Problemy z zawieszeniem

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Boski
 

16 kwi 2008 20:41

taa cały czas czekam zeby kolejny telefon przekonał mnie o koniecznej interwencji w KMP ale poki co daje sobie spokój z rzeszowskim serwisem bo skoro bić mnie tam mają to wole pojechac gdzie indziej.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

16 kwi 2008 21:07

mierzej napisał(a):
mark napisał(a):
mierzej napisał(a):No i przy 24tyś km. padł stabilizator z lewej strony. Jutro u Poleszaka w Sopocie będzie wymieniany. Poza tym jakaś blaszka w przekładni kierowniczej będzie wymieniana (dotyczy to tylko 1.6crdi), ponoć KIA znaj już problem i niedługo mają wzywać na akcję serwisową. Zdam relacje z jutrzejszej wizyty czy zasłużą na + czy na - :) .
Objawem wywalonego stabilizatora było głuche pukanie z przodu i znoszenie na lewą stronę.


O jaką blaszkę chodzi? Możesz coś więcej o niej napisać?


Nie wiem dokładnie, jest ona pod kolumną i wystarczy ją przełożyć i po problemie. Dziś auto odebrane i wszystko na gwarancji i bez żadnych problemów więc + dla Poleszaka w Sopocie.


O tej akcji serwisowej powiedziano ci w serwisie?

AUTOR WĄTKU
mierzej
 

16 kwi 2008 21:53

mark napisał(a):
mierzej napisał(a):
mark napisał(a):
mierzej napisał(a):No i przy 24tyś km. padł stabilizator z lewej strony. Jutro u Poleszaka w Sopocie będzie wymieniany. Poza tym jakaś blaszka w przekładni kierowniczej będzie wymieniana (dotyczy to tylko 1.6crdi), ponoć KIA znaj już problem i niedługo mają wzywać na akcję serwisową. Zdam relacje z jutrzejszej wizyty czy zasłużą na + czy na - :) .
Objawem wywalonego stabilizatora było głuche pukanie z przodu i znoszenie na lewą stronę.


O jaką blaszkę chodzi? Możesz coś więcej o niej napisać?


Nie wiem dokładnie, jest ona pod kolumną i wystarczy ją przełożyć i po problemie. Dziś auto odebrane i wszystko na gwarancji i bez żadnych problemów więc + dla Poleszaka w Sopocie.


O tej akcji serwisowej powiedziano ci w serwisie?


Tak dokładnie, ponoć temat już znają w kwaterze głównej.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

16 kwi 2008 23:07

No to poczekamy, zobaczymy co wyniknie z tej akcji serwisowej.

AUTOR WĄTKU
olewicz
 

17 kwi 2008 06:46

sevi napisał(a):moje ucho dzisiaj wychwyciło jakieś dziwne odgłosy przy hamowaniu z wiekszej prędkości tzw. bicie ale bez zadnych drgan na kierownicy czy pod pedałem. Troche mnie to niepokoi :(


Mam cos podobnego. Nie jest to ABS, i nie sa to opony. Przy mocnym i slabym hamowaniu nic nie slychac i nic nie czuc. Przy "średnim" z duzej prędkości. Dzwięk podobny jakby tarcze były krzywe ale nic nie czuc na pedale i kierownica tez nie telepie

Pozdr,
P.

AUTOR WĄTKU
olewicz
 

17 kwi 2008 06:51

mierzej napisał(a):No i przy 24tyś km. padł stabilizator z lewej strony. Jutro u Poleszaka w Sopocie będzie wymieniany. Poza tym jakaś blaszka w przekładni kierowniczej będzie wymieniana (dotyczy to tylko 1.6crdi), ponoć KIA znaj już problem i niedługo mają wzywać na akcję serwisową. Zdam relacje z jutrzejszej wizyty czy zasłużą na + czy na - :) .
Objawem wywalonego stabilizatora było głuche pukanie z przodu i znoszenie na lewą stronę.


Jak sie objawia "padnięcie stabilizatora" mi od nowosci zawiecha głośno chodzi i wydaje mi sie ze TTTM. Bardzo sie tłukło to u Ciebie? A ta blaszka w kolumnie kierownicy to na co pomaga? Tez jakies stuki?

Pozdrawiam,
P.

AUTOR WĄTKU
mierzej
 

17 kwi 2008 13:55

olewicz napisał(a):
mierzej napisał(a):No i przy 24tyś km. padł stabilizator z lewej strony. Jutro u Poleszaka w Sopocie będzie wymieniany. Poza tym jakaś blaszka w przekładni kierowniczej będzie wymieniana (dotyczy to tylko 1.6crdi), ponoć KIA znaj już problem i niedługo mają wzywać na akcję serwisową. Zdam relacje z jutrzejszej wizyty czy zasłużą na + czy na - :) .
Objawem wywalonego stabilizatora było głuche pukanie z przodu i znoszenie na lewą stronę.


Jak sie objawia "padnięcie stabilizatora" mi od nowosci zawiecha głośno chodzi i wydaje mi sie ze TTTM. Bardzo sie tłukło to u Ciebie? A ta blaszka w kolumnie kierownicy to na co pomaga? Tez jakies stuki?

Pozdrawiam,
P.


objaw padniętego stabilizatora - to głuche tłuczenie na dziurach i ściąganie samochodu, blaszka ponoć eliminuje również głuche odgłosy z kolumny.

AUTOR WĄTKU
Lukasz-CEED
 

17 kwi 2008 14:26

@mierzej - samo się popsuło czy np wpadłeś w jakąś wyrwę ?

PS.
Mi tam nic nie stukało i nie stuka - 24tyś km - a jeżdżę szybko i już parę "ukrytych w wodzie" dziur zaliczyłem :-)

AUTOR WĄTKU
mierzej
 

17 kwi 2008 18:29

Samo padło, w żadną tragiczną dziurę nie wpadłem, dla mnie najważniejsze, że objęła to gwarancja i bez żadnego zgrzytu wymienili stabilizator.

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

Re: Problemy z zawieszeniem

08 sty 2010 22:13

te stuki mają głuchy odgłos. Tak jakby coś podskakiwało w bagażniku, ale wyjęcie wszystkiego z bagażnika nic nie zmieniało.

Mam dokładnie to samo :(
Odświeżam temat ponieważ nie mam już siły i pomysłów na te stuki. :twisted:
Amortyzatory wymienione, guma-wieszak tłumika też i dalej coś "podskakuje" w zupełnie pustym bagażniku. Serwis niczego nie znajduje.
Proszę Was o pomoc w tej sprawie.
Czy Ktoś znalazł faktyczną przyczynę tych stuków?
Jest Ceed SW 1.5 T-GDI 160KM 7DCT GT Line Deluxe White+Premium+AEB 2021
Był Cee'd SW L Business Line 1.6 GDI 135 2016
Cee'd SW C+ 1.6 CRDI 115 2008

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: Problemy z zawieszeniem

08 sty 2010 22:53

Ja bym spróbował sprawdzić oparcie tylnego siedzenia i jego wpływ na nadkole oraz zamek tegoż oparcia (próba na postoju ręką, poruszać oparcie oraz opukać nadkole. Może to stąd.

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

Re: Problemy z zawieszeniem

09 sty 2010 16:00

Niestety to nie oparcie. Szwagier stał koło progu zwalniającego i słuchał jak ja przejeżdżałem i stwierdził,
że to coś w prawym kole ewentualnie w lewym (ale głośniej jest z prawej).
Jest Ceed SW 1.5 T-GDI 160KM 7DCT GT Line Deluxe White+Premium+AEB 2021
Był Cee'd SW L Business Line 1.6 GDI 135 2016
Cee'd SW C+ 1.6 CRDI 115 2008

Avatar użytkownika
kajalar
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 29 paź 2008 19:46
Lokalizacja: Małopolska

Re: Problemy z zawieszeniem

14 sty 2010 20:48

od jakiegoś czasu zaczęła mi hałasować prawa strona samochodu, przód i tył. najbardziej jest to słyszalne przy zjeżdżaniu z krawężników lub przejeżdżaniu przez progi zwalniające o dziurach nie wspominając. oczywiście zgłaszałem to w ASO ale jak się domyślacie dla nich nie ma problemu, że mi wali zawieszenie przy byle dziurze. odpowiedź ASO to ten typ tak ma. w związku z tym mam pytanie czy są jakieś zamienniki już dla elementów naszego zawieszenia, żeby można te fabryczne badziewie wymienić i wreszcie mieć ciszę w samochodzie ? jestem w stanie zrobić to z własnych pieniędzy byle tylko mieć ciszę i komfort pomimo posiadania gwarancji, która jak większość z was wie służy jedynie do zarabiania ASO na przeglądach, koniecznych dla jej podtrzymania a nie do tego, żeby klient mógł na jej podstawie domagać się jak najbardziej słusznej naprawy.
z góry dzięki za odpowiedzi
ewentualnie napiszcie, który ASO w Małopolsce lub okolicach zna się na zawieszeniu i potrafi zdiagnozować problem i temu zaradzić. powtarzam jeszcze raz to dotyczy tylko prawej strony samochodu, lewa strona jest ok.
Kia cee'd 1,4 CVVT C+ SolidRed

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3748
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Problemy z zawieszeniem

14 sty 2010 21:29

Marco napisał(a):
te stuki mają głuchy odgłos. Tak jakby coś podskakiwało w bagażniku, ale wyjęcie wszystkiego z bagażnika nic nie zmieniało.

Mam dokładnie to samo :(
Odświeżam temat ponieważ nie mam już siły i pomysłów na te stuki. :twisted:
Amortyzatory wymienione, guma-wieszak tłumika też i dalej coś "podskakuje" w zupełnie pustym bagażniku. Serwis niczego nie znajduje.
Proszę Was o pomoc w tej sprawie.
Czy Ktoś znalazł faktyczną przyczynę tych stuków?


Też mam ten stukot i krew mnie zalewa mybomb , co wjadę na jakąś nierówność to tak jakby z tyłu od strony pasażera coś mi podskakiwało ala deska, myślałem, ze to półka ale niestety.

Może w końcu ktoś znajdzie przyczynę iiam
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

Re: Problemy z zawieszeniem

14 sty 2010 22:54

W przyszłym tygodniu wybiorę się do znajomego diagnosty z nadzieją, że znajdzie przyczynę.
Jest Ceed SW 1.5 T-GDI 160KM 7DCT GT Line Deluxe White+Premium+AEB 2021
Był Cee'd SW L Business Line 1.6 GDI 135 2016
Cee'd SW C+ 1.6 CRDI 115 2008

AUTOR WĄTKU
Qba
 

Re: Problemy z zawieszeniem

15 sty 2010 10:25

Mam ten sam problem, Wrocławskie ASO stwierdziło, że nie jest to wina zawieszenia proponują rozebranie deski rozdzielczej i tam chcą szukać problemu(stuki dochodzą do podszybia). Na to się nie zgodziłem, nie mam do nich zaufania, obawiam się, że tak dobrze nie zostanie już złożona i pojawią się inne "dolegliwości". Czekam wiec cierpliwie na rozwiązanie problemu na forum, albo przy najbliższym przeglądzie (rocznym) zlecę wykonanie tej czynnosci.

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

Re: Problemy z zawieszeniem

09 lut 2010 15:48

Wam też poskrzypują gumy stabilizatora przy większych mrozach? U mnie każdy próg zwalniający to solidne skrzypnięcie. Podobno gwarancja tego nie obejmujea wymiana to 200 zł (30 za części i 170 za robociznę). Gdy temperatura idzie w górę to objaw całkowicie ustępuje...

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: Problemy z zawieszeniem

09 lut 2010 16:36

mam identycznie - co ciekawe w poprzednim ceedku nie miałem takiego objawu
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

Re: Problemy z zawieszeniem

25 lut 2010 21:15

Jestem po wymianie górnego mocowania tylnych amortyzatorów
oraz ich dolnej gumy przez którą przechodzi śruba.
Wyregulowano także zamek tylnej klapy i... w końcu cisza !!! clapping
:mrgreen:
Jest Ceed SW 1.5 T-GDI 160KM 7DCT GT Line Deluxe White+Premium+AEB 2021
Był Cee'd SW L Business Line 1.6 GDI 135 2016
Cee'd SW C+ 1.6 CRDI 115 2008

elektron99
Dopiero co...
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 lut 2010 21:08
Grupa: Małopolska
Marka i model samochodu: hyundai i30

Re: Problemy z zawieszeniem

26 lut 2010 22:08

W czeskich wersjach i30 nagminnie odklejają się odbojniki w amortyzatorach przez co luźno biegają po trzepieniu amortyzatora stukając na wybojach dając dokładnie taki sam efekt dźwiękowy jak by coś w bagażniku podskakiwało. Można szybko sprawdzić czy to odbojniki wsadzając dłoń ponad kołem i próbując przesunąć palcami gumowa osłonę wraz z odbojnikiem w środku. Nie powinien dać się przesunąć...

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl