Awaria - silnik pracuje tylko do 3000obr/min

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
dede
 

Awaria - silnik pracuje tylko do 3000obr/min

18 cze 2009 18:58

No i pierwsza usterka po około 8000 km. Silnik kręci się do 2800-3000 obr/min i koniec - wygląda
na odcięcie przez elektronikę. Na niższych obrotach przyśpiesza dosyć chętnie, ale wydaje mi się, że
trochę słabiej niż wcześniej. W każdym razie jutro z rana do serwisu.
Czy ktoś z forumowiczów miał kiedyś podobne objawy? (ciekawi mnie czy nie ustąpią po kolejnym odpaleniu...)

AUTOR WĄTKU
misiek1
 

Re: Awaria - silnik pracuje tylko do 3000obr/min

18 cze 2009 19:58

Pewnie wszedł w tryb serwisowy. Powodów może być kilka. W silnikach Tdi taki objaw to zepsuty przepływomierz i co ciekawe- wtedy silnik trochę mniej pali :?
Masz gwarancję, więc wal do serwisu

AUTOR WĄTKU
dede
 

Re: Awaria - silnik pracuje tylko do 3000obr/min

18 cze 2009 20:46

Niestety, usterka chwilowa. Przy następnym odpaleniu jeździ jak nowy. W każdym
razie i tak zamierzam odwiedzić serwis, może uda im się odczytać jakieś błędy.
Chociaż czuję, że będą próbowali mnie zbyć...

AUTOR WĄTKU
kociol
 

Re: Awaria - silnik pracuje tylko do 3000obr/min

19 cze 2009 05:40

To juz Ci mowie, ze nie uda sie odczytac bledow... Tez tak mialem i to kilka razy. Jest to nie wykrywalne, poniewaz nie swieci sie zadna lampka trybu serwisowego czy jakiegos bledu. Zeby serwis to zdiagnozowal trzeba by bylo jechac do nich wlasnie wtedy kiedy akurat to sie zdarzy, a zdarza sie totalnie losowo i nigdy w okolicach serwisu... :evil:
Jezeli sie zdarzy i bedziesz gdzies w okolichac ASO to jedz i nawet nie wylaczaj silnika, a potem napisz tutaj co to wedlug serwisu jest. Byl zreszta osobny watek na temat tej dziewnej przypadlosci.

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
dede
 

Re: Awaria - silnik pracuje tylko do 3000obr/min

21 cze 2009 13:17

Byłem w serwisie, rzeczywiście żadnych błędów nie odczytali, poza tym wszystkie parametry
były w normie. Być może jest to zdarzenie incydentalne (wystąpiło dopiero raz, po 8000km,
żadne kontrolki się nie zapaliły). Może nie do końca dopracowany softwar'e, chwilowy problem
z jakimś czujnikiem albo z paliwem, równie dobrze można sobie powróżyć z fusów. Opinia serwisu
jest taka, że mogą się zacząć martwić, gdy będzie się to częściej powtarzać. Więc chwilowo nie
zawracam sobie tym głowy.

kotin
Asystent Kierownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 31 paź 2008 11:17
Lokalizacja: Tczew
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, optimum

Re: Awaria - silnik pracuje tylko do 3000obr/min

21 cze 2009 13:55

Jak mi się to raz zdarzyło w 1,6CRDi - (max 2800 obrotów), to skojarzyłem to z faktem że odpaliłem samochód jednym przekręceniem kluczyka, nie czekając na świecę żarową. Oczywiście przyczyna mogła być inna, ale warto pamiętać o odruchu poczekania na zgaszenie się lampki świecy żarowej, nawet przy odpalaniu ciepłego silnika. U mnie również po zatrzymaniu się i ponownym odpaleniu silnika te objawy minęły.
SW 1,6 CRDi Beżowy oczywiście :)

AUTOR WĄTKU
Jenot
 

Re: Awaria - silnik pracuje tylko do 3000obr/min

29 cze 2009 11:05

Problem był już poruszony na forum http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php?f=38&t=1578&hilit=2800+obr&start=20
Jedź do serwisu i każ wymienić im filtr paliwa. U mnie pomogło. O usterce już dawno zapomniałem. Pozdrawiam

arek314
Przedszkolak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 24 kwi 2009 08:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Awaria - silnik pracuje tylko do 3000obr/min

30 cze 2009 12:33

Mialem to samo raz, obroty szly do 3000 i stop. Na serwisie oczywiscie nic nie znalezli, ale pan ktory mnie obslugiwal pociagniety za jezyk powiedzial ze nie pierwszy raz ktos sie z tym zglasza, i ze jak sie powtorzy to filtr do wymiany. Od tej pory zrobilem kilka tys. km i zero problemow.

1.6 crdi
cee'd optimum 1,6 crdi 115 KM 2008

AUTOR WĄTKU
kociol
 

Re: Awaria - silnik pracuje tylko do 3000obr/min

30 cze 2009 16:26

Wymienilem filtr po kilkuset kilometrach od nowosci. Mialo przestac, a co jakis czas sie zdarza... Mnie sie wydaje, ze to jest jakas wina softu, gdzies jest chwilowo przy starcie bledny odczyt i komp nie zapisujac ustawien lub bledu przelacza sie w tryb ochrony silnika. Mysle, ze najlepszy na to bedzie dobry wirus ;)

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Awaria - silnik pracuje tylko do 3000obr/min

30 cze 2009 16:43

jak był tryb awaryjny to powinien być tego ślad w historii błędów sterownika

AUTOR WĄTKU
Garfi3ld
 

Re: Awaria - silnik pracuje tylko do 3000obr/min

31 lip 2009 16:54

Może tacy nieszczęśnicy jak my powinniśmy się skrzyknąć i zażądać od KIA mybomb wymiany jednostek napędowych lub samochodów, w końcu to zagraża życiu naszemu i innych- ja zmieniałem pas ruchu i omal mi w bok nie wjechali a co przy wyprzedzaniu- czołówka?

Garfield diabloo

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Awaria - silnik pracuje tylko do 3000obr/min

31 lip 2009 18:53

Garfi3ld napisał(a):Może tacy nieszczęśnicy jak my powinniśmy się skrzyknąć i zażądać od KIA mybomb wymiany jednostek napędowych lub samochodów, w końcu to zagraża życiu naszemu i innych- ja zmieniałem pas ruchu i omal mi w bok nie wjechali a co przy wyprzedzaniu- czołówka?

Garfield diabloo

Oczywiście można, choć tzw notlauf'y są niestety charakterystyczne dla wszystkich nowoczesnych turbodiesli. Zresztą nazwa samego błędu jest zaczerpnięta z opisów kodów błędów silników TDI (cała grupa VAG) :twisted:

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl