łacznik stabilizatora

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

łacznik stabilizatora

08 sie 2008 14:38

witam po 20 tys padł mi łacznik stabilizatora !!!!!! mysle ze to dosc szybko ale na szczescie wymieniaja mi to na gwarancji a przy okazji dowiedziałem sie ze kia ma akcje wymiany gramofonkow w ceedach z 2007 roku tylko ze serwisy nie racza o ty m informowac klientów

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

08 sie 2008 14:54

Publiczna informacja dotycząca akcji serwisowych jest ogłaszana wyłącznie kiedy usterka zagraża bezpieczeństwu. W pozostałych przypadkach lepiej sie nie wychylać bo konkurencja nie śpi. Indywidualnie nie powiadomią ze względu na koszty. Są to praktyki stosowane przez większość marek. Nie tylko KIA.

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

08 sie 2008 17:58

tak ale byłem kilka razy w moto budrexie w bydgoszczy i nie powiedziano mi o tym (o wymianie radia) a w kia grudziac powiadomiono mnie natychmiast

AUTOR WĄTKU
Przemko
 

15 sie 2008 17:49

36000 km, padł łącznik stabilizatora wymiana na gwarancji! :)

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

15 sie 2008 20:42

ktoś już tu opisywał że rozwalił mu się już 2 łącznik
czyli można uznać że w ceedach jest to norma :/

jak długo trwa taka akcja serwisowa? do utraty gwarancji na auto?

AUTOR WĄTKU
xabeman
 

15 sie 2008 23:00

Niestety padające szybko łączniki stabilizatora przód w cudakach to już norma. Rzeczywiście na razie są wymieniane w ramach gwarancji. Co gorsza nie jestem w stanie zapewnić, że te na które są wymieniane wytrzymają dłużej. Do tej pory nie miałem klienta z cee'dem z przekroczonym limitem kilometrów 150 tys. km, więc problem jeszcze nieaktualny. Nie mam informacji na temat samej gwarancji na łączniki. Problem pojawi się w Waszych samochodach po zakończeniu gwarancji, chyba, że do tego czasu pojawią się nowsze lepsze łączniki.

Co do radia, to rzeczywiście są problemy z modelami z roku 2007. Wynika ze zbyt małej pamięci wewnętrznej i generalnie nie ma problemu z wymianą. Serwis spisuje jakie dokładnie jest radio, numer rej. oraz VIN samochodu, przebieg (w zasadzie powinien otworzyć zlecenie). Po czym wysyła info do producenta (w Niemczech!!!). Ten z kolei przysyła radio. Potem aby dostać kolejne nowe, trzeba stare odesłać.

AUTOR WĄTKU
Jenot
 

19 sie 2008 21:41

Mi też padły łączniki stabilizatora tylko że przy 42000 km. Większość zrobiona w trasie więc pewnie dlatego dłużej wytrzymały. Wymiana na gwarancji.

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

19 sie 2008 22:12

moze głupie pytanie ale po czym poznaliscie ze padł łącznik stabilizatora...tak zebym wiedział na przyszłośc...

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

20 sie 2008 07:39

ech to ja jestem jednak ostrożny kierowca że mi tyle wytrzymały
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

20 sie 2008 15:44

wroceed poprostu słychac stukanie w zawieszeniu z przodu,ale najgorsze jest to ze gwarancja na to minie i bedzie trzeba za to płacic a wymiana srednio co 25 tys !!!! łacznik kosztuje 200 zł plus wymiana 100 zł (zalezy od serwisu)

AUTOR WĄTKU
pioteer
 

20 sie 2008 18:14

madagaskar1 napisał(a):wroceed poprostu słychac stukanie w zawieszeniu z przodu,ale najgorsze jest to ze gwarancja na to minie i bedzie trzeba za to płacic a wymiana srednio co 25 tys !!!! łacznik kosztuje 200 zł plus wymiana 100 zł (zalezy od serwisu)


Witam,

Nie obawialbym sie tego - gdy pokoncza sie gwarancje beda na pewno dostepne laczniki firm trzecich - cena spadnie do gora 20-50zl (tyle kosztuja laczniki do wiekszosci aut - patrz allegro-> (http://moto.allegro.pl/18961_laczniki_stabilizatorow.html?order=t&view=gtext), a wymiane lacznika mozna zrobic we wlasnym zakresie...
Takze bez paniki, laczniki to najmniejszy problem:-)

AUTOR WĄTKU
Sensation
 

20 sie 2008 18:41

ludzie co panikujecie... dajcie troche na luz, gwarancja Wam konczy za sto lat, a za 99 zdążycei sprzedac auto. ale i tak będzie robienie burzy w szklance wody, bo
<span>madagaskar1</span> napisał(a):ale najgorsze jest to ze gwarancja na to minie i bedzie trzeba za to płacic a wymiana srednio co 25 tys !!!! łacznik kosztuje 200 zł plus wymiana 100 zł (zalezy od serwisu)

takie teksty na tym forum widać co chwilę. i mówiąc szczerze coraz mniej lubie czytac to forum, wole forum nie wiem, poloneza nawet, bo ludzie gadają konkretnie i normalnie a nie sie zastanawiają co będzie za milion lat i s*ają w gacie że będzie koniec świata. wszystko pojdzie normalnym krokiem jak wszystko w motoryzacji, nie trzeba tego wymyślać.

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re Sensation

20 sie 2008 19:28

Muszę się zgodzić z przedmówcą, chyba trochę za bardzo się "s*amy" z usterkami (wyłączając faktycznie powazne). Musimy użytkować i się cieszyć z mimo wszystko dobrych aut.
Pozdrawiam i cierpliwości.
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
joten
 

20 sie 2008 20:03

Sensation, podpisuję się oburęcznie pod tym co napisałeś. Ja kupiłem Ceeda, bo chciałem (na nowego mercedesa nie było mnie stać). I nie mam zamiaru narzekać, a tym bardziej martwić się czy może jutro spali się żarówka, albo padnie jakiś tam łącznik. Ludzie więcej optymizmu i zaufania do swoich samochodów. A jeśli samochód nie spełnia oczekiwań użytkownika, to trzeba go wymienić na taki, który będzie spełniał, albo obniżyć oczekiwania i wymagania. Proste.
Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6534
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

22 sie 2008 13:22

No i ja przyłaczam się do chóru tych, co mają w czterech literach pierdoły. Już nie raz pisałem, że jak ktos kupuje kompakt to niechh nie spodziewa się jakości z Maybacha - produkcja jest masowa to i popsuć się może wszystko. A jak do tej pory to dręczał nas pierdoły - owszem, czasami drażniące (typu świerszcz) ale jako środek do przemieszczania auto jest generalnie niezawodne. I o to mi chodziło przy zakupie.
PS. Sensora proszę o niekomentowanie powyższej wypowiedzi :D :P :D
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6534
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

01 wrz 2008 19:40

No cóż, od dwóch tygodni chyba słyszałem puk puk, w niedzielę usłyszałem już wyraźne puk puk. Dziś wizyta w serwisie no i co? Tak, padł prawy łącznik stabilizatora, lewy padłby za chwilę. Wymiana oczywiście w ramach gwarancji, przebieg 23,4 kkm. Jak się dowiedziałem, wymiana jest masowa, zdarza się nawet w cee'd-ach po przebiegu 5 kkm ...
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Boski
 

01 wrz 2008 21:10

skosnookie chciały przyoszczędzic a tu bach polskie drogi od razu wyłapały ich podstępne sztuczki U mnie 2 po wymianie ale jeden wytrzymał az 50kkm:)

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

01 wrz 2008 22:14

nie ma co grymasić :D .W poprzednim aucie po 20 tyś. wymienili na gwarancji obydwa wahacze i jeden łącznik.pozdrawiam
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6534
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

02 wrz 2008 06:45

A kto grymasi? Ja tam nadal jestem fanem mojej Kijanki, w porównaniu z kilkoma innymi wcześniej używanymi przeze mnie autami pod względem mechanicznym to rewelacyjne autko. W Fabiach ASO nie pytały, po prostu podczas każdego przeglądu standardowo wymieniały łaczniki, aż w końcy zamieniono plastikowe przekładki metalowymi i tak po roku problem Czesi rozwiazali. :twisted:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Sensation
 

02 wrz 2008 22:03

w tej chwili juz sa montowane (wymieniane) wzmocnione laczniki wiec chlopcy piwo do poduszki i spać spokojnie dalej.

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl