ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
makina
 

ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

18 lip 2011 16:39

Witam wszystkich forumowiczów :)

Od kwietnia tego roku jeżdżę nową Kią Ceed (przejechałam 3200km) i jestem naprawdę załamana tym ile to smoczysko żłopie paliwa! ;(
Przy normalnej jeździe miejskiej (staram sie nie przekraczać 3000 obrotów) spalamy 10.2 - 10.3 litra.
Przy jeżdzie "a la pan w kapeluszu" (2000 obrotów) uzyskujemy zawrotny rezultat 9.3 litra! I żadnej przyjemności z jazdy. Na trasie jest troche lepiej - przy 120-130 km/h około 7.5 litra.
Pan w serwiesie powiedział mi dzisiaj, że to sa normalne wartości spalania i nic sie z tym nie da zrobić. Czy to prawda???

Jestem załamana. Lubie jeżdzic dynamicznie, ale nie mogę bez przerwy tankować :(
Poradźcie coś.

Pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

18 lip 2011 17:33

nie wiem jak u ciebie, bo ja mam diesla, lecz miałem podobne odczucia, przy czym wskazania miałem mniejsze.
zatankuj, wyzeruj komputer i jedź tak jak lubisz - mieszaj biegami, przyspieszaj celem wrzucenia najwyższego biegu jak najszybciej i pochwal się wynikami.

druga rzecz, to 3 tys. km, to niewiele i "części" mogą się jeszcze "układać".

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

18 lip 2011 17:53

Jak jeżdżę tylko po mieście i jest to dynamiczna jazda to mam nawet i 12. Logiczne, że auto musi palić, gdy wiele od niego wymagamy :P

AUTOR WĄTKU
Borys
 

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

18 lip 2011 18:15

Ahoj!
Zimą spalanie ci dojdzie do 11 lirów.
Moim zdaniem te wozy, przy takiej jeździe - krótkie kursy na zimnym silniku - tyle palą.
Borys

AUTOR WĄTKU
JHartman
 

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

18 lip 2011 20:54

Mi też to spalanie wydaje się trochę przesadne. Spójrz na wyniki ludzi w http://www.motostat.pl/search?type_id=1&make_id=38&model_id=586&fuel_type_id=1&reliability=0&gallery=0&year_from=1900&year_to=2011&gearing_type=manual&power_from=115&power_to=130&country=0&club=0&search=Szukaj&order=fuelingsCnt_desc: długodystansowa średnia to około 7-9 l / 100km

Na przykład - po spaleniu 3/4 baku w warszawskich korkach wg. komputera mam spalanie 8.1 l / 100km. I w tych okolicach się poruszam latem (klima max 10% czasu). Rzeczywiście, nie szaleję z obrotami (biegi zmieniam zgodnie z podpowiedziami komputera czyli ok. 2.5 tyś obr/min) ale tu i tak nie ma się gdzie rozpędzić.

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
rodrigez
 

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

18 lip 2011 21:54

makina napisał(a):Witam wszystkich forumowiczów :)

Od kwietnia tego roku jeżdżę nową Kią Ceed (przejechałam 3200km) i jestem naprawdę załamana tym ile to smoczysko żłopie paliwa! ;(
Przy normalnej jeździe miejskiej (staram sie nie przekraczać 3000 obrotów) spalamy 10.2 - 10.3 litra.
Przy jeżdzie "a la pan w kapeluszu" (2000 obrotów) uzyskujemy zawrotny rezultat 9.3 litra! I żadnej przyjemności z jazdy. Na trasie jest troche lepiej - przy 120-130 km/h około 7.5 litra.
Pan w serwiesie powiedział mi dzisiaj, że to sa normalne wartości spalania i nic sie z tym nie da zrobić. Czy to prawda???

Jestem załamana. Lubie jeżdzic dynamicznie, ale nie mogę bez przerwy tankować :(
Poradźcie coś.

Pozdrawiam.


Witam
a to dziwne mi przy normalnej jedzie tak do 2500 pali 7.8 moze cos masz nie tak
pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

18 lip 2011 22:18

Moim zdaniem ma tutaj duże znaczenie ruszanie, klima i to jak wciskamy pedał gazu. Będzie różnica między osobą jeżdżącą, tak że wciska gaz delikatnie i przy 2,5k zmienia bieg, a taką wciskającą gaz do oporu i zmieniającą przy 2,5k. Tak czy inaczej moim zdaniem zmiana biegów w benzynie przy 2,5k to głupota źle wpływająca na auto...

AUTOR WĄTKU
Woody
 

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

18 lip 2011 23:35

u mnie przy ekonomicznej jezdzie w miescie to wychodzi kolo 8, na trasie schodze nawet do 6 litrow, ale z reguly to kolo 10 :ha

AUTOR WĄTKU
grj
 

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

19 lip 2011 06:23

zacznij robić statystyki na motostat, będziesz mogła porównać z innymi w wtedy jakieś wnioski można wyciągnąć...

Mój ceed sw też z kwietnia tego roku, spala około 7 litrów, ale to jest głównie w trasie...
według komputera przy v=95km/h można zejść do 5 litrów... a 10 litrów pojawia się przy około v=160km/h (gdzie v=const, a = 0)

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

19 lip 2011 06:58

Przebieg 50 tys. km... ostatnio na trasie Chełm - Gdańsk, 3 osoby plus pełny bagażnik 6,2 l /100 km przy średniej 85 km/h, połowa trasy przy włączonej klimie, a przy codziennej jeździe miasto/poza miastem (60%/40%) - latem, w większości z klimą ok 7,5 l - zimą 8,0, przy bardzo dużych mrozach do 9,0 l. Na pełnym zbiorniku nigdy nie miałem średniej większej niż 8,5 l.

AUTOR WĄTKU
makina
 

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

19 lip 2011 07:30

No dobrze. Zakładając, że jednak moje autko ma wyjątkowy apetyt, czy mozna cokolwiek z tym zrobić poza zmianą stylu jazdy (którego moim zdaniem bardziej ześlimaczyć już sie nie da)? Czy wizyta w serwisie może coś zmienić? Czy mogą cos tam podregulować?

AUTOR WĄTKU
marekwoj
 

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

19 lip 2011 08:22

makina napisał(a):Czy wizyta w serwisie może coś zmienić? Czy mogą cos tam podregulować?
Jeżeli coś jest uszkodzone (ale to raczej mało prawdopodobne), to mogą naprawić. Ale regulacji jako takiej raczej nie można wprowadzić, to nie jest samochód z gaźnikiem gdzie można było pokręcić śrubkami.

A jazdy miejskiej też nie można porównywać, w mieście "typu większa wieś" spali 7, ten sam samochód i kierowca w centrum Warszawy czy innego zakorkowanego miasta spali 12 :lol:

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

19 lip 2011 08:48

makina napisał(a):No dobrze. Zakładając, że jednak moje autko ma wyjątkowy apetyt, czy mozna cokolwiek z tym zrobić poza zmianą stylu jazdy (którego moim zdaniem bardziej ześlimaczyć już sie nie da)? Czy wizyta w serwisie może coś zmienić? Czy mogą cos tam podregulować?


Napisałaś w pierwszym poście, że na trasie przy 120-130 spala Ci ok 7,5 l. - jesli to jazda gdzie prędkość jest mniej wiecej stała to wynika z tego że wszystko jest ok. A to, że auto spala więcej po mieście wynikałoby właśnie z techniki jazdy. Przy stałej prędkości jazdy poza miastem, gdy rzadko się przyśpiesza i zmienia biegi styl jazdy nie ma takiego znaczenia.
Dla pocieszenia dodam, że to co podałem we wcześniejszym poście to moje wyniki, żona po mieście ma zawsze 0,5 - 1,0 l. więcej.

AUTOR WĄTKU
marekwoj
 

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

19 lip 2011 09:07

makina napisał(a):czy mozna cokolwiek z tym zrobić poza zmianą stylu jazdy (którego moim zdaniem bardziej ześlimaczyć już sie nie da)
Jeszcze drobna uwaga, ja bym rozróżnił ślimaczenie od jazdy ekonomicznej. Np widzę, że 100 metrów przede mną zapaliło się czerwone, to noga z gazu, a gość na pasie obok cały czas gaz do dechy, a później ostro hamuje. Czy ja się ślimaczę ? Dojadę kilka sekund później, ale ruszę w tym samym momencie (a często nawet szybciej, bo jak dojadę, to jest już zielone) coś ów gość, a paliwo i hamulce zaoszczędzone :)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

19 lip 2011 09:31

Wg mnie ok. Trzeba powalczyć ze stylem jazdy. Krótkie trasy, korki - można dojść do 12. A właśnie nie chodzi o wolną jazdę a ekonomiczną. Trzeba umieć wykorzystać siły, które działają na auto jak hamowanie silnikiem, ale i trzeba przyspieszać z głową w miarę możliwość jednostajnie. W korkach zawsze robię sobie "bufor" bo mi szkoda sprzęgła jak ci ludzie ciągle gaz, hamulec, gaz hamulec. Ja sobie bez gazu powoli pomykam i nie żuruję tym sprzęgłem. Też mam wiele do poprawienia, ale powiem Ci, że samo hamowanie silnikiem + dojeżdżanie do świateł daje duży spadek zużycia paliwa.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

19 lip 2011 09:37

hacker napisał(a): Tak czy inaczej moim zdaniem zmiana biegów w benzynie przy 2,5k to głupota źle wpływająca na auto...

dlaczego?
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

19 lip 2011 11:19

Bo rozpędzanie auta mając 2k obrotów w benzynie to przeciążanie silnika moim zdaniem i już.

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

19 lip 2011 12:13

hacker napisał(a):Bo rozpędzanie auta mając 2k obrotów w benzynie to przeciążanie silnika moim zdaniem i już.

zapytałem "dlaczego" bo nie wiem czy widziałeś wykres momentu w 1.6 ? to co mówisz było prawdą przy starej generacji silnikach bez wtrysku i zmiennych faz rozrządu...wszystkie szkoły jady eko mówią, żeby biegi zmieniać właśnie w okolicach 2,5tys, oczywiście nie kiedy jedziemy pod dużą górkę
PRO CEED 1.6pb

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

19 lip 2011 12:22

Zgadza się, w samochodzie z silnikiem na benzynę, zmieniamy bieg na wyższy przy 2,5 tys. obr., natomiast w dieslu przy 2 tys. obr.

AUTOR WĄTKU
marekwoj
 

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

19 lip 2011 13:00

ruszok napisał(a):W korkach zawsze robię sobie "bufor" bo mi szkoda sprzęgła jak ci ludzie ciągle gaz, hamulec, gaz hamulec.
Ja też, tak samo. Często w korku tak jest, że samochodu posuwają się skokami, ja zostawiam sobie 10 metrów luzu i zamiast skakać toczę się na jedynce bez gazu. Albo czasami (jakiś mega korek) samochody podjeżdżają dosłownie po 1 metr, wtedy czekam i dopiero po 3-4 takich skokach poprzednika ruszam. Co ciekawe w takiej sytuacji jeszcze 2-3 lata temu często się zdarzało, że ktoś z tyłu trąbił czy wręcz wygrażał pięściami (Warszawa), korek jest na 500 metrów a taki idiota mało się nie zesra, aby stać te 2-3 metry bliżej :lol: Ale chyba ostatnio ludzie zmądrzeli i już od bardzo dawna mnie nie otrąbili :)

Następna strona
Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl