[C1 i C1FL] Tarcze i klocki przód/tył

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Tarcze+klocki przód

11 wrz 2014 09:21

Raczej nie powinny się grzać. U mnie po montażu nic się nie grzało. Może trzeba przesmarować co nieco.

Avatar użytkownika
ples
Kierownik
 
Posty: 474
Dołączył(a): 01 kwi 2012 13:51
Lokalizacja: Żory, PL
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2008

Re: Tarcze+klocki przód

15 wrz 2014 10:19

W sobotę wymieniłem komplet klocków na Zimmenrann. Tarcze stare. Na razie po przejechaniu 100km nic nie piszczy, samochód hamuje i ogólnie jest ok. Koszt klocków w lokalnym sklepie wyszedł 240zł.
Obrazek

woocioo
Klubowicz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 12 sty 2014 21:51
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska

Re: Tarcze+klocki przód

02 paź 2014 23:00

Mój kolejny wpis.
Tarcze i klocki Brembo...
Niestety po jakichś 2tys km zaczęły mi piszczeć. Pisk słychać głównie w korku, przy niskiej prędkości i lekkim wciśnięciu hamulca.
Czy jest jakis sposób na eliminację tego nieprzyjemnego dźwięku? :(
PRO CEE'D 2.0 DOHC 140KM 2007r

Avatar użytkownika
kissiel021
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 lip 2010 20:54
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Tarcze+klocki przód

03 paź 2014 07:48

Jeden ze sposobów (bardzo tanich), to pasta ATE Plastilube. Smaruję się nią tył klocków , dzięki temu drgania klocka w zacisku zmniejszają się, eliminując pisk.

Inna opcja to klocki po prostu mogły zostać dotarte nieprawidłowo (zostały przegrzane po założeniu, ostre hamowania itp.). Zobacz czy nie porobiły się na nich takie spieki. Wtedy jedyne co pomoże to wymiana klocków na nowe.

Spotkałem się już z opiniami, że klocki oraz tarcze brembo nie zawsze współgrają ze sobą (tzn. hamują dobrze, ale piszczą).

Oto przykład, jeden z użytkowników serwisu youtube.

https://www.youtube.com/watch?v=zC3i6jngAtA
CEE'D SW 1,6 CRDI 115km, OPTIMUM, 2009 FL

falcon
Kierownik zmiany
 
Posty: 148
Dołączył(a): 07 gru 2011 20:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Kujawska

Re: Tarcze+klocki przód

03 paź 2014 10:21

woocioo napisał(a):....jakichś 2tys km zaczęły mi piszczeć...

Jakiś czas temu w innym samochodzie miałem tarcze Brembo i klocki Ferodo. Przez początkowe jakieś 3 kkm był lekki pisk, w końcowej fazie delikatnego hamowania. Potem przestało. Może u Ciebie będzie tak samo ? BTW, aktualnie w tym samym aucie mam Ferodo plus Ferodo, przejechane ok. 25 kkm. Od początku zero pisków.

woocioo
Klubowicz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 12 sty 2014 21:51
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska

Re: Tarcze+klocki przód

03 paź 2014 11:57

Next time w takim razie full FERODO :))
Dokładnie tak jak mówisz, ostatnia faza hamowania, ew lekki docisk przy małej prędkości.
Oby to przeszło ;))
Pozdro!
PRO CEE'D 2.0 DOHC 140KM 2007r

AUTOR WĄTKU
milky
 

Re: Tarcze+klocki przód

10 paź 2014 12:01

Mój sprawdzony zestaw to Klocki + Tarcze Brembo

(zamawiałem jakieś 2 tygodnie temu takie klocki:
http://www.nowe-hamulce.pl/klocki,hamul ... 65,p30034/ )

ale Ferodo też całkiem ładnie sie spisuje chociaż mój znajomy w życiu by ich nie założył, raz się zraził do tej marki i już nie kupuje części Ferodo, teraz na rynku różnica między czołowymi producentami jest naprawdę niewielka, zarówno Brembo jak i np. ATE będą dobrym wyborem

woocioo
Klubowicz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 12 sty 2014 21:51
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska

Re: Tarcze+klocki przód

10 paź 2014 14:36

milky napisał(a):Mój sprawdzony zestaw to Klocki + Tarcze Brembo

(zamawiałem jakieś 2 tygodnie temu takie klocki:
http://www.nowe-hamulce.pl/klocki,hamul ... 65,p30034/ )

ale Ferodo też całkiem ładnie sie spisuje chociaż mój znajomy w życiu by ich nie założył, raz się zraził do tej marki i już nie kupuje części Ferodo, teraz na rynku różnica między czołowymi producentami jest naprawdę niewielka, zarówno Brembo jak i np. ATE będą dobrym wyborem



A piszczał Tobie ten zestaw Brembo podczas końcowej fazy hamowania/małej prędkości i lekkim docisku?
Bo akurat tak mi się zrobiło :/
PRO CEE'D 2.0 DOHC 140KM 2007r

AUTOR WĄTKU
milky
 

Re: Tarcze+klocki przód

13 paź 2014 07:13

Nie, jak dotąd nie miałem większych problemów z piszczeniem.

AUTOR WĄTKU
Sklep-Kia_pl
 

Re: Tarcze+klocki przód

17 gru 2014 16:53

ATE będą bardzo dobrym wyborem,chociaż na pewno droższym,w tym wypadku coś za coś i nie będziesz musiał obawiać się o klocki przez kilka ładnych tyś km.

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Tarcze+klocki przód

05 sty 2015 08:03

CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

AUTOR WĄTKU
andRyou
 

Re: Tarcze+klocki przód

05 sty 2015 12:37

woocioo napisał(a):Next time w takim razie full FERODO :))

Jestem właśnie przed wymianą kompletnych hamulców z tyłu - wyszło na wizycie u mechanika. Polecili tarcze+klocki Ferodo, szczęki Delphi. Cena nie wydawała mi się zbyt korzystna więc skontaktowałem się hamulce.net - właściciel znany chyba na forum jako "Mistrz Ferodo" ;) Faktycznie, od razu da się zauważyć że o hamulcach wie bardzo dużo, jeśli nie wszystko. I zostałem uświadomiony, że:

Ferodo jak kazda z firm produkujących klocki (Textar, Jurid, Ferodo, Pagid) nie produkuje zadnych tarcz. Te w opakowaniach Ferodo to beznadziejna chinszczyzna, ktorej ja nie proponuje na stronie hamulce.net. Delphi to koncern amerykanski, ale w opakowaniach sa wyłącznie polskie produkty. Będą wiec szczeki jakiejs spółdzielni ze Swidnicy…
Zebym mogl się „podpisac” pod propozycja i zagwarantowac nawet lepsze hamulce niż w tzw. oryginale, to musi to być zestaw Ferodo + Brembo. Do Textara w Polsce nie mam zaufania, bowiem do Polski docieraja najczęściej klocki z fabryki w Turcji. Latwo to poznac po cenach. Textar na rynku niemieckim jest nawet droższy od Ferodo. Jakosc produktow (klocki) jest porownywalna. Textar tarcze kupuje obecnie w Zimmermannie. To jednak nizsza polka niż Brembo (wlasne doświadczenia). Nigdy Textar nie produkowal tarcz.


Zdecydowałem się na tarcze Brembo + klocki Ferodo + szczęki Textar.

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1608
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Tarcze+klocki przód

05 sty 2015 12:56

Cena?
Będzie: Kia Sportage HEV GT Line 2024
Jest: Kia Optima 1.7 Gt Line 2018
Było: Kia Proceed 2020
Było: Kia Stinger 2019
Było: Kia Sportage 2017
Było: Kia Cee'd JD 2014
Było: Kia ProCee'd 2010
Było: Kia Sportage 2014

AUTOR WĄTKU
andRyou
 

Re: Tarcze+klocki przód

05 sty 2015 13:18

Klocki 150, tarcze 2x130, szczęki 145 - razem magiczne 555 zł.

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Tarcze+klocki przód

07 sty 2015 07:32

CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

AUTOR WĄTKU
mookie16
 

Re: Tarcze+klocki przód

22 sty 2015 08:41

Mistrz Ferrodo wie co mowi. Znam czlowieka osobiscie i tez dobieral mi zestaw Brembo-Ferrodo i jestem mega zadowolony z poprawy hamowania. AndRyou kupujesz od niego czy gdzies indziej za taka kwote? Ja mam jeszcze chwile czasu na tyl ale dobrze wiedziec jaki wydatek mnie czeka. Teraz wymieniam pasek wielorowkowy i magiczne kolo alternatora zwane sprzegielkiem i tez boli. Niby jest zamiennik INowski za 150 pln ale tylko w iparts.pl, a oryginal prawie 600 pln. O iparts nie chce sie wypowiadac bo zamowilem we wtorek, wczoraj sie musialem przypomniec i nadal zero odzewu.

AUTOR WĄTKU
andRyou
 

Re: Tarcze+klocki przód

22 sty 2015 12:07

Kupowałem bezpośrednio u niego, wczoraj też go odwiedziłem - brałem olej Motula bo ma z pewnego źródła. Mówił że sprzedaje dom bo wybudował drugi pod Warszawą więc pewnie niedługo się wyprowadzi i dojdą koszty wysyłki, ale wg mnie i tak warto kupować od małego sprzedawcy ale fascynata motoryzacji niż w dużym sklepie gdzie liczy się tylko marża.

BTW: wspomniane przez Ciebie części podlegają rutynowej wymianie?

AUTOR WĄTKU
ryli1
 

Re: Tarcze+klocki przód

23 sty 2015 08:29

Na ostatnim przeglądzie (140kkm) zalecono wymianę tarczy z przodu. Podali szerokość (nie pamiętam ile), wyszło że o 1 mm. przejechane.
Kupiłem tarcze i klocki i pojechałem do poleconego przez sklep mechanika. Stwierdził, że tarcze rzeczywiście trochę zjechane, ale klocki dobre i spokojnie przejadę jeszcze ze 20tyś km. i on by nie wymieniał bo szkoda klocków.
Oczywiście decyzja należała do mnie. Zostawiłem stare , a teraz się zastanawiam, czy dobrze zrobiłem?

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Tarcze+klocki przód

23 sty 2015 09:14

To co zrobiłeś to według jednych jest niezalecane a według innych zabronione. Przyczyna jest prosta - stara tarcza posiada mnóstwo nierówności do których stary klocek jest dopasowany (wzajemnie się dotarły w czasie eksploatacji) i zakładając że masz twarde klocki, a takie się zakłada razem z nową tarczą, powstaje problem z dotarciem się starego twardego i nierównego klocka do nowej gładkiej tarczy - skuteczność hamowania może spaść nawet o połowę :szok . Dlatego do starych tarcz montuje się nowe miękkie klocki, które zużywają się co prawda szybciej ale czas docierania jest bardzo krótki (prawie niezauważalny). W drugą stronę to tak nie działa, bo musiałbyś założyć "miękką" tarczę. Więc albo nowy komplet tarcze + klocki albo do starych tarcz nowe klocki, NIGDY do nowych tarcz stare klocki :!! .

AUTOR WĄTKU
andRyou
 

Re: Tarcze+klocki przód

23 sty 2015 09:23

Yyy.. jeśli dobrze zrozumiałem to kolega zostawił cały komplet stary - zgadza się ryli1? Jeśli nie, to tragedia..

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Bezpieczeństwo
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl