Pierwszy "świerszcz"

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
swender
 

Pierwszy "świerszcz"

10 lip 2008 09:12

Pojawił mi się pierwszy świersz w aucie - czujnik deszczu nawet na drobnych nierównościach zaczął przeraźliwie trzeszczeć. Odstawiłem dziś do Lee Motors do KOmornik, mam nadzieje, ze złapią i zniszczą skubańca :twisted:

AUTOR WĄTKU
qzim
 

10 lip 2008 09:49

jutro mija tydzien od odbioru i wszystko byloby cacy, ale musialem pogrzebac przy rolecie i siatce i teraz gdzies tam po prawej stronie zaczelo ostro skrzypiec...ciagle zapominam ze jak cos jest ok to lepiej nie ruszac...

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

10 lip 2008 10:03

nadzieja....................















umiera ostatnia
a jest jeszcze 2 przysłowie 8-)
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

10 lip 2008 10:15

Nadzieja matką wynalazków :lol:

AUTOR WĄTKU
potok
 

10 lip 2008 10:23

Raczej potrzeba :) A nadzieja może być też matką życia :wink:

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6542
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

10 lip 2008 13:58

Sensor - troche radości i optymizmu - moze jest choć jeden element w Twoim autku który się nie zepsuje?
A świerszcze w dzisiejszej dobie masowych plastików to normalka - wcześniej czy później w autach typu kompakt zawsze się znajdą.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
adam08
 

10 lip 2008 14:14

pioter napisał(a):Sensor - troche radości i optymizmu - moze jest choć jeden element w Twoim autku który się nie zepsuje?


good :D :mrgreen: :D

hehe dobre

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

10 lip 2008 16:29

hyhyhyhy
obecnie lakier lecieć mi zaczyna z drzwi kierowcy

fotel kierowcy opada - a znalazłem sobie wygodniejszą pozycję za kierownica i wymaga niestety podnoszenia fotela co dziennie prawie

scenik miał 200tys km więcej niż ceed i nie miał nawet pół świerszcza -więc możńa

AUTOR WĄTKU
miccal
 

10 lip 2008 20:39

W mym aucie podczas bardzo dynamicznego przyspieszania mam świerszcza przed sobą w desce ,, ale gdy zgłoszę takie cos w serwisie to panowie nie źle sobie poużywają mym autem nim go weliminuja,, jeśli w ogóle,, pamiętając ze odbierając je w serwisie wyjeżdżałem na rezerwie chyba się przyzwyczaję bo i pewnie pól baku nie wystarczy by go zlokalizowali :)

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

10 lip 2008 21:20

Jestem chyba jednym z nielicznych co to nie majÂą 'Âświerszczy' tudzieÂż innych szmerĂłw, skrzypniĂŞĂŚ i stukotĂłw w samochodzie. No chyba Âże jakieÂś rupiecie mi siĂŞ telepiÂą w schowkach. :D

Ale Âżeby nie byÂło, Âże wszystko jest OK, to coÂś mi zaczĂŞÂło ostatnio sporadycznie prztykaĂŚ w kolumnie kierownicy... :(

AUTOR WĄTKU
zbyniug
 

12 lip 2008 15:17

U mnie zauważyłem dwa, mocowanie lusterka wewnętrznego wpada w dziwne wibracje, wystarczy dotknąć i po wszystki oraz osłona przeciwsłoneczna jak jest przy podsufitce również brzęczy, sytuacja ta nie jest stała, wydaję mi się, że głównie przy okolicy 3 tys. obrotów, zobaczymy jak dalej sytuacja będzie się przedstawiać

AUTOR WĄTKU
swender
 

12 lip 2008 18:10

Niestety... Auto stało cały dzień w serwisie, a świersz jak sobie używał, tak używa w samochodzie. Potem już przy mnie jeszcze raz rozebrali cały czujnik deszczu i znaleźli przyczynę - czujnik jest doklejony do szyby i właśnie na tym klejeniu plastik trzeszczy. Próbowali jakieś podkładki, czy taśmy dwustronne albo inne gąbki podłożyć ale nic to nie dało. Zostawiłem im problem do przemyślenia i w przyszłą środę będzie drugie podejście.

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

22 lip 2008 15:44

tez mam "swierszcza". jak silnik jest zimny i przyspieszam to slysze go przed soba w desce, oraz gdy przejezdzam przez poprzeczne nierownosci z mala predkoscia. ktos ma pomysl co to moze byc?
jeszcze jeden świerszcz" pojawil mi sie w okolicach konsoli środkowej podczas jazdy ze znaczna predkoscia autostrada z włączoną klima- takie typowe cykanie
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
marko
 

22 lip 2008 16:20

po wakacjach i 22kmm świerszczyk w kierownicy :evil: no szkoda

AUTOR WĄTKU
tede_w
 

22 lip 2008 17:49

Panowie,Wy chyba świerszcza nie słyszeliście...

Polecam poczytać mój problem -> http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php?t=1922&start=0

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

22 lip 2008 19:23

<span>tede_w</span> napisał(a):chyba świerszcza nie słyszeliście...

no faktycznie z tego co piszesz to masz MEGA świerszcza, ale te mniejsze tez sa troszke irytujace :P
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

22 lip 2008 22:49

zbyniug napisał(a):U mnie zauważyłem dwa, mocowanie lusterka wewnętrznego wpada w dziwne wibracje, wystarczy dotknąć i po wszystki oraz osłona przeciwsłoneczna jak jest przy podsufitce również brzęczy, sytuacja ta nie jest stała, wydaję mi się, że głównie przy okolicy 3 tys. obrotów, zobaczymy jak dalej sytuacja będzie się przedstawiać



Mam podobne objawy co do lusterka wew. Jak się okazało ( w moim przypadku) wibracje były spowodowane słuchaniem muzyki. Chyba było głośno :D Wpadłem na to dopiero po pewnym czasie. Sprawdź czy to nie od głośników.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
ryli1
 

23 lip 2008 08:10

U mnie wpada w rezonans i brzęczy osłona pod deską rozdzielczą, po prawej stronie - nad nogami pasażera. Może ktoś też tak miał i wie jak rozwiązać problem.

AUTOR WĄTKU
topic
 

23 lip 2008 17:10

marko napisał(a):po wakacjach i 22kmm świerszczyk w kierownicy :evil: no szkoda


...też miałem świerszcza w kierownicy :? ociera plastik o plastik , poradziłem sobie w ten sposób że oklejiłem skórą srodkową część kierownicy i jak narazie nie ma drania :twisted: fotka w linku...

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 2a3b5.html

AUTOR WĄTKU
swender
 

24 lip 2008 10:38

Po dwóch podejściach do świerszcza, jednak czujnik został zakwalifikowany do wymiany. Ma być za ok 2 tygodnie, bo na magazynie w Polsce go nie ma.

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl