Regulacja świateł mijania

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
olus
 

Regulacja świateł mijania

18 maja 2009 20:46

Witam!

Pierwszy post ale spokojnie - będzie szybko i zwięźle. Szukałem tego tematu ale niestety nie znalazłem. Czy regulowaliście w swoich Cee'dach światła mijania? Swoją kijankę mam od tygodnia i ostatnio miałem przyjemność jeździć w nocy co było prawdziwą "przygodą" światła mijania kończyły się jakieś 5 metrów przed autem. Jak przestawiałem wieczorem auto miałem wrażenie, że jest ok ale po chwili było znowu to samo. Może jakiś problem z automatyczną regulacją? Chciałbym oczywiście zaznaczyć, że pokrętło regulacji świateł mijania jest w pozycji 0.

Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

18 maja 2009 21:05

podjedz do serwisu lub stacji diagnostycznej, ktora POTRAFI regulowac swiatla. mozliwe, ze serwis przy przegladzie "0" potraktowal te sprawe "lekko"

ot i wsio :)

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
escees
 

18 maja 2009 21:06

Najprosciej jest to sprawdzic stajac w nocy przed jakas sciana na zapalonych swiatlach. Przekrec pokretlo regulacji w rozne polozenia i sprawdz jak sie swiatla zachowuja. Od niedawna mam Pro i uwazam ze swiatla mijania nie sa specjalnie mocne w przciwienstwie do drogowych.

AUTOR WĄTKU
olus
 

18 maja 2009 21:10

Dzięki za odpowiedzi ale czy może wiecie gdzie jest regulacja soczewek w reflektorach?

AUTOR WĄTKU
escees
 

18 maja 2009 21:14

Jak masz swoj samocod na gwarancji to jedz do stacji jak napisal gbear. Nie rob sam. A jak nie masz gwarancji to dobry warsztat.

AUTOR WĄTKU
olus
 

18 maja 2009 21:15

Gwarancja jest wiec skorzystam z waszej rady :) Dzięki wielkie

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6542
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

18 maja 2009 22:01

Najpierw sprawdż, w jakim położeniu masz potencjometr regulacji korekcji położenia w kokpicie. Kolega miał jak ty, pojechał do serwisu, a tam pan mechanik jednym ruchem ręki naprawił światła w 2 sekundy - przestawił potencjometr z cyfry 3 (czyli ustawianego podczas przejazdu 4-5 osób i mocno obciążonego bagażnika) na 0 (czyli do położenia 1-2 osoby bez bagażu - najczęściej stosowane) ... :D Jeśli masz na 0 a biją krótko to korekty powinien dokonać serwis, chyba że masz w domu wolny przyrząd do regulacji :wink:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

18 maja 2009 22:43

w tym aucie nie ma soczewek !!

regulacja jest oznaczona na lampie strzalkami - sruba imbusowa chyba. Jak przekrecisz za bardzo, polamiesz mechanizm i wtedy diabloo

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
adamg29
 

19 maja 2009 05:36

olus napisał(a):Dzięki za odpowiedzi ale czy może wiecie gdzie jest regulacja soczewek w reflektorach?

A ty masz Ceeda czy bliźniaka i30? Bo w Ceedzie nie ma soczewek... :?

AUTOR WĄTKU
olus
 

19 maja 2009 06:26

mam Ceeda i o soczewkach nie wiedzialem :) jezeli chodzi o pokrętło w kokpicie to spokojnie, pisalem ze jest w pozycji 0 :) nie robcie ze mnie ... . Pozdrawiam!

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6542
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

19 maja 2009 07:11

<span>olus</span> napisał(a):jezeli chodzi o pokrętło w kokpicie to spokojnie, pisalem ze jest w pozycji 0

Faktycznie, chyba z powodu późnej pory tak szybko zapomniałem tą część Twojego postu :? No to zasuwaj do ASO 8-)
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Yogi
 

Regulacja świateł mijania

11 sty 2011 08:04

Hej!
Poradźcie gdzie trzeba kręcić aby wyregulować wysokość strumienia światła w przednich reflektorach. Żeby było jasne: NIE chodzi mi o pokrętło w kabinie. :ha
Po prostu wymieniłem żarówki i muszę skorygować wysokość świecenia. Nie odsyłajcie mnie do ASO bo to obciach nie potrafić tak podstawowej rzeczy zrobić przy autku samemu. :smile:
Nie wiem czy to ma znaczenie ale autko sprzed FL.

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Regulacja świateł mijania

11 sty 2011 09:59

Moim zdaniem wymiana żarówek nie ma wpływu na wysokość świecenia ^^ Patrzyłeś do instrukcji w poszukiwaniu tej informacji?:D

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

Re: Regulacja świateł mijania

11 sty 2011 11:05

hacker napisał(a):Moim zdaniem wymiana żarówek nie ma wpływu na wysokość świecenia

Też tak sądziłem, ale wczorajsza mgła uświadomiła mnie, że byłem w błędzie - idealnie było widać, jak krzywo/ukośnie światła świecą.
Najciekawsze jest to, że żarówki (obie naraz) wymieniałem w ASO :pałka Na dniach mam tam przegląd, więc sprawę zgłoszę.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6875
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Regulacja świateł mijania

11 sty 2011 12:22

Wymiana żarówki zawsze ma wpływ na ustawienie świateł, mój CD wyjechał z fabryki z krzywymi światłami i mimo zgłoszenia nie poprawili tego w salonie.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Regulacja świateł mijania

11 sty 2011 14:53

Piotr13 napisał(a): wczorajsza mgła uświadomiła mnie, że byłem w błędzie - idealnie było widać, jak krzywo/ukośnie światła świecą

:ha Hehehe ten sam "objaw" miałem a dokładniej lekki zez lewego światła w prawo - tylko czy to jest nieprawidłowość :? Doświetlałem drogę światłami przeciwmgielnymi i wreszcie "naocznie" zobaczyłem jak są pomocne w takim mleku :good
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Regulacja świateł mijania

11 sty 2011 17:39

Przeciez swiatla w autach nie maja swiecic symetrycznie?:D Moim zdaniem wymiana zarowek nie ma najmniejszego wplywu na kat swiecenia ^^

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6542
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Regulacja świateł mijania

11 sty 2011 18:50

hacker napisał(a):Przeciez swiatla w autach nie maja swiecic symetrycznie?:D Moim zdaniem wymiana zarowek nie ma najmniejszego wplywu na kat swiecenia ^^


A mają - bo po pierwsze żarnik w żarówkach nie jest idealnie w tym samym miejscu, poza tym sposób mocowania jest wrażliwy na błędy montażysty. Generalnie różnica w rozłożeniu światła po wymianie powinna być niezauważalna, ale już widziałem po włożeniu nowej żarówki oczka świecące Panu Bogu w okno (pomijam H4 włożone odwrotnie :ha )
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: Regulacja świateł mijania

11 sty 2011 19:07

hacker napisał(a):Przeciez swiatla w autach nie maja swiecic symetrycznie?:D Moim zdaniem wymiana zarowek nie ma najmniejszego wplywu na kat swiecenia ^^


Po prawidłowej wymianie - wszystkie występy cokołu we właściwych wycięciach reflektora i poprawnym dociśnięciu może być konieczność niewielkiej korekcji góra-dół, ze względu na tolerancje wykonania.
Przy zastosowaniu żarówek z porządnej firmy, nie jakiejś chińszczyzny, odchylenie światła jest prawie niezauważalne.
Za to jeśli krzywo wetknie się żarówkę to plama świetlna będzie rozmyta i światło będzie sięgać tylko na kilka metrów na jezdni albo oślepiać samoloty.

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Regulacja świateł mijania

11 sty 2011 20:55

pioter generalnie lewy i prawy reflektor nie swieca symetrycznie ^^ u nas swiatla maja bardziej oswietlac prawa strone niz lewa ;] czyli pobocze tak a przeciwlegly pas juz nie ^^ dlatego jak sprowadzaja ludzie samochody ze stanow to zgodnie z prawem maja obowiazek zmienic swiatla na asymetryczne ;p W stanach sa symetryczne a w Uk swieca odwrotnie niz u nas;p

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl