czy ESP obejmuje TCS

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
wojtek1
 

czy ESP obejmuje TCS

20 paź 2007 20:48

Witam,

Chciałbym zapytać o opinię obecnych posiadaczy auta z ESP czy obejmuje on także system TCS.
Widze że na stronie kia jest juz on w pakiecie.

Wyczytałem teżna stronach, że w roku modelowym 2008 jest razem z ESP.

Czy może ktoś się wypowiedzieć kto ma auto z ESP z roku modelowego 2008?

AUTOR WĄTKU
lemur
 

20 paź 2007 21:55

Ja mam auto z ESP z roku modelowego 2008, ale TCS to on chyba nie ma, bo koła nie raz mi fiksowały przy ostrym ruszaniu, a kontrolka ESP się nie zapalała...

AUTOR WĄTKU
reni
 

21 paź 2007 19:29

Ale wlasnie sprawdzilem i juz mozna zamowic TCS wraz z ESP ;-)
Reni

AUTOR WĄTKU
cor
 

21 paź 2007 20:51

Hmm własnie - jak to sprawdzić - też mam auto z roku modelowego 2008 ale nie wiem jak sprawdzić czy jest TCS ?

AUTOR WĄTKU
wojtek1
 

21 paź 2007 21:02

Ja zamówiłem auto tydzień temu i teraz zastanawiam się czy ESP będzie obejmowało TCS. Jade jutro do dilera i postaram sie cos ustalić w tej sprawie.

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

21 paź 2007 21:19

z innej beczki - jezeli faktycznie nie ma TCS - musze to potwierdzic u siebie jeszcze, to kwestia "dołożenia" tej funkcjonalnosci nie powinna stanowic prblemu dla serwisu.

czuniki obrotu na kolach są (ABS)
sterowanie przepustnicą jest (ESP)

wiec to wg mnie bedzie kwestia oprogramowana modulu ESP

zainteresowanych zapraszam do drazenia tematu w serwisach :)

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

21 paź 2007 21:27

z innej beczki - jezeli faktycznie nie ma TCS - musze to potwierdzic u siebie jeszcze, to kwestia "dołożenia" tej funkcjonalnosci nie powinna stanowic prblemu dla serwisu.

czuniki obrotu na kolach są (ABS)
sterowanie przepustnicą jest (ESP)

wiec to wg mnie bedzie kwestia oprogramowana modulu ESP

zainteresowanych zapraszam do drazenia tematu w serwisach :)

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Kusybox
 

21 paź 2007 21:33

Panowie,
Kilka dni temu zapytałem bezpośrednio KIA Motros Polska sp. z o.o. jak to jest z tym TCS. Odpowiedzieli, że jest razem z ESP. Ja mam auto zamówione w marcu 2007, odebrane w kwietniu i na 100% TCS nie ma. Widzę za to, że pojawiła się ostatnio zmiana na stronie kia.pl, tzn. teraz twierdzą że za 2000 PLN mamy ESP + TCS +BAS (a nie ESP +BAS). Powastaje zatem pytanie czy postanowili farktycznie dodać oprogramowanie do TCS, czy wprowadzają klienta w błąd. Może niech Ci, którzy zamawiają teraz auta się wypowiedzą jak jest naprawdę w ich autach. :( :?

AUTOR WĄTKU
lemur
 

21 paź 2007 21:38

Dzisiaj rano pewnie będzie możliwość sprawdzenia układu, bo będzie mróz i mokro...

AUTOR WĄTKU
wojtek1
 

22 paź 2007 19:06

Zapytałem się dziś salon czy moje auto będzie miało TCS. odpowiedzieli, że wszystkie auta z ESP mają TCS. Jednak jak widze wasze komentarze to coś mi tu nie gra. Zamówiłem wersję SW 2.0 crdi optimum+ z ESP. Może ktoś kto ma taką wersję rozwieje wątpliwości?

AUTOR WĄTKU
Kusybox
 

22 paź 2007 19:11

Jeszcze raz powtarzam niech się wypowiedzą Ci, co teraz kupują niby z TCS. Być może w obecnie sprzedawanych egzemplarzach jest inaczej. Mnie salon w którym kupowałem w marcu od razu powiedział, że mimo że dokupiłem ESP, to TCS nie ma. I nie ma na 200%. Na śliskim ostre ruszanie z jedynki = idealny uślizg, co nieraz jest niebezpieczne jak chcesz szybko ruszyć i przed kimś zdążyć. :evil:

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

22 paź 2007 19:28

wojtek1 napisał(a):Zapytałem się dziś salon czy moje auto będzie miało TCS. odpowiedzieli, że wszystkie auta z ESP mają TCS. Jednak jak widze wasze komentarze to coś mi tu nie gra. Zamówiłem wersję SW 2.0 crdi optimum+ z ESP. Może ktoś kto ma taką wersję rozwieje wątpliwości?


MAM - i koleczka ... sie slizgaja jak zloto :)

jakos tak
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
cyberstorm
 

23 paź 2007 16:41

Witam

Potwierdzam, po telefonie do salonu, że auto z ESP będzie miało TCS nawet jeśli ktoś zamawiał auto wcześniej.

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
cor
 

23 paź 2007 19:03

Ja też dzisiaj wykonałem telefon do salonu (Łaziska) - auto odbierałem 29 września (modelowy 2008 r) i nie mam TCS pomimo posiadania BAS+ESP i mieć nie będę. Jak mnie poinformowano - ten element jest "montowany" tylko fabrycznie.
Nowe opcje wprowadzono dokładnie 18 października i od tego momentu kto odbierze auto będzie miał.

AUTOR WĄTKU
cyberstorm
 

23 paź 2007 19:16

Ja będę odbierał w listopadzie ale co jeśli samochód jest już na tyle zmontowany w fabryce, że nie będą dokładać TCS....

W salonie zapewniają, że kontrola trakcji ma być ale jak to faktycznie będzie wyglądało zobaczymy. Zamawiałem 20 września.

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

23 paź 2007 21:39

dobra,

sprawdzilem dzisiaj

kola sie kreca, ESP świeci i redukuje poślizg, co oznacza, ze TCS jest

ino musze sprawdzic dokladnie, jak on dziala diabloo

i tym optymistycznym akcentem...

pzdr

PS. Kiera na wprost, pedal w deche, sprzeglo puscic i piszczec kolami. POwinno sie zapalić ESP

boooozi
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Kusybox
 

23 paź 2007 21:44

Ok. Sprrróbujemy. :twisted:

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

24 paź 2007 08:13

uruchomiłem a rondzie na chwilę ESP z premedytacją
ale nie poczułem za mocno tylko kontrolka mrygła
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
lemur
 

24 paź 2007 08:17

Jak się za ostro przyspiesza na zakręcie, to ESP zadziała, ale jak się rusza bez skręcania, to już nie, przynajmniej u mnie (czyli nie ma TCS) :cry:

AUTOR WĄTKU
Zoltar
 

27 paź 2007 22:26

W innych autach nie ma ESP, a jest ASR, więc może idzie "dołożyć" elektoniką

Następna strona
Powrót do Bezpieczeństwo

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl