Cena nowego Ceed'a a kurs Euro

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Kowalski9
 

Cena nowego Ceed'a a kurs Euro

13 maja 2008 21:48

Ważnym czynnikiem kosztu utrzymania to koszt zakupu i odsprzedaży. Koszt zakupu to cennik - odsprzedaż wiadomo - koreański samochód itd...
Zbliżamy się do wakacji. Ceny samochodów rosną ale euro w stosunku do PLN tanieje. Osobiście wyczekuję na zmianę cennika u importera (może w drugiej połowie wakacji). Czy orientowaliście się jak wyglądają ceny na Słowacji lub w Czechach? Jeśli nie jest lepiej jak w Polsce to czekamy na lepsze czasy.
Podrowienia.

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

13 maja 2008 21:58


AUTOR WĄTKU
sko_fild
 

14 maja 2008 07:36

Tak powinno być, że jak spada euro to i ceny w salonach. Ale nie jest tak pięknie. Nie słyszałem o obniżkach :cry:

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

14 maja 2008 08:16

Nie liczyłbym na obniżki - za dobrze się sprzedaje.Nawet promocje ograniczyli - brak alarmu i czujników cofania.

AUTOR WĄTKU
sko_fild
 

14 maja 2008 08:40

Te promocje dadzą pewnie pod koniec roku 8-) na wyprzedaż rocznika 2008

AUTOR WĄTKU
Kowalski9
 

07 lip 2008 19:51

Jednak coś się ruszyło od 26.06 ubezpieczenie gratis (1700PLN do przodu). Myślę, że w sierpniu nowy cennik.

AUTOR WĄTKU
potok
 

07 lip 2008 20:34

Kowalski9 napisał(a):Jednak coś się ruszyło od 26.06 ubezpieczenie gratis (1700PLN do przodu). Myślę, że w sierpniu nowy cennik.


Tiaaa, nie dotyczy wersji pro i SW :cry:

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

07 lip 2008 20:57

<span>Kowalski9</span> napisał(a):Ceny samochodów rosną
tak? wg mnie cennik modelu 2007 a 2008 jest wciąż ten sam
i mimo rosnącej cen wszystkiego innego ceny samochodów są takie same
no chyba że patrzymy na ceny nowych modeli w porównaniu do tych starszych
ja tez liczyłem na niższe ceny nowego ceeda
ale już raczej nie ma na to szans
póki co zmieniają tylko promocje

AUTOR WĄTKU
bns
 

07 lip 2008 23:45

No niby zlotowka mocna, ale to tylko jeden z czynnikow... rownowaza to chociazby wywindowane ceny stali.

AUTOR WĄTKU
Kowalski9
 

08 lip 2008 05:40

e2rdo napisał(a):i mimo rosnącej cen wszystkiego innego

Na szczęśie nie wszystkie ceny rosną. Popatrzmy na ceny elektroniki (przeważnie montowanej w kraju z importowanych elementów). W ciągu roku spadek średnio o 50%.

AUTOR WĄTKU
siuto
 

08 lip 2008 06:18

wszystko OK
tylko koszty utrzymania stale rosna.
na Slowacji równiez.

AUTOR WĄTKU
Kowalski9
 

12 sie 2008 20:09

Kowalski9 napisał(a):Jednak coś się ruszyło od 26.06 ubezpieczenie gratis (1700PLN do przodu). Myślę, że w sierpniu nowy cennik.


No to powoli się sprawdza mamy sierpień i nowy cennik. Liczę na jeszcze jedną obniżkę w tym roku, ale chyba poczekam do stycznia i kupię SW ze starego roku ( w domyśle ok 6tyś upustu ).

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

12 sie 2008 20:42

to fakt, są nowe ceny i nowe promocje ;)
http://www.kia.pl/ceed_wyposazenie.htm
http://www.kia.pl/promocja.htm

niestety w ten oto sposób mój samochód jest tańszy jeszcze bardziej i przy odsprzedaży stracę na nim jeszcze więcej :/
szkoda ze salon nie zwraca różnicy ;]

AUTOR WĄTKU
Kowalski9
 

09 lis 2008 22:14

Chyba czas na kolejną obniżkę. Co prawda złotówka już nie ta co w sierpniu (nas krysys nie dotyczy - my dostajemy w d..pę zawsze kiedy jest zawierucha) ale koniec roku coraz bliżej, a sprzedaż kii (nie tylko niej) spada. Zakupy policjii nie uratują koniunktury, a akcje pt. "weż dilera w obroty" nie przekonają klienta do wykupu z salonów rocznika 2008 - chyba że uwierzymy nawyływaniach w mediach - "taniej już nie będzie". Poczekamy zobaczymy. Ja zaryzykuję i poczekam do lutego. Mój Lanos ma 10-ty rok, ale ciągle jeżdzi.

AUTOR WĄTKU
mark_TDDI
 

10 lis 2008 16:57

Nie tylko policja wybrała ceeda - również wojsko. Samochód świetnie się sprzedaje, a KMP ma już dawno wykonany plan sprzedaży. Zapomnijcie o wielkich obniżkach (no może poza tym, co zostanie, ale wtedy zwykle nie ma już spośród czego wybierać)...

AUTOR WĄTKU
woytazs
 

11 lis 2008 17:55

Witam.

Ja takÂże przymierzam siĂŞ do zakupu cee'da. Jestem juÂż po 2 jazdach prĂłbnych (1,6 PB i ON) i po pierwszej wstĂŞpnej propozycji dealera ( Kia Motors Katowice).
W zasadzie jestem juÂż zdecydowany na 1,6 CRDi 115 KM. Wersja wyposaÂżenia Optimum lub Optimum+.
Na czasie mi nie zaleÂży. Kolor jest mi teÂż obojĂŞtny.
I tu moje pytanie. Czy warto czekaĂŚ do stycznia - lutego i liczyĂŚ na dobrÂą ofertĂŞ jakiegoÂś "leÂżaka"? PrzewaÂżnie zostajÂą im te lepiej wyposaÂżone wersje, czyli w zasadzie to czego szukam.

Na chwilĂŞ obecnÂą oferta dealera to 64 tys za wersje Optimum (+l. metalik + automatyczna klima + alarm +c. cofania +dywaniki + ubezpieczenie) lub 67 tys za to samo w wersji Optimum +.

Pzdr

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

11 lis 2008 18:46

nie wiem czy warto czekać
jak ci nie zależny to czekaj
ale teraz za rynkiem trudno nadążyć
szczególnie że toyota niebawem podniesie ceny ;)
mówili już o tym na tvn turbo w raporcie
jak i są już reklamy w radiu że niebawem podniosą ceny
a znając życie jak toyota podniesie ceny to i inne marki też...

AUTOR WĄTKU
Phil
 

11 lis 2008 19:18

wątpię, żeby było taniej. jak e2rdo napisał, toyota już zaczyna podnosić (euro w dół idzie), pewnikiem inne marki podążą tym tropem. nawet jeśli pozostawią ceny/rabaty na tym samym poziomie, to trudniej będzie coś wynegocjować dodatkowo u dealera.

AUTOR WĄTKU
mark_TDDI
 

11 lis 2008 20:11

Ja wynegocjowałem 1.6 CRDI SW 2008 za 66.650:
-optimum plus (wnętrze czarne+dół jasny)
-srebrny metalik
-automatyczna klimatyzacja
-ESP
-alufelgi 16" + opony letnie
-felgi stalowe 16 + opony zimowe
-autoalarm
-czujnik cofania
-listwy boczne
-dywaniki gumowe i welurowe
-pakiet ubezpieczenia na 1 rok

Wydaje mi się, że cena dość OK - ja w każdym razie jestem zadowolony.
Stan palcu jest taki sobie - jak juz wcześniej wspominałem, może nie być z czego wybierać.
Aaaaa.....Słowacja wchodzi do strefy euro, więc kto wie jak zachowają się ceny....

AUTOR WĄTKU
woytazs
 

11 lis 2008 21:37

mark_TDDI napisał(a):Ja wynegocjowałem 1.6 CRDI SW 2008 za 66.650:
-optimum plus (wnętrze czarne+dół jasny)
-srebrny metalik
-automatyczna klimatyzacja
-ESP
-alufelgi 16" + opony letnie
-felgi stalowe 16 + opony zimowe
-autoalarm
-czujnik cofania
-listwy boczne
-dywaniki gumowe i welurowe
-pakiet ubezpieczenia na 1 rok


To na prawdę bardzo dobra jak nie rewelacyjna cena. Można spytać, w którym to salonie. Przy takiej ofercie zdecydowanie nie ma co czekać do końca roku.

Następna strona
Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl