Kontrolka ABS

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
misiek1
 

Kontrolka ABS

19 paź 2007 17:02

Chyba krew mnie zaleje.Dziś zapaliła mi się kontrolka ABS.Raz świeci,z raz nie.Niby nie jest to duży problem,ale świadczy o niesprawności.W dodatku nie mam czasu,by udać się do serwisu.To już kolejna rzecz,która mnie w tym aucie doprowadza do białej gorączki i powiem krótko-mam dość tego auta!!!
Kuwra-stuka,puka,trzeszczy,tu coś odpadnie,tam coś nie działa!!!Jak znajde kupca za dobrą cenę,to nawet się nie będę zastanawiać!!

AUTOR WĄTKU
Makaroni
 

19 paź 2007 18:35

Uuuuuuuuuuuu chyba siê jednak bêdê musia³ trochê wstrzymaÌ, bo ju¿ , któraœ z kolei negatywna wypowiedz na temat Cee'da . Naprawdê wspó³czujê.

AUTOR WĄTKU
popmart
 

19 paź 2007 18:56

misiek1 - nerwowemu zawsze wiatr w oczy ....

Makaroni ... trzeba pamietać że fora i intenet przyciąga często ludzi sfrustrowanych ... bo przecie ten co mu wszysto działa ok poprostu uzytkuje i nie wypłakuje się na forach ... a tak naprawdę to czytam tylko o drobnych usterkach w ceedach ... ciekawe jak to wyglada w skodach czy autach które maja wysoka sprzedaż ?

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

19 paź 2007 19:01

Popmart ma rację.
Wejdź na fora innych marek, to się przekonasz. :?
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
tomek242
 

19 paź 2007 19:12

popmart napisał(a):trzeba pamietaĂŚ Âże fora i intenet przyciÂąga czĂŞsto ludzi sfrustrowanych ... bo przecie ten co mu wszysto dziaÂła ok poprostu uzytkuje i nie wypÂłakuje siĂŞ na forach ... a tak naprawdĂŞ to czytam tylko o drobnych usterkach w ceedach ... ciekawe jak to wyglada w skodach czy autach ktĂłre maja wysoka sprzedaÂż ?


Oj, to chyba nieÂładnie pisaĂŚ o koledze z forum frustrat?
Kolega opisaÂł tutaj swĂłj problem a wy od razu, Âże Cee'd jest cudny.
Poradzcie coÂś na ABS, ktĂłry mu siĂŞ chrzami :evil:

AUTOR WĄTKU
KZ
 

19 paź 2007 19:19

tomek242 napisał(a):Poradzcie coś na ABS, który mu się chrzami :evil:


Wyciągnąć bezpiecznik ?
A na serio to chyba ASO, nie ? Po coś ta gwarancja jest ?

AUTOR WĄTKU
sevi
 

19 paź 2007 19:22

Oczywiścię, że tylko ASO.
A ja ze swojego egzemplarza jestem zadowolony pomimo dwóch miejsc gdzie coś trzeszczy :D

AUTOR WĄTKU
Makaroni
 

19 paź 2007 19:27

OczywiÂście ,Âże nie zraÂżam siĂŞ od razu do cee,da ,ale zbieram wiadomoÂści juÂż jakiÂś czas, a pewnie jeszcze to trochĂŞ potrwa.Mam zamiar kupiĂŚ samochĂłd po nowym roku i zwracam uwagĂŞ na wszystkie negatywne uwagi,choĂŚ by to byÂły bzdety.Na razie jestem na 80% zdecydowany na cee'dSW 2.0 disel, ale do stycznia moÂże mi siĂŞ odmieniĂŚ.
Pozdo :)

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

19 paź 2007 19:35

Misiek, moge napisać tylko jedno. Dobrze,że nie kupiłeś uzywańca bo zamiast tych denerwujacych usterek, stałbyś teraz gdzieś w polu i czekał na lawetę. Nie marka decyduje o tym czy auto skrzypi itd. Ostatnio klna na toyotę, legendę niezawodności. Proponuję na spoko zaliczyć serwis bo to w tej chwili moim zdaniem jedyne rozwiązanie. Jeśli juz nie trafiłeś idealnego egzmplarza ( nikt z nas nie trafił ) to trzeba dopieścic autko w serwisie. I nie myśl, że mająć wóz innej marki, nie pisałbyś o tym samym na innym forum. Ja kupiłem auto nieznane bo lektura forum i opinii o autach już obecnych na rynku, mnie przeraziła. Grunt to spokój , długie ruchy i pod wodą nie oddychać. :)

AUTOR WĄTKU
sevi
 

19 paź 2007 19:53

Święta prawda, jeżeli czegos nie dopracowali w naszych autkach to niech to zrobią nasze serwisy :D

AUTOR WĄTKU
lemur
 

19 paź 2007 20:00

Vitaras, popieram!
A u mnie siĂŞ zapaliÂła po raz pierwszy kontrolka ESP :lol:
Pada³o, by³o œlisko, zakrêt (prêdkoœÌ powiedzmy optymalna jak na te warunki) i nawet nie poczu³em dzia³ania.
JA JESTEM ZADOWOLONY Z CEED'a (moÂże jedynie skrzypiÂąca roleta, ale ASO nie po drodze...)

AUTOR WĄTKU
masiu
 

19 paź 2007 20:54

<span>misiek1</span> napisał(a):Jak znajde kupca za dobrą cenę,to nawet się nie będę zastanawiać!!



A jaka niby ta cena miała być, żeby była dobra??

AUTOR WĄTKU
misiek1
 

19 paź 2007 21:25

Panowie,przepraszam za mocne słowa,ale na serio chyba trafiłem na zły egzemplarz.Miałem w życiu auta używane jak i nowe i po prostu jeszcze żadne auto nie serwowało mi tylu niespodzianek.Druga sprawa,że "życzliwi" znajomi,którzy odradzali mi zakup mieli rację.Czy jestem sfrustrowany? Na pewno jestem wściekły i piszę to co faktycznie miało miejsce.Samochód ma wiele zalet,ale nie należę do osób,które widzą same dobre strony tylko dlatego,że jest moje!!

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

19 paź 2007 22:22

Założę się ,że samochody Twoich znajomych wg nich są bez wad. Przypomnij sobie czy czasem niedawno któryś nie wspominał ile przepękał na kanale. Sadze też,że nie wychwalamy tu ceeda pod niebiosa, tylko rzeczowo krytykujemy i wzajemnie próbujemy jakoś zaradzić tym niedoskonałosciom. I nie jesteś odosobniony. Sensora przygoda z ceedem zaczęła się zanim jeszcze go odebrał!!! . Więc na spoko przeanalizuj wszystko jeszcze raz.

AUTOR WĄTKU
reni
 

19 paź 2007 22:30

Panowie jak kupilem pierwszy nowy samochod - Toyota Yaris to przez pierwszy rok byles sredno raz w serwisie. Ale jak dopiescili w ASO to przez kolejne lata bylo ok. Nowe samochody maja wiele wad - niestety ale na szczescie maja gwarancje i to powinno wystarczyc. Cee'd tez mnie troche irytuje - tu cs stuka tam skrzypi ale i tak jest super. Inni maja podobne problemy z nowymi samochodami ..... generalnie i tak pewnoe kupilbym go jeszcze raz :-)

pozd
Reni

AUTOR WĄTKU
popmart
 

20 paź 2007 06:53

Mi absolutnie nie chodziło o obrażanie kogokolwiek .... jest podrostu taki efekt że Internet jest jakby zbiorowiskiem często złych opinii .... bo przecież jak mi wszystko (albo prawie) hula OK to nie piszę litanii o tym, pisząc o głównie o usterkach stwarzamy wrażenie że wszyscy narzekają .... widoczne jest to na wszystkich forach "sprzętowych" i także często jest ten temat poruszany......

polecam http://www.gazetawyborcza.pl/1,75517,407887.html

jeśli oczywiście ktoś jest zainteresowany.

AUTOR WĄTKU
Black
 

20 paź 2007 10:00

jesli chodzi o abs to moze byc problem tego typu iz na przegobach sa takie pierscienie ze szczelinami w postaci prostokata, nad tym pierscieniem zarazznajduje sie czujnik i poprostu te szczeliny moga byc przybrudzone jakims syfem z ulicy i czasem ci sie zapala kontrolka... bez podjechania do serwisu sie nie obejdzie...

pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
LECHO
 

20 paź 2007 11:52

Mogą to być czujniki ABSu, miałem kiedyś podobnie w Vectrze tylko, że tam problemem był brak gwarancji i za wszystko trzeba było płacić.
U jednego kowala wymienili mi przekaźnik i po miesiącu znowu się zapaliła kontrolka.
Ostatecznie ASO naprawiło wymieniając czujnik i przez resztę użytkowania było już OK

AUTOR WĄTKU
maciejkiner
 

ESP zeswirowalo

24 lis 2009 19:22

Witam

Przydarzyla mi sie dzis dziwna rzecz. Po dosyc gwaltownym (doszlo do uslizgu, ale bez przesady, zdarzalo sie gorzej) starcie na sliskiej nawierzchni wlaczyla mi sie kontrolka ESP OFF. Zadne wciskanie przycisku od ESP nic nie dawalo. Dopiero po zgaszeniu i odpaleniu ESP zaczelo dzialac ponownie. Zdarzylo sie to kiedys komus? Moze po prostu TTTM i po "zawieszeniu sie" wylacza dany system do czasu gdy sie nie zrestartuje (w tym przypadku twardy reset - zgaszenie silnika).

pzdr
maciejkiner

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: ESP zeswirowalo

24 lis 2009 20:02

maciejkiner napisał(a):Witam

Przydarzyla mi sie dzis dziwna rzecz. Po dosyc gwaltownym (doszlo do uslizgu, ale bez przesady, zdarzalo sie gorzej) starcie na sliskiej nawierzchni wlaczyla mi sie kontrolka ESP OFF. Zadne wciskanie przycisku od ESP nic nie dawalo. Dopiero po zgaszeniu i odpaleniu ESP zaczelo dzialac ponownie. Zdarzylo sie to kiedys komus? Moze po prostu TTTM i po "zawieszeniu sie" wylacza dany system do czasu gdy sie nie zrestartuje (w tym przypadku twardy reset - zgaszenie silnika).

pzdr
maciejkiner

Miałem 2 razy to samo (ESP OFF). Po ostatni podpięciu do kompa serwisowego wyszło że zastrajkował przemijaąco jeden czunik ABSu

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl