Przygasanie i brak reakcji na gaz, elektryka, błąd P0652

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
demicelis
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 kwi 2021 16:28
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: KIA Ceed

Przygasanie i brak reakcji na gaz, elektryka, błąd P0652

26 kwi 2021 18:20

Cześć :)
mam elektryczny problem z Ceed 2.0 CRDi z 2009 roku.
Auto nagle zaczęło mi w czasie jazdy przygaszać i po kilku minutach w ogóle przestało reagować na pedał gazu. Zapaliła się kontrolka check i na gaz reagował tylko przy wrzucaniu biegu do momentu puszczenia sprzęgła, jak ruszył gaz odcinało. Po podpięciu do komputera wyszedł błąd P0652, czyli jakieś zwarcie na wiązce 5V.
Elektryk poodpinał wszystkie wtyczki, czujniki, przez przypadek trącił ręką wiązkę w okolicach przepustnicy i problem się rozwiązał. Wykasował błąd, na odpalonym aucie znowu w tym samym miejscu poruszał i błąd się pokazał. Powyginał kable w drugą stronę - błąd znikł. Teoretycznie może chodzić o okablowanie na małym odcinku.
Spiął mi wiązkę opaską naprężając kable, wykasował błąd, wróciłem do domu, wszystko było OK. Niestety akurat teraz nie ma czasu się tym zająć, więc sam rozprułem całą wiązkę na tym odcinku, wszystko dokładnie sprawdziłem i kable całe, wszędzie sucho itp. Przejechałem już ponad 100km po mieście z rozprutymi kablami i nic się nie dzieje, ale jakoś nie wierzę, że samo się naprawiło :) Niedługo czeka mnie duży wyjazd, ponad 1500 km i nie wiem, co mam z tym zrobić, czy ryzykować.

Może to nie kable, a jakaś wtyczka/czujnik, do którego prowadzą - przy ruszaniu kablami coś poruszyło się we wtyczce i póki co działa...
Mieliście podobny przypadek kiedyś, co to może być, jeśli nie kable?

Niżej wrzucam foto


Obrazek

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl