[C1 i C1FL] Tarcze i klocki przód/tył

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: Tarcze+klocki przód

24 kwi 2015 23:55

Przy wymianie kół na letnie jeszcze raz dokonałem pomiaru tarcz i wychodzi, że mają już minimalną grubość a nawet może o 0,2 mm mniej :)
Zdecydowałem, że tarcze idą do kosza w czerwcu akurat przez ten miesiąc je dojadę łącznie z klockami. Klocki już mam: Ferodo Premium DB1869 w miarę znany komplecik, ale cały czas myślę nad tarczami.
Z tyłu mam cały komplet Textara i jest ok, nie narzekam. Zastanawiam się co brać do przodu:
1. Textar: na motostacja.pl koszt kompletu 264 zł
2. ATE: na mostostacja.pl koszt kompletu 308 zł
3. Brembo: od mistrza Ferodo tak komplte też wychodził chyba mniej/więcej 300 zł

Doradźcie coś bo nie wiem co brać :D

Avatar użytkownika
kissiel021
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 lip 2010 20:54
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Tarcze+klocki przód

25 kwi 2015 07:10

Jeżeli chcesz tarcze, to proponuje zimmerman, zwykłe, gładkie. Są trochę tańsze niż ATE. Testuje je w drugim, cięższym samochodzie- mondeo i na prawdę dają radę. Posiadam je w komplecie z klockami tej samej firmy.
Do ceeda mam zamiar wsadzić takie tarcze w przyszłości. Natomiast jeżeli chodzi o klocki, to fabryczne wymieniłem po 85 tys. mimo że jeszcze trochę okładziny zostało. Założyłem dokładnie ferodo premier i są jak najbardziej okey. Nie piszczą. Jedyne do czego mogę się przyczepić to trochę pylą, chodź osobiście jakoś bardzo mi to nie przeszkadza. Skuteczność taka jak klocków fabrycznych. Czy lepsza to nie wiem, bo drogi hamowania nigdy nie mierzyłem ;)

Z opinii krążących po internecie, Zimmerman również dobrze współpracuje z klockami które zakupiłeś także się zastanów. :)
CEE'D SW 1,6 CRDI 115km, OPTIMUM, 2009 FL

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: Tarcze+klocki przód

25 kwi 2015 12:02

Zobacze w takim razie w jakich cenach sa te Zimmermany ;)

AUTOR WĄTKU
Twoje-Dywaniki_pl
 

Re: Tarcze+klocki przód

27 kwi 2015 09:22

A ja polecam ATE,sam mam założone i jestem bardzo zadowolony,nie ukrywam też że sugerowałem sie opiniami wielu Użytkowników na rożnych forach i właśnie ta firma wygrała,cenowo też znośnie,w zależności od sklepu na który się zdecydujesz.

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: Tarcze+klocki przód

27 kwi 2015 19:27

Ceny w sumie podobne, różnice rzędu 20-30 zł na komplecie, ciekaw jestem tych Zimermmanów zw względu na powłokę, która nie rdzewieje. Kiedyś miałe ATE Power Disc w innym samochodzie i byłem zadowolony ze skuteczności :)

Avatar użytkownika
kissiel021
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 lip 2010 20:54
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Tarcze+klocki przód

28 kwi 2015 00:09

Dokładnie. Zimmerman, ale także ATE mają powłokę antykorozyjną. Ściera się to po paru hamowaniach, ale tylko w miejscu gdzie klocek dociska tarczę. Moje już mają kilka miesięcy i na prawdę dalej fajnie wyglądają.

Teraz ciekawostka. Kupując tarcze ATE, szczególnie do większych samochodów, z większa średnicą, często w pudełku ATE są tarcze Zimmermann. Opis znajduje się na pudełku, gdyż ATE nie odlewa tarcz ani nie produkuje klocków (zaopatrza auta w gotowe układy hamulcowe). Ma od tego swoje firmy. Jakościowo oczywiście na samej górze wśród zamienników razem z Zimmermanem.
Zimmermann z kolejki produkuje tarcze, jednak klocki produkuje dla nich jakaś inna firma.

I tu link do YouTube dla zainteresowanych:
https://www.youtube.com/watch?v=weBWDD0NFEgh

A kto mi nie wierzy zadzwońcie do pierwszego lepszego sklepu z układami hamulcowymi :ok
CEE'D SW 1,6 CRDI 115km, OPTIMUM, 2009 FL

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: Tarcze+klocki przód

03 maja 2015 14:32

A tak zapytam masz ATE czy Zimermmanna? :)

Avatar użytkownika
kissiel021
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 lip 2010 20:54
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Tarcze+klocki przód

03 maja 2015 14:43

W Ceedzie mam jeszcze fabryczne tarcze, chodź już na klockach Ferodo Premier. W drugim aucie Mondeo, mam tarcze Zimmerman, klocki także Zimmerman. W obu dwóch autach nie mogę narzekać na hamulce, nic nie piszczy, hamuje okey. Jedyne spostrzeżenie, klocki Zimmermana nie pylą tak bardzo jak Ferodo i tyle :good
CEE'D SW 1,6 CRDI 115km, OPTIMUM, 2009 FL

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: Tarcze+klocki przód

03 maja 2015 14:55

Ja właśnie mam juz klocki Ferodo i szukam do nich tarcz i chyba jednak skusze się na Zimermmany właśnie :)

AUTOR WĄTKU
Sklep-Kia_pl
 

Re: Tarcze+klocki przód

18 cze 2015 10:01

Dobry wybór,akurat tym się zajmujemy więc też możemy pomóc w kwestii części do KIA,generalnie jaki budżet na zakup tarcz posiadasz?

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6866
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Tarcze+klocki przód

18 cze 2015 17:12

Kolega to pisał ponad miesiąc temu, podejrzewam, że już kupił ;)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

Re: Tarcze+klocki przód

19 cze 2015 07:46

Ryba4 napisał(a):Kolega to pisał ponad miesiąc temu, podejrzewam, że już kupił ;)

Trzeba się zareklamować raz na jakiś czas. :lol:

Avatar użytkownika
PABLOTECH
Asystent Kierownika
 
Posty: 272
Dołączył(a): 18 gru 2013 21:18
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: KIA SORENTO XM ( MY2013 ) 3,5L EXV6 280KM

Re: Tarcze+klocki przód

03 lip 2015 08:35

W sklepie http://kia.sklep.pl/ poza MOBIS-owymi ( trochę drogimi :/ ) znalazłem również jakiś koreański zamiennik " wysokiej jakości " / klocki przednie Kia ceed, Hyundai i30 - przeceniony z 79,00 na 55,00. Czy ktoś z Was może ich używał i mógłby ocenić porównując innymi.
Poprzednie auto: KIA CEE'D SW 2010 115KM OPTIMUM+ FUN Obrazek

AUTOR WĄTKU
Sklep-Kia_pl
 

Re: Tarcze+klocki przód

01 paź 2015 12:13

Z innymi czyli którym konkretnie? Zagadałeś do nas tak jak pisałem powyżej? Wiem,ze temat sprzed miesiąca,ale nie każdy robi wszystko zaraz na drugi dzień,więc dlatego wolę zapytać i sie upewnić:)

Avatar użytkownika
PABLOTECH
Asystent Kierownika
 
Posty: 272
Dołączył(a): 18 gru 2013 21:18
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: KIA SORENTO XM ( MY2013 ) 3,5L EXV6 280KM

Re: Tarcze+klocki przód

01 paź 2015 19:47

Temat sprzed 3 m-y :). Zapodałem TEXTAR - y i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Hamują lepiej niż się spodziewałem. Co prawda subtelnie popiskują w końcówce hamowania ale to mi akurat nie przeszkadza :fiu
Poprzednie auto: KIA CEE'D SW 2010 115KM OPTIMUM+ FUN Obrazek

AUTOR WĄTKU
mastek
 

KLOCKI I TARCZE A GWARANCJA

14 gru 2015 15:17

Witam,

W grudniu mieniło 5lat od zakupu auta, w sumie nic się nie działo i przeglądy zawsze były robione w autoryzowanym warsztacie w Poznaniu.
Natomiast w tym przeglądzie wyszło że mam do wymiany przednie tarcze i klocki hamulcowe (przebieg 42000km).
- dostałem od nich wycenę na około 900zł za dwie tarcze i dwa komplety kloców aby wszystko wymienić z przodu
- dodam że wycenione części to zamienniki, nie oryginalne

I teraz mam pytania:
1. Czy mogę wymienić te elementy w nieautoryzowanym warsztacie nie tracąc gwarancji?
2. Czy uważacie że cena 900zł za taką wymianę to dużo czy cena ok:
- jeżeli okaże się że różnicą w nieautoryzowanym warsztacie to 100zł to wole jednak autoryzowany.

Auto: KIA PRO CEED 2010 BENZYNA 1.6. OPTIMUM

Z góry dziękuje za pomoc.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6523
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: KLOCKI I TARCZ|E A GWARANCJA

14 gru 2015 15:58

1. Możesz
2. Bardzo dużo, tym bardziej, że oferują Ci zamienniki.

Dobre zamienniki tarcz na przód kupisz za około 200 - 250 zł, klocki 100 zł, wymiana w warsztacie pana Zenka koło 100 zł. U góry masz reklamy zaprzyjaźnionych sklepów, wejdź na MotoCentrum i będziesz miał do wyboru do koloru.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
mastek
 

Re: KLOCKI I TARCZ|E A GWARANCJA

14 gru 2015 16:11

Sam raczej nic nie kupię bo się nie znam, ale skoro do ugryzienia 50% kwoty do jest faktycznie poszukam jakiegoś pana Zenka :)
Wielkie dzięki.

AUTOR WĄTKU
Artemenes
 

Re: KLOCKI I TARCZ|E A GWARANCJA

14 gru 2015 17:18

Niedawno wymieniałem to co potrzebujesz i .... części wraz z robocizną wyszły ok. 50% tego co Tobie proponuje autoryzowany warsztat. Tarcze i klocki kupowałem u naszego partnera :) A warsztat to nie pan Zenek tylko warsztat obsługujący VW i Skoda.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6523
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: KLOCKI I TARCZ|E A GWARANCJA

14 gru 2015 18:20

Wybór nie jest trudny- na MotoCentrum np. wybrałbym tarcze:
- ekonomicznie Delphi
- do agresywniejszej jazdy Brembo lub ATE
Klocki:
- ekonomicznie Delphi
- agresywniejsza jazda Brembo lub ATE

Powołaj się na mojaceed.pl, będzie rabat.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Bezpieczeństwo
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl