kontrolka zapiętych pasów

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
cell
 

kontrolka zapiętych pasów

06 wrz 2007 13:21

czy kto? móg?by mi wyja?nic ?opatologicznie kiedy miga, a kiedy nie miga kontrolka zapi?tych pasów pasa?era? zajrza?em do instrukcji, ale wy?o?ona tam logika rozmyta mnie powali?a.

a ogólne pytanie jest takie. jad? z pasa?erem z przodu i co pewien czas, podczas jazdy kontrolki pasów pasa?erów z ty?u migaj?. ja rozumiem, ?e przy pierwszym ruszaniu, albo gdyby faktycznie tam kto? siedzia?. ale tak?

senkju

AUTOR WĄTKU
Mat
 

Re: kontrolka zapiętych pasów

06 wrz 2007 13:47

cell napisał(a):a ogólne pytanie jest takie. jadę z pasaĹźerem z przodu i co pewien czas, podczas jazdy kontrolki pasów pasaĹźerów z tyłu migają. ja rozumiem, Ĺźe przy pierwszym ruszaniu, albo gdyby faktycznie tam ktoś siedział. ale tak?

senkju


To normalny obiaw ;)
W tylnej kanapie nie ma czujnikow obecnosci pasazera, wiec kontrolki zapalaja sie od czau do czasu, chyba ponizej jakichs 60km/h, zeby Ci przypomniec o pasach z tylu. Jesli sa zapiete tez sie zapalaja, tyle, ze na zielono.
Ostatnio edytowano 06 wrz 2007 14:38 przez Mat, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
Klapouchy
 

06 wrz 2007 14:27

Mnie tłumaczono, że jak się zatrzymuję, to wtedy mam czas na zobaczenie tych kontrolek i wtedy się zapalają... przy ruszaniu gasną. Możliwe, że zapalają się już przy jakoś małej prędkości.

AUTOR WĄTKU
lalas
 

20 paź 2007 22:39

zapalają się tylko kiedy się zatrzymamy :wink:

AUTOR WĄTKU
kosmoz
 

31 paź 2007 09:57

to ja mam jeszcze inne pytanie, jak wyłączyć dźwięk kontrolki pasów z przodu, czy się da?

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

31 paź 2007 10:55

wydaje mi sie ze jest to raczej nie mozliwe, poniewaz mijaloby sie to z celem :D nikt by wtedy nie zwracal uwagi na sama konrolke niezapietych pasow, a tak to dzwiek jest bardzo irytujacy co sklania jednak do zapiecia :)
jezeli jest jakis sposob to pewnie jakis bezpiecznik. ale istnieje prawdopodobienstwo ze cos jeszcze wtedy sie rozlaczy
pozdr
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
masiu
 

31 paź 2007 12:56

rozwiązaniem jest zapięcie pasów :) i ewentualnie ich niezakładanie :)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6534
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

02 lis 2007 18:01

Widziałem patent u jednego gościa - wkładał w zamek samą sprzączkę od pasów (kupił na szrocie) - i nie dzwoniło
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
masiu
 

05 lis 2007 15:03

Ciê¿ko znaleŸÌ na szrocie z ceed'a, a nie wiem czy jakieœ inne bêd¹ pasowaÌ :)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6534
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

07 lis 2007 21:48

Będą , zamek jest praktycznie standardowy we wszelkich autach - zawsze coś się dopasuje za parę groszy. Ale nie polecam obchodzenia systemu, ja zdecydowanie polecam jazdę w zapiętych szelkach.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
masiu
 

07 lis 2007 23:44

ja też dzięki nim mogę jeszcze napisać tego posta :)

AUTOR WĄTKU
lalas
 

08 lis 2007 01:36

kosmoz napisał(a):to ja mam jeszcze inne pytanie, jak wyłączyć dźwięk kontrolki pasów z przodu, czy się da?


sygnał kończy brzęczeć po jakiejś minucie lub trochę dłużej, sprawdzałem, możesz zawsze podjechać do ASO aby to wyłaczyli, pod siedzeniem jest czujnik "wagowy" lub obciążeniowy jak zwał tak zwał, zawsze możesz wypiąć wtyke tylko nie wiem czy body comp nie nałapie jakichś błędów :D

AUTOR WĄTKU
Hazael
 

10 lis 2007 17:58

Z tego co wiem to zapięcie pasów ma duży wpływ na działanie układu SRS. W niektórych przypadkach nie wystrzeli poduszka (lub wystrzeli w innym czasie) jeżeli masz nie zapięte pasy.
Kiedy oszuka się system poprzez wpięcie zaczepu pasów, system SRS potraktuje że masz zapięte pasy i wystrzeli poduszkę, która przy nie zapiętych pasach narobi więcej szkód.
Polecam zapinanie pasów.

AUTOR WĄTKU
rafek81
 

11 lis 2007 20:37

hazael dokaldnie w przypadku SRS(poucha pasażera )komp "mysli" ze masz zapiete pasy i w razie wypadku strzela poduszka... a jesli masz faktycznie nie zapiete pasy.. to lecisz jak szmata w strone poduchy.. nastepnie poducha strzela.. łamie ci kosci.. kregosłup.. i po sprawie...

co do czujnikow... to w przednim fotelu pasażera jest czujnik wagowy... jesli jest minimalne obciazenie... (ok.3-4kg) na siedzieniu i nie zapiete pasy to załancza sie sygnał.. nie dotyczy to fotela kierowcy.. tzn. kierowca musi byc zapiety caly czas.. nie ma tam czujnika "wagowego".. a sygnał trwa ok. 100 sekund.. ale w praktyce to cala wiecznosc.. :)

AUTOR WĄTKU
Zeli
 

11 lis 2007 23:53

A mnie zastanawia, czy jak kierowca nie zapnie pasow, czy sygnal i kontrolka beda sobie pikac i pikac czy w koncu silnik straci moc? Cos mi sie tak kiedys obilo o uszy ze w jakiejs toyocie tak jest ale ie pamietam gdzie i kiedy to slyszalem. Wydaje mi sie jednak ze to kompletna bzdura. Moze to ktos sprawdzil?? :twisted:

AUTOR WĄTKU
sevi
 

12 lis 2007 00:01

Ja kiedyś próbowałem przejechać jakies 2 kiloski bez zapiętych pasów, niestety musiałem się poddać, nie wytrzymałem tego pipczenia :D

AUTOR WĄTKU
lenarty
 

12 lis 2007 09:49

Sygnał dźwiękowy włącza się przy prędkości pow. 9 km/h i brzęczy przez 90 sekund, potem cichnie (bez żadnych konsekwencji dla silnika itp). Przy ponownym przekroczeniu prędkości 9 km/k od zatrzymania sygnał uruchomi się jeszcze raz.

AUTOR WĄTKU
baras
 

21 lis 2007 16:10

zawsze mozna czekac az przestanie pikac , choc denerwuje to bardzo.
albo odpiac wtyke pod siedzeniem ale wtedy ten srs

AUTOR WĄTKU
lenarty
 

21 lis 2007 16:43

Nie wiem jaki jest sens robienia sobie zachodu z odpinaniem czujników, czy znoszenia długotrwałego, uciążliwego pikania? Nie rozumiem motywacji ludzi, którzy za wszelką cenę chcą jeździć bez pasów. Samobójcy?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6534
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

26 lis 2007 11:59

Najlepszym sposobem na wyłaczenie pipczenia jest zapięcie pasów - i wg mnie powinno pipczyć cały czas a nie wyciszać się po kilkudziesięciu sekundach jesli ktoś nie zapina. Ja pasy zapinam praktycznie zawsze - one naprawdę ratują życie lub chronią przed kalectwem. Zresztą czytałem gdzieś w prasie moto, że w wypadkach gdzie kierujący miał niezapięte pasy większa urazowośc jest własnie w mieście - bo poza miastem to przeważnie czołowo-boczne (chcronią strefy zgniotu, silnik, etc) a w mieście więcej jest innych konfiguracji wypadkowych - jak się okazuje trafienie w drzwi kierowcy przy 30 km/h przy niezapiętych szelkach może byc przyczyną ustanowienia dla kierowcy święta w dniu 2 listopada ... diabloo
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Powrót do Bezpieczeństwo
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl