Klima - dmucha ciepłem

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Włodas
 

Klima - dmucha ciepłem

31 sie 2008 15:16

Poczytałem posty o klimie, ale mojego przypadku nie spotkałem - stąd też proszę o poradę:
po włączeniu (sprawdziłem zarówno w trybie AC jak i bez AC) klima działa poprawnie (leci chłodne, ale nie zimne powietrze) przez kilkanaście-kilkadziesiąt minut. Potem zaczyna dmuchać ciepłym powietrzem (np. na dworze +28C, nastawione wewn. +21C, a w środku kabiny temperatura na pewno nie spada poniżej owych 21C) i to nawet bardzo ciepłym (przy AC dmucha bardzo intensywnie, a ciepło jest tak, że prawie parzy stopę w sandale). Dmucha tak przez kilka minut, potem na chwilę dmuchnie chłodnym (nawet nie minutę, ale intensywnie), potem znowu dłuższy czas b. ciepłe i znowu chwila chłodku i tak w kółko. Działa tak zawsze, nawet przy małych różnicach temp. zewnątrz-wewnątrz. Dyskomfort w ciepłe dni jest taki, że jeżdzę praktycznie tylko na Low, aby schłodzić wnętrze., bo wtedy nigdy jeszcze nie poleciało ciepłe powietrze.
Takie działanie klimy nie jest raczej poprawne? Co może być popsute?

AUTOR WĄTKU
roodie
 

31 sie 2008 15:59

dziwna sprawa, wygląda to na padnięty czujnik temp wewn.

czy robiłeś już test klimy? czy autodiagnostyka pokazuje jakiś numer błędu?

pozdro

AUTOR WĄTKU
roodie
 

self-test auto-klimy

31 sie 2008 16:29

* http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php?t=1964*
krzycho_47 napisał:
1. włącz stacyjkę (silnika nie uruchamiaj)

2.włącz klimę

3.wciśnij przycisk "OFF" (lewe pokrętło klimy)

4.trzymając palcem wciśnięty klawisz OFF czterokrotnie przyciskamy klawisz "nadmuchu na twarz" (pierwszy z lewej w rzędzie pomiędzy pokrętłami) - te 4 przyciśnięcia w czasie nie dłuższym niż 2 sek.

Nastąpi autodiagnostyka systemu klimy zakończona wyrzuceniem na wyświetlacz nr kodu błędu. 00 - 37
00 wszystko ok

Wprawdzie autodiagnostyka testuje głównie elektronikę ( czujniki temp, ciągłość obwodów itp) ale jest szansa że w Twoim przypadku też coś pokaże.

Moja wiedza pochodzi z anglojęzycznej instrukcji : "Air conditioning system" str 16 punkt Diagnosis.
U mnie autodiagnoza wyrzuca kod 00 (wszystko OK)

Sprawdź i powiedz co mówi Twoja klima.

AUTOR WĄTKU
qbix
 

01 wrz 2008 08:02

U mnie jest np tak ze jak wylacze calkowicie klime to i tak przez nawiewy leci powietrze. I to dosc odczuwalnie. Czy jest to normalne? Jaka temp jest wtedy ustawiona, a moze to tylko powietrze z zewnatrz?

AUTOR WĄTKU
Włodas
 

Re: self-test auto-klimy

01 wrz 2008 17:19

Dzięki za podopowiedź - ale dzisiaj właśnie odstawiłem auto do serwisu i nie zdążyłem wykonać tego testu. Zobaczymy, co wynajdzie serwis - napiszę. A teścik i tak zrobię po odbiorze samochodu :-)
Pozdrawiam!

AUTOR WĄTKU
Włodas
 

01 wrz 2008 17:22

qbix napisał(a):U mnie jest np tak ze jak wylacze calkowicie klime to i tak przez nawiewy leci powietrze. I to dosc odczuwalnie. Czy jest to normalne? Jaka temp jest wtedy ustawiona, a moze to tylko powietrze z zewnatrz?

Też tak mam - moim zdaniem jest to "zwykły" nawiew (przy wyłączonej AC czy AUTO) powietrza z zewnątrz (no chyba, że damy obieg zamknięty).

AUTOR WĄTKU
qbix
 

01 wrz 2008 19:55

Włodas napisał(a):
qbix napisał(a):U mnie jest np tak ze jak wylacze calkowicie klime to i tak przez nawiewy leci powietrze. I to dosc odczuwalnie. Czy jest to normalne? Jaka temp jest wtedy ustawiona, a moze to tylko powietrze z zewnatrz?

Też tak mam - moim zdaniem jest to "zwykły" nawiew (przy wyłączonej AC czy AUTO) powietrza z zewnątrz (no chyba, że damy obieg zamknięty).


Wlasnie sprawdzilem ze wylaczana klima (wszytko OFF), jest tak jakby w funkcji w jakiej byla przed wylaczeniem. Np ustawi sie gorace powietrze na szyby i wylaczy klime to nadal bedzie lecial lekki strumien powietrza. Jak przed wylaczeniem da sie na nogi to po wylaczeniu bedzie lekko dmuchac na nogi. Temp chyba bedzie taka jak przed wylaczeniem- czyli jak sie ustawi gorace powietrze to takie bedzie leciec. (kompresor bedzie wylaczony niezaleznie od ustawionej temp).

Dziwne to troche...
Acha, pisze tutaj o klimie automatycznej

AUTOR WĄTKU
Włodas
 

03 wrz 2008 11:11

Witam, dzwonili z serwisu - obluzowała się (wypadła) jakaś wtyczka z czujnika temperatury i stąd całe zamieszanie. Mam nadzieję, że teraz będzie już cacy. Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
arturo
Kierownik
 
Posty: 545
Dołączył(a): 09 lip 2008 09:57
Lokalizacja: Kaźmierz
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 100KM
2020, m classic

03 wrz 2008 11:52

Czyli po klopocie

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl