Awaria turbiny a niesprawne wtryskiwacze

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
adamskyyy
 

Awaria turbiny a niesprawne wtryskiwacze

12 paź 2013 14:20

Cześć, jestem tutaj nowy i szukam Waszej pomocy. Otóż sprawa wygląda tak - miesiąc temu nawaliła mi turbina. Objawy - w pierwszym etapie gwizd, a później brak mocy. Oddałem do regeneracji, gdzie firma zdemontowała turbinę - zregenerowała i zamontowała (24 miesiące gwarancji i 1200 zł). Oznajmili że awaria była spowodowana luzami na turbinie.

Po miesiącu jazdy, nagle takie same objawy - wycie (jazda przez dwa dni i brak mocy). Firma zdemontowała turbinę - nie uznała gwarancji twierdząc że tym razem to uszkodzone wtryski, spowodowały uszkodzenie turbiny - podobno turbina była za bardzo rozgrzana w wyniku czego doszło do uszkodzenia łopatek. I teraz - powtórna regeneracja turbiny + koszta ponownej regeneracji.

Jestem zielony w temacie napraw samochodów ale jednak dla mnie to są spore koszta. Czy ich tłumaczeni są wiarygodne ? Proszę o pomoc

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6542
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Awaria turbiny a niesprawne wtryskiwacze

12 paź 2013 15:31

Kolego, na podstawie tak lakonicznego opisu ciężko coś określić i Ci pomóc. Pytanie - czy pierwsza diagnoza była słuszna? Oczywiście teraz serwis, jeśli wie, że się pomylił i zregenerował turbinę bez eliminacji właściwej przyczyny usterki, to będzie robił wszystko, aby koszt następnej naprawy przerzucić na Ciebie. Jeśli nie jesteś przekonany, co do słuszności decyzji serwisu, a ten nie chce zmienić swojego stanowiska, radziłbym powołać Ci rzeczoznawcę.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
adamskyyy
 

Re: Awaria turbiny a niesprawne wtryskiwacze

12 paź 2013 17:17

Rozumiem bo jest zbyt wiele czynników aby postawić diagnozę :( ... Wtryski mam na common rail, mechanik twierdzi ze po 200 tyś to naturalne ze maja prawo sie zepsuć. Czy to prawda ?

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Awaria turbiny a niesprawne wtryskiwacze

12 paź 2013 17:23

adamskyyy napisał(a):Rozumiem bo jest zbyt wiele czynników aby postawić diagnozę :( ... Wtryski mam na common rail, mechanik twierdzi ze po 200 tyś to naturalne ze maja prawo sie zepsuć. Czy to prawda ?



Na podstawie jakiego badania wtryskiwaczy tak orzekli?

AUTOR WĄTKU
adamskyyy
 

Re: Awaria turbiny a niesprawne wtryskiwacze

12 paź 2013 19:30

Z tego co zdążyłem się zorientować to badań jako takich nie przeprowadził - pokazał turbinę - byłą faktycznie osmolona w środku i wskazał winę na wtryskiwacze... Te badania sprawności wtryskiwaczy na czym polegają ?

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Awaria turbiny a niesprawne wtryskiwacze

12 paź 2013 20:00

a ile masz nalatane tym autem, skoro piszesz o 200 tysiącach?
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
adamskyyy
 

Re: Awaria turbiny a niesprawne wtryskiwacze

13 paź 2013 00:55

Autko ma 160 tyś (2008) rocznik. Raczej kręcone nie było ...

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Awaria turbiny a niesprawne wtryskiwacze

13 paź 2013 07:21

adamskyyy napisał(a):Z tego co zdążyłem się zorientować to badań jako takich nie przeprowadził - pokazał turbinę - byłą faktycznie osmolona w środku i wskazał winę na wtryskiwacze... Te badania sprawności wtryskiwaczy na czym polegają ?



Można zrobić test crdi przelewowy, statyczny i dynamiczny, można odczytać wartości korekt wtryskiwaczy, można wreszcie je wyciągnąć i zbadać na stanowisku probierczym.
BTW, jeśli masz czipa, to gość od turbin może mieć rację.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6542
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Awaria turbiny a niesprawne wtryskiwacze

13 paź 2013 07:40

Z tego wynika fantastyczny wniosek - na podstawie zgrubnych oględzin turbiny określają przyczynę czyli wadę innego elementu, którego nie testowali. Po prostu brawo.
Zapewne powód awarii w obu przypadkach jest ten sam, tylko warsztat oczywiście nie ma ochoty płacić za robotę i wymyślają powód, aby koszty przerzucić na Ciebie.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Awaria turbiny a niesprawne wtryskiwacze

13 paź 2013 14:21

Problem może tkwić gdzie indziej, może ale nie musi.
Jeszcze nie miałem przypadku turbiny do 1,6-U lub 1,6-U2 po regeneracji, która by w dłuższym czasie działała prawidłowo.
Dlatego zawsze klientom zakładamy nową.

AUTOR WĄTKU
adamskyyy
 

Re: Awaria turbiny a niesprawne wtryskiwacze

22 paź 2013 22:42

Hej załoga! Odświeżam temat. Autko zabrałem od firmy regenujace turbiny. Zawiozłem je do innego warsztatu gdzie po wykonaniu testów, wydali mi zaświadczenia potwierdzające ze Wtryski sa w pełni sprawne. Firma matujący turbiny po moim oznajmeniu ze wtyrski sa sprawne zwala winę na inne rzeczy. Co moge teraz począć ? Rzeczoznawca ? Oni wezmą swojego i sprawak bedzie przepychanką :(

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6542
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Awaria turbiny a niesprawne wtryskiwacze

23 paź 2013 07:19

adamskyyy napisał(a):Rzeczoznawca ? Oni wezmą swojego i sprawak bedzie przepychanką


Prawdopodobne, ale inaczej nic nie ugrasz. Ja bym nie odpuszczał, bo właśnie w Polsce za często ulegamy, że z firmą, urzędem, sądem, policją, etc. się nie wygra i szkoda prądu, i tracimy kasę, a pseudofachowcy mają się dobrze.
Jedno ważne - zacznij wszystko dokumentować na papierze, żeby potem nie było, ze nic takiego pan nie mówił. Tak więc napisz pismo, że żądasz nieodpłatnej naprawy w ramach RĘKOJMI (nie gwarancji!!!) sprzedającego usługę. Doręcz, pieczątka, podpis odbierającego pismo. Odmówią - wtedy rzeczoznawca. Zawsze też możesz poradzić się Rzecznika Praw Konsumenta, jest przy każdym starostwie powiatowym, jako "usługi" są bezpłatne.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6875
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Awaria turbiny a niesprawne wtryskiwacze

23 paź 2013 07:40

Zrób dokładnie tak jak napisał Pioter, ale najpierw napisz ten post jeszcze raz poprawnie, bo ja nie wiem o co chodzi z tym matowaniem (matowieniem?) turbin ;)
Pamiętaj - każde pismo w 2 kopiach - jedna dla nich, druga z ich pieczątką dla Ciebie. A jak nie, to polecony za potwierdzeniem odbioru. Skoro teraz zmienili front, to oczywista sprawa że dali dupy i kręcą.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl