Moj raport po roku.

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Moj raport po roku.

08 sie 2009 09:53

Kupilem pro ceeda 1.6 crdi jak mial 8 tys i pol roku. Teraz ma 24 tys km z czego bez mala 3 miesiace przestal w serwisie z powodu awarii turbiny a jak sie okazalo byla to awaria uszczelki :?

Czy jestem zadowolony? Kupilem prawie nowke z gwarancja z salonu z IMHO bardzo duzym upustem z dobrym wyposazeniem i gwarancja. Akurat trafilem na ogloszenie i kupilem nawet bez jazdy probnej. Zanim kupilem ceeda chcialem kupic max 3 latka od "dziadka z niemiec" Jednak po miesiecznych poszukiwaniach stwierdzilem, ze to niemozliwe.

Nie jestem "ceedowym onanista" jak wiekszosc osob na tym forum ponizej wady i zalety:

Zalety:
- tanie w zakupie, dluga gwarancja
- ladny wyglad, przez jakis czas ludzie odwracali sie na ulicy teraz jak ich wiecej sie zrobilo juz mniej
- dobre wyposazenia, nic wiecej do szczescia mi nie potrzeba
- dobry silnik, pozwala poszalec, choc nie do konca
- dobre zawieszenie, na prawde trzeba sie starac zeby wyprowadzic z rownowagi
- dobre wyciszenie
- przyzwoite spalanie, jak nie cisne choc jade dynamicznie na trasie to w 6 /100 sie mieszcze, jak cisne to w 7.
- dobre wyciszenie
- dobre reflektory
- dobre wspomaganie, choc musialem sie do neigo przyzwyczaic
- silnik nie przenosi wibracji na wnetrze, latwo sie wkreca na obroty i nei czuc efektu turbodziury
- dobre audio jak na seryjne

Wady:
- beznadziejne ASO
- brak dostepnosci czesci
- hamulce podatne na fading, kilka hamowan ze 160 i juz przestaja dzialac ( pracuje nad zmiana na lepsze )
- ciemno i szaro w srodku
- oczo je**** oswietlenie deski, dobrze, ze to mozna przyciemnic
- silnikowi troche brakuje tchu przy wyzszych predkosciach, brak 6 biegu lub dobrego nowoczesnego automatu
- nieprecyzynja skrzynia beigow podczas wysokich temperatur zewnetrznych, albo zaczyna sie psuc :?:
- beznadziejna automatyczna klima, chyba inzynier zjadl zepsutego psa jak ja projektowal:
Po odpaleniu i schlodzeniu do zadanej temp za cholere nei uwzglednia, ze temp sie zwiekszyla i nie przyspiesza pracy wiatraka tylko pracuje uparcie na 2 biegu :!:
- brak pamieci fotela, nawet fiat to ma :D

Gdyby nie problem z turbo dalbym 9/10 z zadowolenia z auta a tak daje 7.

Podsumowujac, generalnie jestem zadowolony lepsza kia niz 3 letnia jetta czy S40 niewiadomego pochodzenia. Pojezdzi u mnie jeszcze ze dwa lata.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl