Stuki i trzaski w podszybiu deski rozdzielczej - KIA CEE`D

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Stuki i trzaski w podszybiu deski rozdzielczej - KIA CEE`D

02 wrz 2008 17:36

Witam,
Mój KIA CEE`D ma juz rok i 40.000 km przebiegu. Z deski rozdzielcej w okolicach podszybia czasami wydobywają się szmery, stuki i trzaski. Czy ma może z was ktoś ten sam problem? Skąd to się bierze? Jak z tym walczyć? Wcześniej miałem podobne objawy w okolicach nadmuchów / radia - z tym sobie serwis we Wrocławiu poradził. Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

02 wrz 2008 18:53

to też znajdziesz na tym forum
to jest taka przypadłość rocznika 2007
z tym należny udać się do ASO na naprawę gwarancyjną
dokręca jakieś tam śrubki bądź wymienia ci deskę rozdzielczą ;)

AUTOR WĄTKU
novee
 

02 wrz 2008 19:22

U mnie popsikali w szparę przy słupku silikonem. Jak można przypuszczać, ta wysoce specjalizowana technika naprawy g....no dała :twisted:

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Deska rozdzielcza

13 wrz 2008 19:41

Witam,
Dzisiaj odebrałem auto z ASO - po przejechaniu 80 km muszę stwierdzić, że ASO bardzo ładnie wygłuszyło mi deskę rozdzielczą. Stuki w podszybiu zniknęły. Jeszcze raz dziękuję ASO za usunięcie usterki. Pozdrawiam Darek

AUTOR WĄTKU
matyk
 

19 wrz 2008 21:10

Miałem ten sam problem, stuki i drgania w podszybiu pod deską rozdzielczą.
Dały się one słyszeć podczas ruszania i przyspieszaniu na 3 i 4 biegu.
Zdemontowali w ASO jakies czesci przy podszybiu i zmontowali na nowo. Teraz jest cichutko. :D
Ostatnio edytowano 23 wrz 2008 15:48 przez matyk, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

19 wrz 2008 21:16


SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

Re: Stuki i trzaski w podszybiu deski rozdzielczej - KIA CEE`D

29 lip 2009 21:45

Stuki podszybia.
Witajcie mam problem. Popukuje mi podszybie. Szczególnie jak jadę z górki, skręcam i samochód lekko się kołysze na boki zaczyna pukać podszybie. Wystarczy jak przejadę kilka kilometrów i ciepłe powietrze z pod maski ogrzeje okolice kołków mocujących-przód tej osłony przestaje, lub popukuje sporadycznie. Byłem w serwisie, demontowane były wycieraczki i ściągane podszybie niby wszystko ok, ale dalej to popukiwanie się pojawia. Miał może ktoś podobny problem?
Jeszcze raz przepisze.
Deska była w ASO cała demontowana i nie było to.
No chyba, że jeszcze coś w desce-kokpicie.
KIA CEED SW 1.6 CRDI 115KM
Pozdrawiam
:)
Obrazek

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

Re: Stuki i trzaski w podszybiu deski rozdzielczej - KIA CEE`D

29 lip 2009 21:55

A tu już czytałeś:
viewtopic.php?f=38&t=2059&hilit=czujnik&start=20
Chodzi o te kopułki/czujniki/cycki pod szybą - może tam w środku puka ?
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

Re:

29 lip 2009 23:17

Marco napisał(a):Na innym forum znalazłem poradę, która mam nadzieję Wam pomoże.
http://www.pro-ceed.info/?section=handm ... en_blowoff
http://www.pro-ceed.info/?section=handm ... e=glovebox


Ciekawe porady na temat wygłuszania samochodu:
http://www.kia-ceed.info/?section=handmade&item=shumka

a zwłaszcza tu:
http://www.kia-ceed.info/?section=handm ... icle=roof1

Oglądając te zdjęcia uświadomiłem sobie, że te wszystkie kabelki mogą się telepać na boki podczas pokonywania nierówności i stukać w blachę...
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

Re: Stuki i trzaski w podszybiu deski rozdzielczej - KIA CEE`D

29 lip 2009 23:26

CEEDEEROM napisał(a):A tu już czytałeś:
viewtopic.php?f=38&t=2059&hilit=czujnik&start=20
Chodzi o te kopułki/czujniki/cycki pod szybą - może tam w środku puka ?

A i owszem. U mnie w roczniku 2009 jest podobno oryginalnie już poprawiona ta listwa cała z czujnikami.
To mocniej puka jak jest troszkę chłodniej plastik sztywny, a jak jest samochód rozgrzany to czasami cisza totalna.(chodzi o ta osłonę na podszybiu)
Rano wsiadam popukuje jak samochód skręca i się przegina. Gdzieś z prawej strony puk,puk. Czasami gdzieś po środku.
Wygląda mi to raczej na ta czarna osłonę na podszybiu. Coś musi być z nią nie hallo. Bo jak deskę ściągali i wszytko jest oki ? To co tam jest jeszcze? Od środka słupki sprawdzone, też.
KIA CEED SW 1.6 CRDI 115KM
Pozdrawiam
:)
Obrazek

AUTOR WĄTKU
skalin
 

Re: Stuki i trzaski w podszybiu deski rozdzielczej - KIA CEE`D

18 sie 2009 08:24

novee - piszesz o MGT w Łowiczu ?- chwalili się że w ten sposób wyciszyli Ci deskę i u mnie zrobili to samo bo "skoro się nie odzywa to znaczy że jest ok" - u mnie też działa inaczej :(

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: Stuki i trzaski w podszybiu deski rozdzielczej - KIA CEE`D

18 sie 2009 14:38

Ja już szału dostaję z tym podszybiem, przy prawym słupku coś się klepie od samego początku, ale to jest jeszcze do przeżycia. Natomiast w okolicy listwy przy podszybiu mam takie trzaski/zgrzyty że szału można dostać. Wystarczy walnąć ręką w okolicach tej listwy i przestaje na kilka chwil. Po 20 jadę do ASO, podobno mają na to jakieś lekarstwo :D
Psikałem już silikonem w sprayu - efekt niestety żaden :evil:

AUTOR WĄTKU
elza2008
 

Re: Stuki i trzaski w podszybiu deski rozdzielczej - KIA CEE`D

19 sie 2009 07:15

A jeśli można wiedzieć do którego ASO się wybierasz - Łaziska czy EuroKas, pytam bo mam podobne problemy a jestem z okolic. :)

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: Stuki i trzaski w podszybiu deski rozdzielczej - KIA CEE`D

19 sie 2009 08:52

generalnie z tych 2 salonów byłem zadowolony, wybiorę się do Eurokas mam bliżej :D

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Stuki i trzaski w podszybiu deski rozdzielczej - KIA CEE`D

19 sie 2009 17:03

dobre te stronki"ruskie"
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: Stuki i trzaski w podszybiu deski rozdzielczej - KIA CEE`D

20 sie 2009 10:41

skalin napisał(a):novee - piszesz o MGT w Łowiczu ?- chwalili się że w ten sposób wyciszyli Ci deskę i u mnie zrobili to samo bo "skoro się nie odzywa to znaczy że jest ok" - u mnie też działa inaczej :(

U mnie to pomogło na jakieś 100km. Potem to samo. Nie mam czasu na jeżdżenie do ASO, a pewnie musiałbym auto na dzień lub 2 zostawić jakby wszystkie pierdoły miały być poprawione.

AUTOR WĄTKU
Szymon
 

Re: Stuki i trzaski w podszybiu deski rozdzielczej - KIA CEE`D

25 sie 2009 11:05

Witam. W moim Ceedzie 16. DOHC po 35 tysiącach usłyszałem stuki w okolicy wyświetlacza przy radiu. Serwis podczas przeglądu rozebrał deskę i zrobiło sia cichutko ale tylko na miesiąc. Chyba muszę znowu z tym pojechac do stuki działaja wszystkim na nerwy podczas jazdy

AUTOR WĄTKU
Damik
 

Re: Stuki i trzaski w podszybiu deski rozdzielczej - KIA CEE`D

11 wrz 2009 13:40

Zaczęło mi stukać jakby w schowku. Na kostce brukowej słychać plastikowe stuki ze schowka. Schowek pusty, sprawdziłem zamknięcia są lekko luźne ale podczas jazdy na otwartym schowku również słychać stuki. Niedawno wymieniałem filtry na przeglądzie, czy to one mogą stukać? A może ktoś ma inny pomysł, lub miał coś podobnego?

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Stuki i trzaski w podszybiu deski rozdzielczej - KIA CEE`D

11 wrz 2009 18:05

Damik napisał(a):Niedawno wymieniałem filtry na przeglądzie, czy to one mogą stukać?

A może właśnie klapka zamykająca filtr przeciwpyłkowy nie została dobrze domknięta i wyleciała ? Miałeś wymieniany na przeglądzie filtr przeciwpyłkowy ?

AUTOR WĄTKU
Damik
 

Re: Stuki i trzaski w podszybiu deski rozdzielczej - KIA CEE`D

11 wrz 2009 18:36

A może właśnie klapka zamykająca filtr przeciwpyłkowy nie została dobrze domknięta i wyleciała ? Miałeś wymieniany na przeglądzie filtr przeciwpyłkowy ?


Tak miałem wymieniany. Czy jestem w stanie to sam naprawić czy muszę pokusić się o wizytę w ASO? Ciarki mnie przechodzą jak mam coś dać tym partaczom.

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl