Seryjne Opony

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

Seryjne Opony

12 mar 2008 08:30

na jakich oponach ceed wyjeżdża z salonu?
czy to są opony letnie, całoroczne, zimowe?
jak się one sprawują?
Jakie opony dostanę, jak dodatkowo zamówię w salonie opony zimowe?

AUTOR WĄTKU
nirv
 

12 mar 2008 09:13

dostajesz micheliny - tradycyjnie 15 lub 16 -zależy od tego co zamówisz

AUTOR WĄTKU
KZ
 

Re: Seryjne Opony

12 mar 2008 09:58

e2rdo napisał(a):na jakich oponach ceed wyjeżdża z salonu?
czy to są opony letnie, całoroczne, zimowe?


Letnie Micheliny

e2rdo napisał(a):jak się one sprawują?


Dobrze, ale są dość głośne

e2rdo napisał(a):Jakie opony dostanę, jak dodatkowo zamówię w salonie opony zimowe?


Jakie salon będzie miał na stanie, chyba nie myślisz że przyjadą z fabryki ?

AUTOR WĄTKU
kris
 

12 mar 2008 10:39

<span>KZ</span> napisał(a):e2rdo napisał:

jak się one sprawują?



Dobrze, ale są dość głośne


należą do jednych z najcichszych i najlepiej wpływających na niskie zużycie paliwa. A jedyną jej "wadą" jest nie najlepsze zachowanie na mokrej nawierzchni. Takie dane były nie dawno przytaczane (był link do testu) przez jednego z klubowiczów.
:)

AUTOR WĄTKU
Olek
 

12 mar 2008 12:00

Zmieniłem te Micheliny na Dunlop sp1 sport i jesli chodzi o glosnosc roznica jest "zauwazalna" na korzysc Dunlopow, nawet powiem, ze mocno zauwazalna :)

AUTOR WĄTKU
KZ
 

12 mar 2008 12:03

kris napisał(a):nale¿¹ do jednych z najcichszych i najlepiej wpÂływajÂących na niskie zuÂżycie paliwa.


Przytaczane to sobie mog³by byÌ - s¹ nieporównywalnie g³oœniejsze od Goodyear'ów UG7 które zdj¹³em 3 tygodnie temu zastêpuj¹c Michelinami (wiêc nie teoretyzuje) - poszukaj na forum - wiele osób narzeka³o na g³oœnoœÌ.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6534
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

12 mar 2008 12:04

Dokładnie w Kijankach seryjnie montowane są letnie Micheliny Energy E3A - jak dla mnie bardzo dobra opona, jedynie może trochę za szybko się ściera.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
kris
 

12 mar 2008 12:07

<span>KZ</span> napisał(a):poszukaj na forum - wiele osób narzekało na głośność.



<span>pioter</span> napisał(a):letnie Micheliny Energy E3A - jak dla mnie bardzo dobra opona


mamy różny słuch i odczucia
:)

AUTOR WĄTKU
KZ
 

12 mar 2008 12:16

Polecam ten http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php? ... g%B3o%B6ne wątek w którym sam brałeś udział. I mnie teorii, więcej praktyki - to że są głośne dopiero usłyszysz jak zmienisz na inne...

AUTOR WĄTKU
kris
 

12 mar 2008 12:24

<span>KZ</span> napisał(a):wÂątek w ktĂłrym sam braÂłeÂś udziaÂł. I mnie teorii, wiĂŞcej praktyki...

<span>wilam</span> napisał(a):Dla mnie fabryczne Michelin sÂą ok. CaÂłkiem dobre opony.

<span>sensor</span> napisał(a):te nasze MichaÂłki jako 14 i 15 zawsze wysoko e testach staÂły
co doo zuÂżycia mi oponki na 50 tys starczaly w poprzednim aucie

<span>pioter</span> napisał(a):A ja zostanĂŞ na MichaÂłach E3A - sÂą OK, no moÂże odrobinĂŞ za szybko siĂŞ ÂścierajÂą.

<span>wilam</span> napisał(a):Dla mnie fabryczne Michelin sÂą ok. CaÂłkiem dobre opony. (15')


http://silverito.es/articulos/comparati ... img005.jpg

i dorzucĂŞ od siebie, Âże jak dla mnie to oryginalnie zakÂładane przez producenta sÂą OK !
:)

AUTOR WĄTKU
Olek
 

12 mar 2008 12:30

Nikt nie pisze ze sa zle ,sa poprostu glosne, co nie wplywa przeciez na ich wlasciwosci (przyczepnosc itp.)

AUTOR WĄTKU
KZ
 

12 mar 2008 12:51

Olek napisał(a):Nikt nie pisze ze sa zle ,sa poprostu glosne, co nie wplywa przeciez na ich wlasciwosci (przyczepnosc itp.)


Otóż to - kolega Kris nie po raz pierwszy ma problemy z czytaniem...
Nigdzie nie napisałem że Micheliny są złe.

AUTOR WĄTKU
kris
 

12 mar 2008 13:01

KZ napisał(a):
Olek napisał(a):Nikt nie pisze ze sa zle ,sa poprostu glosne, co nie wplywa przeciez na ich wlasciwosci (przyczepnosc itp.)


Otóż to - kolega Kris nie po raz pierwszy ma problemy z czytaniem...
Nigdzie nie napisałem że Micheliny są złe.


Otóż to kolega KZ ma po raz kolejny problemy z czytaniem i rozumieniem. A gdzie ja napisałem, że kolega KZ napisał, że są złe ???Myślę, że wynika to nie z tego by podyskutować na forum a jedynie by pokazać innym jakim się to jest "specjalistą" i "fachowcem" na tle innych forumowiczów. Troszkę za dużo napuszania się i tyle. Spuść sobie kolego troszkę powietrza bo pękniesz.
:D
Ostatnio edytowano 12 mar 2008 13:53 przez kris, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

12 mar 2008 13:08

dzięki za odp.

AUTOR WĄTKU
KZ
 

12 mar 2008 13:53

kris napisał(a):Myślę, że wynika to nie z tego by podyskutować na formu a jedynie by pokazać innym jakim się to jest "specjalistą" na tle innych forumowiczów. Troszkę za dużo napuszania się i tyle.
:D


Wynika to z tego że mam lekką alergię na teoretyków :)

AUTOR WĄTKU
kris
 

12 mar 2008 14:00

<span>KZ</span> napisał(a):Wynika to z tego że mam lekką alergię na teoretyków


To się wypisz z forum :D
Tutaj się właśnie rozmawia, wymienia uwagami, zadaje pytania, przytacza opinie swoje i innych itd, itd. Są portale zajmujące się testami opon i to jest teoretyzowanie ??? Przecież te testy ktoś musiał przeprowadzić a potem zebrać dane, przeanalizować je, porównać z innymi oponami i podać w przystępnej postaci. To jest zrozumiałe czy i tym razem są jakieś problemy ? A co do moich wypowiedzi na temat opon, to NIGDZIE na forum nie napisałem, że oryginalnie zakładane są złe lub że ktoś napisał, że są złe.
Leczyć tą alergię zalecam.
:lol:

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

12 mar 2008 14:33

KZ napisał(a):
Olek napisał(a):Nikt nie pisze ze sa zle ,sa poprostu glosne, co nie wplywa przeciez na ich wlasciwosci (przyczepnosc itp.)


Otóż to - kolega Kris nie po raz pierwszy ma problemy z czytaniem...
Nigdzie nie napisałem że Micheliny są złe.


nic nie powiem:D

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

12 mar 2008 14:38

KZ napisał(a):
kris napisał(a):nale¿¹ do jednych z najcichszych i najlepiej wpÂływajÂących na niskie zuÂżycie paliwa.


Przytaczane to sobie mog³by byÌ - s¹ nieporównywalnie g³oœniejsze od Goodyear'ów UG7 które zdj¹³em 3 tygodnie temu zastêpuj¹c Michelinami (wiêc nie teoretyzuje) - poszukaj na forum - wiele osób narzeka³o na g³oœnoœÌ.


DOKÂŁADNIE 2 "rencami" siĂŞ podpisujĂŞ
bo tez mam UG7 i do tego ze wzglĂŞdu na gwarancjĂŞ dane mi byÂło kilka razy juÂż zmieniaĂŚ w ceed UG7 na MichaÂłki
i róznica jest pora¿aj¹ca jezeli chodzi o g³osnoœÌ az by³em ciê¿ko zaskoczony
na zuÂżycie paliwa to teraz wszyscy pisza Âże majÂą oponki dodatkowo MichaÂłki nasze maja jakiÂś dodatkowy kord ktĂłry wpÂływa na przedÂłuÂżenie ich ÂżywotnoÂści

AUTOR WĄTKU
rav
 

12 mar 2008 14:58

Zmieniłem letnie micheliny na nokiany h, poziom hałasu na korzyść nokianów.

AUTOR WĄTKU
sebku
 

19 mar 2008 13:55

A powiedzcie mi czy standardowe opony 16" wejdą z alufelgą 16" pod nadkola?
Tak sobie myślałem, żeby poprosić sprzedawcę żeby mi dali ceeda na 16" to bym tylko felgi kupił troszkę bym zaoszczędził. Wogóle to będą się nadawały te opony na aulfelgę nie będzie to balon? jaki to jest rozmiar?

Następna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl