1.6 DOHC - nasze rekordy w najmniejszym spalaniu

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Grzechu
 

1.6 DOHC - nasze rekordy w najmniejszym spalaniu

23 sie 2008 10:17

Cześć
Proponuję założyc taki topic gdzie będą padały suche dane najlepszych
naszych (dla tego auta) wyników spalania.
Mam nadzieje, że podchwycicie temat ;)
Nie mowię ze sie nie da mniej, ale moze ktoś mnie zmotywuje lepszym wynikiem?


1.6 DOHC SW:

Trasa: Warszawa - Półwysep Helski
Dystans: 435 km
Średbnia Prędkość: 73 km/h
Czas Podróży: 5:55
Srednie Spalanie :5.8 l/100

AUTOR WĄTKU
adam08
 

23 sie 2008 11:04

:o niezły wynik.
u mnie Piaseczno(czyli przez wawą musiałem sięprzebić)-Mierzeja Wislana- Piaseczno.
około 750 km
czas podróży około 12 h w sumie dokładnie nie pamiętam (długi- korki)
średnie spalanie 6,4 l/100

AUTOR WĄTKU
novee
 

23 sie 2008 11:18

Ja Ci bez kozery napiszę 3,7 litra 50/50 miasto trasa :lol:

Ironizuję złosliwie, ale wg.mnie to część kierowców/właścicieli zawsze będzie przesadzać albo źle odczytywać/kalkulować spalanie, więc wątpię czy taki wątek z rekordami będzie w jakimkolwiek zakresie miarodajny. Był wątek o moim 2.0 CRDi, mój wg. mnie pali dużo, ale byli też tacy co pisali że przy dynamicznej jeździe w mieście i korkach im pali 6,8 litra jeśli dobrze pamiętam :P :?

AUTOR WĄTKU
adam08
 

23 sie 2008 11:31

Niektórzy może przekłamią w jedną, a niektórzy w inną stronę ale wypośrodkowanie powinno dać w miare wiarygodny wynik tego ile 122 konne benzynki moga osiągnąć. Dlatego uważam, że takie wątki mają sens.
Skoro jest wątek o tym jak odklejac naklejki z szyby to czemu nie o spalaniu :idea:
A 5,8 to wynik, ktory moim zdaniem jest do osiągniecia. W miarę pusta droga, małe obciążenie(czyli 1 max 2 osoby) nie przekraczanie 110 km/h i spokojnie 1,6 powinien zejść poniżej 6 litrów.

AUTOR WĄTKU
Krzysztof
 

23 sie 2008 16:20

adam08 napisał(a):Niektórzy może przekłamią w jedną, a niektórzy w inną stronę ale wypośrodkowanie powinno dać w miare wiarygodny wynik tego ile 122 konne benzynki moga osiągnąć. Dlatego uważam, że takie wątki mają sens.
Skoro jest wątek o tym jak odklejac naklejki z szyby to czemu nie o spalaniu :idea:
A 5,8 to wynik, ktory moim zdaniem jest do osiągniecia. W miarę pusta droga, małe obciążenie(czyli 1 max 2 osoby) nie przekraczanie 110 km/h i spokojnie 1,6 powinien zejść poniżej 6 litrów.


Zgadzam się z tymi co nie widzieli a uwierzyli clapping clapping clapping
Wcześniej też pisałem o spalaniu na granicy 6 litrów, jednak zostałem wyśmiany prze gości w "betonowych butach" co cisną tylko po to, by po 100 metrach testować hamulce.
Moje dane z ostatniego wyjazdy wakacyjnego:
Dystans Lubliniec-Solina-Ustrzyki Górne-Szczawnica-Lubliniec (a więc teren górzysty) tj. około 1100 km. Trzy osoby na pokładzie plus pełny bagażnik (wszystko co niezbędne pod namiot).
Spalanie wyszło na poziomie 5,8 litra , co zważywszy na Bieszczady i półtoragodzinny przejazd przez korek w Nowym Sączu, uważam za wynik świetny. Kto nie chce, niech w to nie wierzy i da sobie spokój z głupimi komentarzami. Ja osobiście uważam swojego Ceeda SW 1,6 benzyna za świetne i elastyczne autko, którym można ekonomicznie jeżdzić.
Żeby to jednak osiągnąć trzeba mieć kilkunastoletnią praktykę za kółkiem.

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

23 sie 2008 16:50

grzechu gdzie lejesz paliwo ?

AUTOR WĄTKU
novee
 

23 sie 2008 16:57

<span>adam08</span> napisał(a):Skoro jest wÂątek o tym jak odklejac naklejki z szyby to czemu nie o spalaniu
- o spalaniu ogĂłlnie juÂż jest chyba nawet kilka, wiĂŞc wÂłaÂściwie siĂŞ powtarza. TrochĂŞ inaczej siĂŞ pisze tak sobie o spalaniu, a inaczej jak siĂŞ pisze o rekordach :) Wchodzisz innym na ambicjĂŞ :P


Byle by nie okazaÂło siĂŞ niedÂługo, Âże Cee'dy bĂŞdÂą siĂŞ teraz wlec po caÂłym kraju, a kierowcy wpatrywaĂŚ w ekranik kompa :wink:

AUTOR WĄTKU
qbix
 

23 sie 2008 18:24

Krzysztof napisał(a):Wcześniej też pisałem o spalaniu na granicy 6 litrów, jednak zostałem wyśmiany prze gości w "betonowych butach" co cisną tylko po to, by po 100 metrach testować hamulce.


Trasa Praga (15km przez centrum)- Szczecin (tak samo-10km przez centrum). W sumie 520km, 95% to autostrada.

Srednia predkosc z kompa 121km/h

Zuzycie paliwa 8.9L, 10 min postoj na tankowanie oraz jeden 5min korek.
Auto ma przejechane 1200km wiec jeszcze na dotarciu. Warunki mocno wietrzne- dawalo z boku a od Berlina w plecy.

Tak Panie Krzysztofie, 6L jest mozliwe ale za taka jazde powinni Wam zabierac prawo jazdy. 5min korek byl spowodowany wlasnie takim dziadkiem ktory sie wysunal na lewy pas i dostal w d***.

Spokojnej jazdy!

AUTOR WĄTKU
dankat
 

23 sie 2008 18:47

qbix napisał(a):
Krzysztof napisał(a):Wcześniej też pisałem o spalaniu na granicy 6 litrów, jednak zostałem wyśmiany prze gości w "betonowych butach" co cisną tylko po to, by po 100 metrach testować hamulce.


Trasa Praga (15km przez centrum)- Szczecin (tak samo-10km przez centrum). W sumie 520km, 95% to autostrada.

Srednia predkosc z kompa 121km/h

Zuzycie paliwa 8.9L, 10 min postoj na tankowanie oraz jeden 5min korek.
Auto ma przejechane 1200km wiec jeszcze na dotarciu. Warunki mocno wietrzne- dawalo z boku a od Berlina w plecy.

Tak Panie Krzysztofie, 6L jest mozliwe ale za taka jazde powinni Wam zabierac prawo jazdy. 5min korek byl spowodowany wlasnie takim dziadkiem ktory sie wysunal na lewy pas i dostal w d***.

Spokojnej jazdy!


Za takie teksty pewne osobniki nie powinny otrzymywać nigdy prawa jazdy. Ewentualnie prawko na rower po badaniach psychiatrycznych.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

23 sie 2008 18:51

madagaskar1 napisał(a):grzechu gdzie lejesz paliwo ?

do bagażnika :P

AUTOR WĄTKU
KZ
 

23 sie 2008 19:03

dankat napisał(a):Za takie teksty pewne osobniki nie powinny otrzymywać nigdy prawa jazdy. Ewentualnie prawko na rower po badaniach psychiatrycznych.


Wręcz przeciwnie - z reguły jeżdżą znacznie bezpieczniej niż tacy co biją rekordy w spalaniu tamując ruch...

AUTOR WĄTKU
novee
 

23 sie 2008 19:18

<span>novee</span> napisał(a):Byle by nie okazaÂło siĂŞ niedÂługo, Âże Cee'dy bĂŞdÂą siĂŞ teraz wlec po caÂłym kraju, a kierowcy wpatrywaĂŚ w ekranik kompa
- jam to nie chwalÂąc siĂŞ wymyÂśliÂł :lol: i niech to bĂŞdzie puentÂą do powyÂższego postu KZ

AUTOR WĄTKU
arturko
 

23 sie 2008 20:58

Średnio na trasie pali mi 7.5-8.5 przy normalnej jeździe. Wszystko zależy od natężenia ruchu. Choć raz miałem przypadek gdzy spalił mi 6.8, bez specjalnego żyłowania. Jachałem tak jak zwykle, tylko ruch był bardzo mały.
Dodam, że z trzema rowerami na dachu spalanie 8.9-9.3.


<span>KZ</span> napisał(a):Wręcz przeciwnie - z reguły jeżdżą znacznie bezpieczniej niż tacy co biją rekordy w spalaniu tamując ruch...


Tu się zgadzam "spacerowicze" często są nieobliczalni.

AUTOR WĄTKU
adam08
 

23 sie 2008 21:38

panowie i panie piszcie na temat proszę. :!:

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

23 sie 2008 21:43

ja mając silnik 1,4 najmniej w 430 km trasie przy włączonej klimie z bagażami i jednym pasażerem, spaliłem 5,8 L ze średnią prędkością 68 km/h

AUTOR WĄTKU
dankat
 

23 sie 2008 21:46

arturko
Tu się zgadzam "spacerowicze" często są nieobliczalni.

KZ
Wręcz przeciwnie - z reguły jeżdżą znacznie bezpieczniej niż tacy co biją rekordy w spalaniu tamując ruch...

Mój tekst nie odnosi się do "zawalidrogi" ale do tych co jezdza ekonomicznie. Są to dwie RÓŻNE rózne typy kierowców. Sprawdziłem sam na sobie. Jazda ekonimiczna to strata 10 minut na odcinku 150km. A oszczedność to lekko licząc 1 litr na 100km. I zaręczam czasem pomykam nawet szybko. Srednia 100km/h i nie na autostradach. Ale w miesiacu robie 5500km i tak się cały czas nie da.

AUTOR WĄTKU
novee
 

23 sie 2008 22:01

<span>dankat</span> napisał(a):Srednia 100km/h i nie na autostradach


- w PL??? na jakich odcinkach??? Albo jeździsz 3 rano po pustych, prostych kawałkach albo... Bo ja już dawno nie miałem takiej średniej nawet na dwupasmówkach i mimo naprawdę mocnego deptania :roll:

AUTOR WĄTKU
wik
 

23 sie 2008 22:04

Na Mazury i z powrotem - 450 km., 2 osoby, troszkę bagażu - 6.8 l/100
Ta sama trasa, 5 osób, bagaż na full - 7,8.
I tak uważam, że nie jest źle, szczególnie, że walka o kropelkę nie jest moim credo życiowym, choć nie cierpię ruszać i hamować z piskiem.

AUTOR WĄTKU
dankat
 

23 sie 2008 22:14

novee napisał(a):
<span>dankat</span> napisał(a):Srednia 100km/h i nie na autostradach


- w PL??? na jakich odcinkach??? Albo jeździsz 3 rano po pustych, prostych kawałkach albo... Bo ja już dawno nie miałem takiej średniej nawet na dwupasmówkach i mimo naprawdę mocnego deptania :roll:


Ostatnio, Koszalin - Szczecin, całosc 140km, fakt ostatnie 26km jest na dwupasmowce. 160 km/h w trasie i ile sie dało w terenie zabudowanym, raz 70km/h innym razem miejscowosć przelotowa 120 km/h i tak wyszło, co wyszło. Ale ci co znają ta droge w calosci wynik docenia. Cztery osoby na pokładzie, jakis zwykły dzien przed wakacjami. Teraz jest to niemożliwe, wakacje i roboty drogowe. Dlatego trase pokonuje spacerkiem. Ostatnio ze wzgledu na sezon urlopowy na pomorzu i przyjazd stonki nad morze, przestawłem się na jazde ekonomiczna (proszę nie mylić z zawalidrogą) i zaczełem doceniać ten sposób jazdy.

AUTOR WĄTKU
novee
 

23 sie 2008 22:19

Heh, fakt, tam przy sprzyjających warunkach może się udać... Mnie na trasach z Łodzi do CZ albo SK jak wyjdzie średnia z całej trasy w okolicach 80km/h tzn. że już ostro musiałem zapierniczać tam gdzie było można :roll:

140 km to dla mnie bardziej odcinek, ja regularnie robię trasy w okolicach 450-550 km więc średnia 100km/h mnie lekko zszokowała :)

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl