do miejsca przeznaczenia... jak np olej :ha


WD jak nazwa wskazuje water displacement wypłukuje wodę. Ma lekkie właściwości smarujące, na doraźne stosowanie. Generalnie jako rozpuszczalnik, do wyczyszczenia przed właściwym smarem. Ja przynajmniej tak go stosuję.

Smar grawitacyjny to ma niby być taki co to będzie bardzo dobrze trzymał się powierzchni na której jest. Dziś byłem w sklepie i też o czymś takim nie słyszeli, ale dostałem smar litowy z teflonem. Najpierw tworzy pianę, a potem tężeje.Do łańcucha w rowerze stosuję niby podobny (też PTFE), ale nie w spraju.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: świerszczyk w skrzyni biegów;/

01 kwi 2015 08:22

super
pytanie tylko czy jesteś w stanie zaaplikować go do łożyska ( czy cokolwiek jesteś w stanie zaaplikować)
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Poznań
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 maja 2015 06:44
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska

Re: świerszczyk w skrzyni biegów;/

27 maja 2015 06:50

Witam Kolegów!

Troszkę mnie tutaj nie było i już konto było usunięte ;p
Poczułem się trochę dotknięty, ale co tam ;p

Widziałem w postach, że ktoś ma nadzieję, że po FL problem ustanie... Nic bardziej błędnego. Obecnie mam przekulane 50 tys. i pojawił się świerszcz. Wystarczy w czasie jazdy delikatnie dotknąć sprzęgło i świerszcz na chwilę ustaje ale po dosłownie chwili znów się pojawia.

Dzwoniłem do Delika w Poznaniu. Koszt wymiany docisku z łapą... 1800 zł !!! Normalnie myślałem, że mi słuchawka z łapy wypadnie... O ile dobrze przeczytałem temat to komuś sprzęgło wymieniało ASO za 1500 zł a mnie za docisk i łapę chcieli skasować 1800 zł... :szok
Czy jest może ktoś z Poznania i wie gdzie wymienią komplet, tj. docisk i łapę sprzęgła jakoś taniej??

Pozdrawiam wszystkich!

Poznań
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 maja 2015 06:44
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska

Re: świerszczyk w skrzyni biegów;/

27 maja 2015 07:40

Mam jeszcze jedno pytanko... Skoro wystarczy musnąć pedał sprzęgła aby dźwięk ucichł, a pedał w górnej pozycji jest, jakby to powiedzieć, "luźny"... to czy nie wystarczy poprawić czegoś z naciągiem linki sprzęgła i sprawa będzie załatwiona? Ktoś próbował w ten sposób walczyć z tym świerszczem?

Dzwoniłem jeszcze do Wache i powiedzieli, że (oczywiście) jak dla nich to by wymienili wszystko, tj. i tarczę i docisk i łożysko oporowe i łapę (komplet)... Całe sprzęgło u nich kosztuje 1100 zł + wymiana 800 zł (bo trudny demont., muszą rozmontować jakąś belkę aby się do tego wszystkiego dostać...

Co o tym wszystkim sądzicie?

Avatar użytkownika
ReMiXs
Kierownik
 
Posty: 550
Dołączył(a): 15 lut 2015 11:04
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 105KM
2012, Bida version

Re: świerszczyk w skrzyni biegów;/

27 maja 2015 07:43

Czy gwarancja tego nie obejmuje?

Poznań
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 maja 2015 06:44
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska

Re: świerszczyk w skrzyni biegów;/

27 maja 2015 07:49

Auto ma prawie 6 lat także o to będzie ciężko...

Poznań
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 maja 2015 06:44
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska

Re: świerszczyk w skrzyni biegów;/

08 cze 2015 13:55

Witam ponownie.

Mam odpowiedz. Punkt 5.2 książki serwisowej określa, iż nie uwzględniają kompletnie żadnych napraw gwarancyjnych sprzęgła, chyba, że dzieje się to w czasie pierwszego przeglądu...
To gdzie te 7 lat gwarancji na układ napędowy ???

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: świerszczyk w skrzyni biegów;/

08 cze 2015 16:49

7 lat z wyłączeniem m.in. sprzęgła ;)
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6858
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: świerszczyk w skrzyni biegów;/

09 cze 2015 16:37

Poznaniaku na klocki hamulcowe też oczekujesz gwarancji? Sprzęgło to element eksploatacyjny, jeżeli jest coś spieprzone na etapie fabryki to wyjdzie do pierwszego przeglądu lub chyba 40 tys i na tyle jest gwarancja.
Aczkolwiek są wyjątki do tej reguły (pozytywne oczywiście).
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Trristan
Przedszkolak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 31 lip 2016 17:20
Lokalizacja: lodz
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.4 Pb 90KM
2011, m

Re: świerszczyk w skrzyni biegów;/

25 sie 2016 13:21

to świerszczenie to łapa sprzęgła, wymiana całego sprzęgła pomoże tylko na chwile, konstrukcyjnie kia zawaliła w temacie sprzegła,moj mechanik (oczywiscie nie z aso)tylko prawdziwy mechanik ,znalazł patent , trzeba poprostu przyteierdzic łape sprzęgła za pomocą spręzynki do jakiejsc czesci auta, robione na 4 kia w tym proceed, i pomaga, koszt 30 zł teraz, dopiero auto jezdzi cichutko, prawie jak elektryczne ;)

Poprzednia strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl