Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kossi
 

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

24 maja 2012 19:32

Mi już z tyłu tak charczały hamulce, że musiałem wymienić przy 47tys. Prawe koło hamowało słabiej, lewe miało opory toczenia... ogólnie porażka, a wszystko z powodu zużytych i zasyfionych hamulców.
Po przeczytaniu mnóstwa opinii tutaj na tym forum, ale też na innych zdecydowałem się na komplet TEXTAR tarcze + klocki. Przy okazji wymieniłem płyn hamulcowy na K2 DOT4.
Tarcze+klocki+płyn wyniosło mnie 242zł, wymiana tarcz, klocków, płynu hamulcowego, regulacja ręcznego - 110zł.
Powiem Wam, że przed tą wymianą przejechałem tym autem 15tys. km, ale dopiero teraz po tej wymianie czuję, że auto porządnie hamuje.
Tak więc z TEXTAR'ów jestem na razie bardzo zadowolony, pojeżdżę jeszcze trochę na nich i jak nic się nie będzie działo, to z przodu też zakładam taki sam zestaw.
Pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

24 maja 2012 20:04

Kossi, bo hamulce trzeba serwisować. Nie tylko przy wymianie klocków i tarcz, co przy tak niskim przebiegu jest dziwne :)

AUTOR WĄTKU
kossi
 

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

25 maja 2012 19:35

hacker napisał(a):Kossi, bo hamulce trzeba serwisować. Nie tylko przy wymianie klocków i tarcz, co przy tak niskim przebiegu jest dziwne :)

W jakim sensie serwisować? Ja po prostu po zakupie auta w marcu 2011 pojechałem na diagnostykę i było wszystko ok, więc nic nie robiłem. Następnie przed zimą zrobiłem przegląd na stacji diagnostycznej tak dla własnego spokoju w październiku 2011. Zaznaczam, że zawsze jak jadę, to mówię "Panie, ja nie chcę tak, żeby mieć pieczątkę, tylko tak, żeby mieć sprawne auto". No i znowu było wszystko ok. Natomiast teraz w maju 2012 okazało się, że zaczęły się problemy, diagnosta potwierdził konieczność wymiany tarcz i klocków, więc to zrobiłem. Czy potrzebny jest zatem serwis, jeśli diagnostyka nie wykazuje żadnych nieprawidłowości? Mnie się wydaje, że po prostu fabryczne hamulce z tyłu już się zużyły i tyle.
A taki serwis u Ciebie hacker jak przebiega?

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

25 maja 2012 19:48

Taki serwis to raz lub 2 razy w roku rozłożenie zdjęcie zacisków, usunięcie rantów z tarcz, przeczyszczenie wszystkiego, a następnie nasmarowanie prowadnic i tłoczków i ponowne złożenie. Dzięki temu klocki zawsze ładnie odbijają i nigdy nie mam problemów z hamulcami. Co więcej wymiana tylnych klocków i tarcz przy takim przebiegu, a przodu nie to dziwne, dlatego stwierdziłem, że nie serwisowałeś hamulców.

AUTOR WĄTKU
kossi
 

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

26 maja 2012 13:56

No takiego serwisu sam na pewno bym nie przeprowadził, bo ani nie mam do tego warunków (garaż etc.), ani wystarczającej wiedzy i pewności siebie w tym temacie, by ryzykować "a może akurat mi się uda i hamulce będą działać". Musiałbym taki serwis zlecić mechanikowi tak czy siak. Ile taki serwis kosztuje?
Przód niby u mnie wytrzymał więcej niż tył, ale właściwie to nie mam jeszcze pewności, czy przód jest oryginalny i czy np. nie były tam wymieniane klocki, bo kupiłem auto z przebiegiem 32000 - nie mam pojęcia, co robił poprzedni właściciel, bo od początku nie serwisował auta w ASO, gdyż jak stwierdził "nie będzie płacił 500zł za to, że założą folię na siedzenie i odpalą auto" ;) Tak więc żadnych adnotacji w książce serwisowej po poprzednim właścicielu nie mam, nad czym zresztą nie ubolewa, bo póki co zrobiłem w tym aucie tylko łączniki stabilizatora przednie, no i teraz te tylne hamulce. Reszta cały czas bez zarzutu.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

22 cze 2012 06:51

hacker napisał(a):Taki serwis to raz lub 2 razy w roku rozłożenie zdjęcie zacisków, usunięcie rantów z tarcz, przeczyszczenie wszystkiego, a następnie nasmarowanie prowadnic i tłoczków i ponowne złożenie. Dzięki temu klocki zawsze ładnie odbijają i nigdy nie mam problemów z hamulcami. Co więcej wymiana tylnych klocków i tarcz przy takim przebiegu, a przodu nie to dziwne, dlatego stwierdziłem, że nie serwisowałeś hamulców.



ŚWIĘTA RACJA =może z tym rantem niekoniecznie (mi ceed nie zostawia rantów)
ale ewidentnie prowadnice i tłoczki do rozebrania i przesmarowania bo się zacinają -zresztą nie tylko w ceed i potem jeden klocek jeszcze w połowie a z 2 strony już sama blacha
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

22 cze 2012 10:43

Sensor nie ma opcji , żeby klocek nie tworzył rantów. Zewnętrzny lub wewnętrzny, a może nawet oba muszą być :D Ja po 14k km w nowym procku już miałem i właśnie robiłem ostatnio :P
Od czasu kiedy w 1 aucie podczas postoju na eSce poczułem mega smród spalenizny i zobaczyłem wytopiony klocek na tarczy hamulcowej to dbam o hamulce jak tylko mogę :P

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

22 cze 2012 19:00

dobrze
ranty są pomijalne w porównaniu do tego co miałem w innych aytach
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6871
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

28 cze 2012 08:04

Hacker, bo Ty się spuszczasz nad tymi hamulcami (w sensie się znasz, słusznie ;) ), moje po przeglądzie wyglądają tak:
Obrazek
Co powiesz? Rantów żadnych nie wyczułem paluchem, ale wiesz, że się nie znam :P Twierdzą że przesmarowali zaciski prowadnice czy coś tam, ale czy to rozbierali na części to nie wiem.. :/
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

28 cze 2012 08:20

Ryba4 napisał(a):moje po przeglądzie wyglądają tak

No to ja się wtrącę. Na tym zdjęciu jest klasyczny przykład psiknięcia środka smarnego od czoła i święto. Blaszka powinna cała oczyszczona z nalotu. Ale sztuka jest wielka. Zaraz Hacker siętu uzewnętrzni. :he :he :he
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6871
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

28 cze 2012 10:10

Dlatego się zastanawiam czy to nie jakaś prowizorka.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

28 cze 2012 10:21

Ryba4 napisał(a):Dlatego się zastanawiam czy to nie jakaś prowizorka.

Sztuka. Made in Patecki :/
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

28 cze 2012 17:13

Nawet klocka nie zdjęli... Za takie coś to bym żądał zwrotu kasy...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

28 cze 2012 17:16

Ryba, zrobili dla picu żebyś się odwalił. Takie psiknięcie całe G**** daje :) Ranty przy Twoim przebiegu muszą być :) wewnętrzne lub zewnętrzne, ale muszą ...

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

01 lip 2012 17:27

też pomacałaem przy okazji 1 raz w tym roku osobistego mycia gąbką auta
nie stwierdzam w moich nowych ( rocznych? 30 kkm przebiegu) tarczach rantu

Ryba4 napisał(a):Hacker, bo Ty się spuszczasz nad tymi hamulcami (w sensie się znasz, słusznie ;) ), moje po przeglądzie wyglądają tak:
Obrazek
Co powiesz? Rantów żadnych nie wyczułem paluchem, ale wiesz, że się nie znam :P Twierdzą że przesmarowali zaciski prowadnice czy coś tam, ale czy to rozbierali na części to nie wiem.. :/
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
milky
 

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

17 lip 2012 08:33

Wiele zależy od stylu jazdy kierowcy i od producenta. Wiadomo, że renomowane produkty jak klocki i tarcze Brembo, Bosch, Ferodo czy ATE wytrzymają dłużej niż jakaś chińszczyzna. Ciekawe jest również, że nie warto przesadnie dbać o takie hamulce i producenci oraz mechanicy zalecają początkami eksploatacji kilka razy mocniej depnąć w pedał hamulca... :ha

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

19 lip 2012 08:23

dobra znów pomacałem wasze ulibione ranty
i nie ma znaczy jest na tyle -że ja to dotyam palcem to samo się wyrusza!
auto ma 99kkm przebiegu tarcze nie wiem przy 40-60 kkm były zmieniane (próbowałem pozbyć się wibracji na kierownicy)
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
skalin
 

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

10 paź 2012 18:09

ja przód wymieniłem na 35-40 tys na brembo (tylko klocki) a na reszcie jeźdżę do tej pory -97 tys.
No i stało się 103 tys i wymiana tarcz i klocków/ przód i tył. Kupię tarcze brembo klocki ferrodo - tak miałem w innych autkach i bez zastrzeżeń. Może ktoś podpowie dobrego wymieniacza w Łodzi i okolicach (nie ASO - za przód i tył KPL. ze zniżką krzyknęli 1970zł :) ). Bo jak nie to sam wymienię!!!! :twisted:
Ostatnio edytowano 19 lut 2013 12:00 przez skalin, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
Colina1974
 

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

10 paź 2012 18:54

Zrobione ponad 60 kkm i jak na razie w porządku

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

05 lis 2012 15:51

przyszla pora i na mnie - z przodu wszystko ok,a z tylu cieniutkie ,to nie jest dziwne ? zasada 2x przod/1 raz tyl tu sie nie sprawdza?klocki z tylu rowno sciete na obu kolach,nie slysze i nie czuje zeby mi cos hamowalo,czy tarlo,wiec skad takie zuzycie tylnich? z tego co mi gdzies swita to jest jakis mechanizm obnizajacy hamowanie na tylne kola,wiec moze skoro tył u mnie w kombiku juz siedzi znaczaco bardziej niz jak na nowym(co mowilem w serwisie ze wg. mnie tyl za szybko siadl),to moze tu bedzie problem?ze teraz sila hamowania jest na tyl wieksza ??
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl