klocki hamulcowe

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Re: klocki hamulcowe

17 mar 2010 20:42

Witam,
Dzisiaj podczas wymiany opon oglądałem klocki - nie są jeszcze złe. Auto ma przebieg 98.250 km i klocki wszystkie jeszcze oryginalne od nowości. Auto śmiga głównie na trasie.
Klocki będą wymieniane najprawdopodobniej na 100.000 km lub 120.000 km. Wg mnie to super wynik. :mrgreen:
Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: klocki hamulcowe

17 mar 2010 22:33

To wiele mówi o Twoim stylu jazdy. Musisz jeździć mega płynie stosując zasady eko.

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Re: klocki hamulcowe

18 mar 2010 10:14

Witam,
Styl jazdy normalny - na trasie max. 120 km / h . Bez gwałtownych hamowań i wyprzedzeń :) Przewidywanie na drodze i w pierwszej kolejności hamowanie silnikiem. Jedynie na autostradzie trochę szybciej tak do 140-150 km/h. Pozdrawiam :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
damian23
 

hamulce dziwny dzwięk

18 mar 2010 21:00

Witam..moim ceedem jeżdze od półtora roku przebieg 12,5tys..od kilku dni zauważyłem ze jak hamuje gdy auto juz prkatycznie staje slychać jakby szmer szuranie dobiegający z kół..co to moze byc?dodam ze nie ustepuje po kilku hamowaniach po pokonaniu 10km slychac dalej a nawet glośniej..

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: hamulce dziwny dzwięk

18 mar 2010 21:09

Miałem podobny przypadek - suma sumarum były to jakieś kamyki które dostały się gdzieś między okładziny. Oczywiście z tym problemem byłem w ASO Malibu -zgłaszając ten problem. Panowie odkręcili kola i wyczyścili wspomniane okolice. wspomniany problem poszedł w zapomnienie :)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
matyk
 

Re: hamulce dziwny dzwięk

18 mar 2010 21:16

może skrzywione masz tarcze

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: hamulce dziwny dzwięk

18 mar 2010 21:24

Zajrzyj jeszcze do tego tematu :

viewtopic.php?f=41&t=3364&start=20
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

AUTOR WĄTKU
damian23
 

Re: hamulce dziwny dzwięk

20 mar 2010 13:23

to jak jechać na serwis czy sie wstrzymać?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6538
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: klocki hamulcowe

20 mar 2010 20:09

Za czyszczenie Cię skasują bo to czynność eksploatacyjna. Spróbuj kilka razy ostro przyhamować czasami pomaga to pozbyć się syfu. Objawy przez Ciebie opisywane mogą być tez objawem małych przebiegów i naturalnym korodowaniem metalu, czasami trzeba właśnie kilka razy mocno by korozja się starłą, bo zwykłe, lekkie hamowania zbyt słabo czyszczą tarcze. Jak nie przejdzie - ASO albo zaprzyjaźniony warsztat, czyszczenie klocków to żadna filozofia.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

john78
Koordynator Regionalny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 10 sie 2008 13:08
Lokalizacja: podkarpacie
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: klocki hamulcowe

21 mar 2010 00:15

pioter napisał(a):Spróbuj kilka razy ostro przyhamować czasami pomaga to pozbyć się syfu. Objawy przez Ciebie opisywane mogą być tez objawem małych przebiegów i naturalnym korodowaniem metalu, czasami trzeba właśnie kilka razy mocno by korozja się starłą, bo zwykłe, lekkie hamowania zbyt słabo czyszczą tarcze. Jak nie przejdzie - ASO albo zaprzyjaźniony warsztat, czyszczenie klocków to żadna filozofia.

miałem tan objaw i jak na razie rady pioter mi pomogły, choć zastosowałem je przed jego postem :) (bez ASO) ale dobrze radzi! clapping
uyyuyu

AUTOR WĄTKU
siuto
 

Re: klocki hamulcowe

31 mar 2010 06:40

rmx napisał(a):
vois napisał(a):witam
przezywam właśnie klockowy horror.
Jakiś czas temu szczególnie na zimnych hamulcach zaczęły mi szurać klocki z tyłu. Odgłos dosłownie jak w moim starym nissanie jak klocki były do wymiany.
...
Zdarzyła się wam taka sytuacja w ogóle? Facet twierdzi, że to nagminne i non stop ludzie z tym przyjeżdżają.


Od niedawna mam to samo. Wcześniej zdarzały się podobne odgłosy po kilkugodzinnym lub dłuższym postoju (np wyjazd z garażu rano) - ale ustępowały po kilku przyciśnięciach pedału hamulca (taki temat był już na forum - wniosek: TTTM i się nie przejmować).

Ale ostatnio odgłos szurania już nie znika - podczas jazdy słyszalny był cały czas. Odwiedziłem serwis z prośbą o sprawdzenie - podczas jazdy testowej pan z obsługi klienta potwierdził, że słychać szuranie - i dał mechanikom auto do sprawdzenia. Po pół godzinie auto oddali i stwierdzili, że wszystko w porządku. I że TTTM. Skasowali 40zł za kontrolę hamulców.

Szuranie jest nadal - co prawda raz łagodniejsze, raz głośne - ale cały czas słyszalne. Na sprawność hamulców to nie wpływa - działają skutecznie jak dotychczas. Jedynie ten odgłos... Ale cóż - uznałem, że skoro serwis potwierdził, że wszystko w porządku i dali na to papier - to ok, jeżdżę i się nie przejmuję. A gdyby, odpukać, okazało się, że jednak było coś było nie tak - mam ich diagnozę, będę ścigał i tyle.


No dokladnie mam to samo identyko objaw. przebieg 41 tys km. Po swietach wymienie oponki na letnie i zobacze przy okazji jak tam klocki. Pytałem w sklepie o klocki to maja Valeo za chyba 100 na przod. Czy te klocki daja rade czy rozgladac sie za innymi np. Ferrodo?
Ostatnio edytowano 31 mar 2010 07:12 przez siuto, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
pablocovalik
 

Re: klocki hamulcowe

31 mar 2010 06:46

ja tak miałem ale po 15tysiącach i wymienili ale musiałem zapłacić, a że stało się to blisko serwisu i musiałem jechac jeszcze w trasie to ok 350 zeta poszło-teraz wymieniłem na włąsną reke z przodu po 60 tys. a jak zmieniałme tył to tez chcieli wymienic bo mówili ze jeszcze tylko przody są na 2tysie
ah te serwisy jeden lepszy od drugiego

AUTOR WĄTKU
rmx
 

Re: klocki hamulcowe

02 kwi 2010 15:08

Klocki mają blaszki, które pod koniec żywotności okładzin zaczynają drapać o tarczę i sygnalizują konieczność wymiany.
Tylko skoro przy normalnym użytkowaniu słychać haratanie - i jest to norma - to ciekawe jak mamy niby usłyszeć dźwięk tych blaszek...
Jak to mawiają bracia ze wschodu: "Wot ku**a tiechnika" :P

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: klocki hamulcowe

02 kwi 2010 17:33

rmx napisał(a):Klocki mają blaszki, które pod koniec żywotności okładzin zaczynają drapać o tarczę i sygnalizują konieczność wymiany. :P

Nie wiem czy wszystkie wersje tak mają ale w moim ceedku są czujniki gdzie przy przekroczeniu minimalnej grubości klocków zapala się kontrolka na desce rozdzielczej informująca o zużyciu.
Na fotce ta złota blaszka
Obrazek
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: klocki hamulcowe

02 kwi 2010 19:18

Gizmo121 napisał(a):
rmx napisał(a):Klocki mają blaszki, które pod koniec żywotności okładzin zaczynają drapać o tarczę i sygnalizują konieczność wymiany. :P

Nie wiem czy wszystkie wersje tak mają ale w moim ceedku są czujniki gdzie przy przekroczeniu minimalnej grubości klocków zapala się kontrolka na desce rozdzielczej informująca o zużyciu.
Na fotce ta złota blaszka


To właśnie ta "złota blaszka" brzęczy ocierając o tarczę hamulcową.
Zadnej kontrolki nie zapala, bo niby jak??
Widzisz jakieś przewody?

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: klocki hamulcowe

03 kwi 2010 08:04

Gdy wymieniałem zimówki na letnie dokładniej przyjrzałem się "temu zagadnieniu". Do wspomnianej blaszki wpięty jest przewód który dalej idzie gdzieś w stronę silnika. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale ta blaszka jest z zewnętrznej strony klocków także nie może o nic "trzeć". Dwóch przewodów nie musi być wystarczy tylko jeden bo gdy klocek się wytrze zwiera do masy auta i zamyka się obwód ( tak jak przy czujnikach drzwiowych , klapy silnika) i zapala się kontrolka na desce. To jest moje rozumowanie ale mogę się mylić 8-)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: klocki hamulcowe

03 kwi 2010 09:13

Znaczy że ta blaszka piszczy jak cholera jak ociera się o tarczę, kiedy już końcówka klocka zostaje.

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: klocki hamulcowe

03 kwi 2010 14:22

Tak sobie rano czytałem kilka ostatnich postów i obiecałem sobie, że po świętach, przy okazji wymiany kół sprawdzę u siebie jak to wygląda.

Ale już dziś musiałem zweryfikować to postanowienie. Podstępnie, nie wiadomo gdzie, nie wiadomo jak, uszło sobie życiodajne powietrze z opony.
Pacjent to przednie lewe koło.

Wracamy do meritum - przyjrzałem się dokładnie i jedynymi przewodami są: przewody płynu hamulcowego i czujnika ABS.

Pozdrawiam kurczakowo-jajecznie.
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

AUTOR WĄTKU
Slowiszi
 

Re: klocki hamulcowe

17 kwi 2010 20:01

Powiem szczerze, że jestem zaskoczony przebiegami jakie robicie na komplecie klocków hamulcowych.

Pojechałem na przegląd do Carserwisu na 1-go sierpnia w Warszawie w zeszłym tygodniu w czwartek i panowie wymienili wszystkie klocki w samochodzie który ma przejechane 16 800 km.

Przy odbiorze trochę mnie zatkało że po tak małym przebiegu klocki poszły do śmieci. Oczywiście jężdzę obecnie prawie wyłącznie po mieście ale pierwszy raz coś takiego mi się przydażyło.

W poprzednim samochodzie a był on o wiele mniej zaawansowany technicznie udawało się osiągać 30 tyś do wymiany.

W przypadku kijanki trochę mnie to zaskoczyło

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
slavo1972
 

Re: klocki hamulcowe

17 kwi 2010 21:09

Dzisiaj zmieniłem koła(nówki aluski DEZENT RE)więc była okazja ocenić klocki.Przy przebiegu 35 tys. pozostało jeszcze 7 mm okładziny.Śmigam dalej. :)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl