Zaciski hamulcowe tylne

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
seba666
 

Zaciski hamulcowe tylne

19 sty 2014 23:18

Witam. Mam pytanie odnośnie zacisków. Czy tylne zaciski są rozbieralne? tzn. czy tłok da sie wyjąć by go wyczyścić,bo ostatnio grzeje mi się tylne koło????
i w jaki sposób wymienić płyn hamulcowy???

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Zaciski hamulcowe tylne

20 sty 2014 06:41

seba666 napisał(a):Czy tylne zaciski są rozbieralne? tzn. czy tłok da sie wyjąć by go wyczyścić,bo ostatnio grzeje mi się tylne koło????

Tak.



seba666 napisał(a):w jaki sposób wymienić płyn hamulcowy???

Daj to zrobić komuś, kto potrafi.

AUTOR WĄTKU
slavo1972
 

Re: Zaciski hamulcowe tylne

20 sty 2014 19:56

seba666 napisał(a):bo ostatnio grzeje mi się tylne koło

Nie musi to koniecznie być wina zacisku.Może to być także spowodowane przez hamulec ręczny realizowany w ceedzie za pomocą mechanizmu bębnowego co większość kolegów oczywiście dobrze wie.Jeśli ręczny jest ok to tłoczek jest ostatnim elementem który bym podejrzewał o nieprawidłowe działanie.
Sądząc po twoich pytaniach to najlepiej zrobisz odwiedzając fachowca.

AUTOR WĄTKU
seba666
 

Re: Zaciski hamulcowe tylne

21 sty 2014 13:58

Jednak udało mi się rozebrać zacisk i wyczyścić. Jest różnica. Tłoczek mogłem wcisnąć ręką a wcześniej nie było szans. Zastanawia mnie jeszcze gumka, która jest na górnej prowadnicy, ponieważ chodzi ciężko mino nasmarowania, wygląda jakby spuchła. Jakie ona spełnia zadanie? na dolnej prowadnicy nie ma jej. Może ją całkiem zdjąć???. Jeszcze nie jechałem dłuższą trasą więc się wszystko okaże.

AUTOR WĄTKU
Sklep-Kia_pl
 

Re: Zaciski hamulcowe tylne

22 lut 2014 10:18

Możesz wstawić zdjęcie o który element dokładnie Ci chodzi? Będzie zdecydowanie łatwiej niż po samym opisie. A co z tym płynem hamulcowym,tez wymieniałeś?

AUTOR WĄTKU
Tom.O
 

Re: Zaciski hamulcowe tylne

04 lip 2014 08:35

U mnie to samo, tak grzało się koło, że po 15km nie można było dotknąć felgi.
Po 2 podejściach w serwisie (raz wydali nienaprawione) zastosowali zestaw naprawczy tłoczka.
Wymienieli tam jakieś gumki i teraz jest w porządku.

AUTOR WĄTKU
Sklep-Kia_pl
 

Re: Zaciski hamulcowe tylne

15 lip 2014 14:30

Często też przyczyna grzania są jednak zaciski,ale to już zależy konkretnie od danego przypadku. A zdjęcia w dalszym ciągu jak nie było tak nie ma:)

mapet_wroc
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 09 mar 2014 22:53
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 110KM
14, M

Re: Zaciski hamulcowe tylne

26 lip 2014 18:34

Proponuje rozebrac hamulce. W pierwszej kolejnosci zdjac zacisk. Sprawdzic czy oslona przeciwkurzowa tloczka cala. Wcisnac tloczek i sprawdzic czy plynnie chdzi. Nastepnie wyjac z jarzma prowadnice. Spr stan smaru i oslon gumowych. Zdemontowac prowadnice klockow, bardzo dokladnie wyczyscic i delikatnie nalozyc pedzelkiem smar miedziowy lub plastilube ate. Wymienic lub wymyc klocki w zmywaczu lub ekstrakcyjnej. Wyczyscic wszystko szczkteczka druciana i dokladnie zlozyc. Nie trzeba demontowac jarzma. Wystarczy tylko zacisk. Jest na srube 14. Pozdrawiam



czesto przyczyna grzania sie kola w plywajacych zaciskach sa zapieczone klocki. Ja yt jest po niemiecku fajny film jak sie wymienia klocki, tarcze i robi przeglad hamulcow w ceed hb 2007. Trzeba wpisac: ceed brems

AUTOR WĄTKU
Twoje-Dywaniki_pl
 

Re: Zaciski hamulcowe tylne

28 sie 2014 11:50

Jeżeli się na tym nie znasz lub masz mało doświadczenia,to lepiej nie rozbieraj,szkoda byłoby coś uszkodzić tylko po to aby je wyczyścić. Jeśli już to rób to pod okiem kogoś bardziej doświadczonego.

mapet_wroc
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 09 mar 2014 22:53
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 110KM
14, M

Re: Zaciski hamulcowe tylne

28 gru 2014 22:30

zaciski w ceed sa zamontowane moim zdaniem w glupim miejscu, w zwiazku z tym szczegolnie tylny prawy zacisk narazony jest na korozje. Cały czas leci na niego woda i bloto rozbryzgiwane przez koło. Mogli zamontować zaciski od strony tylnych drzwi.

W sobote rozbierałem kumplowi zacisk wlaśnie tylny prawy od ceeda. Jego grzał sie ze wzgledu na zapieczony tłoczek. Pozyskal nowy zacisk z 2011 roku w znacznie lepszej kondycji. Dla świętego spokoju zacisk został rozebrany na części pierwsze, dokladnie wymymyty, wyczyszczony. Gumy były w idealnym stanie wiec zostały oryginale.

Zacisk skladalem na swiezy plyn hamulcowy. dziś odbył trase Wrocław - Warszawa - Wrocław. Koło chłodne ;-)

Nadmieniam, że jego zacisk regenerowalismy ok 6 miesiecy temu zestawem autofren. Po 6 miesiacach gumy zaczely robic sie sztywne, spuchly i tloczek stawal, chodzi i znow stawal.

Jeśli ktoś jest zainteresowany instrukcja krok po kroku jak taki zacisk naprawić prosze pisac na priv.

Posiadam jego stary zacisk z jarzmem i jeśli czas pozwoli w tygodniu tez go rozloze i jesli ktos chce moge zrobic fotki z tego calego zabiegu.

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl