ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
moon
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

29 cze 2009 14:10

To nie cuda tylko kwestia oczekiwań i stylu.
Aby stwierdzić ile NAM dane auto spali- trzeba nim jeździć. Ja już pisałam- mnie 1.4 za chiny ludowe nie zejdzie poniżej 9litrów, przy jeździe podobnej do tej, w której w 2.0CRDI pali mi 7.
A to, że komuś pali tyle, a tyle- oki- jakie ma to znaczenie dla mnie. mnie 1.6 wziąłby pewnie koło 9,5 średnio, bez szaleństw.

Jak się uprę to się zmieszczę w 4,5 i wcale na trasie nie będę najwolniejsza. Tylko ja nie jestem uparta, raczej zgodna, sympatyczna i wole jak sie tak somo się jakoś. Co będę autu żałować jak jeszcze jest luz.

AUTOR WĄTKU
bencki
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

11 lip 2009 10:38

10 i ani troszke mniej :/ raz sie zdarzylo 9 ale to byl chyba cud :P

AUTOR WĄTKU
Azaziel79
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

12 lip 2009 15:32

Żona z dzieckiem jeździ - auto jak w podpisie.
Na dotarciu, średnio: miasto max 8.1 trasa min 6.0 (komputer)
Średnio 1.6 w mojej firmie mają około 7.5 a 1.4 mają 8.5 (komputer)
Ja biorę tą samą kawę a Jadzi daję tą samą zupę na statoilach do pierwszego strzału pistoletu - kalkulacja u mnie potwierdza komputer.
Jadźka żarła więcej jak było zapowietrzone sprzęgło - teraz jest po naprawie i po dotarciu - więc będę weryfikował.

Generalnie moje najulubieńsze miejsce w aucie to tylna kanapa i piwko w ręku i pewnie dlatego mnie na nie stać prawie za free - jak tu widzę... :D
Panowie - sadzać żony za kółka :)

AUTOR WĄTKU
_soma_
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

04 sie 2009 19:58

od poczatku uzytkowania - srednia 5,68, z czego jestem zadowolony djjj

arek314
Przedszkolak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 24 kwi 2009 08:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

05 sie 2009 15:27

jeżdzę pół na pół miasto i trasa - wychodzi 5,7-6 l ON
cee'd optimum 1,6 crdi 115 KM 2008

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

05 sie 2009 17:49

arek314 napisał(a):jeżdzę pół na pół miasto i trasa - wychodzi 5,7-6 l ON


może jeszcze masz w kolorze czarnym ?
Jeśli tak to jeździsz moim samochodem :wink:
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

12 sie 2009 21:50

Dziś trasa Poznań - Toruń - Poznań
Tankowanie Shell z GTL, reset komputera i w trasę.
W stronę Torunia jazda spokojna ( tiry .... tiry ...) i spalanie 4,6 l
Powrót juz mniej spokojnie :twisted: (Magda siedziała niespokojnie :wink: )
Całość zamknięta w spalaniu 4.9 l

Gdybym nie musiał codziennie przeciskać się przez Poznań w tą i z powrotem w godzinach szczytu byłbym maga zadowolony.
Tak czy siak CRDi to najlepszy silnik jaki miałem :D
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

16 sie 2009 16:16

trasa Katowice - Warszawa. Spalanie Katowice - Janki, wg kompa 6,9 l/100 kmów, średnia prędkość na tym odcinku 116 kmów/h, czas przejazdu 2h25min, więc trzeba było się trochę postarać aby takie wyniki zrobić szczególnie że trasa była pokonywana w ciągu dnia,
Warunki - sam kierowca bez bagażu, całą trasa na klimie

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

16 sie 2009 21:18

less napisał(a):trasa Katowice - Warszawa. Spalanie Katowice - Janki, wg kompa 6,9 l/100 kmów, średnia prędkość na tym odcinku 116 kmów/h, czas przejazdu 2h25min, więc trzeba było się trochę postarać aby takie wyniki zrobić szczególnie że trasa była pokonywana w ciągu dnia,


less którędy??? Przez Częstochowę, Piotrków itd.??? Albo zdrowo fantazjujesz, albo masz coś poważnego z głową :!:
Nawet w nocy nie ma szans żeby taką średnią wykręcić, w dzień średnią z trasy Piotrków-Katowice-B. Biała na poziomie 70-75 km/h utrzymać to nieźle.
Jedyne co Cię może tłumaczyć, to że żona rodzi itp., bo w takim przypadku się nie myśli za kółkiem.

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

16 sie 2009 22:07

novee napisał(a):
less napisał(a):trasa Katowice - Warszawa. Spalanie Katowice - Janki, wg kompa 6,9 l/100 kmów, średnia prędkość na tym odcinku 116 kmów/h, czas przejazdu 2h25min, więc trzeba było się trochę postarać aby takie wyniki zrobić szczególnie że trasa była pokonywana w ciągu dnia,


w sumie to za dużo skrzyżowań i chyba że jeździsz jak Marecki koło fotografów :) bo 116km/h to troszkę ciężko wykręcić
na takim długim odcinku ale jest to możliwe, musiałeś mieć wszędzie zielone na każdym skrzyżowaniu, zero fotografów i zero oferm
toczących się lewym pasem, mi się jedynie na płatnej udało uzyskać między bramkami trochę lepszą średnią niż twoja ale było to w nocy
i z licznika nie schodziło 180 a średnia i tak wyszła 133km/h. /średnia została mierzona w momencie osiągnięcia od 140- do momentu
hamowania przy następnej bramce/

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

17 sie 2009 10:30

szady to co pisze less na tej trasie jest po prostu N-I-E-M-O-Ż-L-I-W-E :!: albo less jeździ jak kompletny kamikaze.
Śmigam często na Słowację i odcinek Piotrków-Katowice znam do znudzenia. Duży ruch, fotoradary, światła, Policja. Miejscami da się 130-140, przed Piotrkowem ze 160 jak jest miejsce i pusto, ale średnia z trasy to 70-75 km/h max. Po prostu się nie da, a np. od Siewierza do końca Częstochowy czyli skrzyżowania przy McDonaldzie jedzie się w dzień 1,5-2h. Nie ma jak objechać tej drogi, a praktycznie co kawałek ograniczenie do 70 albo 50, fotoradar, skrzyżowanie i tabuny TIRów, dostawczaków, służbowych osobówek + ze 3 Vectry z video i w Częstochowie neverending korek.

Sam piszesz że na autostradzie przy zasuwaniu 180 średnią masz 133, to jakim cudem wykręcisz 116 średnią w warunkach opisanych jak powyżej???

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

17 sie 2009 11:07

Trasa augustów- warszawa, średnie spalanie na poziomie 8,2 :twisted: Gęsto od samochodów i co chwila trójka pod czerwone pole, wyszło mi spalanie miejskie niemalże :D Przy okazji pisania o spalaniu, dopiero przy trasach z większymi prędkościami wychodzi prawdziwa przewaga ekonomiki diesla, jazda moją benzyną 1.6 z prędkościami powyżej 130km/h robi wraz ze wzrostem prędkości wir w baku :D Zresztą kązdy kto ma pb może sprawdzić jakie jest spalanie chwilowe dla konkretnych prędkości..naprawdę można się zdziwić:)))) Ale to nie cecha ceeda tylko wszystki benzyniaków które przy wyższych prędkościach mają odpowiednio wysokie obroty. W 1.6 przy 100km/h mam 3000obr no i w naturalny sposób każde +10km/h=+300obr/min
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
DeeCann
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

17 sie 2009 12:06

Wczoraj, autostrada A1 od obwodnicy trójmiejskiej do końca płatnego odcinka, auto zapakowane po dach + żona + mała.
Prędkość średnia: 170 km/h ( pisze średnia bo cały czas tyle trzymałem )
Spalanie chwilowe: oscylowało na przełomie 13 - 14 literków :)

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

17 sie 2009 13:48

novee napisał(a):szady

Sam piszesz że na autostradzie przy zasuwaniu 180 średnią masz 133, to jakim cudem wykręcisz 116 średnią w warunkach opisanych jak powyżej???


No w sumie masz racje- mi się udało i to raz w życiu taką średnią wykręcić ale zaznaczam że gdybym wyzerował średnią
przy postoju na bramce w momencie prędkości początkowej zero to pewnie było by około 120km/h wiec raczej 116 na tej trasie
to nie możliwe- no chyba że ma się skrzydła:)

DeeCann napisał(a):Spalanie chwilowe: oscylowało na przełomie 13 - 14 literków


No to średnie koło 10-11 Ci wyszło pewnie co nie?

jjs napisał(a):Przy okazji pisania o spalaniu, dopiero przy trasach z większymi prędkościami wychodzi prawdziwa przewaga ekonomiki diesla, jazda moją benzyną 1.6 z prędkościami powyżej 130km/h robi wraz ze wzrostem prędkości wir w baku


hm ostatnio A4 mały ruch na pewnym odcinku- 200km/h na zegarze i tak trzymałem to na chwilowym pokazywało non stop 11-14

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

17 sie 2009 14:36

szady87 napisał(a):to nie możliwe- no chyba że ma się skrzydła

Bo trzeba jechać tak: viewtopic.php?f=11&t=617&p=70531#p70531
:wink:
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

AUTOR WĄTKU
DeeCann
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

17 sie 2009 15:08

szady87 napisał(a):
DeeCann napisał(a):Spalanie chwilowe: oscylowało na przełomie 13 - 14 literków

No to średnie koło 10-11 Ci wyszło pewnie co nie?


Już nawet nie sprawdzałem :)

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

17 sie 2009 19:58

novee napisał(a):less którędy??? Przez Częstochowę, Piotrków itd.??? Albo zdrowo fantazjujesz, albo masz coś poważnego z głową :!:
Nawet w nocy nie ma szans żeby taką średnią wykręcić, w dzień średnią z trasy Piotrków-Katowice-B. Biała na poziomie 70-75 km/h utrzymać to nieźle.
Jedyne co Cię może tłumaczyć, to że żona rodzi itp., bo w takim przypadku się nie myśli za kółkiem.

Trasa ta którą opisałeś. Trasa BB- Katowice to jednak co innego - bardzo dużo świateł i korków. Pamiętaj też że podałem średnią do Janek a nie do centrum Wa-wy. Ruch był stosunkowo niewielki - Siewierz i Częstochowa przejezdne na bieżąco, co nei zdarza się na codzień. Technika jazdy przy aktywnym użyciu CB radia. Komputer w navi zanotował top speed 184 km/h.

AUTOR WĄTKU
Franky
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

17 sie 2009 22:23

Trasa PISA (Włochy) - Insbruck - Monachium - Berlin (obwodnica) - Poznań

w dwie strony + w miastach, klima zawsze na połowę aby sie schłodzić (na zewnątrz 38 st. C)

95% jazda autostradami (z czego te 5% to lokalne drogi w Polsce, a do granicy zaledwie ponad 200 km)

Prędkości - autostrada w Polsce średnia około 100 km/h (7 zwężeń i roboty 80 km/h :? )
Niemcy - połowa trasy to około 120 wynikające z ograniczeń i robót potem 160-200 km/h

Austria 130 km/h (z lokalnymi 110 km/h)

Włochy 130-140 km/h (płynna jazda)

droga z powrotem to deszcz, deszcz, deszcz (dopuszczalne prędkości w Austrii i Niemczech 100-110 km/h wynikające z warunków atm.)

przejechane prawie 3000 km spalanie 6.4 l/100 km

Avatar użytkownika
kajalar
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 29 paź 2008 19:46
Lokalizacja: Małopolska

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

19 sie 2009 09:49

mam pytanie do posiadaczy samochodów z silnikami benzynowymi. co jest bardziej ekonomiczne przy jeździe z góry, jazda na luzie czy na biegu ???
Kia cee'd 1,4 CVVT C+ SolidRed

Avatar użytkownika
arturo
Kierownik
 
Posty: 545
Dołączył(a): 09 lip 2008 09:57
Lokalizacja: Kaźmierz
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 100KM
2020, m classic

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

19 sie 2009 10:00

Oczywiscie ze jazda na biegu.
Kia Ceed 1.4 C+ HB 2008r.
Obrazek
Kia Ceed 1.6 GDI L SW 2015r.
Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Koszt utrzymania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl