Cee'd SW, Comfort+, 1.6 CRDi 115hp - Pierwsze wrażenia

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
EasyDor
 

Cee'd SW, Comfort+, 1.6 CRDi 115hp - Pierwsze wrażenia

05 paź 2007 13:00

Witajcie!

Jako że wczoraj odebrałem wreszcie moje cudo - opiszę tu moje wrażenia.

WYGLĄD:
To sprawa bardzo subiektywna... ale jeżeli w decyzji o zakupie zwraca się w dużej mierze uwagę na cenę - wygląd jest "bonusem". W przypadku Kii Cee'd ten bonus jest wyjątkowo duży :)
Auto (subiektywnie) jest piękne. Wersja kombi ma ładne, proporcjonalne kształty, miłe dla oka przetłoczenia na karoserii i ciekawe "detale" stylistyczne, jak tyle lampy, czy srebrne relingi. Duży plus.
Moim skromnym zdaniem z porównania np z Corollą… kombi, czy focusem kombi wychodzi obronną… ręką….
Ładnie zaprojektowany tylny słupek ma jedną… wadę - mocno ogranicza widoczność do tyłu. Tylna szyba w lusterku wydaje się dużo mniejsza, niż z zewnątrz. Mały minus.

WNĘTRZE:
Mówią…c o wnętrzu Kii muszę wręcz wspomnieć o ogromnym zaskoczeniu jego jakością…. Nie są… to może szczyty, ale biorą…c pod uwagę wcześniejsze modele Kii (np mój Ojciec jeździł Carnivalem) - zmiana jest kolosalna. Bardzo mi się podoba tworzywo na desce rozdzielczej - ma fajną…, delikatną… fakturę i jest miękkie w dotyku. Zdecydowanie plusik.
Centralny panel z radiem, komputerem i kontrolkami temperatury, nawiewu etc. jest ergonomiczny i w sumie ładny. W mojej wersji nieco brakuje mu koloru (jest czarny)... ale co zrobić ;). Plus - minus :)
Jak na razie do ergonomii nie mam większych zastrzeżeń. Wszystko jest pod ręką…, czego szczególnym wyrazem jest kierownica pozwalają…ca na sterowanie radiem. Plus.
Jedyne co mi przeszkadza to fakt, że będąc… dużym chłopcem ;) mam pewien dyskomfort przy zapinaniu pasów, ponieważ miedzy mną… a podłokietnikiem jest wyjątkowo mało miejsca na wciśnięcie ręki trzymającej końcówkę pasa :D . Malutki minus ;)

PAKOWNOŚĆ:
Mam 180 cm. Nie odsuwam fotela kierowcy do końca. Za mną… jest miejsca spokojnie dla sporych rozmiarów osoby. Myślę że w 4 osoby można wybierać się nawet na długie trasy, a 5 osób nie będzie psioczyć przy krótkich przejazdach. Na tę… klasę jest więc bardzo dobrze - plus.
Bardzo podobają… mi się schoweczki w podłodze bagażnika. Masa drobiazgów już w nich jeździ, dzięki czemu nie walają… się bez sensu po samochodzie. Znowu plus.
Nieco brakuje mi schowków wszelkiej maści - porównuję np do Nissana Note, którego też sobie testowałem. Nie jest to duża wada, ale jednak - minus.

JAZDA!
115 konny diesel radzi sobie z Kijankę… kombi nad wyraz dobrze. Nie są… to wrażenia sportowe... ale silnik daje poczucie bezpieczeństwa przy przyspieszaniu. Jest bardzo OK, czyli plus.
W pełni potwierdzam coś co przeczytałem na tym forum (nie pamiętam teraz czyj to post...) - najlepiej auto trzymać między 2000 a 3000 obrotów. Jedzie się wtedy łagodnie, ekonomicznie, ale i dynamicznie. Złoty środek.
Biegi wchodzą… nieco twardo. Dla mnie prawie OK, ale dla mojej ukochanej już nieco za twardo. Mały minus.
Zawieszenie ma przyjemną… charakterystykę. Zaobserwowano, że twardo wybiera małe nierówności a łagodnie "buja" na większych górkach i dołkach. Subiektywnie - mi bardzo pasuje, więc plus.
Ciekaw jestem jak będzie z trwałością… zawieszenia... pożyjemy - zobaczymy :)

Podsumowują…c - jestem bardzo zadowolony, bo nie ma aut bez wad.
Nawet Saab 9-5 Aero którym przez chwilkę miałem okazję jeździć nie był bez wad.

Kłania się forumowiczom kolejny szczęśliwy posiadacz Kijanki :D

PS. Jak spalę cały bak, opiszę spalanie w odpowiednim topicu.

AUTOR WĄTKU
masiu
 

05 paź 2007 20:31

dzięki za wyczerpujące pierwsze uwagi i witamy wśród szczęśliwych posiadaczy :)
Ostatnio edytowano 17 paź 2007 08:33 przez masiu, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
sebastian79
 

Cee'd SW Opti, CRDI115

06 paź 2007 07:02

Witam!

A ja właśnie kończę 2 tydzień uzytkowania. Na liczniku prawie 1500 km.
Ogólne wrażenia są bardzo pozytywne i jakby nie było
(mimo pewnych drobnych wad) jestem zadowolony.
Największy plus do dla mnie silnik. Bezpieczne wyprzedzanie itd - wszystko potwierdzam. Dzięki radom vitaras'a moje spalanie kształtuje się w trasie od 5,0 - 5,8 i okolo 6,5 w mieście - czyli wynik OK, a jestem przed wymianą oleju po 2000. Tu mam pierwsze pytanie:
W salonie powiedzieli mi, że po ewentualnej wymianie oleju po ok. 2000 km spalanie może się jeszcze zmniejszyć... Co Wy na to? Jak wygladało to u Was?
Kolejn wielki plus to przestrzeń w aucie. Jest baaaardzo przestronne zarówno w jeśli chodzi szerokość jak i wysokość O(mam 183 cm wzrostu).
Ponadto nie mam zarzutów co do wykończeń... ie liczyłem na nic lepszego... a w porów naniu z Astrą III, którą oglądałem przed finalną decyzją, to myślę, że jest nawet lepiej.
Co do zawieszenia - cóş mi ono odpowiada. Podobnie skrznia biegów - "krótka" - dla mnie w sam raz.
Co do minusĂłw to:
Po 1 - p około 1000km pojawiło się stukanie/trzaski w prawym słupku (patrząc od środka - czyli ten od pasażera). Nie jest to coś strasznego, ale wg. mnie nie powinno się pojawiać. I tak się zastanawiam, czy to nie jest przypadkiem efekt instalowania alarmu w salonie... bo brzm to jak stukający kabelek....
Po 2 - klapa od bagażnika. U mnie żeby ją zamknąć to trzeba koszmarnie mocno nią stuknąć... zdecydowanie za mocno (wg mnie). Jak to wygląda u Was? czasami boję się, że jak nie domknę jej właściwie to kiedyś lampka z bagażnika rozładuje mi akumulator :( .
PĂłki co to tyle.
I gdybm miał jeszcze raz wybierac... wybrałbym jeszcze raz CEE'Da! To baaaarzo fajne auto... i od moich kumpli słyszę bardzo pozytywne komentarze.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za Wasze pomocne opinie!

AUTOR WĄTKU
cyberstorm
 

06 paź 2007 08:26

Jak widać przeważają jednak plusy przy użytkowaniu samochodów a to jest najważniejsze.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 14 paź 2007 11:28 przez cyberstorm, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
EasyDor
 

06 paź 2007 13:21

Alez naturalnie ze przewazaja plusy! :)

Ps. Klapa zamyka mi sie lekko. Wystarczy ja puscic z wysokosci kilkunastu centymetrow a zamyka sie z przyjemnym mlasnieciem :P

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

06 paź 2007 13:30

Sebasian, Od wewnątzr klapy powinny być dwa gumowe kołki wygladające jakby były "gwintowane" . Wkręć je trochę.

AUTOR WĄTKU
sebastian79
 

07 paź 2007 16:14

Super! Od razu lepiej! Najlepsze, ze zwróciłem na to uwagę podczas odbioru panom w salonie a oni na to, ze to normalne :evil: . Baaardzo dziękuję!

AUTOR WĄTKU
masiu
 

07 paź 2007 20:17

u mnie klapą też muszę troszkę trzasnąć żeby się zamknęła - sprawdzę te kołki :)

AUTOR WĄTKU
EasyDor
 

06 lis 2007 11:34

No dobra Panowie. Przejachane juz ponad 1700 km, z czego wiekszosc w miesice + jedna dluzsza trasa.
Ponizej szybki raport spalania i ogolnych wrazen (glownie z trasy).

UWAGI OGOLNE:
W aucie siedza zazwyczaj dwie osoby, lub jedna (70% / 30%) - Ja i moja piekna narzeczona :) Babmetli ciezkich nie wozimy.
Opony 205/65 R15, czyli standard. Zimowki tez zalozylem w tym rozmiarze.

MIASTO:
Mieszka i smigam po warszawie. 95% trasy pokonuje w totalnych korkach w samym srodku godzin szczytu (poranne + popoludniowe). Pozostale 5% to okazjonalne wypady np do Rodzicow czy inne pierdoly :)
Auto jezdzone jest dynamicznie, ale bez pseudo-sportowej jazdy. Slowem - ani specjalnie oszczednie, ale tez bez katowania. Zazwyczaj zmiana biegow w okolicach 3000 rpm.
Srednia predkosc wg komputera to... 23 km/h :?

Srednie spalanie = 7,2
Zasieg = 666 km :twisted:

TRASA:
Zrobilem sobie w okolicach 1.XI dluzgi weekend.
Trasa Warszawa-Krakow [2 dni w Krakowie] Krakow-Zakopane [2 dni w Zakopcu] i Zakopane-Warszawa.
Na trasie predkosci oscylowaly wokol:
Do 150 km/h na dobrych odcinkach (autostrada, ekspresowka, odcinki katowickiej)
Do 110 km/h na gorszych odcinkach
Dla zobrazowania - trasa Zakopane-Warszawa zajela mi rowno 6 godzin (470km) czyli srednia predkosc wyniosla ~80 km/h.

Srednie spalanie = 5,8
Zasieg = 870 km

Generalnie jestem zadowolony. Mialem nadzieje na nieco nizsze spalanie w miescie, aly przy obecnych korasach to chyba nierealne. Jak wrzucam trojke to juz jest powod do radosci... 8-)
W trasie rewelacyjnie. 5,8 przy niespecjlanie oszczednej jezdzie to bardzo przyzwoity wynik. Sprawdzalem sobie spalanie tymczasowe i przy stalej predkosci w oklicach 100-120 mozna spokojnie zejsc ponizej 5.

Pozdrawiam!

AUTOR WĄTKU
gp
 

Cee'd SW, Comfort+, 1.6 CRDi 115hp - Pierwsze wra?enia

06 lis 2007 15:36

Witam!

Może nie w 100% w temacie (bo ja mam 1,6 DOHC C+), ale uwaga dotycząca wymiany oleju po 2000 km - u mnie było na odwrót, czyli lekkie zwiększenie spalania....
Przed wymianą mogłem mieć (nie obciążony) na trasie poniżej 6 l - najczęściej to około 5,7 - 5,8. Teraz po wymianie mam 6,5 - 6,8. Może to też wina mojej nogi: przed tą wymianą 4 tys. obr. przekraczałem tylko przy wyprzedzaniu, teraz to nie jest rzadkość, więc może dlatego ;)) ?, w dodatku ostatnio włączam klimę ....; przyznaję jednak, że mnie to trochę zastanowiło....

pozdr
gp

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl