uszkodzenie wskaźnika spalania chwilowego/średniego

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
pioteer
 

uszkodzenie wskaźnika spalania chwilowego/średniego

13 sty 2011 16:15

Witam,

Wskaźnik spalania chwilowego/średniego pokazuje mi od kilku dni "0"(podczas postoju "--"). Jestem ciekaw czy spotkał się ktoś z takim "cudem".
Ech, żeby to była prawda...(to zerowe spalanie ;D)
Jestem ciekaw czy ktoś z kolegów orientuje się jak jest realizowany pomiar chwilowego zużycia paliwa w ceedzie z silnikiem wysokoprężnym?
(w poprzednim samochodzie miałem taką samoróbkę(zresztą bardzo dokładną), która wyliczała zużycie z czasu otwarcia wtrysków, ale to była benzyna)

pozdr.piotr

Avatar użytkownika
PABLOTECH
Asystent Kierownika
 
Posty: 272
Dołączył(a): 18 gru 2013 21:18
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: KIA SORENTO XM ( MY2013 ) 3,5L EXV6 280KM

Re: uszkodzenie wskaźnika spalania chwilowego/średniego

19 gru 2013 16:49

u mnie na biegu jałowym poziomy "pasek" szybuje pod 18L/100km....w drodze zachowuje się ok....co to może być ?
Poprzednie auto: KIA CEE'D SW 2010 115KM OPTIMUM+ FUN Obrazek

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: uszkodzenie wskaźnika spalania chwilowego/średniego

19 gru 2013 18:41

PABLOTECH napisał(a):u mnie na biegu jałowym poziomy "pasek" szybuje pod 18L/100km....w drodze zachowuje się ok....co to może być ?



Masz sprawne auto. W sensie bez usterek.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: uszkodzenie wskaźnika spalania chwilowego/średniego

20 gru 2013 19:55

Albo Ci się jednostki przełączyły.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
PABLOTECH
Asystent Kierownika
 
Posty: 272
Dołączył(a): 18 gru 2013 21:18
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: KIA SORENTO XM ( MY2013 ) 3,5L EXV6 280KM

Re: uszkodzenie wskaźnika spalania chwilowego/średniego

30 sty 2014 14:58

ale za to jak jadę na biegu jałowym ( np ze wzniesienia ) to wskazanie chwilowe już oscyluje w okolicach 1-2 l/100km....pewnie cały ten mechanizm chwilowego spalania jest jakoś skorelowany z prędkością obrotową kół ...czy jakoś tak :o . No ale ponoć tak ma być ...kopać się z koniem nie będę .... :pałka
Poprzednie auto: KIA CEE'D SW 2010 115KM OPTIMUM+ FUN Obrazek

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

Re: uszkodzenie wskaźnika spalania chwilowego/średniego

30 sty 2014 16:04

PABLOTECH napisał(a):ale za to jak jadę na biegu jałowym ( np ze wzniesienia ) to wskazanie chwilowe już oscyluje w okolicach 1-2 l/100km....pewnie cały ten mechanizm chwilowego spalania jest jakoś skorelowany z prędkością obrotową kół ...czy jakoś tak :o . No ale ponoć tak ma być ...kopać się z koniem nie będę .... :pałka

To jest normalne,jakbyś jechal na biegu bez dotykania gazu to byloby 0. ;-)

Avatar użytkownika
lukasskyworker
Brygadzista
 
Posty: 104
Dołączył(a): 03 kwi 2013 13:45
Lokalizacja: BIALYSTOK
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 ON 110KM
2012, m

Re: uszkodzenie wskaźnika spalania chwilowego/średniego

31 sty 2014 09:37

nie wiem jak u was ale u mnie na jedynce bez dodawania gazu samochod jedzie i chwilowe spalanie pokazuje '0'...pewnie do sredniego cos tam wlicza, ale tego nie sprawdzalem. Zdarzalo mi sie tez ze na trasie srednie spalanie sie zacielo, wszelkie 'proby' zwieksyzenia go nie pomagaly, dopiero jak wyzerowalem wskaznik to zaczelo liczyc normlanie, ale to tylko raz tak mi sie przytrafilo...a i warto popratrzec jak dzaiala wskaznik sredniego spalania jak sie stoi i silnik pracuje...... rosnie dosc szybko co pewnie tez znieksztalaca ogolne srednie spalanie :)...kwestia jak to jest tam ustawione i matematycznie wylicza. To juz pytanie do panow inzynierow KIA ,)
KIA Cee'd II SW 1.6 CRDI 110 KM

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1149
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: uszkodzenie wskaźnika spalania chwilowego/średniego

31 sty 2014 12:33

U mnie wskaźnik (żółty pasek) od 0-20l - pokazuje spalanie chwilowe a nie średnie :ha
Średnie spalenie --- l/100 masz nad paskiem :fiu
Obrazek

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

Re: uszkodzenie wskaźnika spalania chwilowego/średniego

31 sty 2014 13:09

lukasskyworker napisał(a):nie wiem jak u was ale u mnie na jedynce bez dodawania gazu samochod jedzie i chwilowe spalanie pokazuje '0'...pewnie do sredniego cos tam wlicza, ale tego nie sprawdzalem.

U mnie chwilowe spalanie zaczyna pokazywać od ok.30-35 km/h.

Avatar użytkownika
argo
Kierownik zmiany
 
Posty: 164
Dołączył(a): 13 lis 2013 22:20
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2015, M

Re: uszkodzenie wskaźnika spalania chwilowego/średniego

31 sty 2014 20:29

Ciekawe też jest to, że średnie i chwilowe spalanie są liczone zupełnie inaczej. Jak wyzeruje się chwilowe spalanie i stanie na biegu jałowym to średnie leci mocno w górę a chwilowe pokazuje 0 :lol:

Wydaje mi się, że ten pasek powinno się czytać jak ekonomizer a nie wskaźnik chwilowego spalania. Pokazuje on jak należy jechać żeby zaoszczędzić na paliwie. Jak się stoi to nic innego poza wyłączeniem silnika nie zmniejszy spalania więc nie ma sensu wyświetlać żadnych informacji.
cee'd sw JD 1.6 GDI M + DFA Dark Gun Metal MY 2016 :)
był cee'd sw JD 1.6 GDI M 2013, skradziony ;(
był VW Polo 6N2 1.4 MPI

Avatar użytkownika
PABLOTECH
Asystent Kierownika
 
Posty: 272
Dołączył(a): 18 gru 2013 21:18
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: KIA SORENTO XM ( MY2013 ) 3,5L EXV6 280KM

Re: uszkodzenie wskaźnika spalania chwilowego/średniego

31 sty 2014 20:40

...a i warto popratrzec jak dzaiala wskaznik sredniego spalania jak sie stoi i silnik pracuje...... rosnie dosc szybko co pewnie tez znieksztalaca ogolne srednie spalanie

wg mnie dlatego tak szybko rośnie to średnie spalanie na postoju ponieważ komp zalicza do niego to chwilowe które na biegu jałowym wynosi 18l/100km...
Poprzednie auto: KIA CEE'D SW 2010 115KM OPTIMUM+ FUN Obrazek

Avatar użytkownika
argo
Kierownik zmiany
 
Posty: 164
Dołączył(a): 13 lis 2013 22:20
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2015, M

Re: uszkodzenie wskaźnika spalania chwilowego/średniego

31 sty 2014 21:41

Akurat u mnie na jałowym jest 0 ;)
cee'd sw JD 1.6 GDI M + DFA Dark Gun Metal MY 2016 :)
był cee'd sw JD 1.6 GDI M 2013, skradziony ;(
był VW Polo 6N2 1.4 MPI

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: uszkodzenie wskaźnika spalania chwilowego/średniego

31 sty 2014 22:00

argo napisał(a):Akurat u mnie na jałowym jest 0 ;)


Chyba na wskaźniku chwilowego spalania....

Avatar użytkownika
argo
Kierownik zmiany
 
Posty: 164
Dołączył(a): 13 lis 2013 22:20
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2015, M

Re: uszkodzenie wskaźnika spalania chwilowego/średniego

31 sty 2014 22:12

PABLOTECH napisał(a): ponieważ komp zalicza do niego to chwilowe które na biegu jałowym wynosi 18l/100km...

tak chwilowe przeciwnie do kolegi PABLOTECH
cee'd sw JD 1.6 GDI M + DFA Dark Gun Metal MY 2016 :)
był cee'd sw JD 1.6 GDI M 2013, skradziony ;(
był VW Polo 6N2 1.4 MPI

AUTOR WĄTKU
Pizzojad
 

Re: uszkodzenie wskaźnika spalania chwilowego/średniego

01 lut 2014 13:35

Ja nie wiem nad czym wy tu dywagujecie.
1. Jak auto stoi w miejscu z włączonym silnikiem to paliwo jest zużywane a pokonany dystans wynosi ZERO. W związku z tym (dzielenie przez 0) wyliczone spalanie na 100 km dąży do NIESKOŃCZONOŚCI. Właśnie z tego powodu auta zazwyczaj NIE POKAZUJĄ chwilowego spalania poniżej pewnej szybkości granicznej - pokazują ZERO. Ten limit zależy od modelu pojazdu i czasami jest to 10km/h a czasami np 30 km/h.
2. Jazda z górki "na luzie". Znów, silnik się kręci i zużywa minimalną ilość paliwa dla podtrzymania obrotów biegu jałowego. Wskazanie chwilowego zużycia paliwa zależy głównie od szybkości z jaką się porusza pojazd - ilość paliwa zużytego na jednostkę czasu jest stały a więc, zużycie chwilowe wyrażone w l/100km zależy od tego jaka odległość jest pokonana w jednostce czasu.
3. Hamowanie silnikiem, w takim przypadku chwilowe spalanie to zawsze 0 z tego względu że w takiej sytuacji dopływ paliwa do silnika jest odcinany.
4. ŚREDNIE SPALANIE. Dzielimy paliwo zużyte od ostatniego zerowania przez przejechany w tym czasie dystans. W związku z tym jeśli niedawno zerowaliśmy licznik a stoimy w korku to średnie spalanie MUSI szybko rosnąć bo ilość spalonego paliwa rośnie a dystans nie.

Tu naprawdę nie ma żadnej filozofii, prosta matematyka na poziomie młodszych klas podstawówki.

Avatar użytkownika
argo
Kierownik zmiany
 
Posty: 164
Dołączył(a): 13 lis 2013 22:20
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2015, M

Re: uszkodzenie wskaźnika spalania chwilowego/średniego

02 lut 2014 16:22

1. dobre wytłumaczenie ale wychodzi na to że w pierwszej generacji pojawiała się w takiej sytuacji nieskończoność, w drugiej pojawia się zero
3. w teorii tak, na wyświetlaczu jednak mamy wtedy wartość chwilowego spalania różną od zera

Filozofii nie ma, próbujemy jednak dość kiedy i w jaki sposób wskazania, które mamy różnią się od rzeczywistości.
cee'd sw JD 1.6 GDI M + DFA Dark Gun Metal MY 2016 :)
był cee'd sw JD 1.6 GDI M 2013, skradziony ;(
był VW Polo 6N2 1.4 MPI

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

Re: uszkodzenie wskaźnika spalania chwilowego/średniego

02 lut 2014 23:47

argo napisał(a):1. dobre wytłumaczenie ale wychodzi na to że w pierwszej generacji pojawiała się w takiej sytuacji nieskończoność, w drugiej pojawia się zero
3. w teorii tak, na wyświetlaczu jednak mamy wtedy wartość chwilowego spalania różną od zera

Filozofii nie ma, próbujemy jednak dość kiedy i w jaki sposób wskazania, które mamy różnią się od rzeczywistości.

ad.1 w pierwszej generacji na wyświetlaczu w tym przypadku pojawia sie takie coś -- ;-)
ad.3 w praktyce też,na wyświetlaczu jest 0.

AUTOR WĄTKU
Pizzojad
 

Re: uszkodzenie wskaźnika spalania chwilowego/średniego

03 lut 2014 08:49

mireda71 napisał(a):
argo napisał(a):1. dobre wytłumaczenie ale wychodzi na to że w pierwszej generacji pojawiała się w takiej sytuacji nieskończoność, w drugiej pojawia się zero
3. w teorii tak, na wyświetlaczu jednak mamy wtedy wartość chwilowego spalania różną od zera

Filozofii nie ma, próbujemy jednak dość kiedy i w jaki sposób wskazania, które mamy różnią się od rzeczywistości.

ad.1 w pierwszej generacji na wyświetlaczu w tym przypadku pojawia sie takie coś -- ;-)
ad.3 w praktyce też,na wyświetlaczu jest 0.

Ad 3. No chyba że kolega ma gaźnik ;)

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

Re: uszkodzenie wskaźnika spalania chwilowego/średniego

03 lut 2014 11:04

Pizzojad napisał(a):
mireda71 napisał(a):
argo napisał(a):1. dobre wytłumaczenie ale wychodzi na to że w pierwszej generacji pojawiała się w takiej sytuacji nieskończoność, w drugiej pojawia się zero
3. w teorii tak, na wyświetlaczu jednak mamy wtedy wartość chwilowego spalania różną od zera

Filozofii nie ma, próbujemy jednak dość kiedy i w jaki sposób wskazania, które mamy różnią się od rzeczywistości.

ad.1 w pierwszej generacji na wyświetlaczu w tym przypadku pojawia sie takie coś -- ;-)
ad.3 w praktyce też,na wyświetlaczu jest 0.

Ad 3. No chyba że kolega ma gaźnik ;)

To zmienia postać rzeczy! ;-)

Avatar użytkownika
lukasskyworker
Brygadzista
 
Posty: 104
Dołączył(a): 03 kwi 2013 13:45
Lokalizacja: BIALYSTOK
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 ON 110KM
2012, m

Re: uszkodzenie wskaźnika spalania chwilowego/średniego

03 lut 2014 15:55

w skodach, przynajminej w Octavi I po fejsie byl koputer ktory pokazywal chwilowe spalanie w postacji liczby i jak samochod stal to dokaldnie pokazywal ze ciagnie np 0,6 l/h na postoju czy 0 jak sie chamowalo silniekiem ..... ( nie mylic z l/100 km) . Tak jak ktos juz wczesniej zauwazyl w Kia bardziej chodzi o pokazanie ekonomiki jazdy ( w postaci malejacego i rosnacego paska ) niz o dokladne chwilowe spalanie.
P.S.
mi to ten pasek´od chwilowego spalania kojarzy sie jeszcze z Fiatem 125 p i magicznym predkosciomierzem ;) tylko tam po wcisnieciu gazu tak szybko 'nie rosl' :o
KIA Cee'd II SW 1.6 CRDI 110 KM

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl