1,6 CRDI 115KM spalanie

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
novee
 

29 sie 2008 21:40

Żadne cuda, raz że jeździć trza umić :D , a dwa że często jak masz auto z dużym benzynowym wolnossącym silnikiem, to jak się "wjeździsz" to się okazuje że nie pali dużo więcej niż mała popierdułka. Dużego nie trzeba deptać żeby normalnie jeździć.
<span>pioteer</span> napisał(a):moj obecny wehikul z silnikiem 1,6 dhci 105KM po miescie i bardzo krotkich odcinkach nie chce zejsc ponizej 10l, w zimie spokojnie 12 lyka...
- jak Ci tak 1.6 łyka to idź go naprawić, albo uczyć się jeździć bo jeździsz jak młody gniewny, albo nie podawaj wycinkowego spalania z bardzo krótkich odcinków w mieście, bo wtedy to nie ma nic wspólnego ze spalaniem średnim, a w takich warunkach (+korki) każde auto pali ogromne ilości paliwa. Tylko że to nie jest normalna jazda i raczej nie kupuje się auta żeby w miejskich korkach jeździć 2 km do pracy i z powrotem. Wtedy polecam bilet miesięczny ew. rower :P :)

BTW. Co to jest za silnik dhci??? Serio nie wiem, poważnie pytam.

AUTOR WĄTKU
pioteer
 

29 sie 2008 22:03

novee napisał(a): jak Ci tak 1.6 łyka to idź go naprawić, albo uczyć się jeździć bo jeździsz jak młody gniewny...

To prawda, ze te spalanie to srednia z 4km odcinka dom-praca;-)
Ale skoro wiekszosc przebiegow to ta trasa to chyba jest to jednak moje spalanie srednie :roll:
W weekend bylem na wycieczce w gorach - 500km, z tego 200km autostrady 130-150km/h - srednia 7,3l/100km...
Tak czy inaczej 240KM sonata w automacie pali w miescie raczej 15-16 niz 12-13l...
novee napisał(a):
...raczej nie kupuje się auta żeby w miejskich korkach jeździć 2 km do pracy i z powrotem. Wtedy polecam bilet miesięczny ew. rower :P :)

ja jestem widac wyjatkiem, na srodki masowej komunikacji jestem za stary i za wygodny, juz niedlugo zamienie 1,6 benzynke na 2,0td;-)
novee napisał(a):
BTW. Co to jest za silnik dhci??? Serio nie wiem, poważnie pytam.

BTW: mialo byc dohc;-)

peace.piotr

AUTOR WĄTKU
novee
 

29 sie 2008 22:50

<span>pioteer</span> napisał(a):Tak czy inaczej 240KM sonata w automacie pali w miescie raczej 15-16 niz 12-13l...
niech Ci będzie, przy Twoim jeżdzeniu 4km, kiedy się nawet dobrze nie rozgrzeje pewnie tyle spali. Ale przy normalnej jeździe >10km i bez ustawicznego stania w korkach naprawdę nie musi.
A tak napisał Puhaal w innym wątku:
<span>Puhaal</span> napisał(a):Bez rewelacji - Opirus mojego ojca pije 13,5 l. po mieście z tą różnicą że pod maską siedzi 3,5 V6 i skrzynia auto.
a Papirus :P jeszcze większy i cięższy od Sonaty.

To są takie urban legends że jak duży i automat to pije wiadrami, a diesel to w ogóle prawie produkuje paliwo :P Mnie zastępczy Hyundai Atos z chyba 1.0 litrowym silnikiem zeżarł 9 litrów na autostradzie do Poznania, to ta Sonata powinna wypić ze 30 idąc takim tokiem rozumowania.

A swoją drogą, to przy Twoich 4km to się przygotuj na 9-10l w 2.0 CRDI :wink:

AUTOR WĄTKU
pioteer
 

29 sie 2008 23:20

novee napisał(a):A swoją drogą, to przy Twoich 4km to się przygotuj na 9-10l w 2.0 CRDI :wink:


Jestem gotow, kupuje auto z tym silnikiem dla przyjemnosci z jazdy a nie dla oszczednosci...szczegolnie przy sredniorocznym przebiegu ~10kkm...

pozdr.piotr

AUTOR WĄTKU
novee
 

29 sie 2008 23:57

<span>pioteer</span> napisał(a):kupuje auto z tym silnikiem dla przyjemnosci z jazdy a nie dla oszczednosci...szczegolnie przy sredniorocznym przebiegu ~10kkm

to fanatykiem diesla jesteœ :) przy powy¿szych, Twoich za³o¿eniach to na 100% wzi¹³bym dobr¹ beznynê, nawet Cee'da 2.0.

SzerokoÂści i przyczepnoÂści :)

AUTOR WĄTKU
pioteer
 

30 sie 2008 00:05

novee napisał(a):to fanatykiem diesla jesteś :) przy powyższych


Dokladnie, po trzech wolnossacych benzynach chce TD :twisted:
Mialem okazje troche pojezdzic 90 i 130 konnym TD i zakochalem sie :roll:
Nastepnym autem mogl byc tylko dieselek z odkurzaczem
pozdr.piotr

AUTOR WĄTKU
novee
 

30 sie 2008 00:10

90 i 130 KM TD to jak wnioskuję coś z grupy VW Audi? A jeździłeś 2.0 CRDI? Bo to zupełnie inaczej rozwija moc, ja się aż zdziwiłem, pozorne wrażenie że jest z połowę słabszy od porównywalnego TDI, aczkolwiek jeździ nie tak słabo.

AUTOR WĄTKU
pioteer
 

30 sie 2008 00:20

novee napisał(a):90 i 130 KM TD to jak wnioskuję coś z grupy VW Audi? A jeździłeś 2.0 CRDI?

pudlo;-) megane, c4 i laguna3, przy czym megane zdecydowanie najslabiej jezdzila z tej trojki, oczywiscie laguna 130KM bezkonkurencyjna,
nawet porownujac z teoretycznie troche mocniejsza 407 136KM, ktora odbylem jazde testowa.
2.0 crdi zrobilem tylko rundke honorowa (z 10km) na jezdzie testowej,
ciag miod malina, tylko troche glosno...szczegolnie po lagunie...
pozdr.piotr

AUTOR WĄTKU
novee
 

30 sie 2008 00:36

heh, mój to już bardzo głośno... :twisted: ale podobno to normalne :o

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Spalanie 1.6 CRDI - 115 KM

06 wrz 2008 18:56

Witam,
U mnie spalanie na kompie z 41.000 km : 5,0 l ON/100km. Fakt że więcej jest trasy niż miasta. Prędkość max. ok 120 km / h. pozdrawiam Darek

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

06 wrz 2008 23:03

U mnie narazie 80% trasa 20% miasto 6,7, miejscami 160 km/h. Widze bardzo mala roznice w trasie przy predkosci 110 km/h a np 140.

AUTOR WĄTKU
mca
 

10 wrz 2008 12:48

wgrany nowy soft.. wymieniony olej na mobile 1 i sprawdzone błędy (4.09.2008)... i nie widze poprawy spalania.. na trasie, spali dużo mniej ale po samym mieście to jest ciągle blisko 9 a 10, kręcąc max do 2.5-3.3. cóż.. pozostaje mi jeżdzić kręcąc nie dynamicznie/nie szybko ;p

zbudas
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 30 sty 2008 21:14
Lokalizacja: £ódź
Grupa: Łódzka

10 wrz 2008 20:28

witam.
u mnie spalanie kształtuje się następująco:

miasto z klimą zimą na starym sofcie: 8,8

Nowy soft (choćna starym porównywalnie)
miasto z klimą: 7,8
miasto bez klimy: 7
trasa prędkość 90-120: 5,5 (takie wskazania mam najczęściej po długich trasach jeżdząc po polskich drogach)
Trasa bardzo ekonomiczna jazda: 4,8 (trochę męczy taka jazda)
jazda średnia (70 % trasy 30% miasta) : 6,2 (i takie mam latem najczęściej wskazania na kompie)

Mam wgrany nowy soft ale nie odczuwam jakiejś znacznej różnicy poza tym że przy ruszeniu z serwisu na 1 biegu po raz pierwszy wskazanie chwilowe doszło do 53 litrów/100. Ponadto teraz nie wiem czy zauważyliście (po wymianie softu) auto zaczyna się dusić przy malych obrotach, np dojeżdzając do skrzyżowania hamując na 4 biegu silnikiem zaczęło lekko szarpac prz ok 900-1000 obrotów. wydaje mi sie że przed zmianą softu bylo bardziej elastycznie.


Pozdrawiam i życze spokojnej i przyjemnej jazdy.
cee'd optimum crdi 115km 5K 2007
toyota avensis 1,8 Pb 2012

AUTOR WĄTKU
Bandyta
 

11 wrz 2008 05:24

zbudas napisał(a):
Mam wgrany nowy soft ale nie odczuwam jakiejś znacznej różnicy poza tym że przy ruszeniu z serwisu na 1 biegu po raz pierwszy wskazanie chwilowe doszło do 53 litrów/100.


A nie jest tak, że komp dopiero od 30 km/h pokazuje chwilowe spalanie? Musiałeś nieźle pociągnąć na 1 :)

pzdr

zbudas
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 30 sty 2008 21:14
Lokalizacja: £ódź
Grupa: Łódzka

11 wrz 2008 16:44

Bandyta napisał(a):
zbudas napisał(a):
Mam wgrany nowy soft ale nie odczuwam jakiejś znacznej różnicy poza tym że przy ruszeniu z serwisu na 1 biegu po raz pierwszy wskazanie chwilowe doszło do 53 litrów/100.


A nie jest tak, że komp dopiero od 30 km/h pokazuje chwilowe spalanie? Musiałeś nieźle pociągnąć na 1 :)

pzdr


No cóż.. skoro tak mówisz. :) Nie jest sztuką rozpędzić ceeda na 1 biegu pow 30km/h :), ale taki wynik tylko raz zobaczyłem i wtedy dało mi to do myślenia, że może po wgraniu nowego softu bedzie wiecej spalał. Jednak teraz nie mam obaw bo przejechalem 4 tys i spalanie nawet zmalało.

Pozdr.
cee'd optimum crdi 115km 5K 2007
toyota avensis 1,8 Pb 2012

AUTOR WĄTKU
bociek
 

01 lis 2008 22:13

Ktoś wykręcił w mieście średni 5l przy dynamicznej jeździe. W życiu nie uwierzę w to. Kiedyś test zrobiłem, bez radia, klimy i innych nie potrzebnych urządzeń spokojnej jazdy to 6,8l. Nie wiem w jakim mieście kolega mieszka ale na pewno w niedużym

AUTOR WĄTKU
pitern
 

16 lis 2008 11:44

U mnie nowe auto dopiero 1kkm w miescie pali 5,9 a w trasie nie udało mi sie zejsc ponizej 5,5 jest moj 2 diesel wczesniej jezdzile meganka 1,5 tam to było spalanie na baku (fakt ze 60 literkow) robiłem 1200km. Mam nadzieje ze kijanka jeszcze mi sie ułozy

kotin
Asystent Kierownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 31 paź 2008 11:17
Lokalizacja: Tczew
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, optimum

01 lut 2009 18:49

Czas na kolejny raport 1,6 CRDI 115 KM. Średnio z przebiegu 8100 km wyszło 7,1. Przed trasą z Tczewa w Bieszczady i z powrotem było 7,2.
Poza ta trasą przebiegi w Tczewie, Trójmieście i kawałek autostrady + obwodnica Trójmiasta + malutko innych tras.
Sama trasa "bieszczadzka" około 6,0. Po tej trasie skasowałem skasowałem średni przebieg.
Teraz króciutki wypad na niemiecką autostradę.
Trasa po drodze 5,6.
Autostrada - prędkość utrzymywana 150 / 160 km/h na odcinku "pomiarowym" ok 90 km i wyszło 8,6 l/100 km.
Autostrada - prędkość utrzymywana 120 / 130 km/h na odcinku
"pomiarowym" też ok 90 km wyszło 7,5 l/100km.
Wyniki tylko i wyłącznie z komputera, ale sprawdzane wcześniej z notesem od tankowania do tankowania wykazały że się zgadza mniej więcej, więc nie chciało mi się bawić w tankowania co chwilę.
Dane subiektywne, bo każdy inaczej jeździ, trafia na inne warunki, ale może się komuś przydadzą.

EDIT dodane po kilku dniach, bo doszły nowe obserwacje:
Spalanie na terenie Tczewa, kilka dni kręcenia się "wokół komina", pośpiech, zimny silnik, odcinki po parę kilometrów, załatwianie spraw, ruszanie znowu z nierozgrzanym silnikiem... Prawie 9 L/100km.
Dla kontrastu przejazd przez Bydgoszcz, płynna jazda, rozgrzany silnik, mało świateł i to w dodatku ich korzystny układ ("skrót" na przelocie - wjazd od strony Gdańska - wylot na Szczecin, koło stadionu itd...) 6 L/100km.
Jedno i drugie jazda miejska a 3 litry różnicy.
Ostatnio edytowano 05 lut 2009 10:20 przez kotin, łącznie edytowano 1 raz
SW 1,6 CRDi Beżowy oczywiście :)

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Spalanie - 1.6 CRDI - SW - 115 KM

01 lut 2009 21:34

Witam,
Aktualnie średnie spalanie podskoczyło do 5,3 l ON / 100 km - przebieg 58.200 km. Większość trasa i jazda do 120 km / h. Pozdrawiam

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

01 lut 2009 21:40

Średnie spalanie z komputera, to nie jest faktyczne spalanie. Troszkę ten nasz komp. zaniża. Ja mam średnie spalanie w/g komp. 5,6 l a faktyczne z tankowania 6,0 l/100 - większość trasa.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl