Usterki w cee'd'zie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6868
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Usterki w cee'd'zie

01 mar 2016 12:37

szymex napisał(a):Fajnie, że wspomniałeś że masz diesla. Jeszcze kilka postów i dowiemy się jaka pojemność i rocznik.
Ogarnij się chłopie. ;-)
A z resztą nie będę wyręczał kolegi Ryby.

Obecny :!! :ha

Może motodoktor się skończył :?? :twisted:

A tak na poważnie, to zacznijmy od najprostszego sposobu - skoro już wiemy, że masz rocznik 2011 (jest sukces), to na 99% masz jeszcze gwarancję producenta, więc może po prostu załaduj auto na lawetę i zawieź do ASO? Dlaczego ludzie uparcie nie chcą korzystać ze swoich praw? Oczywiście to, jaka przyczyna usterki wyjdzie i jaka będzie dalsza diagnoza to inna bajka, ale dla mnie to najprostszy sposób. Przynajmniej będziesz miał pewność na czym stoisz (o ile nie trafisz do InterSrałto).
No chyba, że auto jest po dziadku z Wehrmachtu, no to wtedy patrz pkt 1 B)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

smolis1989
 

Re: Usterki w cee'd'zie

01 mar 2016 12:53

Ryba4 napisał(a):Może motodoktor się skończył :?? :twisted:


Tzn?
No cały myk w tym, że mam przejechane około 160k, więc gwarancja mnie nie obejmuje :(
Auto odstawiłem do mechanika, zobaczymy co wyjdzie...
Miałem jednak nadzieje, że może ktoś miał coś podobnego u siebie i podpowie co się mogło stać.
Jestem niestety chyba pierwszym z akurat taką przypadłością w Ceedzie.

smolis1989
 

Re: Usterki w cee'd'zie

02 mar 2016 10:12

Mechanik powiedział, że to prawdopodobnie zapchany pompowtrysk ale jeszcze bedzie badał.
Pytanie czy Ceed podobnie jak kilka innych diesli unieruchamia samochód w przypadku awarii choć jednego wtrysku, żeby zapobiec uszkodzeniom silnika?
To by wyjaśniało nagłe zgaśnięcie w trakcie jazdy.
Wie ktoś może?

Ceed_JD
 

Re: Usterki w cee'd'zie

04 mar 2016 00:28

:szok :szok mechanik powiedzial ze zapchany pompowtrysk :szok :szok
Niedosc ze 'pierwszy przypadek na forum' to i pierwsze crdi na pompowtrysku ;)

Primo - skad paliwo bierzesz?
Z tego co mowisz to fakktucznie brzmi na wtryskiwacz... Chyba ze i szlag trafilo lancuch... Bez jednego wtrysku powinno odpalic, chodzic jak traktor ale zapalilby...

smolis1989
 

Re: Usterki w cee'd'zie

04 mar 2016 10:15

Tak więc...
Paliwko tylko z Orlen/Shell. Aczkolwiek samochód mam od listopada, nie wiem co lał poprzedni właściciel :(
Mechanik niestety nic nie pomógł, muszę oddać auto do innego.
Wypytałem co mu wyszło z jego "badań" i stwierdził, że to albo pompa paliwowa albo wtryski.
Udało mu się odpalić auto ale mówi, że się zapowietrza( cokolwiek to znaczy). Wyjaśni ktoś?
Jak zapytałem co mu pokazał komputer, stwierdził że właściwie to nic, że to nie usterka elektryczna tylko mechaniczna.

Avatar użytkownika
gaugan
Asystent Kierownika
 
Posty: 261
Dołączył(a): 19 lip 2015 07:50
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska

Re: Usterki w cee'd'zie

04 mar 2016 21:58

Ooo, fajny temat.
Ja dorzucę od siebie strasznie wkurzające trzeszczenie oparcia kierowcy, choć po 9 latach chyba ma prawo (nie wiem czy fotel jest od nowości, tapicerka wygląda bardzo ładnie więc albo Miro wymienił, albo wyprał). Trzeszczy w momencie nacisku pleców na oparcie na nierównościach czy zakrętach. Pewnie nienaprawialne...
I druga rzecz to ciche brzęczenie plastikowego mechanizmu umożliwiającego regulację wysokości zagłówka pasażera (taki mały okrągły element wokół rurki zagłówka). Tutaj musi być jakiś patent i nie spocznę zanim nie znajdę :pałka
Trzecia rzecz, to w obu lampach tylnych mam po około 0,5-1 cm zebranej wody, także jakaś nieszczelność. Jeszcze z rok i dojdzie do żarówki i będę miał podświetlane akwarium (Ryba :good ). Do tego "spocone"metalowe ścianki bagażnika.
Obrazek
Jestem panem każdej wsi bo mam kije w el pi dżi.

me_toddler
 

Re: Usterki w cee'd'zie

20 kwi 2016 12:06

Mam pytanie, czy ktoś się z tym spotkał, a jeśli tak to czy znalazł rozwiązanie. Mam kijanke z 2015 r. i od nowości problem, ze stukającymi szybami przednimi bocznymi. Gdy są one tylko uchylone na nierównościach szyba lekko się trzęsie wydaje irytujący dźwięk jakby obijała się o metal.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Usterki w cee'd'zie

20 kwi 2016 14:28

Też to mam po stronie kierowcy. U pasażera cisza. Gdy są uchylone... zgłaszałem w ASO- posmarowali odrobinę pomogło ale dalej skrzypi/puka/... i ponoć trzeba wymienić prowadnice szyb. Ale jak opisał ze trzeba całe drzwi rozbierać to narazie się wstrzymałem. No i ponoć nie może tego od ręki zrobić tylko gdzieś pisać o zgodę w związku z kosztami.
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

me_toddler
 

Re: Usterki w cee'd'zie

21 kwi 2016 08:11

Ja już trzykrotnie byłem z tym w ASO. Wpierw powiedzieli że to TTTM (ten typ tak ma) co mnie wkurzyło niemiłosiernie, więc napisałem pismo żeby usunęli wadę z rękojmi. wtedy zaprosili mnie po raz drugi i wwalili mnóstwo jakiegoś mazidła (może wazeliny technicznej).Na chwilę pomogło tylko to mazidło zaczęło wychodzić i brudzić całą szybę i drzwi, a problem odżył na nowo. Była też trzecia wizyta w której usunęli cały brud który zrobili poprzednio i nic nie naprawili, a szyby jak stulają tak stukają. Wkurza mnie taka spychoterapia.

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1149
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Usterki w cee'd'zie

21 kwi 2016 08:35

me_toddler napisał(a):Mam pytanie, czy ktoś się z tym spotkał, a jeśli tak to czy znalazł rozwiązanie. Mam kijanke z 2015 r. i od nowości problem, ze stukającymi szybami przednimi bocznymi. Gdy są one tylko uchylone na nierównościach szyba lekko się trzęsie wydaje irytujący dźwięk jakby obijała się o metal.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Jesteś pewny że to szyby boczne?
Jak masz zamknięte to nie stuka?
Obrazek

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Usterki w cee'd'zie

21 kwi 2016 10:28

Odpowiem za niego ;) tak na pewno, od uchylenia na ok 3-4 palce zaczyna stukać, nawet jak sie chwyci uchyloną szybe i porusza na boki (wewnątrz/zewnątrz) to słychać jakby się obijała/stukała. U pasażera cisza podczas próby ruszania. ( u mnie)
Wiec tylko i wyłacznie wymiana prowadnic szyb (szyn od góry do dołu drzwi) pomoże. Narazie sie wstrzymałem bo niechce aby mi potem boczki zaczeły stukać po rozbieraniu (szpilki, zatrzaski itp sprawy). Ale przed upływem gwarancji na pewno to zgłosze na naprawe.
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1149
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Usterki w cee'd'zie

21 kwi 2016 12:32

butter18 napisał(a):Odpowiem za niego ;) tak na pewno, od uchylenia na ok 3-4 palce zaczyna stukać, nawet jak sie chwyci uchyloną szybe i porusza na boki (wewnątrz/zewnątrz) to słychać jakby się obijała/stukała. U pasażera cisza podczas próby ruszania. ( u mnie)
Wiec tylko i wyłacznie wymiana prowadnic szyb (szyn od góry do dołu drzwi) pomoże. Narazie sie wstrzymałem bo niechce aby mi potem boczki zaczeły stukać po rozbieraniu (szpilki, zatrzaski itp sprawy). Ale przed upływem gwarancji na pewno to zgłosze na naprawe.

Bocznych u siebie nie otwieram ale z ciekawości sprawdzę.
Natomiast odzywa się strasznie podszybie od strony pasażera. Wcześniej tego było mniej :pałka
Obrazek

ghost985
 

Re: Usterki w cee'd'zie

21 kwi 2016 14:08

W samochodach pochodzenia azjatyckiego (Japan, Korea) tak chyba jest z tymi szybami, mi też stukają, a wcześniej w hondziach to samo, u kumpla w accordzie też, u ojca w CRV. Może to wynika bardziej z konstrukcji samych drzwi (we wszystkich wymienionych wyżej i w ceedzie mkI wygląda to podobnie tzn. mają delikatną górną ramę), nie wiem jak w mk II.

Siedzenie kierowcy u mnie również skrzypi, ale tylko przy maksymalnym opuszczeniu, wystarczy podciągnąć o pół ząbka do góry i cisza :lol:

Mnie osobiście wkurza ogólne trzeszczenie tapicerki - szczególnie panel środkowy (ma prawo, bo auto już zaczyna 9 rok życia), ale będę z tym walczył :pałka .

me_toddler
 

Re: Usterki w cee'd'zie

21 kwi 2016 14:09

Jesteś pewny że to szyby boczne?
Jak masz zamknięte to nie stuka?

Na zamkniętych szybach nic nie stuka. A najlepiej to sprawdzić uchylając lekko szybę i trzaskając drzwiami

Avatar użytkownika
ples
Kierownik
 
Posty: 474
Dołączył(a): 01 kwi 2012 13:51
Lokalizacja: Żory, PL
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2008

Re: Usterki w cee'd'zie

21 kwi 2016 14:59

ghost985 napisał(a):Siedzenie kierowcy u mnie również skrzypi, ale tylko przy maksymalnym opuszczeniu, wystarczy podciągnąć o pół ząbka do góry i cisza :lol:


Aż sprawdzę dziś jadąc do domu. Moje siedzenie może robić za... nie wiem nawet za co. Każde najmniejsze poruszenie jest potwierdzane przez skrzyp. Nawet bąka puścić nie mogę bez skrzypnięcia (choć może to inne skrzypnięcie...). A jako że jestem malutki, to jeżdżę od zawsze z siedziskiem opuszczonym do samego dołu. Zrobiłeś mi nadzieję, aby było to rozwiązanie.
Obrazek

ghost985
 

Re: Usterki w cee'd'zie

22 kwi 2016 09:46

ples napisał(a): Zrobiłeś mi nadzieję, aby było to rozwiązanie.


u mnie działa, mam nadzieje, że i Tobie się uda - daj znać :ha u mnie po pewnym czasie się opuszcza, więc trzeba coraz to poprawiać
Ostatnio edytowano 22 kwi 2016 09:49 przez ghost985, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
ples
Kierownik
 
Posty: 474
Dołączył(a): 01 kwi 2012 13:51
Lokalizacja: Żory, PL
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2008

Re: Usterki w cee'd'zie

22 kwi 2016 09:49

Siedzisko przestało trochę skrzypiec, jednak nie jest to rozwiązanie. Okazuje się, że u mnie bardziej skrzypi oparcie :/ Także jeżdżę dalej.
Obrazek

ghost985
 

Re: Usterki w cee'd'zie

22 kwi 2016 09:57

Szkoda... trzeba się jakoś do stelażu dostać i przesmarować. U mnie właśnie skrzypi przy tej dźwigni od regulacji wysokości tylko jak jest max opuszczone. Oparcie mam widać bardziej sztywne.

filiposki
 

Re: Usterki w cee'd'zie

27 kwi 2016 07:17

Panie i Panowie, proszę o pomoc.

3 tygodnie temu moja kijanka klękła i ASO nie chce jej podnieść z kolan. Jadąc autostradą, przy prędkości ok. 120-130 km/h zgasł silnik i skończyła się moja jazda. Żadnej kontrolki, żadnego ostrzeżenia, żadnych niepokojących sygnałów. Siłą pędu zjechałem na pobocze i dalej assistance, laweta, transport do ASO. Diagnoza (po ponad 2 tygodniach) - zatarcie silnika, spalona turbosprężarka i DPF. Ogólnie rzecz biorąc masakra. KMP odmówiła jednak naprawy gwarancyjnej uzasadniając to następująco:
Uprzejmie informujemy, że badanie samochodu przeprowadzone w siedzibie Autoryzowanej Stacji Obsługi Kia Wrobud wykazało, że silnik uległ awarii z powodu niewystarczającej ilości oleju.

Systematyczna kontrola poziomu oleju silnikowego należy do podstawowych obowiązków użytkownika pojazdu. Z tego też powodu należy stwierdzić, że zatarcie silnika jest związane z nieprawidłową eksploatacją pojazdu.

W takim przypadku gwarancja nie obowiązuje, a ewentualna naprawa może być przeprowadzona jedynie odpłatnie.


Co mam robić? Wszelkie przeglądy i naprawy były wykonywane wyłącznie w ASO, gwarancja obowiązuje a tu taka polityka KMP?! W jaki sposób mogę wyegzekwować przysługujące mi prawa? Proszę o pomoc.

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Usterki w cee'd'zie

27 kwi 2016 07:39

Zacznij od dobrego rzeczoznawcy.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl