czy ESP obejmuje TCS

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

27 paź 2007 23:39

Zoltar napisał(a):W innych autach nie ma ESP, a jest ASR, więc może idzie "dołożyć" elektoniką


trochę wyżej Cor napisał co wie na ten temat.

AUTOR WĄTKU
Pajączek
 

29 paź 2007 22:33

Dziś testowałem na placu z polbruku gdzie bylo sporo rozsypanego suchego piachu - potwierdzam, ze w roku modelowym 2008 razem z opcja ESP jest TCS !!! :)) Kontrolka podczas gwaltownego ruszania się zapala. Nie jest moze on tak skuteczny jak ASR w VW , ale na pewno jest. Wszystko wyjdzie w zime, gdzie bedzie mozna to jeszcze dokladniej przetestować....aha, zadałem to pytanie serwisowi na oficjalnej stronie KIA i potwierdzili, że z ESP jest tez TCS. Teraz po prostu wyszczególnili to w cenniku , choc i tak bylo od dawna , pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
Black
 

29 paź 2007 22:47

ja mam model 2008 i mam ESP i TCS jak wylacze ESP to pale kapcie jak chce :D

AUTOR WĄTKU
lemur
 

29 paź 2007 23:46

Wprost nie mogę się doczekać lodu :twisted:

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

30 paź 2007 08:02

kurczaki musze sprawdzić bo u mnie jakoś nie piszcze za mocno kółkami ale kontrolki zapalającej się nie widziałem
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
masiu
 

30 paź 2007 10:33

nie mam problemy czy mam czy nie - kupiłem bez ESP :)

AUTOR WĄTKU
lemur
 

17 lis 2007 22:24

Teraz już obejmuje (wcześniej go nie było):
http://www.kia.com.pl/ceedSW_wyposazenie.htm

No i doszedł Pakiet Funkcjonalny: tempomat, elektrochromatyczne lusterko wewnętrzne, czujnik deszczu, składane lusterka zewnętrzne.

A mogłem, poczekać te 2 miesiące :(

AUTOR WĄTKU
less
 

18 lis 2007 17:08

Black napisał(a):ja mam model 2008 i mam ESP i TCS jak wylacze ESP to pale kapcie jak chce :D

Jesteś pewnien, bo ja mam też rocznik modelowy 2008 i mimo ESP nie mam TCS. Czasem się zapala ESP jak koła boksują ale to tylko znaczy że buksuje jedno koło i ESP odczytuje to jako poślizg

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

18 lis 2007 18:41

nie dołożysz. Za duzo systemów do zintegrowania. Migneło mi to niedawno w jakiej gazecie.

AUTOR WĄTKU
lemur
 

18 lis 2007 18:49

Wszystko jest kwestią ceny. Na te lusterka i czujnik deszczu może bym się skusił - zależy ile by chcieli.

AUTOR WĄTKU
siuto
 

27 lis 2007 13:39

no to jak to jest w koncu?
ja doplacilem 2000 zl za, jak to stoi w cenniku, ESP (system stabilizacji toru jazdy), TCS (system kontroli trakcji) oraz BAS (system wspomagania hamowania) z tym, ze kupuje auto rok modelowy 2007 a rok produkcji 2008 i co nie bedzie mialo TCS? to za co te 2 kilo? Cena dla modeli z 2007 bez TCS powinna byc nizsza niz 2 tys zl w takim razie (tylko za ESP i BAS)

AUTOR WĄTKU
Pajączek
 

27 lis 2007 14:39

TCS jest na pewno, ja kupilem w pazdzierniku , w cenniku tez nie figurował TCS a jednak jest. Kazdy kto ma ESP ma i TCS - tak tez napisali mi z Kia POlska , pozdro ;)

AUTOR WĄTKU
lemur
 

27 lis 2007 15:38

Pajączek napisał(a):TCS jest na pewno, ja kupilem w pazdzierniku , w cenniku tez nie figurował TCS a jednak jest. Kazdy kto ma ESP ma i TCS - tak tez napisali mi z Kia POlska , pozdro ;)


Zgadzam się. Wczoraj skrupulatnie testowałem działanie układu i na przymarzniętej nawierzchni nie da się osiągnąć błyskawicznie max obrotów silnika. Normalnie silnik by wył, a koła kręciły w miejscu. Tutaj jednak czuć jak odcina silnik gdy nie ma przyczepności. A jazda na zakrętach to rewelacja - niby płynie, ale cały czas pod kontrolą. Nie spodziewałem się że to taki fajny bajer.
P.S. Kupowałem auto jak w cenniku nie było mowy o TCS.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

29 lis 2007 15:36

to jak sprawdzić czy mam czy nie????????????//
wkleić pedał i potrzeć czy się zapalakontrolka?
raczej jescze mi się nie zapaliła przy ruszaniu
ale zwróciłem uwagę tez na to że jakoś nie moge wkleić i piszczec przy ruszaniu przez 5 sekund
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
rav
 

29 lis 2007 16:46

Mi też jeszcze się nie zapaliła. Chyba za spokojnie jeżdze :(
Może ma ktoś dobry sposób na sprawdzenie systemu, ale taki żeby przeżyć :)

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

09 gru 2007 03:08

TCS z tego co wiem jest jakoś od niedawna jako całościowy pakiet: ESP+TCS+BAS. Wcześniej nie było TCS z jakichś powodów tehnicznych, a był tylko ESP+BAS - tak twierdzi po 2 dniach tajnych telefonów i konsultacji mój lokalny dealer KIA.
Ot kolejna wersja.

AUTOR WĄTKU
Obellix
 

09 gru 2007 19:00

Czasami identyfikacja działania układu TCS (i odpowiedników innyych firm) nie jest taka prosta. Testowałem go w Peugeot 407. Wszystkie 407 mają kontrole poślizgu przy ruszaniu w standardzie. W Peugeocie ten układ działa bardzo brutalnie i późno. Kóła muszą się chwile pokręcić, żeby kontrola ruszania łaskawie to zniwelowała, ale jak już się za to zabierze to daje po garach :wink: Związku z czym na początku można odnieść wrażenia, że TCS nie ma.
ESP w 407 działa pysznie i dlatego zdecydowałem się na ten układ w mojej Kii. Mam takie miejsce, które jest wyzwaniem dla układów ESP, ul. Inflancka w Warszawie. Brukowa droga, często mokra. Po łuku przechodzi w asfalt. Na bruku ESP zaczyna gimnastykę w celu wyprostowania samochodu i idzie mu dobrze. Po czym kolejno każde koło osobno wjeżdza na asfalt i gumy łapią zdecydowanie lepszą przyczepność. ESP błyskawicznie musi zmiejszyć siłe swojej ingerencji.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

02 sty 2008 09:28

TESTOWAŁEM I DZIAŁA PRZY RUSZANIU
wczoraj lód śnieg+letnie opony
1 bieg pedał i ogien ESP się zapala kola leciutko tylko boksują obroty nie rosna
i tak do 3 biegu włączał się przy mocniejszym wciśnięciu gazu
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Poprzednia strona
Powrót do Bezpieczeństwo

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl