Trzaski z kokpitu

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
olewicz
 

Trzaski z kokpitu

20 wrz 2007 11:53

Witam,

po 21kkm nadal cos mi trzeszy w okolicach nawiewu kolo radia boczne kratki tez sobie potrzaskuja. U Was tez tak jest? Jak sobie cos wcisne pomiedzy kratke nawiewu a jej oslone to jest luzik i cisza. Kupilem jakis preparat w Norauto teflonowy strasznie smierdzi ale sprobuje to jakos wypsikac.
Ktos z Was wie moze jak zdjac ten przed panel ew wyjac radio bo chcialbym sie temu dokladnie przyjrzec?

Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
Ibanezq
Kierownik zmiany
 
Posty: 157
Dołączył(a): 18 lip 2007 18:49
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

20 wrz 2007 12:14

A nie lepiej pojechać z tym do serwisu?

AUTOR WĄTKU
wilam
 

20 wrz 2007 12:29

Jak chcesz się bawić w rozbieranie auta to plecam Global Service Way -odnośnik jest na naszym forum w sekcji Linki. Jest też tam jak wyjąć radio.

AUTOR WĄTKU
maciejf
 

20 wrz 2007 15:46

W linku poniżej jest parę zdjęć na żywo tego co widać na schematach w Global Service Way:

http://www.kia-hotline.com/tech_info/tsb/board_view.asp?docu_no=4795&page=12&r_tsb_type=KMC

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

20 wrz 2007 17:28

raczej teflon nie barddzo do samochodowych plasticzków
SILIKON
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
olewicz
 

20 wrz 2007 17:46

Ibanezq napisał(a):A nie lepiej pojechać z tym do serwisu?


Raz juz bylem i poprawili m in kierownice no i troche ten kokpit. Chce sie temu teraz sam przyjrzec bo nie zawsze to trzeszczy z regoly z samego rana tylko. Zobacze obkeje tasma szmaciana ew. posmaruje i bedzie ok :)

AUTOR WĄTKU
olewicz
 

20 wrz 2007 17:47

maciejf napisał(a):W linku poniĹźej jest parę zdjęć na Ĺźywo tego co widać na schematach w Global Service Way:

http://www.kia-hotline.com/tech_info/tsb/board_view.asp?docu_no=4795&page=12&r_tsb_type=KMC


Dzieki! Wlasnie o to mi chodzilo. Znalazlem tez podobna instrukcje na Global Service Way.

AUTOR WĄTKU
maciejf
 

20 wrz 2007 17:52

olewicz napisał(a):Dzieki! Wlasnie o to mi chodzilo. Znalazlem tez podobna instrukcje na Global Service Way.


Daj znać jak Ci z tym poszło. Mam podobny problem i też się za to chyba wezmę :) ...

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

20 wrz 2007 18:08

rano mi tez trzeszczało potem się rzoruchiwało i było oki
i jak zimny teraz jeszcze tylko coś puka w srdodku na wysokości radia
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
olewicz
 

Re: Trzaski z kokpitu

22 wrz 2007 18:17

Witam,

no to pierwsza proba zdjecia kokpitu wyszla kiepsko. Probowalem podwazyc tak jak w instrukcji i nie chce zejsc. Tak jakgdyby tych zatrzaskow bylo wiecej a nie tylko z lewej i prawej.

Jutro sprobuje jeszcze raz. A jak nie to wale do ASO.

Pozrawiam.

Avatar użytkownika
Ibanezq
Kierownik zmiany
 
Posty: 157
Dołączył(a): 18 lip 2007 18:49
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

22 wrz 2007 18:30

Widziałem jak to w ASO robili.
Koleś wziął duĹźy śrubokręt i szmatkę. PodwaĹźył mocno prawy dolny róg koło regulacji nawiewu i odskoczyło wszystko.

AUTOR WĄTKU
olewicz
 

22 wrz 2007 18:44

Ibanezq napisał(a):Widziałem jak to w ASO robili.
Koleś wziął duĹźy śrubokręt i szmatkę. PodwaĹźył mocno prawy dolny róg koło regulacji nawiewu i odskoczyło wszystko.


Dzieki za wskazowki - jutro tak sprobuje (wlasnie wydawalo mi sie ze cos kolo nawiewu jeszcze trzyma).
Zakupilem taki plastykowy skorbak zeby podwazyc i tasme szmaciana zeby oblekic piszczace nawiewy :)

Jak na razie pomiedzy obudowe i nawiewy mam wlozone kawalki papieru i nie piszczy :) Za to jak juz nie piszczy to cos stuka puka przy nawiewie/slupku/podszybiu u pasazera. Jezu jak ja nie lubie takich niedorobek. Ostatnio jezdzilem astra III kolegi, tez ten zakup rozwazalem i nic, absolutnie nic nie piszczy, chrupie, skreczy itp. Niemiecka precyzja :D

Pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
kostel
 

Re: Trzaski z kokpitu

22 wrz 2007 19:12

olewicz napisał(a):Witam,

no to pierwsza proba zdjecia kokpitu wyszla kiepsko. Probowalem podwazyc tak jak w instrukcji i nie chce zejsc. Tak jakgdyby tych zatrzaskow bylo wiecej a nie tylko z lewej i prawej.

Jutro sprobuje jeszcze raz. A jak nie to wale do ASO.

Pozrawiam.


cd. popsułem jade do aso i mówie ze sie popsuło :)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

22 wrz 2007 21:02

olewicz ten naroĹźnik to wyskakuje tam całe mocowanie porównaj sztywność z 2 naroĹźnikiem
rozmawiałem z prezesem jednej
z firm
ma audi za 260 tys i tez skrzypi 4 razy deske miał wyciąganą jzu
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Trzaski z kokpitu

22 wrz 2007 22:14

kostel napisał(a):
olewicz napisał(a):Witam,

no to pierwsza proba zdjecia kokpitu wyszla kiepsko. Probowalem podwazyc tak jak w instrukcji i nie chce zejsc. Tak jakgdyby tych zatrzaskow bylo wiecej a nie tylko z lewej i prawej.

Jutro sprobuje jeszcze raz. A jak nie to wale do ASO.

Pozrawiam.


cd. popsułem jade do aso i mówie ze sie popsuło :)


cd. a potem place za to co zepsulem i jestem swiecie oburzony, ze kazali zaplacic jeszcze. Przeca dobrze chcialem, co nie?

Nie umiem/nie wiem - sie nie biore. Niestety jestesmy najlepszymi specami od wszystkiego a potem sie dziwimy, ze sa problemy :twisted:

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
olewicz
 

Re: Trzaski z kokpitu

23 wrz 2007 09:00

gbear napisał(a):
kostel napisał(a):
olewicz napisał(a):Witam,

no to pierwsza proba zdjecia kokpitu wyszla kiepsko. Probowalem podwazyc tak jak w instrukcji i nie chce zejsc. Tak jakgdyby tych zatrzaskow bylo wiecej a nie tylko z lewej i prawej.

Jutro sprobuje jeszcze raz. A jak nie to wale do ASO.

Pozrawiam.


cd. popsułem jade do aso i mówie ze sie popsuło :)


cd. a potem place za to co zepsulem i jestem swiecie oburzony, ze kazali zaplacic jeszcze. Przeca dobrze chcialem, co nie?

Nie umiem/nie wiem - sie nie biore. Niestety jestesmy najlepszymi specami od wszystkiego a potem sie dziwimy, ze sa problemy :twisted:

pzdr


Przesadzacie... Ze wszystkim jezdzicie do ASO??? Jak wam kran w domu kapie to tez dzwonicie po hydraulika? Przeciez nie rozbieram silnika tylko zdejmuje obudowe radia.

Zaraz mnie zlinczujciecie za to.

Zepsuje to zaplace i tez o tym napisze.

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

23 wrz 2007 09:15

I chwala za swiadome rozbieranie auta. niestety nie wszyscy tak robia a potem z placzem jada do serwisu/hydraulika, ze sie popsulo ;)
pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
olewicz
 

23 wrz 2007 09:30

gbear napisał(a):I chwala za swiadome rozbieranie auta. niestety nie wszyscy tak robia a potem z placzem jada do serwisu/hydraulika, ze sie popsulo ;)
pzdr


A no bywa i tak.
We wtorek jestem umowiony w ASO na przeglad. Wiec i tak bede ich meczyl o "wyskakujacy naroznik" cos tam stuka chociaz nie zauwazylem zeby lewy byl specjalnie luzniejeszy od prawego.
A z tymi trzaskami to najgorsze jest ze zaleza od temperatury... Raz pol dnia stal pod aso zeby sie nagrzal a potem mi to rozbierali :)

AUTOR WĄTKU
sevi
 

23 wrz 2007 19:16

Mi trzeszczy tylko na wiekszych wybojach, szczerze mówiąc nawet juz nie zwracam na to uwagi ale jak pojade na przegląd i bede o tym jeszcze pamiętał to zgłoszę problem :D

AUTOR WĄTKU
olewicz
 

Re: Trzaski z kokpitu

25 wrz 2007 10:01

Wlasnie wrocilem z ASO,

nie mialem czasu zeby go spedzic na dobieraniu sie do tapicerki. Gosc z ASO zrobil dokladnie to co mowilem, zdjal panel i poobklejal swoja tasma kanaly powietrzne - przestalo skrzypiec.

Przglad po 20kkm = 678pln, (olej - 296, filtr ol - 49, filtr pow - 65, filtr A/C 98, przeglad 1,4 rbg - 168)

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl