Ranni w boju

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
cyrix
 

Re: Ranni w boju

31 maja 2011 20:57

Witam,

Nie wiem nawet jak to się stało, ale wsiadam do swojego procka, a tu widzę krechę na szybie czołowej... :( Cóż, pewnie to jakiś kamień, choć nie przypominam sobie, aby coś mi walnęło podczas jazdy(?) Ale w sumie nieważne, stało się i już, a teraz muszę coś z tym zrobić - no i pytanie gdzie to naprawić? Kasa pójdzie z AC (PZU), więc nie o nią tu chodzi, lecz o fachowość naprawy... Wybór wydaje się oczywisty - auto na gwarancji więc ASO, ale zastanawiam się, czy nie lepiej zlecić to jakiejś firmie która się w tym specjalizuje, np. nordglass - co wy na to? ASO za swoje usługi nieźle się ceni, ale czy napewno każdy serwisant ma doświadczenie w wymianie szyb?? - innymi słowy, czy mi nie spartaczy roboty? Moje wątplowości wzieły się m.in. po obejrzeniu programu "5 bieg" w którym pokazywali fabrykę KIA na Słowacji. Zgadnijcie, czym zajmuje się najbardziej zaawansowany technicznie robot w tej fabryce? - właśnie montażem szyb czołowych! - więc jak tu zaufać jakiemuś panu Heniowi...? :/ A może ktoś już z powodzeniem wymieniał szybę w którymś ze śląskich ASO?


pozdr.
T.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6542
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Ranni w boju

31 maja 2011 21:39

Oczywiście, ASO każdej marki potrafi spartolić nawet przykręcenie śrubki, aczkolwiek wstawienie szyby czołowej jest na tyle prostą operacją, że tu ryzyko jest zdecydowanie mniejsze niż w kwestii blacharsko-lakierniczej. Poza tym, skoro idzie z AC (mam nadzieję że masz opcję w PZU Auto Szyba, wtedy zniżki nie lecą) to co się przejmujesz, ile to kosztuje? Piszesz cesję i z bani. A pamiętaj, że poza siecią ASO jest szansa, że wkleją CI szybę bez znaczka KIA - przy ewentualnej odsprzedaży za każdym razem będziesz tłumaczyć, że miałeś pękniętą szybę a nie rolowałeś z 10 metrowej skarpy.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
sabex
 

Re: Ranni w boju

01 cze 2011 10:34

Podjedź do serwisu, niech zobaczą czy to nie samoistne pęknięcie szyby.
Miałem podobny przypadek stwierdzono, że szyba samoistnie pękła od naprężeń i mi wymienili ją na gwarancji.
Masz chyba jeden rok gwarancji na przednią szybę w takiej sytuacji.

AUTOR WĄTKU
cyrix
 

Re: Ranni w boju

01 cze 2011 16:31

pioter napisał(a):Oczywiście, ASO każdej marki potrafi spartolić nawet przykręcenie śrubki, aczkolwiek wstawienie szyby czołowej jest na tyle prostą operacją, że tu ryzyko jest zdecydowanie mniejsze niż w kwestii blacharsko-lakierniczej. Poza tym, skoro idzie z AC (mam nadzieję że masz opcję w PZU Auto Szyba, wtedy zniżki nie lecą) to co się przejmujesz, ile to kosztuje? Piszesz cesję i z bani. A pamiętaj, że poza siecią ASO jest szansa, że wkleją CI szybę bez znaczka KIA - przy ewentualnej odsprzedaży za każdym razem będziesz tłumaczyć, że miałeś pękniętą szybę a nie rolowałeś z 10 metrowej skarpy.


tłumaczyć i tak się będę, bo każdy fachowiec od używanych samochodów wie, że m.in. trzeba sprawdzić, czy rok produkcji wszystkich szyb jest taki sam - a u mnie już tego nie będzie...

sabex napisał(a):Podjedź do serwisu, niech zobaczą czy to nie samoistne pęknięcie szyby.
Miałem podobny przypadek stwierdzono, że szyba samoistnie pękła od naprężeń i mi wymienili ją na gwarancji.
Masz chyba jeden rok gwarancji na przednią szybę w takiej sytuacji.


byłem w ASO, bo jak pisałem, nie słyszałem żeby coś mi walnęło w tę szybę, ale podobnie jak w większości tego typu przypadków, wypatrzyli dziurkę o średnicy ~0,5 mm twierdząc, że to od kamienia... - nie mam siły z nimi walczyć, bo pewnie i tak nic nie zdziałam...

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Ranni w boju

01 cze 2011 17:37

Ale faktycznie takowa jest na linii pęknięcia? Bo to wcale nie musiał ostatnio kamień walnąć... Mógł dawno temu, a akurat teraz stałaś na krzywiźnie i było gorąco, albo było gorąco i spadł zimny deszcz... To nie jest powiedziane, że pęknie od razu po strzale...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
cyrix
 

Re: Ranni w boju

01 cze 2011 20:44

ruszok napisał(a):Ale faktycznie takowa jest na linii pęknięcia? Bo to wcale nie musiał ostatnio kamień walnąć... Mógł dawno temu, a akurat teraz stałaś na krzywiźnie i było gorąco, albo było gorąco i spadł zimny deszcz... To nie jest powiedziane, że pęknie od razu po strzale...

No jest niby jakaś kropeczka (dosłownie 0,5 mm - tuż przy górnej uszczelce - po środku - nad lusterkiem), więc nie wiem, jaki to musiał być kamień, na tyle duży, że doprowadził do pęknięcia, a jednocześnie taki mały, że pozostawił po sobie ślad widoczny jedynie pod lupą :/
Mogło być tak jak piszesz - stąd nie zamierzam walczyć z ASO...

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Ranni w boju

01 cze 2011 21:00

Zawsze można zrobić fotkę tej pękniętej szyby i pokazać je potem potencjalnemu kupcowi naszego auta :P Sam mam ubytek w szybie po oberwaniu kamykiem od lecącego przede mną civica 140km/h i mam nadzieję, że obejdzie się bez pęknięcia. cyrix powiedz nam jeszcze czy masz autoszybę czy nie? Jeśli masz to szkoda nerwów na walkę z ASO, a jeśli nie, to bym się zwrócił chyba z zapytaniem do KMP :P

AUTOR WĄTKU
Woody
 

Re: Ranni w boju

01 cze 2011 21:53

Co do szyb to jednak polecam ubezpieczenie AutoSzyba, koszt to chyba 60zł a nie traci sie zniżek na AC

AUTOR WĄTKU
cyrix
 

Re: Ranni w boju

01 cze 2011 22:02

hacker napisał(a):Zawsze można zrobić fotkę tej pękniętej szyby i pokazać je potem potencjalnemu kupcowi naszego auta :P Sam mam ubytek w szybie po oberwaniu kamykiem od lecącego przede mną civica 140km/h i mam nadzieję, że obejdzie się bez pęknięcia. cyrix powiedz nam jeszcze czy masz autoszybę czy nie? Jeśli masz to szkoda nerwów na walkę z ASO, a jeśli nie, to bym się zwrócił chyba z zapytaniem do KMP :P

Nie mam autoszyby, ale z tego co ustaliłem, nie poniosę żadnej straty po zgłoszeniu tej szkody z AC (mam 60% zniżki obecnie). Na stronie pzuonline jest kalkulator składek, i po określeniu parametru "ilość szkód w ostanim roku" na 1, kwota składki jest taka sama jak przy 0 - ale jak wystąpiłyby 2, to już płacę ~500 zł więcej w przyszłym roku... No chyba, że jestem w błędzie? A co do zdjęć to dzięki za radę - już zrobiłem na potrzeby pzu, ale zachowam je jako dowód :)

peepe
Kierownik zmiany
 
Posty: 128
Dołączył(a): 16 gru 2010 13:49
Lokalizacja: lubelszczyzna/LKR
Grupa: Lubelska

Re: Ranni w boju

02 cze 2011 13:39

Chyba jesteś w błędzie. W OWU autocasco PZU w paragrafie 18 pkt 3 jest napisane:

"Po 12 miesiącach bezszkodowego przebiegu ubezpieczenia następuje przemieszczenie o jedną klasę bonus-malus w dół tabeli. Po każdej szkodzie, za którą wypłacono odszkodowanie, z wyjątkiem szkód kradzieżowych i szkód polegających na uszkodzeniu wnętrza pojazdu przez osoby, których przewóz wymagany był potrzebą udzielenia pomocy medycznej, następuje przemieszczenie o dwie klasy bonus-malus w górę tabeli, najwyżej do klasy 1B."

Także radzę nie wierzyć tym ich kalkulatorkom, tylko OWU jest pewnym źródłem. Każda szkoda to składka w górę, może nie dwie klasy, bo w sumie za kolejny rok idziesz klasę w dół za staż, ale oni raczej nie stracą.
1,6DOHC HB FL 8Q ver.M

AUTOR WĄTKU
cyrix
 

Re: Ranni w boju

02 cze 2011 21:03

peepe napisał(a):Chyba jesteś w błędzie. W OWU autocasco PZU w paragrafie 18 pkt 3 jest napisane:

"Po 12 miesiącach bezszkodowego przebiegu ubezpieczenia następuje przemieszczenie o jedną klasę bonus-malus w dół tabeli. Po każdej szkodzie, za którą wypłacono odszkodowanie, z wyjątkiem szkód kradzieżowych i szkód polegających na uszkodzeniu wnętrza pojazdu przez osoby, których przewóz wymagany był potrzebą udzielenia pomocy medycznej, następuje przemieszczenie o dwie klasy bonus-malus w górę tabeli, najwyżej do klasy 1B."

Także radzę nie wierzyć tym ich kalkulatorkom, tylko OWU jest pewnym źródłem. Każda szkoda to składka w górę, może nie dwie klasy, bo w sumie za kolejny rok idziesz klasę w dół za staż, ale oni raczej nie stracą.


tylko, że ten kalkulator pzu, to nie zwykła wyliczarka, ale system sprzedaży ubezpieczeń online - tj, na końcu po wyliczeniu składki jest przycisk "kup" - no i przez płatności elektroniczne kupujesz w takiej cenie, jaka została wyliczona (w taki sposób nabyłem ubezp. w zeszłym roku, więc wiem). Chyba że mają błąd w systemie, ale to już ich problem... Z drugiej strony, dokładnie tak samo wylicza system mBanku - tj. żadnych zwyżek przy 1 szkodzie :)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Ranni w boju

02 cze 2011 22:10

Nie ma cudów. Jest szkoda jest zwyżka. Jeśli podaję swoje dane to wychodzi różnica za szkodę w AC ok 400 zł in plus.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

peepe
Kierownik zmiany
 
Posty: 128
Dołączył(a): 16 gru 2010 13:49
Lokalizacja: lubelszczyzna/LKR
Grupa: Lubelska

Re: Ranni w boju

03 cze 2011 09:33

cyrix napisał(a):
peepe napisał(a):Chyba jesteś w błędzie. W OWU autocasco PZU w paragrafie 18 pkt 3 jest napisane:

"Po 12 miesiącach bezszkodowego przebiegu ubezpieczenia następuje przemieszczenie o jedną klasę bonus-malus w dół tabeli. Po każdej szkodzie, za którą wypłacono odszkodowanie, z wyjątkiem szkód kradzieżowych i szkód polegających na uszkodzeniu wnętrza pojazdu przez osoby, których przewóz wymagany był potrzebą udzielenia pomocy medycznej, następuje przemieszczenie o dwie klasy bonus-malus w górę tabeli, najwyżej do klasy 1B."

Także radzę nie wierzyć tym ich kalkulatorkom, tylko OWU jest pewnym źródłem. Każda szkoda to składka w górę, może nie dwie klasy, bo w sumie za kolejny rok idziesz klasę w dół za staż, ale oni raczej nie stracą.


tylko, że ten kalkulator pzu, to nie zwykła wyliczarka, ale system sprzedaży ubezpieczeń online - tj, na końcu po wyliczeniu składki jest przycisk "kup" - no i przez płatności elektroniczne kupujesz w takiej cenie, jaka została wyliczona (w taki sposób nabyłem ubezp. w zeszłym roku, więc wiem). Chyba że mają błąd w systemie, ale to już ich problem... Z drugiej strony, dokładnie tak samo wylicza system mBanku - tj. żadnych zwyżek przy 1 szkodzie :)


Sprawdziłem. Mnie ten kalkulator przy 1 szkodzie pokazuje prawie 400 zł więcej na AC, niż bez szkody.

Nie dawno rozmawiałem z zaprzyjaźnionym agentem z PZU (ubezpieczam u nich mieszkanie i inne) w związku ze szkodą parkingową. Wytłumaczył mi dokładnie. Stawka idzie w górę zgodnie z zapisami OWU.
1,6DOHC HB FL 8Q ver.M

AUTOR WĄTKU
cyrix
 

Re: Ranni w boju

06 cze 2011 20:54

peepe napisał(a):Sprawdziłem. Mnie ten kalkulator przy 1 szkodzie pokazuje prawie 400 zł więcej na AC, niż bez szkody.

Nie dawno rozmawiałem z zaprzyjaźnionym agentem z PZU (ubezpieczam u nich mieszkanie i inne) w związku ze szkodą parkingową. Wytłumaczył mi dokładnie. Stawka idzie w górę zgodnie z zapisami OWU.


Zadzwoniłem dziś na infolinię PZU, aby dowiedzieć się ostatecznie o co kaman, i wygląda to tak: dla samochodów nie starszych niż 3 letnie, stosowana jest taka "promocja", że po 1 szkodzie koszty ubezpieczenia w kolejnym roku nie wzrastają! Jednakże zgodnie z OWU, traci się 10% zniżek - ale jest to odczuwalne dopiero za kolejny rok.
Reasumując: 10.2011 zapłacę za policę AC tyle samo co 10.2010, ale 10.2012 składka zostanie wyliczona dla 50% zniżki + 5% za bezszkodową jazdę w okresie 10.2011 do 10.2012 - czyli w efekcie stracę tylko 5% zniżki. Te 5% przy obenych stawkach przekłada się na około 100 zł, co przy cenie wymiany szyby w ASO > 2000, to tyle co nic... :) I tyle w temacie...

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6875
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Ranni w boju

06 cze 2011 21:26

hacker napisał(a):Sam mam ubytek w szybie po oberwaniu kamykiem

to lepiej napraw to jak najszybciej bo Ci się to będzie powiększać i powiększać aż się zdziwisz.. ja w jednym seju miałem idealnie na środku szyby dziurkę od kamienia, nic z tym nie robiłem i tak przez lato jesień i zimę zaczęły odchodzić od tej dziury na boki takie dwa pęknięcia i po pewnym czasie wyglądały jak jakiś nietoperz /-\_/-\ aż doszły do bocznych krawędzi więc kółko się zamknęło i tak sobie ruszałem paluszkiem ruszałem aż pół szyby wypadło :/ Gdzieś jeszcze chyba mam zdjęcia. Każdy nawet najmniejszy odprysk trzeba jak najszybciej naprawić.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Ranni w boju

07 cze 2011 01:20

Tych najmniejszych nie naprawiają. A poza tym mam ich pełno na szybie. Te auto wyjątkowo dobrze "bierze na szybę"...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Ranni w boju

07 cze 2011 05:49

I dlatego mam autoszybę ^^ Poczekam jeszcze trochę bo przez wiosnę i lato mogę złapać jeszcze kilka takich kamyków :P

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: Ranni w boju

07 cze 2011 07:00

z takim podejściem nigdy nie wymienisz szyby, a wtedy z nieocenioną pomocą nasze służby przybędą :ha

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Ranni w boju

07 cze 2011 07:32

Do tej dziurki nie mogą się doczepić. Ze względu na dynamiczny styl jazdy, może mi się to za chwilkę przytrafić jeszcze raz i jeszcze i jeszcze i wtedy, gdy zacznie to stwarzać zagrożenie to wymienię.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6875
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Ranni w boju

07 cze 2011 07:46

pies Ci się nie przyczepi, ale z tej dziurki zrobi Ci się bawole oczko a potem to co mi i szyba będzie nie do naprawy.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl