Wypowiedzi na forum ceeda

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
gucio
 

Wypowiedzi na forum ceeda

14 lis 2007 02:45

Od kilku miesięcy czytam codziennie na tym forum wypowiedzi na tematy związane z eksploatacją ceeda.Spora część wypowiedzi nie wnosi niczego konkretnego dla osób które chciałyby czegoś więcej aniżeli lakonicznych wzmianek na nurtujące ich tematy lub odpowiedzi typu ,,to nowy samochód więc fabryka się uczy,, lub ,,są to mankamenty wieku dziecięcego,,Konkretami a nie tylko narzekaniem zainteresowani są potencjalni niezdecydowani jeszcze nabywcy tego samochodu.Konkretami to znaczy co się dokładnie dzieje złego jak zareagował na zgłoszoną usterkę serwis i co najważniejsze na czym polegała naprawa.Rozumiem że nie każdy ma ochotę lub czas patrzeć na ręce mechanika ale może się tego dowiedzieć przy odbiorze samochodu.Ja też potwierdzałem niektóre uwagi użytkowników jednak w serwisie niczego konkretnego w moim samochodzie nie robiono dlatego nie relacjonowałem z detalami przebiegu naprawy.(a tak zrobię jeżeli coś w samochodzie będzie robione).Może nie pisałbym tego wszystkiego gdyby nie temat zamontowania maty wygłuszającej lub osłony silnika.Przecież pisanie że nie można montować maty wygłuszającej lub spodniej osłony silnika ze względu na pogorszenie warunków w odprowadzaniu ciepła jest kompletną bzdurą.To że ten samochód nie posiada maty ani osłony silnika to zwykła oszczędność.O ile pamiętam to Fiat 126 p ze względu na chłodzenie silnika powietrzem posiadał miskę olejową ze specjalnymi profilami umożliwiającymi dodatkowe chłodzenie oleju przepływającym powietrzem.(a silnik i tak był przegrzewany).W silniku chłodzonym cieczą żadna mata ani osłona silnika nie ma wpływu na odprowadzanie ciepła z tego silnika.Ma natomiast wpływ na to że:w przypadku maty nie paruje w czasie deszczu pokrywa silnika bo się tak nie nagrzewa oraz w jakimś stopniu zostaje wygłuszona komora silnikowa (materiał dzwiękochłonny): w przypadku dolnej osłony silnika ma wpływ na zachowanie komory silnikowej i silnika w czystości nieporównywalnej do tej bez osłony.W poprzednim samochodzie miałem fabryczną matę i osłonę silnika.Pokrywa nie parowała a czysty silnik po zimie zawsze budził zdziwienie kolegi który miał astrę bez osłony.No i co ważne nic sie nie grzało a mnie i serwisowi było przyjemniej zagładać do czyściejszego silnika. A wracając do ceeda to już w chwili odbioru samochodu w marcu pytałem o te rzeczy jednak wtedy były niedostępne.Nikt nie zabraniał ich montażu.Tak więc mniej bzdur i głupich wypowiedzi a więcej przydatnych konkretów.

AUTOR WĄTKU
KZ
 

14 lis 2007 06:42

Wiesz co - poza tym że piszesz niezrozumiale, to zupełnie nie rozumiesz tego co czytasz...

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

14 lis 2007 20:44

KZ prawidłowo clapping
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl