Koszty przeglądów

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Jenot
 

11 kwi 2008 16:06

11.04.2008 - K&K Wojtanowicz Wejherowo - Cee'd 1.6 CRDi 2 przeglÂąd po 40kkm.
Filtr oleju - 47,06
Filtr paliwa - 111,06
Filtr powietrza A/C - 80,88
Filtr powietrza - 53,46
Olej - 231,80
Robocizna - 260,40
Razem 784,66

Plus w cenie przeglÂąd lakieru po roku uÂżytkowania pojazdu (na ceny miaÂłem rabat - zÂłota karta salonu)

AUTOR WĄTKU
popmart
 

14 kwi 2008 07:57

hejo ... zadzwoniłem D Auto-Gdynia

i liczą sobie 744 PLN bez powłoki lakierniczej.

na pytanie co do oleju pan powiedział że LOTOS leją zgodnie z sugestią KIA ale mogą zalać także Castrolem, jak zapytałem czy mogę przywieźć swój (prawie jestem, pewien ze będzie to Shell Helix Ultra 5w40) to pan powiedział że owszem ale nie będzie ujety na wydruku bo Kia zaleca LOTOS na to ja czy castrol będzie ujety? on że TAk... i coś bredzi o stracie gwarancji ... ja mu na to że KIA wyraźnie mówi o klasie oleju nie o konkretnym producenie a Lotos jest jedynie sugestią marketingową ... pan się nie wypowiedział ...... ogólnie złe wrażenie (rozmowa telefoniczna) i drogo

CDN

AUTOR WĄTKU
Jenot
 

14 kwi 2008 08:42

popmart napisał(a):hejo ... zadzwoniłem D Auto-Gdynia

i liczą sobie 744 PLN bez powłoki lakierniczej.

na pytanie co do oleju pan powiedział że LOTOS leją zgodnie z sugestią KIA ale mogą zalać także Castrolem, jak zapytałem czy mogę przywieźć swój (prawie jestem, pewien ze będzie to Shell Helix Ultra 5w40) to pan powiedział że owszem ale nie będzie ujety na wydruku bo Kia zaleca LOTOS na to ja czy castrol będzie ujety? on że TAk... i coś bredzi o stracie gwarancji ... ja mu na to że KIA wyraźnie mówi o klasie oleju nie o konkretnym producenie a Lotos jest jedynie sugestią marketingową ... pan się nie wypowiedział ...... ogólnie złe wrażenie (rozmowa telefoniczna) i drogo

CDN


Popmart 744 zł za pierwszy czy drugi przegląd??
Co do bredzenia tego Pana to najwyraźniej D-Auto w Gdyni ma podpisana umowę z Castrolem i Lotosem i dlatego Pan bredził coś o stracie gwarancji. Olej to ... Pozdrawiam

PS. Swoją droga Lotos to naprawdę niezły olej :).

AUTOR WĄTKU
popmart
 

14 kwi 2008 09:01

oczywiście że pierwszy przeglad .... nie powiedział że stracę ale " jakb y co to stracę" znaczy się że jak mi sie uszkodzi silnik ....

AUTOR WĄTKU
popmart
 

18 kwi 2008 08:35

może wyjde na sknerę ale już mam plan na którym oszczędze sporo kaski ... sam zakupię całą eksploatację:

Olej Shell Helix Ultra Extra C3 5l = 220PLN
filtr oleju oryginał = 30PLN
filtr Paliwa oryginał = 55 PLN
filtr powietrza oryginał = 65 PLN
Filtr klimy ( http://www.allegro.pl/item333946684_fil ... o_w_y.html ) = 60 PLN z kosztami wysyłki
Przegląd blacharski = 100 PLN
robocizna serwisu = 255 PLN

CAŁOŚĆ 785 PLN

tak więc przy cenach serwisu i w załozeniu że :

755 PLN - cena którą mi krzykneli (bez filtra paliwa którego to wymiany podobno KIA nie zaleca przy 1 przeglądzie :? nie wiem czy pan w serwisie sciemnił :idea: ale powiedział że jak chce filtr paliwa a on zaleca to +100PLN) ; +100 za blachę + 60 za kabinowy

Wychodzi 1015 PLN

róznica 230PLN dodająć że leję lepszy olej niż zaproponowany w ASO , chyba nie do pogardzenia tylko ciekawe co powie na to miły pan z serwisu jak przywiozę mu całą eksploatację ;)

Avatar użytkownika
studzio
Asystent Kierownika
 
Posty: 235
Dołączył(a): 07 sty 2008 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

18 kwi 2008 09:11

Jako ciekawostka.
Kia zaleca oleje Lotos,a zobaczcie co salon reklamuje na ramkach tablic rejestracyjnych.W tym wypadku na moim procku
Niezłe prawda. :)
Obrazek

AUTOR WĄTKU
less
 

19 kwi 2008 20:34

popmart napisał(a):może wyjde na sknerę ale już mam plan na którym oszczędze sporo kaski ... sam zakupię całą eksploatację:

Olej Shell Helix Ultra Extra C3 5l = 220PLN
filtr oleju oryginał = 30PLN
filtr Paliwa oryginał = 55 PLN
filtr powietrza oryginał = 65 PLN
Filtr klimy ( http://www.allegro.pl/item333946684_fil ... o_w_y.html ) = 60 PLN z kosztami wysyłki
Przegląd blacharski = 100 PLN
robocizna serwisu = 255 PLN

CAŁOŚĆ 785 PLN

tak więc przy cenach serwisu i w załozeniu że :

755 PLN - cena którą mi krzykneli (bez filtra paliwa którego to wymiany podobno KIA nie zaleca przy 1 przeglądzie :? nie wiem czy pan w serwisie sciemnił :idea: ale powiedział że jak chce filtr paliwa a on zaleca to +100PLN) ; +100 za blachę + 60 za kabinowy

Wychodzi 1015 PLN

róznica 230PLN dodająć że leję lepszy olej niż zaproponowany w ASO , chyba nie do pogardzenia tylko ciekawe co powie na to miły pan z serwisu jak przywiozę mu całą eksploatację ;)



Skąd masz te ceny filtrów, tzn. gdzie za tyle naby można?

AUTOR WĄTKU
maciusceed
 

Koszty przeglądu Piacnot a Ceeda u Wojtanowicza!!!

20 kwi 2008 18:16

Słuchajcie to się w głowie nie mieści u Wojtanowicza w Wejherowie skasowali mnie 766.85 zł za przegląd Picanto 30.000km, to już się boję ile to będzie za Ceed Diselka 115 :cry:

Czy ktoś może wie ile kosztują przeglądy za CEEDA i Picanto u innych ASÓW w pomorskim?!

AUTOR WĄTKU
popmart
 

20 kwi 2008 20:51

less napisał(a):
popmart napisał(a):może wyjde na sknerę ale już mam plan na którym oszczędze sporo kaski ... sam zakupię całą eksploatację:

Olej Shell Helix Ultra Extra C3 5l = 220PLN
filtr oleju oryginał = 30PLN
filtr Paliwa oryginał = 55 PLN
filtr powietrza oryginał = 65 PLN
Filtr klimy ( http://www.allegro.pl/item333946684_fil ... o_w_y.html ) = 60 PLN z kosztami wysyłki
Przegląd blacharski = 100 PLN
robocizna serwisu = 255 PLN

CAŁOŚĆ 785 PLN

tak więc przy cenach serwisu i w załozeniu że :

755 PLN - cena którą mi krzykneli (bez filtra paliwa którego to wymiany podobno KIA nie zaleca przy 1 przeglądzie :? nie wiem czy pan w serwisie sciemnił :idea: ale powiedział że jak chce filtr paliwa a on zaleca to +100PLN) ; +100 za blachę + 60 za kabinowy

Wychodzi 1015 PLN

róznica 230PLN dodająć że leję lepszy olej niż zaproponowany w ASO , chyba nie do pogardzenia tylko ciekawe co powie na to miły pan z serwisu jak przywiozę mu całą eksploatację ;)



Skąd masz te ceny filtrów, tzn. gdzie za tyle naby można?


http://www.kia.auto.pl/

AUTOR WĄTKU
dankat
 

21 kwi 2008 18:14

21.04.2008 Kia Słupsk ceed 1,6 cdri 115KM, przeglad 20.000 km
robocizna - gratis, byli mi to winni
olej - własny
filtr oleju - 44 zł
filtr paliwa - 119 zł
filtr powietrza - 58 zł
filtr pyłkowy - 88 zł
razem - 309 zł (same filtry)

AUTOR WĄTKU
zibi.s
 

szok poprzegladowy

11 lip 2008 17:14

trzymajcie sie mocno na krzeslach: przeglad po 20 tys.
Stargard
olej lotos 5.6 l. :?: 291
przeglad 275
wklad oleju 138
filtr klimy 142
filtr pow. 122
RAZEM 968 ciezko zapracowanych zl.
sprawdzalem dzis raz jeszcze znaczek na aucie i nie jest to bmw. przeglad zrobila zona i jest juz po ptakach ale migotanie przedsionkow nie mija. strzeżcie sie tego serwisu diabloo

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

11 lip 2008 18:13

rozumiem że to ropniak?

ot masz nauczkę że jak wyślesz kobietę która nie wie co i jak wcisną jej wszystko...
biorąca pod uwagę ile zapłacił kolega dankat pisząc post wyżej
to przepłaciła dużo za dużo
ja jadąc na przegląd najpierw zadzwonię i zapytam ile za taką przyjemność
a dopiero później się wybiorę do któregoś ;)

AUTOR WĄTKU
zibi.s
 

11 lip 2008 19:42

ja tez pytalem i to nie raz mialo byc 600-700 .oni mają ceny z kosmosu .porownując najdrozej w Polsce. normalnie Bewerly Hills.

AUTOR WĄTKU
kangur
 

13 lip 2008 11:14

koszt przeglądu który musiałem uiścić to przegięcie - rozmawiam z kumplem na temat innych serwsów np. nissan note (ON) przegląd po roku - 520 zł. a u mnie beznyna koszt przegladu 720 zł. Wygląda na to ze serwisy Kia są jednymi z najdroższych.

AUTOR WĄTKU
AndyCzarny
 

13 lip 2008 11:35

kangur napisał(a):koszt przeglądu który musiałem uiścić to przegięcie - rozmawiam z kumplem na temat innych serwsów np. nissan note (ON) przegląd po roku - 520 zł. a u mnie beznyna koszt przegladu 720 zł. Wygląda na to ze serwisy Kia są jednymi z najdroższych.


poszukaj na forum wypowiedzi klubowiczów którzy już robili przeglądy, bo mam wrażenie że co serwis to inna polityka cenowa i z tego co pamiętam to są serwisy KIA które mają normalne ceny dla ludzi

pozdrawiam Andrzej

AUTOR WĄTKU
miccal
 

13 lip 2008 14:35

gwarancja kosztuje,, ktoś za nią musi zapłacic ,, swoja drogą w hyundaiu nie kasują za przegląd blacharski (chyba ze sie mylę w co nie wierze )

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

13 lip 2008 14:40

miccal napisał(a):gwarancja kosztuje,, ktoś za nią musi zapłacic ,, swoja drogą w hyundaiu nie kasują za przegląd blacharski (chyba ze sie mylę w co nie wierze )
może tak jak w Kia trzeba sie o niego upomnieć?

AUTOR WĄTKU
Kojot
 

13 lip 2008 15:07

Łaziska Górne

przegląd był robiony 12.06.2008

Silnik 1,4 przegląd po 15kkm

Więc tak :] Szybko i sprawnie.
Robocizna - 274,50zł
Filtr oleju - 19,90zł
Filtr przeciwpyłkowy - 93,55zł
Olej Lotos 5W40 - 85,50zł
Uszczelka 14x20 0,63zł
RAZEM - 474,08

W tym rabat 5% na części i 10% na robociznę. Ceny BRUTTO.
Myślę że nawet tanio.
Ostatnio edytowano 25 sie 2008 14:27 przez Kojot, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
Jacek
 

13 lip 2008 21:54

Dąbrowa Górnicza
Przegląd 05.08
Z olejem CASTROL 0w-30SL i przeglądem antykorozyjnym
567PLN
wszystkie materiały kupione w serwisie.

AUTOR WĄTKU
xabeman
 

18 lip 2008 21:28

HEHE

No to za to się może na mnie poobrażają co po niektórzy, ale trudno.

Klienci kupując samochód patrzą na cenę, zużycie paliwa, ewentualnie cenę ubezpieczenia. Gdy pojadą na przegląd, to łapią się za głowę. Cóż, dla mnie to oczywiste, że koszty serwisowania trzeba brać pod uwagę.

Co do cen, części, jeśli uważacie, że są z kosmosu, zażądajcie zapewnienia, że to na pewno oryginały. Już kiedyś pisałem, że w małych serwisach często brakuje części eksploatacyjnych (złe planowanie zapasami się kłania). Serwis szuka naprędce zamienników na rynku lokalnym i sprzedaje jako oryginał.

Jeśli chcecie poznać typową usterkę w Cee'dzie, to łączniki stabilizatora przód. Prędzej czy później każdego z Was czeka wymiana. Objaw: Stuki z przodu pojazdu podczas jazdy. Nie mniej od czegoś jest gwarancja... :D

Pozdrawiam

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Koszt utrzymania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl