Opony letnie.

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
novee
 

03 kwi 2009 20:43

Nie wiem, mnie się wydaje że 40-45 kkm to nie jest dużo dla opon, jeśli auto głównie w trasy lata. Podobno jeżdżę szybko, ale płynnie bez szarpania gazem i hamulcem.

A propos takiej jazdy, dziś mi zmieniali koła na letnie i tarcze hamulcowe z przodu są zjechane na głębokość jakich 2 mm. Też mi się wydaje że szybko... Ani w Hondach, ani w Toyocie którymi dużo jeździłem nie wymieniałem klocków przed 80 kkm, a tarcz przed 150 kkm (a tamtymi autami nieporównywalnie ostrzej jeździłem jak byłem piękny i młody :twisted: ). Chyba powoli widać na czym Koreańce przyoszczędzili, szyby, tarcze, klocki, opony... Może dziwne, ale wg mnie szybko się części zużywają.

AUTOR WĄTKU
Lord Boss
 

03 kwi 2009 20:45

<span>novee</span> napisał(a):mnie się wydaje że 40-45 kkm to nie jest dużo dla opon,


dokładnie jak latasz na trasach to pony nie ścierają się tak jak przy ruchu miejskim - czyli ruszanie hamowanie . ale wiele zależy od gumy

AUTOR WĄTKU
razor7
 

03 kwi 2009 20:51

w ostatnim teście opon 205/55 R16 zamieszczonym w AŚ najlepiej wypadły Bridgestony, Hankooki i Continentale a Micheliny jako Ekoopony wypadły przeciętnie.

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

03 kwi 2009 23:26

supertatajakuba napisał(a):
<span>wujekcybul</span> napisał(a):Wlasnie zostalem zmuszony do szukania uzywki.

Właśnie sprawdziłem dostępność w jednym z sklepów internetowych.
Mają nówki z 7 tyg. 2009. :P


To ja nie znalazlem. Podobno nie ma juz ich w produkcji wiec moga oszukiwac. Przynajmniej w magazynie Michelina nie maja. Kupilem uzywke na allegro.
To moj ostatni sezon z tymi beznadziejnymi gumami. Co to za paranoja zeby wkladac do pierwszego montazu gumy, ktorych nie ma w produkcji.

AUTOR WĄTKU
ticzer
 

Głośne opony

10 kwi 2009 14:47

Po wymianie zimowych na letnie Michały, okazało się że letnie są głośniejsze od zimowych. Bardzo szumią. Czy macie to samo. Na letnich przejechałem może ze 3kkm. No i ten szum :evil:

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

10 kwi 2009 17:49

Tak, te micheliny sa glosne - na pewno glosniejsze od moich zimowek.

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

10 kwi 2009 17:51

no cóż - ekomieszanka krzemianowa z domieszką czegoś tam dodatkowo i hałas niemiłosierny. Wszyscy tak mają na fabrycznym ogumieniu Michelin

wrrrr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

10 kwi 2009 17:55

Spoko, kiedys tam sie zuzyja i bedzie mozna wlozyc cos lepszego. Poki co szkoda mi kasy.

AUTOR WĄTKU
Maikler
 

10 kwi 2009 19:45

<span>Grubyas</span> napisał(a):Po wymianie zimowych na letnie Michały, okazało się że letnie są głośniejsze od zimowych. Bardzo szumią. Czy macie to samo. Na letnich przejechałem może ze 3kkm. No i ten szum


Cóż, to samo mam... szumi jak nie wiem. To zimówki Savy choć nie jest to jakaś super firma spisywały się bardzo dobrze i tak nie hałasowały.

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Głośne opony

11 kwi 2009 12:38

Grubyas napisał(a):Po wymianie zimowych na letnie MichaÂły, okazaÂło siĂŞ Âże letnie sÂą gÂłoÂśniejsze od zimowych. Bardzo szumiÂą. Czy macie to samo. Na letnich przejechaÂłem moÂże ze 3kkm. No i ten szum :evil:


dla mnie to te¿ by³o zaskoczeniem - przyzwyczajony by³em do sytuacji, gdy po wymianie kó³ z zimowych na letnie poprawia³o siê sterowanie autem oraz zmniejsza³ siê o wiele ha³as. jednak teraz widzê, ¿e moje nokian'y s¹ o wiele bardziej cichsze.

do tego jak przeczytaÂłem w sieci test naszych michelin'kĂłw, Âże bardzo powoli siĂŞ ÂścierajÂą to dodatkowo siĂŞ wkurzyÂłem. trzeba bĂŞdzie na nich dÂługoooo siĂŞ bujaĂŚ - bo tak aÂż zdesperowany nie jestem, Âżeby wymieniaĂŚ ja na nowe...

AUTOR WĄTKU
ticzer
 

11 kwi 2009 17:08

<span>EMWU</span> napisał(a):do tego jak przeczytaÂłem w sieci test naszych michelin'kĂłw, Âże bardzo powoli siĂŞ ÂścierajÂą to dodatkowo siĂŞ wkurzyÂłem. trzeba bĂŞdzie na nich dÂługoooo siĂŞ bujaĂŚ - bo tak aÂż zdesperowany nie jestem, Âżeby wymieniaĂŚ ja na nowe...


o w mordĂŞ :o

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

11 kwi 2009 18:48

Grubyas napisał(a):
<span>EMWU</span> napisał(a):do tego jak przeczytaÂłem w sieci test naszych michelin'kĂłw, Âże bardzo powoli siĂŞ ÂścierajÂą to dodatkowo siĂŞ wkurzyÂłem. trzeba bĂŞdzie na nich dÂługoooo siĂŞ bujaĂŚ - bo tak aÂż zdesperowany nie jestem, Âżeby wymieniaĂŚ ja na nowe...


o w mordĂŞ :o

Zawsze mozna je sprobowac sprzedac i kupic inne, albo kupic inne i sprobowac sprzedac stare :)

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

11 kwi 2009 20:29

letnie oponki powędrowały na koła tydzień temu.
Pierwsze wrażenie - głośne,
drugie wrażenie - jak się nagrzeją to cichną,
trzecie wrażenie (a raczej fakt) - spalanie mi spadło o 0,8 l/100km :D

Zauważyłem natomiast następującą rzecz, moje Michałki mają w nazwie "Michelin Energy" podczas gdy w necie i w testach wymieniana jest nazwa "Michelin Energy Saver" (taka też jest na oponie). W ostatnim teście opon letnich Motoru Michelin Energy Saver wypadły pod względem głośności całkiem przyzwoicie, stąd moje podejrzenie, że to co dostajemy w salonach to poprzednia wersja tej opony, trochę gorsza od obecnej, głośniejsza i już nie sprzedawana :evil:

kotin
Asystent Kierownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 31 paź 2008 11:17
Lokalizacja: Tczew
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, optimum

11 kwi 2009 21:02

mjrPit napisał(a):...stąd moje podejrzenie, że to co dostajemy w salonach to poprzednia wersja tej opony, trochę gorsza od obecnej, głośniejsza i już nie sprzedawana :evil:

To podejrzenie i u mnie graniczy z pewnością. :P Poza hałasem sprawują się jednak znośnie. Znalazłem już zamienniki jak zjadę te opony. Uniroyal Rainsport 2. Miękkie - to zaleta przy niższym profilu. Świetnie odprowadzają wodę - konieczność przy tej szerokości. Uginają się na zakrętach - wada, ale trzeba umieć jeździć i / lub nie szaleć krańcowo.
To jedyne opony dla których nie bał bym się zmienic profilu opony na nizszy na naszych drogach.
SW 1,6 CRDi Beżowy oczywiście :)

AUTOR WĄTKU
novee
 

11 kwi 2009 22:01

<span>kotin</span> napisał(a):Uniroyal Rainsport 2. Miękkie - to zaleta przy niższym profilu. Świetnie odprowadzają wodę - konieczność przy tej szerokości. Uginają się na zakrętach - wada, ale trzeba umieć jeździć i / lub nie szaleć krańcowo.

Rainsport to taka bardziej sportowa opona, więc chyba uginać się za bardzo w zakrętach nie będzie? Zresztą na naszych drogach to prędzej wylecisz z zakrętu jak Cię na dziurze albo garbie wybije niż z powodu uginania opon ;)

AUTOR WĄTKU
ticzer
 

11 kwi 2009 22:12

<span>novee</span> napisał(a):Zresztą na naszych drogach to prędzej wylecisz z zakrętu jak Cię na dziurze albo garbie wybije niż z powodu uginania opon


Poczucie humoru - wazna rzecz :D
A na drodze nie szalej. Nie warto.

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

12 kwi 2009 05:44

Grubyas napisał(a):A na drodze nie szalej. Nie warto.

Koleiny i dziury pozwalaja wyleciec z zakretu bez szalenstw.
Z autopsji: trasa nr 7, okolice Olsztynka, lagodny luk w prawo, predkosc 80 km/h, teren niezabudowany, mokro, koleiny, poslizg, row :)
IMO nie mialo znaczenie jaki profil miala opona ;) Mialo znaczenie, ze na na zakrecie (notabene zle wyprofilowanym) byly sliczne koleiny.

kotin
Asystent Kierownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 31 paź 2008 11:17
Lokalizacja: Tczew
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, optimum

12 kwi 2009 09:22

novee napisał(a):Rainsport to taka bardziej sportowa opona, więc chyba uginać się za bardzo w zakrętach nie będzie?

Jeździłem kiedyś na Uiroyalach i nie miałem tego kłopotu, ale o Rainsport 2 są właśnie takie opinie. Jeżeli się to okaże nieprawdą, albo wprowadzą Rainsport 3 do czasu jak będę kupował to tym lepiej. :P
novee napisał(a):Zresztą na naszych drogach to prędzej wylecisz z zakrętu jak Cię na dziurze albo garbie wybije niż z powodu uginania opon ;)

Święte słowa niestety.
SW 1,6 CRDi Beżowy oczywiście :)

AUTOR WĄTKU
Sajmon
 

Re: Opony letnie.

09 lip 2009 17:21

Ja juz 2 tys. km przejechałem na moich Nokianach ZG2 205/50 R17. Miały być Nokiany V, ale okazało się, że takiego rozmiaru firma oponiarska akurat nie miała (pomimo, że w ich sklepie internetowym figurowały jako dostępne). W związku z tą sytuacją zaproponowano mi zamiennie ZG2 w cenie 500 zeta za oponkę (podczas gdy katalogowo ok. 620-640). W porównaniu z fabrycznymi Michałkami, to nie ma porównania :) Cichutkie i bardzo przyczepne , zarówno na suchym jak i mokrym. Mam taki dyżurny zakręt na którym mi juz raz mordkę wyniosło na przeciwny pas ruchu i na tych oponkach nie udało mi sie powtórzyć tego wyczynu. Dzisiaj wracałem z Olsztyna w ulewę i opony bardzo sprawnie odprowadzają wodę-normalnie zasłona wodna dookoła mnie :D Opona warta swojej ceny. Chociaż najlepsza opona nie zastapi czasem zdrowego rozsądku.

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: Opony letnie.

09 lip 2009 17:56

No szerokość i profil też się zmienił więc oponę też trudno porównywać do poprzednich oryginalnych 15. Ja mam Micheliny HP oryginalne 225/45 17 i jeśli chodzi o głośność to są porównywalne z Nokianami WR G2 też 225/45 17 na zimę. Jednak z tego co zaobserwowałem ich plusem jest to, że ścierają się wolniej i w porównaniu do innych marek, które miałem, dzięki czemu jest możliwe przejechanie jednego sezonu więcej. Nokiany po 15000 zimowych mają już widzialną różnice w głębokości bieżnika.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl