Stuki i trzaski w podszybiu deski rozdzielczej - KIA CEE`D

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Stuki i trzaski w podszybiu deski rozdzielczej - KIA CEE`D

11 wrz 2009 18:57

Damik napisał(a): ...
Tak miałem wymieniany. Czy jestem w stanie to sam naprawić czy muszę pokusić się o wizytę w ASO? Ciarki mnie przechodzą jak mam coś dać tym partaczom.

Procedura samodzielnej wymiany filtra p.p. jest szczegółowo opisana i rozrysowana w książce obsługi naszych autek. Czas roboty może 3-5 min., więc dasz radę sam :)

AUTOR WĄTKU
Damik
 

Re: Stuki i trzaski w podszybiu deski rozdzielczej - KIA CEE`D

14 wrz 2009 16:48

Sprawdziłem, okazało się, że to puka nie filtr powietrza a uchwyt/ tłoczek trzymający schowek. Prawdopodobnie wyrobił się wewnątrz i jest luźny. Spróbuję nasmarować tawotem.

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

Re: Stuki i trzaski w podszybiu deski rozdzielczej - KIA CEE`D

14 wrz 2009 19:29

A u mnie okazało się że, to stukanie, strzelanie z podszybia to nie deska tylko poduszka z łożyskiem na kolumnie Macphersona.
Tak się nosiło i słychać było jak podszybie z prawej strony.
Po wymianie w Sopocie poduchy (szybko sprawnie i solidnie) cisza jak w rodzinnym grobowcu. :mrgreen:
KIA CEED SW 1.6 CRDI 115KM
Pozdrawiam
:)
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Damik
 

Re: Stuki i trzaski w podszybiu deski rozdzielczej - KIA CEE`D

13 paź 2009 09:28

Damik napisał(a):Sprawdziłem, okazało się, że to puka nie filtr powietrza a uchwyt/ tłoczek trzymający schowek. Prawdopodobnie wyrobił się wewnątrz i jest luźny. Spróbuję nasmarować tawotem.


Tawot niewiele pomógł, ale już naprawiłem. Jest cisza. A oto co stwierdziłem. Stuki wywoływał tłoczek trzymający półkę a także uchwyt na długopis znajdujący się w półce, który był luźno włożony. Zastosowałem gumkę recepturkę aby umocować uchwyt na długopis z powrotem w półce, jest sztywny, żadnych luzów. Następnie zakupiłem gąbkę, otulinę do okrywania, ocieplania rur wodnych o średnicy ca. 3 cm, w cenie 3 zł w Castoramie. Uciąłem około 9 cm i otuliłem tłoczek, także jest on sztywny i odizolowany od innych elementów metalowych czy plastikowych. Po zastosowaniu tego wszystkiego nastała błoga cisza :D :mrgreen:

soczek721307
Przedszkolak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 lis 2020 16:48
Lokalizacja: szczecin
Grupa: Szczecińska
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2009, optimum +

Dziwny dźwięk z podszybia

23 kwi 2021 10:34

Witam ,mój problem polega na głośnym klepaniu silnika na zimnym, zmieniającym się wraz z obrotami silnika
. Rozrząd wymieniany w aso 62 tyś km temu. Wiem,że silnik g4fc nie grzeszy kulturą pracy ale u mnie do momentu rozgrzania jest na prawdę głośno.Podejrzewałem zawory,ale dzisiaj skorelowałem ten problem z innym zjawiskiem,mianowicie po włączeniu zapłonu z okolic podszybia dobiega dźwięk przypominający plastikowe kulki w plastikowym kubku ,dodam,że radio oraz dmuchawa są wyłączone. Dzisiaj nagrałem ten odgłos mając dłużej włączony zapłon po czym uruchomiłem silnik i o dziwo klepało dużo mniej nawet przy jeździe na zimnym silniku. Ktoś może ma podobne doświadczenia,to proszę o poradę co to może być. Link do nagranego dźwięku https://megawrzuta.pl/download/e31fe7d0 ... 29812.html

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Dziwny dźwięk z podszybia

26 kwi 2021 03:43

soczek721307 napisał(a):Witam ,mój problem polega na głośnym klepaniu silnika na zimnym, zmieniającym się wraz z obrotami silnika
. Rozrząd wymieniany w aso 62 tyś km temu. Wiem,że silnik g4fc nie grzeszy kulturą pracy ale u mnie do momentu rozgrzania jest na prawdę głośno.Podejrzewałem zawory,ale dzisiaj skorelowałem ten problem z innym zjawiskiem,mianowicie po włączeniu zapłonu z okolic podszybia dobiega dźwięk przypominający plastikowe kulki w plastikowym kubku ,dodam,że radio oraz dmuchawa są wyłączone. Dzisiaj nagrałem ten odgłos mając dłużej włączony zapłon po czym uruchomiłem silnik i o dziwo klepało dużo mniej nawet przy jeździe na zimnym silniku. Ktoś może ma podobne doświadczenia,to proszę o poradę co to może być. Link do nagranego dźwięku https://megawrzuta.pl/download/e31fe7d0 ... 29812.html



Co do klepania itp. - sprawdź luz wg. tego manuala https://www.youtube.com/watch?v=w1PpLdSgoaI
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Poprzednia strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl