Wizyta w serwisie nr 2

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Ibanezq
Kierownik zmiany
 
Posty: 157
Dołączył(a): 18 lip 2007 18:49
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

Wizyta w serwisie nr 2

25 sie 2007 09:29

Znowu odwiedziłem serwis. Zgłoszone usterki to:
1. Zawieszające się radio
2. Lekkie wgłębienie na desce rozdzielczej po stronie pasażera (miejsce airbaga)
3. Trzeszcząca kierownica.
4. Chrupiący mechanizm aktywnych zagłówków w części lędĹşwiowej. Odczuwalny podczas wchodzenia w zakręty i na rondach.
5. Brzęczenie lusterka bocznego podczas zamykania drzwi kierowcy.
6. „Pykanie” plastików w okolicach osłonki przeciwsłonecznej po stronie pasaĹźera.
7. Wypadające zapinki w klapie bezpieczników w kabinie.

Ad. 1
Radio będzie wymienione na nowe z nowym oprogramowaniem. Czekam na telefon kiedy przyjedzie z Siemensa.

Ad. 2
Podobno to normalne i nie można tego reklamować. Jak już pytałem się ludzi i nikt nie ma czegoś takiego. Wy macie?

Ad. 3
Powodem była tylna obudowa kierownicy. Przesmarowali silikonem miejsca łączenia i skręcili. Jest OK.

Ad. 4
Fotele zostały oddane do tapicera. Powiedzieli, Ĺźe zrobili co mogli i więcej nic nie wymyślą. Póki co jest OK, o niebo lepiej niĹź przedtem.

Ad. 5
Niestety tego mi nie uznali. Podobno to normalny objaw. A jak jest u Was?

Ad. 6
Podobno przyczyna jest osłonka. Niestety za pierwszym razem też tak stwierdzili i wymienili mi ją. Nikt nie wpadł w serwisie na pomysł i nie sprawdził, że była już raz wymieniana. Mechanik coś tam rozkręcił przeslilikonował i skręcił. Niestety dalej to samo. Najgorsze jest, że te odgłosy są nie zawsze i nie ma to związku np. z temperaturą.

Ad. 7
Chyba wsadzili nowe zapinki. Sprawdziłem i otworzyłem klapkę – 1 znowu wypadł :D
Może po prostu nie umiem otwierać jej prawidłowo ;)

tomek242
 

25 sie 2007 11:57

Sorki Ibanezq, że poczepiam się pod twój post, ale to pierwszy post w tym dziale.
Śledząc wypowiedzi użytkowników Cee'da powtarzają się te same usterki. Radio i jego zawieszanie- problem uciążliwy, ale do wyeliminowania, poprzez zmianę oprogramowania lub jak w tym przypadku wymiana radia, więc to nie jest problem.
Bardziej martwi mnie wykonanie wnętrza, spasowania elementów konsoli, elementów plastikowych, tapicerki. Trzaski i skrzypienia w nowym aucie to jakaś porażka :evil: Do tej pory testujący auta w różnych gazetach tego nie opisywali, dopiero na różnych forach dowiadujemy się o tych uciążliwościach. Ciekawi mnie, czy jest to do wyeliminowania, czy problem tzw. "wieku dziecięcego" czyli pierwszej fazy produkcji będzie dręczył urzytkowników pierwszych Cee'dów ciągłymi wizytami w ASO w celu smarowania elementów różnym specyfikami zawierającymi silikon. Piszcie faktycznie jak to wygląda u was.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Ibanezq
Kierownik zmiany
 
Posty: 157
Dołączył(a): 18 lip 2007 18:49
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

25 sie 2007 12:08

No niestety, te plastiki to chyba najgorsza zmora. Słyszałem, Ĺźe to ogólnie jest problem w autach KIA.

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re

25 sie 2007 21:28

Jestem za tym, Ĺźeby wytykać wszystkie problemy "wieku dziecięcego", ale szczerze mówiąc na razie nie mam Ĺźadnych zastrzerzeń ( w Fabii po kilku miesiącach uszczelnali mi drzwi tylne silikonem i zakładali wężyk od tylnej wycieraczki, poniewaĹź płyn ze spryskiwacza lał sie do wewnątrz bagaĹźnika).
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

sevi
 

26 sie 2007 17:50

JeĹźdĹźe Kijanką Ceedką od ponad miesiąca i jak narazie wszystko jest bez zarzutu oprócz trzeszczącej konsoli po stronie pasaĹźera. Co do radia to jak narazie raz mi zgasło ale po chwili wsztstko wróciło :D

wilam
 

26 sie 2007 18:26

3miesiące jazdy, 5100km przejechane i na razie nic. Odpukać i oby tak dalej :D
Swoją drogą to ciekawy jestem czy każdego ceed'a czeka trzeszczenie w środku - oby nie, bo nie znoszę takich niespodzianek. Piszcie jak jest w waszych autach bo może te skrzypienie nie jest nagminne i zdarzyło się tylko w kilku egzemplarzach z jakiejś serii.

klucho
 

27 sie 2007 11:34

wilam napisał(a):3miesiące jazdy, 5100km przejechane i na razie nic. Odpukać i oby tak dalej :D
Swoją drogą to ciekawy jestem czy każdego ceed'a czeka trzeszczenie w środku - oby nie, bo nie znoszę takich niespodzianek. Piszcie jak jest w waszych autach bo może te skrzypienie nie jest nagminne i zdarzyło się tylko w kilku egzemplarzach z jakiejś serii.
Ja od lutego jezdze crdi optimum (odpowiednik dzisiejszego optimum+). Moze własnie po rozbiciu pakietow wyposazenia nastapily tez zmiany w jakosci materialow wstawianych do ceedow? z objawow pojawiajacych sie na forum to moge potwierdzic jedynie 2krotny zwis radia z cd w srodku ale po restarcie silnika wszystko wracało do normy.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

28 sie 2007 21:45

-mam sprzed rozbicia pakietów i tez trzeszczy 3 razy juĹź naprawiane teraz puka tylko ale radio zagłusza next ptrzegląd zrobie
-4500km i 30 dni jazdy zjechałem na lawecie zapaliła się kontrolka silnika i nie pokazywał temp silnika opadła wskazówka -rozłączyła się kostka szukałem sam (trochu się mechanikuje) ale nie doszedłem która to okazało się póĹşniej Ĺźe schowana mocno była -dojazd do serwisu lawetą -powiedziłem Ĺźe chyba wiem co 5 minut i było zrobione
-teraz 18 000km i śmigam dalej puki co

Kusybox
 

30 sie 2007 13:23

Widzę, Ĺźe niektórzy mają pecha. Ja 15 tys. km i miałem raz problem z radiem. Poza tym nic. Ĺťadnych usterek, skrzypienia itp. Auto odebrałem w pierwszych dniach kwietnia.

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re

30 sie 2007 19:46

:evil: Sevi, niestety dzisiaj, po miesiącu jazdy ujawniło się chyba takie samo trzeszczenie w konsoli po stronie pasażera jak u Ciebie. Objawia sie dźwiękiem "coś pomiędzy pisk a trzask" wewnątrz konsoli, chyba w pobliżu styku plastiku z przednią szybą. :evil:
Czy próbowałeś coś z tym robić?
Jest to nie do zniesienia, jutro spróbuję uderzyć do serwisu, ciekawe co powiedzą.
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Ibanezq
Kierownik zmiany
 
Posty: 157
Dołączył(a): 18 lip 2007 18:49
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

30 sie 2007 19:48

A probowałeś walić w róĹźne elementy plastików? :)

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re

30 sie 2007 19:57

Odkryłem to jadąc sam i muszę posadzić kogoś obok aby podczas jazdy naciskał elementy plastikowe (za krótkie ręce - super duĹźo miejsca :lol: ).
W drugim temacie (Sensor - usterki po 6000 km) pisze, że mu popsikali przy wylocie powietrza na szybę i przestało trzeszczeć - kurcze, płacę i wymagam , niech psikają , zobaczymy co będzie. :twisted:
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

31 sie 2007 08:33

Zucio weż pasażera fotel do przodu na maxa - bruk albo lepiej jeszcze droga z płyt i jedziesz trzeszcy i macasz

1. naprawa to deska wyskoczyła z zatrzasków w naroĹźniku od pasaĹźera tym -deska słupek boczny -szyba przednia cąły dzięń roboty rozebrali deskę z boku i niby faktycznie wyskoczyło TEN NAROZNIK WIDAĆ BYŁO I CZUĆ ĹťE JEST W POWOIETRZU w porównaniu do 2 naroĹźnika
sprawdzałem w kilku innych w niektórych był sztywno w niektóreych nie
2. naprawa bo skrzypienie ustało ustało na trasie ale na mieście i na dziurach dalej było to ZNÓW MOJE MACANIE i ta szeroka listwa co daje powietrze na przednią szybę ZNÓW CAŁY DZIEŃ wymontowali nasmarowali
TERAZ JUŻ NIE SKRZYPI ALE DALEJ COŚ JESZCZE PUKA W DESCE ale idzie to zagłuszyć radiem co nie zanczy że jest dobrze jak pojade na przeglą na 30 tys km to dalej będe kazał rozbierać auto

DarekF
 

04 wrz 2007 11:47

Witam Wszystkich.
Mam 1,6 Crdi 115 KM, Optimum, odebrane w połowie lipca.
Niestety teĹź mam myszy w samochodzie: najpierw od strony pasaĹźera jakieś brzęczenie (jakby jakiś metalowy pręt uderzał w plastik) w tapicerce z przodu w okolicach słupka bocznego, a póĹşniej to samo po drugiej stronie. Efekt jest słyszalny na wyboistej drodze. Co jakiś czas odzywają się tez przednie fotele kierowcy i pasaĹźera - coś tam poskrzypuje, ale delikatnie, wiec mnie to bardzo nie boli.
Czasem też coś z tyłu zaskrzeczy, czasem w konsoli centralnej coś pyknie (jakby jakieś skumulowane naprężenie), kierownica poskrzypuje.
Najbardziej drażni mnie to brzęczenie z przodu. Nie byłem jeszcze w serwisie bo wydaje mi się ze szkoda rozbierania tapicerki i smarowania czegoś tam przez serwis bez faktycznego zlokalizowania przyczyny.

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re DarekF

04 wrz 2007 15:09

Mam takie samo zdanie na temat rozbierania tapicerki bez pewności zlokalizowania usterki.
W Fabii skrzypiał mi lewy podłokietnik w drzwiach i jak go rozbierali żeby popsikać smarem, to oczywiście ułamali zaczepy (fachowcy :twisted: )
Dopóki mnie nie doprowadzi to do szału to odpuszczę serwisowi.
Swoją drogą, Sensor, u mnie teĹź kosola przy słupku prawym-pasaĹźera jest lekko uniesiona w porównaniu do strony prawej ichyba to jest przyczyną skrzypienia.
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

15 wrz 2007 08:33

fotele też skrzypiały raz nic nie zrobili 2 raz posmarowali i tyle
teraz jeszcze sobiestuka wew deski u mnie ale jest to taki dzwięk który zagłusza radio trzaskrzów i skrzypnięć nie dało rady radiem zagłuszyć

acha co i jak skrzypi to sam dochodziłem właśnie aby nie próli wszystkiego na pałe
noc namiasto dziury i macanie deski podczas jazdy
teraz mi podłokietnik daje - skrzypi myśle że sam to silikonem pojade ale nie moge zlokalizować gdzie to może PLACKIEM wyczyszcze cąły i przejdzie

kostel
 

15 wrz 2007 09:51

Ibanezq napisał(a):No niestety, te plastiki to chyba najgorsza zmora. Słyszałem, Ĺźe to ogólnie jest problem w autach KIA.


większości aut jeżdżących po polskich drogach :) tego segmentu dodam precyzyjnie

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

15 wrz 2007 09:55

nie wiem poprzedni Scenik pomimo przebiegu ponad 200tys km nie skrzypiał nawet raz nie pisnął
a to tez compakt tylko wysoki
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

kostel
 

15 wrz 2007 10:00

sensor napisał(a):nie wiem poprzedni Scenik pomimo przebiegu ponad 200tys km nie skrzypiał nawet raz nie pisnął
a to tez compakt tylko wysoki


dlatego też napisałem większość a nie wszystkie
podobnie z ceedem nie wszystkie skrzypią :D


ps. nefralgicznym miejscem w ceedzie jest konsola za kierownicą wykonana z twardego plastiku zgadzacie się ?

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

15 wrz 2007 10:15

... oraz połączenie konsoli ze słupkiem po stronie pasażera. :cry:
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl